Zostań Architektem 2

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Zostań Architektem 2

Post autor: SimDels » wtorek 12 mar 2024, 22:37

"Zostań Architektem" to cykl wyzwań o różnym charakterze prowadzący do wspólnej zabudowy całego miasta.
Oto co budowalismy w poprzednim wyzwaniu: https://simtopia.pl/viewtopic.php?f=43&t=4164
A poniżej nowe wyzwanie czekające na naszych dzielnych architektów :)

Niechlubną wizytówką dzielnicy Nowe Miasto w mieście Simtopowo stał się nieduży kwartał rozsypujących się i częściowo już wyburzonych kamienic zwany przez lokalna młodzież "Ruderlandem". Dla Towarzystwa Miłośników Miasta propozycja wyburzenia ostatnich zachowanych tu kamienic była nie do przyjęcia jednak stan techniczny i ogromne nakłady jakie byłyby potrzebne na renowacje doprowadziły do tzw. szerokiego kompromisu;

Nowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada:


1.Budowę kompleksu komercyjnego (czyli dowolnej parceli publicznej) z obowiązkowym zachowaniem dowolnego choćby nie wielkiego fragmentu istniejącej zabudowy (wystarczy kawałek ściany zewnętrznej na 3 kratki lub większy fragment) dla symbolicznego upamiętnienia miejsca.
2.Nowy budynek/budynki o wysokości przynajmniej 2 (słownie dwóch) kondygnacji czyli parter z piętrem lub więcej pięter. Styl dowolny.
3.Wrzucamy tu 3-4 fotki swojej pracy. Każdy może złożyć dwa projekty!
4.Opublikowana w galerii praca musi zawierać w opisie hasztag #simtopiabuild2
5.Miasto przyjmuje zgłoszenia do końca Kwietnia. Czas start! :)


Parcela oryginalna do przebudowy jest do pobrania tu: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

A oto lokalizacja (w Newcrest) i krótka historia tego miejsca;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W 1910 roku ówczesne władze rozpoczęły rozbudowę miasta w kierunku zatoki. Powyżej pierwsze domy, które powstały dla dzielnicy (cześć z nich już nie istnieje, dwie ostatnie w opłakanym stanie wraz z podwórkowym budynkiem gospodarczym są na naszej parceli startowej). Rozpoczęcie budowy tej dzielnicy od tych domów spowodowało, że dla współczesnych miłośników miasta są ważnym elementem krajobrazu dlatego spór między Towarzystwem Miłośników Miasta a rada miejska optującą za nowoczesna i praktyczna zabudową pomimo przyjętego kompromisu trwa w najlepsze.
Jaka droga pójdziesz jako architekt? Czy zachowasz jedynie kawałek ścianki zewnętrznej na 3 kratki dla zasady czy może wkomponujesz cos więcej w swój projekt?
Decyzja należy do każdego z architektów a tymczasem jeszcze kilka fotek tego miejsca obecnie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 17 mar 2024, 10:00

Dla przykładu zrobiłem dwa projekty ,właściwie drugi jeszcze jest w fazie tworzenia i zostawiłem tam tylko ten przykładowy kawałek ściany na 3 kratki jako relikt, ozdobę , stary mur porośnięty "winoroślą" jako "pomnik kamienicy" ale póki co ten pierwszy; Tu pomimo kontrowersji biuro projektowe Dels.Co zdecydowało się na całkowite wyburzenie wszystkiego poza ścianą zewnętrzna parteru jednej z kamienic (tam gdzie są półokrągłe okna przy wejściu) a resztę kamienicy nadbudowano w nowoczesnym stylu luźno nawiązując do pierwowzoru, następnie dobudowano resztę kompleksu.
To Miejski Dom Kultury czyli parcela o funkcji ośrodek rekreacyjny (początkowo napisałem tu, że galeria przekształciła funkcje w parcelę publiczna ogólna czyli o funkcji "nieokreslone" ale jednak wsio jest ok, funkcja parceli którą wyznaczycie nie zmieni się w galerii samoistnie).
Wewnątrz sala z grami, galeria sztuki w której każdy może namalować i umieścić własny obraz ,mała knajpka, miejsce koncertowe oraz drugie imprezowe na dachu tarasowym i kilka innych rzeczy dla mieszkańców miasta ,którzy mają nadmiar wolnego czasu a chcieliby nauczyć się czegoś lub fajnie spędzić czas. Można też wleźć do zaczarowanego drzewa.

Poniżej moje wypocinki do pobrania;
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Załączniki
mdk 1.jpg
mdk 2.jpg
mdk 3.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 17 mar 2024, 15:44

Analogicznie drugi wspomniany projekt, gdzie pozostawiono tylko kawałek muru z fasady jednej z kamienic;
Centrum Nauki czyli parcela o statusie "nieokreślone" gromadzi kilka dziwnych sprzętów, którymi można się bawić odkrywając zagadki kosmosu i nie tylko.
Projekt u wielu wzbudził kontrowersje i niesmak; "Co to za potworek? To nie plan filmu tylko normalne simskie miasto! - krzyczano, no bo jak to tak nagle budować tak wysoka wieżę widokową i ogólnie coś tak odstającego od tego co było tu przedtem?
Miasto jak wiadomo to jednak żywa materia , która zmienia się czy tego chcemy czy nie więc ostatecznie zaakceptowano projekt do konkursu z przymrużeniem oka, oczekując oczywiście na dalsze projekty!
Ps: zastosowałem "portale magiczne" jako windy/teleportery więc bez paku "kraina Magii" dostać się na wieżę nie zdołamy.
Załączniki
wieza1.jpg
wieza2.jpg
wieza4.jpg
wieza3.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 21 kwie 2024, 22:28

Moja parcela jest parcelą komunalną - a właściwie społeczną - nieokreśloną. Nosi nazwę w galerii - Hala Targowa. Nie umieściłam prawidłowo oznaczenia zostań architektem2 bo użyłam polskiej litery ń i częśc tekstu pod hasztagiem jest nieaktywna.

Namęczyłam się z nią nielicho, (co dokumentowałam w żalipoście w swoim kąciku i na czacie,) ale - koniec końców dałam chyba radę :)


Oto moje wypociny. Wymóg zachowania części ściann został spełniony w postaci zachowanej fasady i części dachu.


front.jpg


bok przypory.jpg


całość.jpg



Widać na odrapanych tynkach, jak budowlaniec ciężko zmagał się z przebudową :P



przyp odrapane.jpg

Reszta fotek w moim kąciku


viewtopic.php?f=67&t=4914


Link do pobrania w galerii

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”