Poradnik budowniczego - dachy tradycyjne i poddasze.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Poradnik budowniczego - dachy tradycyjne i poddasze.

Post autor: SimDels » środa 23 maja 2018, 00:56

To nowa wersja poradnika dla wszystkich simowych architektów o dachach tradycyjnych, odrobinę wzbogacona.
Zazwyczaj to jaki dach zbudujemy ogromnie wpływa na wygląd całego budynku. Poniżej dowiecie się jak robić złożone typy dachu spotykane w rzeczywistości, zaczniemy od dachów mansardowych i poprzez podobny dach zwany naczółkowym przejdziemy do prostej ale efektownej kopuły. Gra daje naprawdę spore możliwości bardzo łatwego manipulowania dachami.

1.Mansardowy typ dachu przypisywany jest osobie Françoisa Mansarta, francuskiego architekta z XVI wieku. Pokazany poniżej pozwolił na bardziej funkcjonalne poddasze ,podobnie jest w grze,dając taki dach stworzycie automatycznie piętro w dachu czyli poddasze do zagospodarowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2. Czterospadową wersję mansardy często spotyka się w pałacach barokowych lub dworkach, z pewnością doda elegancji waszym projektom pozwalając także na budowę funkcjonalnego poddasza o czym nieco później.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warto dodać, że jeśli nie uda wam się dobrze spasować dachów poniżej z górnym (co nie jest trudne) i pomiędzy dachami będzie widoczna przerwa (fragment ściany) to w efekcie wyjdzie wam tzw dach polski zwany inaczej uskokowym ;)


3. Dach naczółkowy to starsza wersja dachu łamanego* istniejąca w architekturze od czasów średniowiecza.

Obrazek

Obrazek


4. Funkcjonalne poddasze będzie ozdobą bryły a jednocześnie zyskacie kolejne pomieszczenia do wykorzystania.

Obrazek

Obrazek


5. Kopuła zarówno w postaci prostego stożka ośmiobocznego jak i zaokrąglonego chełmu przyda się głównie jako nakrycie wieży lub ośmiobocznego budynku. Takie dachy bardzo zmienią wasz dom.

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » wtorek 09 lip 2019, 22:11

Dachy ja dachy , ale ta budowla na ostatnim zdjęciu jest super
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 10 lip 2019, 11:58

Dzięki choć to wszystko tak tylko testowo i na szybko.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 21 gru 2022, 23:36

Pomocniczo dzięki Kirce także krótki filmik;
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 26 gru 2022, 16:52

Bardzo dziękuję za ten filmowy poradnik. Dla mnie okazał się bardzo pomocny - krótko, zwięźle i na temat, a sposób budowy dachów mansardowych (zresztą nie tylko takich) jest o wiele prostszy niż te pokazane przez innych yutuberów, jak np, wspomniana Simproved.
Poćwiczyłam, poćwiczyłam i wstępnie wyszło mi cos takiego
dachy.jpg
Ha, teraz mogę tworzyć nawet bardzo fikuśne wykończenia domów :a_rolling:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 27 gru 2022, 10:28

Pięknie poćwiczyłaś :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Ciekawy pomysł z tarasikiem. Jestem już teraz bardzo ciekawy Twoich nowych prac.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - budowanie”