Brak reakcji na zdradę sims 3

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
SIMMANIACZKA
Roznosiciel kawy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 14 mar 2024, 00:52

Brak reakcji na zdradę sims 3

Post autor: SIMMANIACZKA » czwartek 14 mar 2024, 00:59

Simy nie reagują na zdradę. W ogóle nie pojawiają się nastrojniki z nią związane u zdradzanego sima, a ten zachowuję się jakby miał klapki na oczach i nic mie widział, nawet gdy do zdrady dochodzi na jego oczach. Jedynie otoczenie sima reaguje i pojawia się "świadek zdrady". Próbowałam robić tak by zdrajca się przyznał, ale wtedy tylko wyskakuje upokorzenie i zdenerwowanie jakby się pokłócili. Mam nraas woohooer i poustawiałam zazdrość na wysoką. Może coś tam źle zrobiłam? Pomocy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3512
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 14 mar 2024, 18:03

No raczej to dziwne, bo zazwyczaj zdrada, a właściwie przyłapanie - bywa widowiskowe.
Może masz jakieś modyfikacje, które wzajemnie się konfliktują? Sprawdź w czystej grze (uruchom grę uprzednio zmieniając nazwę folderowi TheSims3 znajdującemu się w Dokumentach na np - TS3stary). Nie boj się, gra wygeneruje nowy folder TS3 - i sprawdź wtedy na czystej grze czy nadal masz ten problem. Potem wyrzuć nowy folder TS3 a staremu przywróć dawną nazwę - czyli TheSims3 - albo pozostań przy nowym, jeśli nie masz żadnych obiektów cc wgranych prócz tej jednej modyfikacji - NRAAS z podmodułami. Sam master controller - goły - niewiele daje. Nie wiem jakie moduły masz oprócz master controllera. NA pewno masz tęstronkę w swoich ulubionych, ale jeśli nie, to podrzucam link

https://www.nraas.net/community/MasterController

SIMMANIACZKA
Roznosiciel kawy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 14 mar 2024, 00:52

Post autor: SIMMANIACZKA » piątek 15 mar 2024, 01:55

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale z modów mam consort age, decensor, mover, overwatch, relationship panel, story progression, woohooer, kama simitra, written word, awesome, ccmerged. Poza tym mam jeszcze moda na picie alkoholu, w sensie, że sim może się upić, na możliwość kupowania ubrań i taki, który umożliwia chodzenie na rozmowę o pracę i utrudnia zdobywanie awansów. Te dodatkowe, które wymieniłam już próbowałam wyrzucić, ale to nic nie zmieniło. Zresztą one nie bardzo mają związek. Zrobiłam tak jak mi doradziłaś i wtedy zdrada działa normalnie. Czy to możliwe, że coś po prostu źle ustawiłam w menu moda?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3512
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 15 mar 2024, 15:22

Jeśli gra działa normalnie, to włóż do gry niezbędne mody - czyli master controllera, moduł cheats overwatch, decensor, cc merged. I uruchom grę. Jeśli będzie wszystko działać i będzie ok - to dodaj ten na kupowanie ubrań i alkohol i jeden - ale tylko jeden z tych które wpływają na relacje międzysimowe - np relationship. I sprawdź, jak będzie. Jeśli będzie ok, to dołóż kolejny moduł NRAASa. Ale na moje oko nie powinnaś wrzucać awesome, bo wydaje mi się, że on wchodzi w konflikt z master controllerem - chyba gdzieś o tym wyczytałam..

Za każym razem wyjmując czy dokładając modyfikacje wyrzucaj z folderu TS3 pliki pamięci tymczasowej - cache. Czyli CASpartCache, compositorCache, simCompositorCache, scriptCache, WorldCaches, a jeśli coś dokładasz do wyglądu Simów (nowe fryzury, ubrania czy patterny to także userPreseds. Nie obawiaj się - gra za każdym razem odtwarza wszystkie pliki cache :)

SIMMANIACZKA
Roznosiciel kawy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 14 mar 2024, 00:52

Post autor: SIMMANIACZKA » wtorek 19 mar 2024, 10:29

Dziękuję! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”