Jak mieć własną muzykę w grze - mini tutorial

Mnóstwo ciekawych porad ułatwiających rozgrywkę w The Sims 4
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Jak mieć własną muzykę w grze - mini tutorial

Post autor: SimDels » niedziela 13 maja 2018, 17:50

Podobnie jak w The Sims3 także w The Sims 4 jest mozliwość posłuchania własnej muzyki w grze wtedy kiedy sim korzysta z radia.
Wystarczy odszukac właściwy folder i w wybranym podfolderze umieścić interesująca nas muzyke ,której chcielibyśmy sobie posłuchać w grze wraz z simem :)

Mała uwaga; warto najpierw w grze uruchomic radio i włączyć na chwilę każdą ze satcji radiowych tak by gra zrobiła niezbędne podfoldery z rodzajami muzyki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek 14 maja 2018, 00:04 przez SimDels, łącznie zmieniany 1 raz.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » niedziela 13 maja 2018, 20:18

Dzięki, Dels, za poradniczek!na razie muzyka z Czwórki mnie bawi ale warto może uzupełnić playlistę swoimi utworami. Bardzo przydatne info!
Czy to nie mój Avek tak sobie pląsa w rytm muzyki? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 14 maja 2018, 00:05

Nom... Twój :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 26 sty 2019, 19:22

@SimDels Miszka - jeśli to jest możliwe (i legalne) to podaj linki do stron, skąd mogłabym sobie pobrać darmowe mp3 (w dobrej dla gry jakości i długości) w internecie można znaleźć strony oferujące mp3, ale często, tak naprawdę linki do utworów są zablokowane, albo utwory kiepskiej jakości.

linki.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 26 sty 2019, 20:36

Ok, myślę ,że spokojnie będzie działac każde standardowe mp3, ograniczeń długości chyba nie ma (nie sprawdzałem ale dłuższe utwory przechodziły).

Strony z darmową muzyką, które znam oferują muzyke niekoniecznie znaną, wydana z reguły na tzw licencji CC (Creative Commons). Pobieranie jej jest bezpłatne i bezpieczne w przeciwieństwie do stronek tzw royality free, które "free: niekiedy sa już tylko z nazwy.

Jamendo prawdopodobnie największa strona z darmową muzą gatunków wszelakich.

Biblioteka YouTube Propozycje YT do wykorzystania w filmach, także bezpłatne.

3loop.org-polski netlabel z muzyka głównie elektroniczną

Public Domain domena publiczna czyli także utwory bez licencji lub darmowe

Soundcloud Tu juz różna muza i różne licencje ,nie wszystko można pobrać.

Oczywiście gdyby ktos chciał posłuchac znanych hitów lub swojej ulubionej muzyki a ma je np na CD to wystarczy zgrac sobie na PC do formatu Mp3 (tylko do użytku w swojej grze przy muzyce komercyjnie wydanej)

*Gdyby ktoś chciał muzyke do użytku innego niż zabawa w grze ze stronek ,które podałem lub innych na licencji CC np do wykorzystania w filmie to warto zapoznac się z licencją danego utworu bo często wymagane jest podanie autorstwa w takim przypadku a najlepiej i linku do źródła.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » niedziela 27 sty 2019, 16:53

Fajnie Michaś że dałeś linki do stron z darmową muzyką :) Dwa lata temu gdy zajmowałem się nagrywaniem(próbnym) filmików z gry to korzystałem z biblioteki YouTube. Jednak nie mogłem ich perfekcyjnie obrabiać i zaniechałem tego :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - rozgrywka”