Problem z uruchomieniem the Sims 2

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
Ts2 enjoyer
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 17 mar 2024, 18:58

Problem z uruchomieniem the Sims 2

Post autor: Ts2 enjoyer » niedziela 17 mar 2024, 19:10

Hejka, mam problem z uruchomieniem the Sims 2. Kiedy próbuję je włączyć wyskakuje komunikat, że brakuje jakichś tam sterowników. Pobrałam je i dalej ten sam komunikat. Wszystkie poradniki w necie dotyczą Windowsa 10 (mam 11) i również nie działają. Nie jest to również problem z płytą, bo u mojej siostry na kompie działają normalnie tylko, że ona ma win10. Próbował ktoś grać w simsy 2 na win11 i wie jak to zrobić, żeby działało?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 17 mar 2024, 19:43

Czy siostra ma wgrane The SIms2 z płyt czy raczej pobrała z Origina, gdy TS2 było dostępne do pobrania za darmo?
W win11 racej nie uruchomisz TS2 z płyt - trzeba się nagimnastykować grzebiąc w systemie, ściągając programiki etc, a to zawsze może się źle skończyć. Może zjawi się tu @Sławek i podpowie, jakie ewentualnie programiki i gdzie zainstalować. Ja wolałam odpuścić.

Awatar użytkownika
Sławek
Asystent
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 10 maja 2018, 19:40

Post autor: Sławek » niedziela 17 mar 2024, 21:42

@Alibali @Ts2 enjoyer Witajcie.

Alu, z ryzyka totalnego uszkodzenia systemu raczej nie mogę na forum podawać, jeżeli chce niech sama poszuka takich programów lub sposobu w google na własną odpowiedzialność. Windows 10 po większych aktualizacjach (Windows 11 od początku istnienia) przeszedł drastyczne zmiany w engine oraz zabezpieczeniach i porady z sieci już na pewno nie pomogą (pomagały, ale w starszych wersjach dziesiątki) dodatkowo w tej chwili niebezpieczne jest grzebanie lub używanie takich programików/nakładek, może to się skończyć poważną awarią systemu, co wiąże się z jego ponowną instalacją lub oddanie komputera do serwisu, żeby sami zainstalowali na nowo system, jeżeli użytkownik nie będzie w stanie samemu tego zrobić - A to wiąże się z kosztami takiej usługi. Moim zdaniem, nie ma sensu podejmować takiego ryzyka uszkodzenia, na rzecz jednej tylko gry.

Frisska
Felietonista
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 15:51

Post autor: Frisska » poniedziałek 18 mar 2024, 14:24

11? To nie podejmę się doradzenia, mam Windows 10 i na nim Dwójeczka śmiga (ale po mocnej konfiguracji i uzbrojeniu się w cierpliwość). Zakładam, że takie kroki, jak próba uruchomienia w zgodności ze starszą wersją, podjęłaś/podjąłeś. Może spróbuj poszukać pomocy u Merty (i na Pomidorsach)? Bardzo możliwe (ale strzelam!), że masz zbyt nowy sterownik lub znane już problemy z dostosowaniem gry opartej o 32 bit pod technologię 64-bitową (szczególnie ważne, jeśli masz sporo CC). Niemniej, nie będę wyrokować, jestem amatorem w kwestiach informatycznych (a już samo nawojowanie się z własnymi Simsami uważam za sukces). Jeżeli już jesteś zdeterminowany/a, by mieć tę Dwójkę, to polecam przed drastycznymi krokami zrzucić gdzieś (na dysk zewnętrzny na przykład) wszystko, co ważne, by w razie reinstalki nie utracić niczego. Ew. popróbować pograć w stare gry na jakimś starszym sprzęcie za grosze, który obsługiwałby tylko te dinozaury (chociaż i tu będą ograniczenia, bo pewnie byłby to laptop, a tam karty grafiki są zintegrowane i też ciężej je dostosować niż te w pecetach — jakkolwiek jest to wyjście).
Trzymam kciuki, żeby się powiodło lub jakieś inne Simsy dały radę osłodzić niepowodzenie. Przepraszam, jeśli coś pokręciłam (ale łączę się w bólu z wszystkimi miłośnikami Dwójki).

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 18 mar 2024, 17:09

Dzięki @Frisska i @Sławek za przybycie i próbę pomocy. Myślę, że dla @@Ts2 enjoyer - jeśli jest rzeczywiście taką zapaloną miłośniczką TS2, to jedynym wyjściem na dzisiaj kupić w necie jakiś starszy sprzęt (rzeczywiście można za grosze nabyć) - z wgranym przedpotopowym już windows7 32 bit i spróbować odpalić na tym. Trzeba będzie pewnie zainwestować trochę kasy w różne dodatkowe części, bo wiem, że monitora od nowszego sprzętu nie podłączymy tak prosto do komputera ze starszym typem wyjścia. Do tego właśnie potrzeba specjalnych adapterów (złączek). Ale za to będzie pełna satysfakcja, że sobie poradziłaś :). Wróć tu jeszcze i daj nam znać jaką decyzję podjęłaś.
Życzymy wszyscy powodzenia!
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 mar 2024, 22:22 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sławek
Asystent
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 10 maja 2018, 19:40

Post autor: Sławek » poniedziałek 18 mar 2024, 17:19

@Alibali

Nie ma co czarować i zarazem kombinować. Na Windows 10 oraz 11 nie ma żadnej możliwości odpalenia oryginalnej wersji TS2 w wersji płytowej ze względu na zastosowany DRM. W tym przypadku zawinił Microsoft ze swoją beznadziejną decyzją usunięcia usługi weryfikującej DRM płyt i zarazem głupoty EA ( a na pewno doskonale wiedzą, że gracze chcą jeszcze sobie pograć, choćby z sentymentów), nie dając możliwości zarejestrowania kluczy TS2 na platformie EA app, aby ją pobrać, po drugie nie wypuścił (lub nie chce) patcha dla wersji płytowej obsługujące nowsze systemy operacyjne. Tak jak piszecie, pozostaje tylko sprzęt do nabycia z Windows XP lub 7.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”