Cofnięcie save'a w The Sims 2

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Bunia
Roznosiciel kawy
Posty: 3
Rejestracja: piątek 29 wrz 2023, 17:54

Cofnięcie save'a w The Sims 2

Post autor: Bunia » piątek 29 wrz 2023, 18:09

Hej! Stała się mała tragedia i nie dałam rady sama dojść do jakiegoś rozwiązania. W Simsach 2 (wersja z Origin/EA App z pełną kolekcją) popełniłam głupi błąd i w dużym skrócie zrobiłam jeden zapis stanu gry gdzie były już niechciane zmiany. Przekopałam foldery gry w poszukiwaniu jakiegoś backup'u, ale nic z tego. Dlatego łudzę się, że może jednak istnieje sposób, aby cofnąć grę o jeden zapis. Ktokolwiek wie czy to jest możliwe? C': Gra nie jest mocno modyfikowana, mam wgrane jedynie parę CC.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 29 wrz 2023, 22:18

Sejwów możesz szukać w następującym miejscu

C:\...\Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2\Neighborhoods
N001-Miłowo
N002-Dziwnowo
N003-Werona

Teraz problem w tym, czy sejwy te zapisują się w dwójce także z końcówką backup. Wieki nie grałam w dwójkę, więc nie pamiętam. W trójce mam wyrobiony nawyk zapisywania dwukrotnego - jeden po drugim w odstępie 10 minut mniej więcej. Ten drugi zapis jest po to, by mieć backup z danej rozgrywki.
Gdy coś w trójce pójdzie nie tak w danym sejwie - po wyjściu z gry wchodzi się do folderu saves i wycina na pulpit plik sejwu tej konkretnej okolicy, a plikowi zawierającemu taką samą nazwę okolicy ale z końcówką backup - zmienia się nazwę na tę, jaką nosi ten wycięty sejw, w praktyce różni się on jedynie tym słówkiem backup na końcu nazwy. Więc odcina się to słówko backup, pamiętając, by nie zostawić na końcu nowej nazwy kropki, która poprzedza słowo backup. Po wejściu ponownym do gry, gdy widzimy, że wszystko cofnęło się do stanu sprzed ostatniego zapisu - możemy wyrzucić z pulpitu ten wycięty i niepotrzebny już sejw.

Jak to jest w dwójce - niestety - nie pamiętam :( Może pojawi się tutaj ktoś, kto jeszcze dwójką gra, i udzieli bardziej kompetentnej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Bunia
Roznosiciel kawy
Posty: 3
Rejestracja: piątek 29 wrz 2023, 17:54

Post autor: Bunia » piątek 29 wrz 2023, 22:39

Właśnie z tego co pamiętam dwójka i trójka różnią się w systemie zapisów gry, głównie dlatego że trójka ma otwarty świat. W każdym razie niestety w folderach dwójki nie doszukałam się plików backup :C Nie wiem też czy przypadkiem JESZCZE wersja ultimate collection różni się w plikach od zwykłej podstawki, bo gdy szukałam odpowiedzi w internecie to miałam wrażenie, że ludzie prezentują zupełnie inne foldery.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”