Komiks w The Sims ? - 3 sposoby na zrobienie komiksu z gry

Mnóstwo ciekawych porad ułatwiających rozgrywkę w The Sims 4
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Komiks w The Sims ? - 3 sposoby na zrobienie komiksu z gry

Post autor: SimDels » piątek 06 kwie 2018, 23:42

Jak zrobić komiks w The Sims 1/2/3/4... ? To bardzo proste ,w kilku krokach spróbuje pokazać 3 sposoby na zrobie komiksu.

Zabawa w tworzenie komiksu za pomocą screenów z gry może dać dużo frajdy a nawet stać się głównym powodem odpalenia gry dlatego w tym temacie postaram się pomóc głównie tym, którzy nigdy wcześniej nie próbowali no i oczywiście zachęcam do opowiedzenia przez Was historii z gry w taki właśnie sposób. W kolejnych wpisach podam różne metody na tworzenie komiksu bazując na 2 prostych bezpłatnych aplikacjach, które sam wykorzystuję.

1.Tworzenie prostego komiksu w programie "Photoscape"

Na początek wybrałem najprostszą wersję komiksu oraz chyba najprostszy bezpłatny program ,który bardzo taką zabawę ułatwi.
Dziś stworzymy prosty przykładowy mini-komiks w programie "Photoscape", który jest dostępny tu

Po pobraniu i zainstalowaniu programu wykonujemy czynności pokazane na poniższych obrazkach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej zabawy! :) W dalszej części naszego mini-przewodnika, spróbujemy stworzyć komiks z podziałem ekranu na klika części oraz w dalszej kolejności wypróbujemy inny program na którym da się uzyskać jeszcze ciekawsze efekty i którego sam używam najczęściej.

Ps: w ostatnim ujęciu zakradł mi się byk bo oczywiście miał być "sklep" a nie "slep" :smiley: dlatego warto oczywiście i na to zwracac uwagę ;)
Ostatnio zmieniony sobota 07 kwie 2018, 01:18 przez SimDels, łącznie zmieniany 2 razy.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 07 kwie 2018, 00:41

2. tworzenie komiksowego obrazka podzielonego na 4 scenki w "Photoscape"

Tym razem najpierw stworzymy jeden obrazek z czterech screenów a potem dodamy dymki w taki sam sposób;


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 07 kwie 2018, 01:06

CD.

Obrazek

Obrazek



Wiecie już jak zrobić komiks za pomocą prostego i darmowego programu "Photoscape".
Poniżej postaram się pokazać Wam to samo w innym także darmowym i prostym programie na którym sam działam.
Oczywiście warto uważać na błędy czego ja jak widać poniżej się nie ustrzegłem ;P
Załączniki
f.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 07 kwie 2018, 01:13

3. Tym razem tworzymy komiks w innym programie - Photofiltre.

Sam działam na dużo starszej wersji programu chyba trudno osiągalnej obecnie w sieci i nieobecnej na stronie producenta ale dla celów samouczkowych pobrałem nowsze bezpłatną wersję ze strony producenta czyli stąd (zawsze warto pobierać programy bezpośrednio od producentów wtedy pobieranie jest zupełnie bezpieczne).

Wybieramy starszą bezpłatną wersję programu "PhotoFiltre 7"

Obrazek

Program jest malutki ,instaluje się dosłownie kilka sekund ,po instalacji skrót będzie na pulpicie.
W razie potrzeby można pobrać także spolszczenie (Po rozpakowaniu skopiuj plik do folderu programu PhotoFiltre (domyślnie C:\Program Files (x86)\PhotoFiltre 7) i skasuj plik StudioEN.plg.)

Program choć bardzo prosty, daje sporą swobodę działania, możemy w większym stopniu decydować jak łączymy obrazki tworząc dzięki temu bardziej dynamiczne sceny, minus jest taki, że zabawa jest odrobinę bardziej czasochłonna... ale bez przesady :)Spróbujmy zatem wykonać prostą scenkę przykładową łącząc ze sobą 2 obrazki i dodając dymki/ chmurki;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Zablokowany

Wróć do „The Sims 4 - rozgrywka”