Projekt Japonia (2) - Yoshi Town (Newcrest)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Projekt Japonia (2) - Yoshi Town (Newcrest)

Post autor: SimDels » sobota 21 kwie 2018, 00:16

Dla czytelności każdą część "wielkiego projektu przebudowy simowych otoczeń na simowa Japonię" (że tak to ujmę ;) ) zdecydowałem sie przedstawić w osobnym temacie; tu powoli będę przedstawiać progres przebudowy całego Newcrest w którym parcele docelowo maja stworzyć miasto o charakterze azjatyckim a przedewszystkim japońskim ale także z akcentami min. chińskimi (o ile uda mi się to wszystko jakoś ogarnać).

Cały projekt przebudowy otoczeń nazwałem "Nipponia" od innego okreslenia państwa Wiśni i w zamyśle to taka fikcyjna kraina wzorowana tym państwem. Jakiś czas temu wyobrażenie tego kraju pod niemal każdym względem mocno przewróciło mi w głowie :cat_lovely: czego efektem były liczne podróże tam hmmm... w google maps :D dzięki czemu przyjrzałem się charakterowi miast, przedmiesć, starym domostwom w typowym japońskim stylu i charakterystycznym bloczkom mieszkalnym z otwarta klatka schodowa na zewnątrz (nie wiem czy to wymóg związany z trzęsieniami ziemi czy wynikający z zamiłowania do bycia "na powierrzu" w każdym razie to się trochę rzuca w oczy.

Obrazek

Promenada Sakury czyli przebudowana Promenada Magnolii to pierwsze z otoczeń ukończone dla całego projektu

Teraz czas na dokończenie Newcrest czyli...
Yoshi Town :)

Podobnie jak w przypadku Sakura Promenade, sugeruje lokalizację w razie gdyby ktoś chciałby sobie odtworzyć cały zamysł czy raczej to co powstało do tej pory :)


1. Yoshi park - dobre miejsce do odpoczynku oraz zawarcia związku :)

DOWNLOAD (SDW)
DOWNLOAD (Galeria)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 21 kwie 2018, 00:30

2. Ichi Market - Targowisko w stylu starego miasta. Można tu kupić niemal wszystkie unikatowe kolkcje występujące w grze a także... sprzedawać :)

DOWNLOAD (SDW)

DOWNLOAD (Galeria)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 21 kwie 2018, 00:41

3. Modern Japan Home - Być może dużo podobnych acz chyba z reguły mniej przestronnych domków mija podróżnik mknący shinkansenem z Tokyo do Osaki ;)


DOWNLOAD (Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 21 kwie 2018, 01:00

4. Usagi Home - tradycyjny dom w miejskim stylu (to tzw styl machiya, wreszcie wyszperałem tą nazwe , której nigdy nie moge zapamiętać :D ) Wyjątkowo z ogrodem z przodu. (typowe drewniane domki tego typu tworza zwartą zabudowę szeregową z fasadami przy ulicy).

DOWNLOAD (Galeria)

DOWNLOAD (SDW)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
krulih2
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 97
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 22:05
Origin ID: via2382

Post autor: krulih2 » środa 25 kwie 2018, 02:06

Na wstępie gratuluję świetnych projektów :hearts/heavy-black-heart:
Park jest cudowny i bardzo klimatyczny, bazar podbił moje serducho, taka tycia Japonia z lampionami i tymi stoiskami różności, bombowy pomysł i świetne wykonanie. Modern japoński extra, nie tylko bryła, te daszki są super, ale wielkie brawo za wnętrza, w dziecinnym czuć, że mieszka mały miłośnik mangi :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Piękny salon i świetna sypialnia. Usagi Home to mój sentyment :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Kojarzy mi się z domkami z dzielnicy małego miasta, może kiedyś w takim zamieszkam...ah rozmarzyłam się. Wielkie serducho za piękne projekty i pomysłowe kolorowe wnętrza :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 07 maja 2018, 02:53

Zacznę od tego, że szalenie podoba mi sie nazwa "Nipponia", idealnie ja dobrałeś. Poza tym każdy z projektów jest cudny, klimatyczny i wprost przepojony fascynacją tym regionem. :hearts/heavy-black-heart: To widać, słychać i czuć. :09-winking-face:
Pisałam to już na poprzednim forum, ale i tu powtórzę, że Yoshi park mnie oczarował totalnie, to naprawdę perełka architektoniczna. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Wielki podziw za pomysł i wykonanie tych prac. :a_bravo:

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » poniedziałek 07 maja 2018, 22:34

Delsie, ja wiem że od grania wolisz budowanie... ale to, co robisz projektując te miasta i miasteczka to jest naprawdę coś... szczerze podziwiam zmysł urbanistyczny i pomysłowość! Te domki są naprawdę cudne, rewelacyjnie odwzorowaleś "klimat" oryginału!
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 23 maja 2019, 21:40

Michale, oglądałam fotki w tym temacie, ale nie wiem czemu przegapiłam komentarz. To jest niesamowita praca. Podziwiam i zbieram szczękę z podłogi.
I nie gadaj więcej, że meblować nie umiesz! Obejrzałam właśnie twoją bibliotekę do Simtopia City, i jestem zachwycona stylem, w jakim ją ubrałeś w mebelki, kolory i nowoczesny look.

Nie miałam gdzie tego napisać, bo nie założyłeś tematu z biblioteką czy katedrą.
Katedra to jest mistrzostwo świata. Podziwiałam z otwartą buzią zarówno stalle (te siedziska dla księży - idealnie wykorzystałeś te foteliki, którymi do tej pory pogardzałam), jak i pomysłowe wykonanie żyrandoli - wyglądają jak autentyczne, wielkie kryształowe pająki. A "święte obrazy", którymi ozdobiłeś ołtarz główny i boczne - to jest temat na "osobny temat". Co tu dużo mówić. Trzeba milczeć w nabożnym zadziwieniu. Jesteś Michale Wielkim Budowniczym - jedynym i niepowtarzalnym.
Po obejrzeniu twoich prac zwątpiłam, że dam radę zrobić SPA, które mogłoby stanąć koło twoich budowli :(

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 29 maja 2019, 21:09

Ty szalony, szalony człowieku!
Pomijając fakt, że sam jesteś w stanie postawić od zera całe miasto to jeszcze efekt końcowy jest zachwycający.
Od czego by tu zacząć? Park z pięknym jeziorem jak świątynia z pocztówki.
Market! Ma w sobie jednocześnie sznyt kiczowatego bazarku z pamiątkami i prawdziwych targów z fabularyzowanych filmów historycznych. Patrzę i mam w głowie "Wyznania gejszy" ♥ I choć nie jestem prywatnie fanka orientu to ciężko jest nie docenić kultury dalekiego wschodu i wszystkiego co z nią związane - w tym architektury i ogólnie pojętej estetyki. I to tu jest! I w parku i w balkonikach na targu ♥
Przy jasnym domu pierwszy raz się zająknęłam. Jakoś mi się kolory nie kleją z reszta i wybijają mnie z rytmu ale może się nie znam. Jak wyżej, nie za wiele wiem o Japonii i okolicach. Wnętrza za to pierwsza klasa, totalnie mogę uwierzyć, że tak wyglądałaby współczesne aranżacje azjatyckich willi. Drugi dom spodobał mi sie dużo bardziej. Okiya jak w mordę strzelił a i środek ładniutki choć nowoczesny ♥

Masz niezwykłe umiejętności do komponowania miast ♥ Czekam na kontynuacje i poważnie rozważam przerobienia swojego Newcrest na małą Japonię ♥

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » środa 19 cze 2019, 21:34

Też ten dom podoba mi się. fajnie skomponowana bryła, nic dodać nic ująć. Te dach są fantatyczne , jak i te roletki na zewnatrz. Ogródek jest bardzo japoński bo malutki w tym wszytkim jak w naturze. Wielka piątka Dels.
Ps stuke i pukne za te krzywe zdjęcie ze środka, ładnie to tak ???
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 23 wrz 2019, 10:11

Ale cudo! Nie wiedziałam,że w grze jest tyle rzeczy w japońskim stylu. Normalnie szok i niedowierzanie :o
Załączniki
WOW.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 05 mar 2020, 21:14

@Karo_Min , @Kamelia , @Fredra , @Alibali , @Aericia , @krulih2 , @Ktosik Kochani ogromnie Wam dziękuje bo każde dobre słowo (podobnie jak i słowo krytyki zresztą) motywuje do działania. Projektu przebudowy kilku otoczeń na styl inspirowany krajem kwitnących wisienek oczywiście nie porzuciłem choć spoooro czasu minęło od ostatnich zmagań w temacie.

Inspiracją dla stylu ostatnich prac i także co do tych rolet były dawne miejskie drewniane domy rzemieślników zwane machiya. Na piętrze były izby mieszkalne a na dole warsztat lub sklepik rodziny. Sporadycznie między nowoczesnymi budynkami nadal da się zobaczyć w stolicy Japonii takie budynki, dużo więcej ich oczywiście w bardziej zachowanych starych miastach jak słynne Kioto czy Kanazawa. Współczesne domy na przedmieściach chyba wyraźnie nawiązują do tego stylu w uproszczony sposób oczywiście.

Przyglądając się ponownie domkom z przedmieść i małych miasteczek Japonii spróbowałem zrobić sobie małe wyzwanie budując domek z samej podstawki choć trochę zgrzytał mi brak zwłaszcza rzeczy z dodatku ze SPA czy "Miejskiego Życia".

5. Kogai Home (base game)

DOWNLOAD (zip)

DOWNLOAD (Galeria)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

6. Tokushi Center

Kolejna rzecz to coś w rodzaju kawałka centrum miasta z biurowcem i budynkami komercyjnymi oraz hotelikiem choć status parceli to sklep. Centrum zjaponizowanego Newcrestu (Yoshi Town) będzie takim trochę miszmaszem starej niskiej zabudowy z nowszą wysoką. Nie byłem pewien czy dobrze jest tak kontrastowo to dziabać no ale poszło więc... hello kitty u płota ;)

DOWNLOAD (zip)

DOWNLOAD (Galeria)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 05 mar 2020, 23:44

Jezu, ale domki są przesliczne, jak na przedmieściach Osaki <3 I dbałosc o wszelakie detale, to jest dokładnie tak, jak sobie wyobrażałam Nippon czytając Murakamiego <3 Kurczę, aż mi się zachciało przeczytać ponownie "Norwegian wood" Murakamiego <3 Dzięki Delsu za to <3
Nawet nie bardzo wiem jak mam to wszystko ubrać w słowa, bo te domki są takie śliczne: i bryła, i elewacja, i dachy(!!!), i ogródki, i nawet parkan z wejściem jest taki uroczy. Jejku jej~
Wnętrza to już jest w ogóle jazda na maksa, bo są śliczne, minimalistyczne, takie surowe, ale ciepłe, przytulne. No tutaj to ja się będę rozpływać i topić jak karmel.
A centrum hadlowe to już w ogóle wypas! Szczena tak klapnęła o podłogę, ze chyba szczury w piwnicy ze strachu zatańczyły macarenę :o
Nie wiem nawet od czego zacząć, bo wieżowce Delsowe to już jest marka sama w sobie, to jest klasa i towar z półki najwyższej! Połączenia kolorów nowoczesne, wszystko stylowe, te przeszklenia, te schody na drugiej ilustracji, jejkuuuuu~ I dbałość o detale, o wszelkie latarenki, szyldy, bramy, kamerki - no wszystko jest dopracowane.
Ten patent z koronkowym sufitem na dachu, nad knajpką to jest ogień, to jest takie piękne, w ogóle ta modra podłoga tam wygląda jak woda, aż musiałam się przyjrzeć, bo moje ślepe oczy zanegowały rzeczywistość :o Poza tym tam cały układ dachów schodzący piętrowo w dół to jest moc!
Wnętrza też śliczne, kolorowe, dopieszczone. Pomieszczenie z sziszami to jest w ogóle perełka: pstrokato, ale nie tandetnie, ta podłoga to jest w ogóle rzecz śliczna, ja bym nawet nie przypuszczała, ze można tak ładnie zgrać róż i pomarańcz - a można i to jak!
Sklepik z ubraniami z kolei utrzymany w stylu lofciku, jak to ładnie wygląda!
Nie no, szalenie mocne rozdanie, sir! Sama elegancja, styl i szyk. Delsu rób tego więcej, bo efekt "wow" zostaje wywołany! <3

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 06 mar 2020, 17:34

A ja się dopisuję do Marvicza, a co! :a_beer: :a_bravo: :a_ciiii: Konia kują a żaba nogę podstawia... Nie umiem długo i kwieciście, no! Podobi mnie się i tyle. Już kiedyś Delsu Nippon uczYnił pod tytułek Tokyoyo czy jakuś takuś... I wyszło mu super. tera też. No Mistrzu jest i tyle! A bałam się, że po drodze wyrósł z Simów, bo tyli kawał czasu siedział cicho... A to taki ścichapęk... I jak już pęk, to takim pomysłem, że ino nam kapcie zostały...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 06 mar 2020, 18:23

Domek mieszkalny - wprawka chyba przed tym gigantycznym projektem. I fakt podstawka nie za bardzo się nadaje do tego stylu, bo tylko dachami możesz do niego nawiązywać - ta chata z prawej gdzie nie musiałeś się ograniczać przebija te podstawkę trzy razy na urodę. Wnętrza fajne. minimalistyczne dobrze nawiązują do prostoty oryginalnych wnętrz japońskich. (Swoją drogą regał na książki jednak Ci sie przemycił z "Miejskiego życia' :cat_mwaha: )

Kawałek miasta to zupełnie inna bajka. Od razu widać, że w roli urbanisty czujesz się jak ryba w wodzie. Drapacze chmur to już od dawna twoja specjalność. tak jak niższe, przeszklone z łamaną bryłą Centra Handlowe nawiązujące stylem do lat 70 ubiegłego wieku. Mogę zaświadczy. że to tak naprawdę identycznie wygląda w realu - wprawdzie w Shanghaju , nie w Tokio bo w Tokio nie byłam, ale te miasta są do siebie bardzo podobne. W realu swietnie wyglada tradycyjna niska zabudowa połaczona z takimi nowoczesnymi gigantami. Dowcip tkwi w tym ze te giganty w Chinach zawsze maja malutki - 10-12 metrowy parczek ful kwiatów i drzew oddzielajacy je od starych budynkow, nie są oblepione tymi obrzydliwymi reklamami a na dole do takiego drapacza chmur przylegają kawiarenki na tarasach pod parasolami. Wiec to wygląda jak takie luksusowe wyspy posrod nizszej stylowej, tradycyjnej zabudowy i komponuje się w calosć przepieknie,
No ale nie wiem czy w Tokio poswiecono by kilkanascie metrów kwadratowych na te kwiece i ławeczki :cat_mwaha: Dlatego wiele osób uwaza ze Shanghaj jest piekniejszy. :cat_lovely: bo Tokjo bardziej nawiązuje do Nowego Yorku z tym wykorzsystaniem kazdego metra w centrum na biznes handel i reklamę, a ekspanowanie piekna nowoczesnej architektury nie jest dla Japończyków priorytetem. Oni uwielbiają tylko swoją tradycyjna architekture. W Shanghaju pokazanie piekna nowoczesnych dziel architektury priorytetem jest - no ale oni mają wiedej miejsca :cat_mwaha2:
W kazdym razem TWÓJ kawalek Japonii jest zblizony do oryginalu tak ze bardziej chyba w Simsach byc nie moze :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 13 mar 2020, 22:22

Fajnie, że wróciłeś do tego projektu, bo to chyba dalsza część zabudowy Newcrest. Masz niebywały talent do tworzenia tych klimatycznych japońskich parceli. :cat_yes:
Centrum jest imponujące, a szczególnie ten biało niebieski wieżowiec zbudowany jakby schodkowo. Mnie jednak urzekła Kogai, mały urokliwy domek, który idealnie się dopasował do domku o nazwie Usagi. Wspaniałe prace Mistrzu! :a_bravo:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 16 mar 2020, 15:59

Ogromne dzięki!

@Marvi zaciekawiłaś mnie tym autorem, dzięki ogromniaszcze za tak dobre słowa <3. Staram się to wszystko obserwować "studiować" ale zdaje sobie sprawę z tego, że faktyczny znawca tematu mógłby znaleźć masę nieprawidłowości bo...ja się tylko przyglądam :) Bardzo mnie jednak buduje to, że klimat przypomina jakkolwiek przedmieścia Osaki itd. bo bardzo mi na tym względnym realiźmie zależało.Ps ubawiłaś mnie komentarzem o Macarenie itd :D Centrum itd to taki koncept próby tworzenia miasta w kawałkach. Mam cichą nadzieje, że doczekamy się wiadomej gry konkurencyjnej lub sims5 gdzie być może swoboda planowania wyglądu miast będzie jeszcze większa trocę tak jak to było w Sims 3
Staram się by pstrokato było tylko w pomieszczeniach komercyjnych tak dla kontrastu z mieszkalnymi bo te w Japonii i regionie ponoc często są takie właśnie stonowane, barwy jasne i bez przełądowania meblami, taki minimalizm no a komercyjne to wiadomo odwrotność ,im więcej neonów i oczo#nych barw bije po oczach tym chyba lepiej ;)
Ps: szisze to mam wrażenie, że ładuje do co którejś takiej parceli ,no jakoś tak odruchowo bo je zwyczajnie lubię i pasują do wszystkiego :D
@Alibali dzięki Alicja <3 Tokyoko (no nie było dosłownie Tokyo a i tak dostałem parę pytań gdzie jest słynna wieża Tokyo Tower itd. :D ) przydało mi się bardzo bo choć w Trójce budowanie wygląda trochę inaczej to jednak już wtedy starałem się podglądac co takiego charakterystycznego jest w miastach Japonii i jak można to oddać. Obecnie TS4 daje fajniejsze możliwości co do budynków tylko nadal gdzieś skwierczy ta nie edytowalność otoczeń do czego zresztą za chwile tu jeszcze nawiążę.
@kreatora WIelkie dzięki Elu <3 Wiem, że porwałem się z motyką na...ale tym razem chciałbym ten swój chyba największy czwórkowy projekt dokończyć w sensie przebudowy tych otoczeń ,które zacząłem (w sumie 4 bo nawet wampirowo chcę eksperymetalnie tak przerobić). Półeczka chyba jest podstawkowa ale może lepiej to sprawdzę :O
Tokio na pewno jest bardziej skoncentrowane w zabudowie więc faktycznie Shanghaj może mieć więcej zieleni ,chyba masz tez na myśli parki, które robi się jakby w środku zabudowy w sensie mini podwóreczko praktycznie służące do patrzenia na nie przez okno zazielenione jednym drzewkiem itd chyba że pomyliło mi się to z Japonią gdzie w większych miastach teren jest na wagę złota. Chiny imponują obecnie błyskawicznym boomem rozbudowy miast i tworzeniem nowych miast gigantów od zera ale kiedy porównuję (oczywiście nie mając niestety doświadczenia w realu jak Ty) to mam wrażenie, że Tokio mimo gigantyzmu jest na swój sposób przytulne i taką choć pewnie na nieco inny sposób przytulność ma tez Shanghaj ale pewnie tego "ducha" będą już pozbawione nowe wielkie miasta. Ta przytulnością zwabił mnie kiedyś charakter miast japońskich i to jakoś daje mi kopa ale przyznaje, że jak widzę nowinki z rozwoju budowlanego Chin to mam ochotę przemycić i z tego boomu oraz chińskiej tradycji trochę więcej a Shanghaj to naprawdę niesamowite miasto choć mi się kojarzy z nieco inszym klimatem niż to co chciałem uchwycić w japońskich domkach. Troche wzorowałem się na chińskich cudach tworząc targ pokazany wcześniej choć wyszedł pewnie taki bardziej miks. Chiny to jakoś dla mnie większy rozmach i przestrzeń choć miejscami "przytulności" otoczenia miejskiego pewnie tez nie brakuje (oba światy łączy na pewno też nadal typowy widok wąskiej uliczki z słupami na których wiszą dziesiątki kabli),mam nadzieje ,że ten projekt będzie ostatecznie takim miksem niż czysto dżapańską fikcją choć pewnie z przewagą Japonii na której nie ukrywam-dostałem niegdyś tęgiego "fioła" :D
@Ktosik
Ogromne dzięki Gabi <3 Powróciłem bo chyba do zanudzania tymi klimatami zawsze będę powracać. Jak szkrabnąłem wcześniej, urzekła mnie kiedyś swojego rodzaju "przytulność urbanizacji" w ich miastach choć oczywiście nie wszędzie i nie w każdej dzielnicy. Bardzo lubię ta średnią i niska zwartą zabudowę uliczek. Schodkowa zabudowa też wydałą mi się charakterystyczna dla takiej zabudowy ,czasem wyższej więc pewnie nie raz do tego nawiąże choćby teraz poniżej :) Dziękuje ogromnie.

Jeszcze raz dziękuje i z powodu nietypowej sytuacji jaką (oby chwilowo) mamy teraz na świecie, zabrałem się za intensywne kontynuowanie tematu;
Nazwa pierwszego nowego projektu to coś jak "apartamenty "kropka" a drugi ma nazwę inspirowaną nickiem Alicji więc tak trochę dedykacyjnie wyszło tym razem choć wyszło to zupełnie przypadkiem kiedy szukałem pomysłów na nazwy :)

7. Dotto Apartments

DOWNLOAD (zip)

DOWNLOAD (Galeria)

SDW(download/info)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


8. Aliba Apartments

DOWNLOAD (zip)

DOWNLOAD (Galeria)

SDW(download/info)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieżowiec Dotto to kontynuacja zabudowy tej dzielnicy NewCrest (Yoshi Town). Szukałem sposobu na dostosowanie tej zabudowy do nieedytowalnego fragmentu miasta (a,la francuskie domy dekoracyjne po drugiej stronie ulicy) stąd decyzja by zmniejszyć kontrasty architektury za pomocą wyższych budynków w tej okolicy i budowę parceli rozrywkowej w formie budynku nowoczesnego ale nawiązującego do przedwojennych domów towarowych w Tokio czyli takich odrobinę bardziej europejskich/amerykańskich. W następnym poście pewnie niedługo pokażę totalny miszmasz na jednej niedużej parceli czyli wspomniane centrum z niespodzianką na tyłach ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 16 mar 2020, 18:30

Ojej Miszka. Jak pięknie prezentują się Aliba Apartments. Takie przxestronne, jaśniejące czystością i niezagraceniem. Wszystko na odwrót, niż czyni pozwana w tytule :P
Jestem zaszczycona tym uhonorowaniem. Kurcze, aż nie wiem co powiedzieć, co do mnie niepodobne!
Pięknie ci to wyszło. Pięknie się uwinąłeś. I aż chciałabym powiedzieć o tej przymusowej sytuacji w Polsce - chwilo, trwaj! Ale nie będę taka. Za chwilę to przymusowe wolne czkawką nam się odbije... Ale w obecnej sytuacji - do tego czasu powstanie pewnie przebudowa Windenburga, na którą czekam niecierpliwie...
Sama coś niecoś sknociłam, ale u mnie są jak zwykle cece, więc do galeryi się nie nadawa... Ale porobię focisze chociaż.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 16 mar 2020, 22:10

Wyjatkowo sliczny ten Dotto apartment - takie jakby dwie wieze sklejone ze soba. :hearts/heavy-black-heart:
Aliba apartment zupełnie inny w zamyśle bardziej przysadzisty odrobine nawiazuje do piramidy tym skosnym bokiem. Wnetrza jasne przestronne i mowoczesne, Sliczne :hearts/heavy-black-heart:
Jesli chodzi o Aliba apartment to otoczenie własnie nawiazuje odrobine, ale tylko odrobine do tego co pisalam o zieleni w Shanghaju.
Zadne tam podworeczka - po prostu idziesz ulica w zwartej zabudowie i napotykasz maly swerek po prawej stronie z ławeczkami i kwiatami. A w glebi za tym skwerkiem wyrasta przeszklona wieza - przed nia taras ktory laczy sie z tym mini skwerkiem schodkami. Na tarasie kawiarenki i knajpki przylegajace do tej wiezy i stanowiace jakby jej rozszerzona podstawe. Taka mała oaza zieleni dla dzikich tlumów ludzi przemieszczajacych sie ta ulica. Mozesz przysiasc na przylegajacym do ulicy skwerku i odpocząc - to ma max 6 metrów szerokosci, a mozesz wlezc na te schodki i wskoczyc na sushi bo tam zawsze jest obok innych obowiazkowo japonska knajpka a dalej na przyklad bar kawowy. W sumie od glownej ulicy taka wieza jest oddalona maksymalnie 40 metrow ale obowiazkowo pelno tam drzew i kwiatów. To jest szalenie przytulne - tym bardziej ze ta głowna uloca jest jeszcze z przedwojennej zabudowy - jednopasmowa i sa tam domy z pierwszej polowy XX wieku a nawet starsze.
To bylo przeciez miasto kolonialne , nie nalezace de facto do Chin - jest czesc francuzka, jest czesc angielska i nawet amerykanska, Noi oczywiscie ogromna chinska starowka z tamtego czasu. Totalnie nowa zabudowa jest na Pudongu - tam byly gole pola przedtem i na Gubei wokol starego lotniska ale stara cześć Shanghaju jest urocza - nowa zabudowa przeplata sie z zabytkowymi kamienicami, pelno tam zieleni i swerków. Na calym swiecie nie ma takiego tak pieknego, drugiego miasta! Dawniej Shanghaj nazywano Paryzem Wschodu1
(odezwał sie szanghajski patriotyzm we mnie :cat_mwaha: )
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » wtorek 17 mar 2020, 01:54

Murakami zawsze na propsach, bardzo ciekawa proza. Przyznam szczerze, ze miałam swojego czasu fazę i to, co mnie urzekło, to niesamowita onirycznosć jego książek. I to, co Europejczyków może trochę szokować (chociaż chyba już nie tak bardzo jak kiedyś), a mianowicie pewna bezpośredniość w wyrażaniu erotycznych pragnień bohaterów i ich wcielanie w życie ;) Wprawdzie nie ma tam stricte śmiałych scen erotycznych (a przynajmniej nie pamiętam), ale jesli bohater ma potrzebę uwolnienia nadmiaru doznań, to narrator nas o tym informuje ;) Natomiast robi to dosyć bezboleśnie i bez pornograficznych dosłowności. Ale to, co najbardziej mnie złapało za serce, to wlasnie ta atmosfera marzenia sennego, ktore momentami zakrawa o realizm magiczny (oho, i odświeżyłabym sobie żeby coś więcej na ten temat powiedzieć, ale readlist mam aktualnie taki, że nie ogarnę go do końca życia). Ale to taka zbędna dygresja, bo mi się przypomniało ;P
Natomiast przechodząc do sedna, to w ogóle podoba mi się to, ze bardzo konsekwentnie (nawet jeśli z przerwami :P) realizujesz te swoje projekty i, mimo że realizujesz ich kilka naraz, a każdy jest w innym "klimacie", to bardzo swobodnie poruszasz sie w obrębie dowolnie wybranego przez siebie stylu. Widac w tym wszystkim dużą dbalosc o detale, próbę "wczucia" się w dany klimat (ostatnio gwarząc sobie na czacie miałam nawet dowód tego jak wygląda Twój proces "wgryzania" się w miąsz japońskiej kultury), duże zaplecze merytoryczne związane z tematem przewodnim danej krainki (bo tutaj myślę nie tylko o samej Japonii, ale też o Twoich Majach-Aztekach - przepraszam za mój dyletantyzm, ale przyznaję bez bicia, że zlewają mi się obie te kultury) oraz próby stworzenia indywidualnej (bądź alternatywnej) historii poprzez emulację pewnych elementów kultury danego obszaru znanego nam z realiów czy to historycznych czy z teraźniejszości. Co z kolei prowadzi o pytania czy masz w planach (a jesli mi umknęło, to przepraszam za gapiostwo!) stworzenie takiej historyjki o swojej impresji dotyczącej Japonii? Mam na myśli podobny zabieg, jaki zastosowałeś przy Topali, a więc stworzenie całej opowieści o krainie. Bo w sumie ciekawa jestem czy masz jakąś opowieść dotyczącą swojej Japonii :)
A już przechodząc do samych prac, to jest to majstersztyk! Piekne, współczesne apartamentowce, ciekawe kształty, świetne zagospodarowanie zewnętrza (te zieleńce!) i świetne wnętrza, no klasa sama w sobie! I budynki spójne, chociaż tak różne!
Kropkowo bardziej w formie wysokościowca, ale o ciekawej bryle, z tarasami, z neonami, przeszklone, ojej~ Bardzo okazał gmach. Te wnęrza, które pokazałeś, to z kolei połączenie nowoczesnego wnętrza z klasyką. Jasne, zimne kolory, które kojarzą się trochę z tą stereotypową zachowawczością i minimalizmem Japończyków (bądź co bądź naród, który dłużej żył w pewnej izolacji). Ale też z trudem przeszłoby mi przez gardło nazwanie tych mieszkanek zimnymi: bardziej mi tutaj pasuje określenie "oszczędny w środkach"- proste sznyty, ale fukcjonalne. Trochę zieleni dla "ogrzenia" wnętrza i dla zlamania "sterylnosci" wnętrza (jakoś tak, przewrotnie, przeszło mi przez myśl, że robią "nieporządek w chaosie", a dokładnie chaotyzują porządek - stąd ta przewrotność ;P ale tak naprawdę to taka "nieklamotne" skojarzenie i jestem swiadoma jego nieporadnosci - tak mi się po prostu skojarzyło). W kazdym razie podoba mi się właśnie ta chłodna prostota, która jest taka dopieszczona (zreszta jak wczesniej wspomniałeś: komercja kolorowa, a żyje się w ładzie, harmonii i porządku).
Natomiast Alowo ma już w ogóle pokićkoloną bryłę (ten pierwszy screen z sygnalizacją świetlną i bonsai w zieleńcu to takie mistrzostwo, ze kurcze pieczone, ah!). I tutaj dla uporządkowania doznań: po jeden coś, co uwilbiam w Twoich pracach, czyli system zewnętrznych klatek schodowych (albo nie wiem jak to inaczej nazwać, te wszystkie schody od zewnetrza, to wywołuje taki świetny efekt takiej... nie wiem, czy lekkości, ale jakoś tak "ciosa" bryłę w... nie no, lekkkość, ten kształt robi się lzejszy), wszelkie przeszklenia (vide pierwsze zdjęcie), balkony/tarasy, to jak tak bryla zwęża się ku górze by przejść w linię prostą - naprawdę fajny patent. Drugi budynek z kolei stawia na nieco bardziej "klasyczny" kształt, który dopełniony jest przeszklonym dachem i - nie wiem jak to nazwać - wstawką w kształcie prostopadłościanu (na ostatnim zdjęciu jest to świetnie wyeksponowane, więc "łopatologicznie" wskażę, ze chodzi mi o ten element z okrągłymi neonami - o tą jakby wieżę; przepraszam o dyletantyzm zakrawający o ignorancję, ale nie wiem jak to nazwać). Dopełnia mi tutaj kompozycji zewnętrze, które znowu jest przetykane zielenią i fontannami. Taka bardzo przyjemna, elegancka deweloperka :)
Wnętrza, podobnie jak we wczesniejszym projekcie, eleganckie, pełne prostoty (ale nie prostactwa! cototonie~), takiej schludności i pragmatyzmu. Szczególnie ten biały salon i studio muzyczne przypadły mi do gusto: pierwsze ze względu na subtelnosć, drugie ze względu na połączenie rożnych struktur drewna z gładką scianą. Po prostu szaleństwo!
Świetne prace, pogląda się na nie z satysfakcją i czysta przyjemnością! Szalenie to spójne i cieszy oko!
A tak w ogóle to, nie wiem czy przesżło Ci to przez myśl, ale - bez złośliwości! - w duecie poszły parcelki nazwane na cześć "największych najmniejszych drobniaków" na forum :P I proszę, i dostały okazałe budynki! ^_^ Takie odkrycie to MAŁA rzecz a cieszy! =D *ale za to zbiorę po garbie, już mnie boli XD*
Anyway czekam na ciąg dalszy zwłaszcza, że juz zapowiadasz miszmasze i niespodzianki, a niespodzianki to jest to, co tygryski lubią najbardziej! :D
Great job! <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”