Pizzeria ,sklepik, księgarnia?...-Własny biznes na parceli mieszkalnej!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Pizzeria ,sklepik, księgarnia?...-Własny biznes na parceli mieszkalnej!

Post autor: SimDels » niedziela 01 paź 2023, 11:33

Na taką opcję w grze długo czekaliśmy; teraz można zbudować sobie domek mieszkalny lub kamienicę czy blok na parceli mieszkalnej ze sklepikiem w parterze (lub na piętrze jak kto woli) i nasi klienci będą wchodzić w czasie przez nas wyznaczonym przez normalne drzwi (co wcześniej nie koniecznie się udawało). Inne stoły handlowe z wcześniejszych dodatków działają we wnętrzach z łukami drzwiowymi jako wejściem ale o tym juz później w kolejnym poście.
Wracamy do biznesu spożywczego; jak zrobić domek ze sklepem tak by sobie w nim mieszkać i utrzymywać się ze sprzedaży bułek?

Poniższy mini-tutorial powstał spontanicznie więc zdjęcia mogą być w przyszłości wymienione na lepsze a jeśli macie jakieś uwagi czy własne screeny , które zobrazowały by coś ciekawego czego tu nie ma to możecie dodać.
Zaczynamy od postawienia stoiska przed domem choć osobiście funkcja sprzedaży w domu mieszkalnym wydała mi się dużo ciekawsza i chyba zupełnie "nowatorska" w serii The Sims.

Ps: Tu starsza wersja poradnika zawierająca także wskazówki jak malować i sprzedawać własne obrazy realnie w trybie życia czyli także rozmawiając z klientami na żywo :)
viewtopic.php?t=1478
Załączniki
1a.jpg
1ab.jpg
1abcd.jpg
1abcde bonus.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 01 paź 2023, 15:02

Edit: Po sprawdzeniu okazuje się, że stoiska inne niż to z jedzeniem przyciągną klientów także do zamkniętego ścianami pomieszczenia (czyli naszego sklepu na parceli mieszkalnej) ale uwaga: nie możemy zastosować zwykłych drzwi a tylko tzw. łuk drzwiowy.
Podany wcześniej przykład ze sklepem rybnym jest nieaktualny bo błędnie napisałem tu wcześniej , że nie możemy zaknąć całkiem pomieszczenia ścianami-jednak możemy :)

Tym razem więc ostateczna wersja drugiej cześci tutoriala:

Jak założyć własny biznes- sklep w miejscu zamieszkania (inny niż pizzeria czy bar):

Marion pisała książki w domu i postanowiła, że urządzi w parterze domu mały sklepik -księgarnię.
Księgarnię tak jak sklep z czymkolwiek innym zrobimy bardzo prosto; wystarczy wstawić stół handlowy, zadbać o to by w wyposażeniu naszego sima znalazły się przedmioty na sprzedaż
oraz przeciągnąć je z wyposażenia sima do wyposażenia stołu handlowego.
Załączniki
bs1.jpg
bs2.jpg
bs3.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 02 paź 2023, 00:03

No właśnie zapytałam na czacie - czy można sprzedawać na tym nowym stanowisku eliksiry, które są jedzeniem (napojem), ale nie wiem do jakiej kategorii gra je zalicza :) Na drugą część pytania uzyskałam tutaj odpowiedź - na nowym stanowisku tylko jedzenie. A szkoda, że nie poprawili funkcjonalności starych stołów. Może to poprawią (naprawią) za kilka lat - w takim tempie jak obecnie :(

W każdym razie - dzięki za poradniczek :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 08 paź 2023, 13:51

@Alibali Powyżej zedytowałem zupełnie wpis. Twoja Marion szaleje już na swojej "maszynie do pisania" i sprzedaje swoje dzieła w księgarence na parterze :)
Da się więc sprzedawać niemal wszystko w taki sposób i co ciekawe możemy tez przeciągnać sobie ksiażki z debuga (lub inne rzeczy np. ryby) do wyposażenia sima i jeśli przeciągniemy je potem do wyposażenia stołu to wszystko będzie sprzedawalne - z eliksirami jest przykładowo tak, że sprzedasz tylko te z dodatku pracowniczego, tych z paku magicznego już niestety nie.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3511
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 08 paź 2023, 14:59

Super Miszka! Cieszę się widząc Marion (u mnie Marilyn) wygrzebaną z lamusa i prowadzącą życie pisarki :) MM zawsze miała wysokie aspiracje, i podobno pisała niezłe wiersze.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 09 paź 2023, 08:27

Super pomysł na prowadzenie biznesu na parceli mieszkalnej. Na pewno skorzystam! :) Tym bardziej, że Simy walą drzwiami i oknami, jak widać na załączonym obrazku! :D :13-thumbs-up:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1495
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 10 paź 2023, 23:53

@SimDels - dzięki za świetny poradnik. :hearts/heavy-black-heart:
Prowadzenie własnego biznesu poza parcelą mieszkalną jest bardzo uciążliwe. Tylko raz mój sim prowadził sklep i niewiele brakowało by padł z głodu i zmęczenia, a fortuny i tak się nie dorobił. :03S-face-with-tears-of-joy:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 17 paź 2023, 10:22

Jak zakupię akcesoria to chętnie skorzystam z Twojego poradnika. Wielkie dzięki Misiaczku :hearts/heavy-black-heart:

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - budowanie”