Budowle Pawła w simsach

Jesteś zapalonym architektem? Twoją pasją jest wymachiwanie kielnią i łopatą? To jest miejsce właśnie dla ciebie! Gracze wszystkich odsłon The Sims łączmy się!
Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Budowle Pawła w simsach

Post autor: Pablo » czwartek 07 lut 2019, 08:15

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 02:55 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 07 lut 2019, 23:19

Nietuzinkowa zabawa taką parą :) Nie za mocno kojarze oryginał ale od razu widac że lepsza robota niż na ogół w oryginałkach. Całosc wygląda bardzo fajnie i zachęcająco, ciekawie wygląda ta brama z przodu troche jakby starszy element ,wkomponowany zabytek czy coś, ciekawy akcent. Drzewka owocowe przy basenie zdradzają, że simowy ludzik nie będzie się tu nudził i może będzie troche samowystarczalny choć w przypadku gwiazd bynajmniej takiej konieczności nie ma :D
Bryła najładniej wygląda z profilu (nie wiem jak z tyłu bo nie pokazałeś) a z przodu może fajną rzecza byłby jeszcze jakis daszek czy ozdobnik nad tym bramowym wejściem. Fajnie, że otowrzyłeś tu swój wątek budowlany, czekam na dalsze prace i ciekaw jestem także jak urządziłęś im mieszkanko :)
Ps: jesli coś jest np w galerii do pobrania to możesz od razu wkleić linka
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 08 lut 2019, 02:40

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 02:56 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 08 lut 2019, 11:11

Podoba mi się ta przeróbka, Pablito.
Złapałeś klimat prawdziwego domu Marilin Monroe w Beverly Hills. Bryła tego domu jest bardzo podobna do bryły jej domu w Brentwood (Los Angeles), i chyba twórcy gry to właśnie chcieli oddać. Nie każdy jednak wie, jak wyglądał dom MM, więc podsyłam link

https://www.today.com/home/marilyn-monr ... le-t110938


W środku masz troszkę pomieszane style - kuchnia jest pięknie urządzona w stylu meksykańsko - hollywoodzkim, i bardzo pasuje do Del Sol Valley. Sama Marilyn tuż przed śmiercią zakupia meble w stylu meksykańskim (oryginalne) - których w większości jednak nie zdążyła rozpakować - stały w oryginalnych opakowaniach wysyłkowych...
Twój salon jest troszkę inny stylistycznie - luksus aż kapie :) No, ale zamieszkała z Leonardo - i pewnie on na niej wymusił zmianę wystroju :) Bardzo mi się podoba dobór elementów - poradziłeś sobie z tematem.
Ale czemu sypialnia jest taka ... horrorowata?
Jej sypialnia była urządzona na biało!

Tu masz troszkę fotek na wzór z jej domu. Nie jest to oryginalny wystrój, bowiem nie ma zdjęć z jej domu z tego okresu - nie wpuszczała tam fotoreporterów. Te zdjęcia pokazują jak mogło być (dom został sprzedany a wnętrza urządzono na pokaz)

https://pmcvariety.files.wordpress.com/ ... e_pics.jpg

Oprócz natychmiastowej zmiany oświetlenia dałabym tam trochę kobiecych akcentów. Zamiast bezosobowej ławy z fotelikami - może jakaś toaletka z kobiecymi drobiazgami? Jakiś cieplejszy kolor ścian? No - może po zmianie oświetlenia ten kolor ścian się ociepli sam. Ale trochę zmieniłabym wystrój tej sypialni.
Pawełku - jeśli cię uraziłam to przepraszam - ale wiesz, że ja ci całe życie (oczywiście te na forach - simowe) piszę, co myślę - bardzo szczerze.

A tak mi przyszło do głowy na koniec (humorystycznie ) - może chciałeś powiedzieć kolorytem sypialni, że pożycie z Marilyn nie należało do "usłanych różami" :) :a_grin3: :a_grin2: :a_ciiii:

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 08 lut 2019, 11:29

.....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 02:57 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 11 lut 2019, 05:07

Bardzo fajnie Ci wyszła ta przeróbka , akurat znam tą chate, bo sama ja przerabialam dla mojego sima i o ile bryłe od frontu zostawiles prawie nietknietą o tyle z tyłi wykazałeś sie duza pomysłowością. Bardzo fajna idea na ten kruzganek prowadzacy do drugiej sypialni dzieki czemu "zamknełeś " prawy bok dzialki i moglo powstac sympatyczne wewnetrzne miejsce na basen i mini sad. tam tez dokonales bardzo ladnej przerobki tworzac zadaszony tarasik przy glownej bryle domu. Wnetrza jasne , przestronne i jak napisała Ala luksusowe. Z ogolnego stylu wylamuje sie tylko zielona sypialnia - no ale ona jest praktycznie poza glowna bryła domu wiec mogles w niej zaszaleć. Nawiasem mówiąc bardzo mi sie ta nietypowa sypialnia spodobala.
Mila przytulna rezydencja gwiazdy filmowej na dorobku :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » poniedziałek 11 lut 2019, 05:24

.....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 02:57 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 11 lut 2019, 14:41

Nooo, to ty nam tu prawdziwe Love Story niedługo zaserwujesz. Musisz się pospieszyć - walentynki już za trzy dni! Historyjka byłaby miłym prezentem dla simtopowej publiki :)
Do tego - szykujesz pokój dziecka! Bardzo jestem ciekawa efektu tej krzyżówki genów!
Pawełku - ja wiem, że nie kusiłeś się na budowę domu MM w całości od nowa. Tylko tak na marginesie zauważyłam, że twórcy gry robiąc ten domek (być może przypadkowo) - bryłę
czyli zewnętrzny kształt zrobili dość podobnie do bryły prawdziwego domu MM w Brentwood. Myślę nawet że nie był to tak do końca przypadek, jednakoż ja mam skrzywienie jeśli się cokolwiek tyczy MM i wszystko bym podciągała w tym kierunku :)Więc wybacz :)

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 13 lut 2019, 18:26

.....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 02:58 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 13 lut 2019, 19:22

No ta chata umeblowana jest ze smakiem i gustem. Wytwornie i elegancko :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 13 lut 2019, 21:53

Bardzo ładnie przerobiłeś ten pierwszy domek, jedynie ta sypialnia Leonardo trochę mroczna w tym zielonym kolorze. :)
Drugi też jest świetny, i moim zdaniem ma o wiele ładniejsze wnętrza, jasne i bardzo eleganckie. Kuchnia z salonem jest naprawdę śliczna. Biała sypialnia również ładna, powiesiłabym tam jakiś obraz na ścianie, by podkreślić ta elegancką biel. :)

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » wtorek 19 lut 2019, 15:28

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 02:59 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 20 lut 2019, 10:33

Pierwsza chatka sympatyczna z bryły ,najbardziej na plus tył z werancą choc asymatria okien na boku budynku troche drazni oko. Ale wewnątrz faktycznie dałes czadu z meblowaniem.
Drugi haus naprawde dobry, modern jak sie paczy, ciekawie z przejściem pod i z garażem. Chyba użyłeś fajnych żaluzji lub okien z taką teksturą, fajnie to wygląda.Otoczenie troche pustawe ale może posadzisz tam jeszcze jakieś drzewo lub zrobi to partner Marylin w myśl pewnego znanego porzekadła :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 20 lut 2019, 15:56

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:00 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 25 lut 2019, 18:57

Nowoczesna rezydencja dla Marilyn oczywiście w rózowym kolorku - nie mogłby byc inny w tym wypadku - jest rozłozysta i imponująca. Brak jej jeszcze tarasów przed domem ale niezbedzny w domu gwiazdy basen jest jak najbardziej.
Z oknami to tak jest - najpierw wstawiamy pierwsze z grubsza tak zeby byly ladnie rozlozone a potem urzadzajac juz wnetrze nagle sie okazuje ze jeszcze jedno okno by sie przydalo na parterze - na przykład w kuchni zapominając dodac drugie symetryczne. Albo nawet pamietajac ze powinnismy dodac te cholerne drugie okno , niestety problem jest ze te drugie ktore powinno byc identyczne jak te kuchenne ni cholery nam w danym pokoju, który kuchnia nie jest nie pasuje, nie wspominajac juz o tym ze tam gdzie powinno byc te okno hydraulik utkał rury :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 25 lut 2019, 23:34

Piękny ten nowoczesny dom dla gwiazdy, chyba najładniejszy z twoich dotychczasowych projektów. Delikatny i kobiecy, słodki jak landrynka, ale idealnie pasuje do Marilyn. :cat_yes:
Fajny pomysł z przejściem na tyły domu! Myślę, że tam z tyłu będzie jeszcze jakiś ogród , bo już wiszą narzędzia ogrodnicze. :)

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » wtorek 26 lut 2019, 08:37

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:00 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 26 lut 2019, 19:30

Świetnie ci idzie Pablo - z domku na domek - coraz lepiej.
Najbardziej podobała mi się pierwsza wersja budynku - ale bez tej zielonej sypialni.
Drugi domek ma piękne jasne wnętrza, jest ładnie rozplanowany wewnątrz, a to naprawdę jest już spora umiejętność - ja mam ciągle z tym problemy - szczególnie z piętrem.
Pięknie zaplanowałeś wejście - przestrzeń jest tam ładnie zagospodarowana. Jedynie zamiast jednego długiego chodnika położyłabym dwa oddzielne kawałki, żeby nie ciągnęło się to jak miesiąc...
Trzeci domek jest dla mnie trochę za słodki, i jak wiesz - nie przepadam za modernami, więc może nie jestem obiektywna.

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 27 lut 2019, 01:24

....
Ostatnio zmieniony piątek 01 maja 2020, 03:01 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 22 mar 2019, 21:47

Po dodaniu kwiatów, drzew i tego uroczego źródełka z rybkami, ogród nabrał rumieńców i jest bardzo ładny. :cat_yes:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Budowle”