Mody i CC na treści 18+

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Mody i CC na treści 18+

Post autor: Nisełka » czwartek 04 kwie 2024, 16:16

Była kiedyś chryja, że ktoś stworzył aktualizację Wicked Whims (o którym to modzie - wiem - była mowa na Simtopii), która zawierała funkcje pozwalające na robienie szeroko rozumianych rzeczy nielegalnych w kontekście seksu. Tu jeden z artykułów https://sims.arhn.eu/2021/02/23/ban-dla ... he-sims-4/ Szczerze, to obawiam się tykać takich modów i CC. Nie chcę personalnie oskarżać żadnego twórcy moda/CC na treści 18+ i może też jestem przewrażliwiona. Ale po nasłuchaniu się różnych wiadomości o seks-psycholach, również tych z Internetu, to nawet człowiek który nie był ofiarą kogoś takiego dostaje dreszczy. Poza tym jest sobie dany simsomaniak osobą pełnoletnią i chcącą urozmaicić rozgrywkę treściami 18+, ale też zdrową na umyśle i nie chcącą promować przemocy - nie tylko seksualnej (a jeśli decyduje się ją pokazać, to w kontekście, że to jest chore i powinno być surowo karane). I przy pobieraniu moda/cc na treści 18+ przypadkiem pobiera jakieś świństwo, przez które jest stalkowany, lub ma podrzucone na kompa nielegalne treści m.in. o charakterze seksualnym. Jak bezpiecznie pobierać takie rzeczy (by nie narażać siebie i kogokolwiek niewinnego)?
Ostatnio zmieniony czwartek 04 kwie 2024, 21:40 przez Nisełka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 04 kwie 2024, 17:28

Mam ten mod. Początkowo bardzo byłam na nie. Bo po co, bo wstyd, bo to tylko piksele.... Ale teraz zmieniłam zdanie. Bo oprócz interakcji wiadomych - jest tyle innych zachowań Simów, które bawią i wzruszają. A czasami po prostu dodają realizmu. Moje Simki mają cykl menstruacyjny, korzystają z tamponów i innych "utensyliów", korzystają z tabletek antykoncepcyjnych, a mężczyźni z prezerwatyw :P Kobiety miewają zmienne nastroje, biorą tabletki, etc
Bezpiecznym miejscem do pobrania tego moda jest strona producenta, czyli Turbodrivera. Jednak aby mod zadziałał - treba pobrać dużo innych elementów. Pliki z animacjami i obiektami użytkowymi, skórkami - zajmują ok. 350 mb, sam mod wicked ok 105 mb... Trzeba jedynie pilnować aktualizacji, ale to nie problem, bo mod ma wbudowany moduł powiadamiający o konieczności aktualizacji.

Jeśli już będziesz miała komputer i grę, to jeśli będziesz chciała, to poprowadzę cię przez meandry instalacji.

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » czwartek 04 kwie 2024, 17:53

@Alibali Dzięki. Utworzyłam osobny wątek ze względu na opisany w powyższym linku dym; bo myślę, że mogą istnieć podobne dymy, o których nie wiemy. W końcu mówimy o sferze, dzięki której ludzie i zwierzęta mają dzieci, a w której niestety ma miejsce wiele przypadków przemocy.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 04 kwie 2024, 20:04

Miałam ten mod, ale zrezygnowałam z niego, powodem było lenistwo. Żeby nie popsuć sobie gry, trzeba pilnować aktualizacji modów, a potem dokonywać ich ręcznie. Dlatego wybrałam kilka modów, na których najbardziej mi zależy i na nich się skupiłam. W przypadku wickeda, o ile pamiętam, trzeba było aktualizować sam mod jak i niektóre dodatki do niego.
Mod wprowadza to wszystko o czy pisała Alibali oraz elementy wpływające na relacje między Simami, tu już szczegółów nie pamiętam, ale chyba chodziło o zgodność charakterów czy coś na kształt chemii między Simami.
Wicked zawiera animacje zbliżeń, które w waniliowej wersji gry są ukryte pod ruszającą się kołdrą i wzlatującymi w górę serduszkami. I tu, jeśli chciałabyś skorzystać z tego moda do swojego filmiku średniowiecznego pokazując np. scenę pierwszego zbliżenia Simki z Simem (pisałaś o tym w innym wątku), to trzeba by sprawdzić jakie ograniczenia w tym względzie ma Youtube czy inna platforma, na której chciałabyś publikować swoją pracę.
Jeśli chodzi o Youtube, zdarzało mi się oglądać filmiki z rozgrywki z różnych gier i tam często mniej lub bardziej wątpliwe sceny (oczywiście nie mówię tu o scenach niezdrowych czy nielegalnych) były zaciemniane, skracane lub oznaczane jako dozwolone od lat 18-tu. W tym ostatnim przypadku, takiego filmiku nie można obejrzeć bez zalogowania się i potwierdzenia pełnoletności. Co niejako skłania do określenia, kto ma być odbiorcą filmu, a jakie grupy wiekowe zostaną wykluczone.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » czwartek 04 kwie 2024, 21:52

A znacie jeszcze jakieś tego typu mody poza modem Wicked Whims? Bo mi się obił o uszy mod Wicked Perversions, do którego instalacji ponoć trzeba mieć mody Wicked Whims, Basimental Drugs i chyba jeszcze jakiś. Szukam modu, który umożliwiłby Simce przeżyć pierwszy raz ze wszystkimi jego skutkami, a tego w samym Wicked Whims tego nie ma. Tyle że chcę możliwie ograniczyć ilość modów i CC, dlatego szukam jednego większego pakietu, ale z tym, czego szukam, niż kilka mniejszych - gdzie tylko w jednym jest to, czego szukam, ale do którego zainstalowania trzeba kilka innych.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 04 kwie 2024, 22:50

Nie znam takiego moda i szczerze powiedziawszy - nie szukałam. Jednak zdaję sobie sprawę, że wersja Wickeda dostępna poblicznie jest okrojona. WIcked o którym wspominasz - jeśli istnieje - to na pewno jest w wersji płatnej.

Nie wiem, jakie skutki tego pierwszego razu masz na myśli. Domyślam się, że może chodzi ci o wizualne efekty (krwawienie). Krwawienie (MENSTRUACYJNE JEDYNIE) jest w wickedzie już w wersji dostępnej publicznie, ale jest to tylko informacja (komunikat) oraz ikonki w panelu sterowania, oraz nastrójnik związany z zabrudzeniem bielizny. - Simka odczuwa też dyskomfort z powodu bólów menstruacyjnych, łapie się za brzuch kuląc się z bólu, łyka tabletki rozkurczowe, kupuje podpaski i tampony, które systematycznie chodzi zmieniać w toalecie (komunikat), jedyny wizualny efekt w Wickedzie oprócz oczywiście interakcji międzysimowych - to te bóle oraz prezerwatywa u faceta. O innych efektach wizualnych nie chcę pisać w temacie, który jest ogólnie dostępny, przecież nie wiemy, kto tu zagląda i kto czyta.
Ostatnio zmieniony piątek 05 kwie 2024, 21:27 przez Alibali, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 04 kwie 2024, 23:53

Niestety nie znam takiego moda, gdzie utrata dziewictwa byłaby pokazana wprost. Dlatego odpowiem trochę od innej strony (i przykładowo) jak można to zrobić, bo wszystko i tak zależy od tego, jak Ty sobie wyobrażasz tę scenę.

I to, co mi przychodzi do głowy to pokazanie: rozmowy, pocałunku, przytulenia a potem albo waniliowej sceny bara-bara (tej z Simsów oryginalnych, niemodowanych), albo jakiejś animacji z wickeda (to już zależy od tego, jak chcesz pokazać scenę). Może to też być tylko pocałunek, jakieś uściski i tylko sama sugestia dalszego ciągu. A potem cięcie i na przykład:

a) Simka zwijająca się z powodu bólu (menstruacyjnego, ale przecież tego tak naprawdę nie widać) – o tym pisała Ala,
b) Simka okazująca radość, smutek, przerażenie, płacząca (tu wstawiasz tę reakcję, którą chcesz w tej scenie zobaczyć).

Nie ukrywam, że nie będzie to łatwe, bo czasem aby uzyskać konkretną minę czy zachowanie, trzeba trochę pograć, wywołując i poznając różne interakcje między Simami i czekając, aż pojawią się te pożądane. I czasem bywa tak, że przykładowo chcesz uzyskać scenkę, że Simka płacze, bo rzucił ją narzeczony i okazuje się, że po wywołaniu zerwania ona nie płacze, tylko wpada w złość i policzkuje delikwenta. A po zbadaniu różnych simowych reakcji zauważasz, że akurat ta Simka płacze, gdy czuje, że nie realizuje swojej kariery tak jak by chciała (i tu łapiesz ten płacz). Piszę to z punktu widzenia kogoś, kto robił historyjki obrazkowe i komiksy, które są dużo łatwiejsze niż filmiki, ale i tak tworzenie ich to takie jakby polowanie na sceny, albo… po prostu granie i tworzenie bazy scen (bo akurat w trakcie gry pojawiły się ciekawe reakcje, które pasują do jakiejś koncepcji i mogą się później przydać do komiksu).

Nie wiem czy zamierzasz tworzyć podkład głosowy do filmików, dialogi czy mówione opisy scen (albo opisy w dymkach, ramkach), bo one równie mogą wiele dopowiedzieć.

Na pewno przydadzą się podstawowe mody typu MCCC czy Wicked, ale ja akurat za bardzo „modowa” nie jestem, więc aż tak dobrze nie podpowiem. Jeśli chodzi o Wicked Perversion, to nie znam. Korzystam za to z Relationship & Pregnancy Overhaul: https://www.patreon.com/posts/75983577 - modu złożonego z wielu modułów, który dodaje sporo opcji jeśli chodzi o relacje (również te intymne, choć nie ma tu animacji tak jak w Wicked Whims), ale to też nie jest to, czego szukasz.

EDIT: Jeszcze dodam - gdyż sobie przypomniałam - że podany powyżej przeze mnie mod (chyba któryś z ostatnich modułów) miał w ustawieniach opcję, że Sim może mieć traumę z powodu złego bara-bara (coś w tym stylu) i ta opcja miała wpływać na jakieś reakcje czy rozmowy związane z tym tematem. I być może pasowałaby do Simki, która źle odebrała swój pierwszy raz. Ale jako, że nigdy tego nie ustawiałam moim Simom, to nie mam pojęcia, jak to się przejawia w grze. Inna rzecz, że ten mod przez dłuższy czas nie był kompatybilny z Wicked Whims. Potem usłyszałam, że zostały podjęte prace, żeby oba mody mogły współistnieć w grze, ale nie wiem jak to się skończyło.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » piątek 05 kwie 2024, 19:24

@Alibali Rozumiem twoje obawy. Właśnie dlatego, że nie wiemy kto czyta nasze forum używam niekiedy eufemizmów.

@Percival159 Myślałam o następującym scenariuszu z dwoma scenami do tej sytuacji:
1). Simka A się obawia, ale Sim B ją uspokaja, że będzie delikatny i w razie nie-wytrzymania przez nią przestaną
2). para przystępuje do działania (za obopólną zgodą), a Simka A już odczuwa dyskomfort i Sim B dalej ją uspokaja, wciąż starając się robić wszystko jak najdelikatniej
3). do sypialni wpadają (przypadkiem, ale jak wariaci) Simowie C i D, czym dekoncentrują Sima B, przez co ten mocno przeholowuje, przez co Simka A krzyczy z bólu i mdleje, a na prześcieradle powiększa się plama krwi
4). spanikowany Sim B przerywa, ochrzaniając Simów C i D (bo przez ich zachowanie niechcący zrobił swojej ukochanej krzywdę), i zanosi Simkę A do łazienki, by ją obmyć chłodną wodą gdzie trzeba dla złagodzenia bólu i dać podpaskę
5). Simka znów leży w łóżku, a Sim B leży przy niej i ją pociesza
Właśnie dlatego - jak już wiecie, że trzeba zainstalować kilka innych modów, by móc zainstalować ten jeden z konkretnymi funkcjami, to się cykam nie tylko z modem na treści 18+, ale też każdym innym. Być może więc będę musiała zostać przy samym Wicked Whims, a - by zainscenizować scenę pierwszego razu - zadowolić się odpowiednim operowaniem kamerą i dodaniem pewnych elementów w post-produkcji. Nie wiem czy będę to wrzucać na YouTube. Ale jeśli się zdecyduję, to oczywiście ocenzuruję to, co kazałby regulamin w danych okolicznościach. Mam tylko nadzieję, że algorytm skuma, że nie pokazuję ostrzejszych kawałków ot dla hecy, ale by pokazać m.in. że czyjeś dobre chęci mogą zostać spaprane przez jakichś dzbanów, ale nawet wtedy można spróbować ratować sytuację.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poradniki”