Zabawa modem podwyższającym niestandardowo dach.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3512
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Zabawa modem podwyższającym niestandardowo dach.

Post autor: Alibali » poniedziałek 12 lut 2024, 19:31

Postanowiłam wybudować angielską rezydencję podobną trochę do tej z fotki (zauroczyła mnie)


idea.jpg

Ale po drodze pomysł zaczął się zmieniać. Inspiracją stały się pewne trójwymiarowe puzzle :P

https://www.temu.com/ul/kuiper/un9.html ... 39EALw_wcB

bib.jpg


Powstała więc najpierw biblioteka, a do niej dobudowałam resztę

bm.jpg


A tu ogólny zamysł, który ciągle ewoluuje. Szczególnie dach najwyższej części - nie mogę sobie poradzić ze zlikwidowaniem tych zielonych pasów na dachu. Kombinuję już od kilku godzin, ale bez efektu. Uparłam się, by umieścić tam pomieszczenia mieszkalne, ale chyba z tego zrezygnuję w końcu, bo wcześniej - bez tych pomieszczeń - dach był "normalny" :(

mm.jpg

Niestety - coś mi się popsuło w trakcie budowy, w efekcie musiałam zburzyć prawie pół domu (popełniłam po raz drugi ten sam błąd, budując najpierw dom, a potem pod nim piwnicę, co w efekcie wybrzuszyło mi teren). Oprócz tego powędrowała mi gdzieś ściana wewnątrz, i nie dała się niczym wyburzyć. Musiałam przenieść parcelę i zacząć od nowa, czyli od podpiwniczenia. Nie jestem też do końca pewna, czy owych kłopotów nie wywołał aby ten nowy mod. Na wszelki wypadek na razie go wyjęłam. Resztę domu pokażę za półtora tygodnia :(

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 570
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 12 lut 2024, 22:07

Z zewnątrz ślicznie się zapowiada. Ciekawa bryła i dachy szczególnie ten duży, trójkątny z oknami. :) Biblioteka robi wrażenie, nie wiem czy dobrze widzę, ale tam pomiędzy książkami, w tym ciągu co biurko, wbudowane są drzwi do drugiego ciągu regałów (żeby nie okrążać całości), bo tak mi się skojarzyło? Powiem, Ci Alu, że ja wiecznie mam ten sam problem z piwnicami i za późno orientuję się, że przecież należy je postawić dużo wcześniej, żeby uniknąć wybrzuszenia terenu i potem muszę albo stawiać wszystko od nowa, albo budować piwnicę mniejszą niż powierzchnia domu.

Bardzo ładna praca, czekam na efekt końcowy w takim razie. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”