Jak zmienić świat na inny - poradnik dla początkujących

Mnóstwo ciekawych porad ułatwiających rozgrywkę w The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Jak zmienić świat na inny - poradnik dla początkujących

Post autor: Alibali » piątek 29 mar 2024, 18:26

Zaistniała konieczność wytłumaczenia krok po kroku, jak zmienić świat, w którym się aktualnie gra - na inny.


Gdy pierwszy raz uruchomimy grę, a nie chcemy skorzystać z podpowiedzi "przewodniczki" - jesteśmy zmuszeni po stworzeniu postaci gdzieś ją umieścić. Wybieramy więc świat i wybieramy porę roku i zatwierdzamy nasz wybór.
A potem na podglądzie mapy okolicy wybieramy dostępną parcelę, na której zakwaterowujemy Sima samodzielnie, lub dokwaterowujemy do już istniejącej rodziny.

Co zrobić, gdy jednak świat, który wybraliśmy nie spodobał się nam, albo też chcemy zobaczyć inne. Albo chcemy pograć inną rodziną niż ta obecna, a jesteśmy już na parceli z naszym świeżo wprowadzonym Simem?

Możemy kliknąć na telefon i wybrać polecenie (ukryte pod ikonką samochodu) przeprowadź się - i zostanie wczytany ekran wyboru światów, i tam decydujemy gdzie się przeprowadzimy.
Na podglądzie ekranu wyboru światów widzimy szereg ikonek tych światów - jest ich tym więcej, im więcej dodatków zakupiliśmy prócz darmowej podstawki, z którą dochodzi jedynie Wierzbowa Zatoczka. Wybieramy któryś ze światów, które mamy dostępne w grze, i po wczytaniu podglądu mapy - wybieramy parcelę do zakwaterowania.

mama5.jpg
Posiadam wszystkie dodatki, rozszerzenia i akcesoria, z którymi doszły nowe światy. Na powyższej fotce (nie zmieścila się cała na zrzucie ekranu) nie ma jedynie ostatnio dodanego świata z dodatku "Pod wynajem" - czyli okolicy o nazwie Tomarang.

Mamy jeszcze inne światy, które doszły z dodatkami Witaj w pracy, Przygoda w dżungli i Wyprawa na Batuu dostępne z poziomu gry, gdy nasz Sim zechce wyjechać na urlop. WYbieramy z menu telefonu weź urlop i mamy wtedy dostępną opcję wyboru jednego z tych trzech (jak do tej pory) - światów urlopowych. Są to Granitowe Kaskady, Selvadorada i Batuu

mama6.jpg



Co zrobić, gdy jesteśmy już w jakimś świecie (okolicy), i chcemy go zmienić na inny bez korzystania z telefonu.


W trybie życia na ekranie gry widzimy szereg ikonek u góry po prawej stronie. Klikamy na drugą z brzegu

mama2.jpg


Gra nas zapyta, czy chcemy przejść od razu do ekranu wyboru światów, czy wolimy najpierw zapisać a potem przejść. Jeśli nie chcemy zapisywać postępu gry - klikamy tę drugą opcję

mama3.jpg


Po chwili mamy znów ekran wyboru światów, jaki pokazywałam wyżej. W tym trybie nie możemy jednak wybrać świata wakacyjnego. Wybieramy więc któryś dostępny świat, wybieramy parcelę - i wprowadzamy Sima.

mama5.jpg
I to by było na tyle :)

Jeszcze jedna uwaga.

Nie musimy od razu przeprowadzać się na stałe do innej okolicy.

Począwszy od rozszerzenia "Śnieżna Eskapada", z którą doszedł nowy typ parceli - do wynajęcia - możemy wynająć mieszkanie płacąc określoną kwotę za każdy dzień (czy tydzień) pobytu. Takie parcele pod wynajem są dostępne w Tartosie, która doszła z dodatkiem Ślubne historie, W Henford on Bagley (Wiejska Sielanka), San Sequoia (Razem Raźniej), w Kasztanowym Grzbiecie (Ranczo) czy Copperdale (Licealne Lata). Nie wiem czy taka parcela jest w Moonwood Mill (Wilkołaki), bo choć posiadam ten wilkołaczy dodatek, to nie grałam nim ani razu. W dodatku Pod wynajem doszła kolejna egzotyczna okolica o nazwie Tomarang, a wraz z nią możemy nie tylko sami wynajmować mieszkanie - lecz także zbudować parcelę pod wynajem i wynajmować innym Simom.


I to by było na tyle w kwestii wyboru świata.

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » piątek 29 mar 2024, 21:36

Dziękuję :). Z pewnością się przyda :). Jeszcze pytanie czy na urlop da się pojechać w ramach klubu ( omyślałam teraz, by w ten sposób zaaranżować kilka wypraw w moim przyszłym średniowiecznym uniwersum :D)?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 31 mar 2024, 23:42

Z tego co dotychczas zaobserwowałam - na urlop można się wybrać z rodziną, więc jeśli chcesz zaaranżować wyprawę, to chyba raczej w ramach jednej rodziny. O wyjeździe urlopowym w ramach klubu nie słyszałam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - rozgrywka”