Gry inne niż Simsy

O kocie, samochodzie, pracy i o niczym. Chcesz pogadać o czymś innym niż nasze piksele? Proszę bardzo!
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Gry inne niż Simsy

Post autor: Alibali » poniedziałek 18 wrz 2023, 19:04

Dzięki. nie dodałeś tylko skąd gra pochodzi :) Na steamie?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 18 wrz 2023, 19:45

Tak Ali na Steamie, 27 zł
Nawet nie przypuszczałem że to cholerstwo jest takie uzależniające :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 434
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 21 gru 2023, 01:44

PROXI
Gra, która być może będzie grą przełomową, od 2018 roku jest tworzona przez Willa Wrighta i jego zespół. Tak, tak Will Wright to przecież ojciec Simów. Tym razem pracuje nad grą pod nazwą "PROXI". Gra może być dlatego przełomowa, bowiem będzie wykorzystywała sztuczną inteligencję do generowania obrazów. Jak powiedział twórca - w "Proxi" wspomnienia z Twojego życia stają się podstawowymi elementami, z których zbudowany jest Twój gamingowy krajobraz.
Podobno ma to być proste i zabawne, gdyż gracz po prostu pisze, używając kluczowych słów lub opowiada historię poprzez tzw. bańki pamięci zwane Mem, czyli jakieś proste obrazki, a Proxi (tj. sztuczna inteligencja) automatycznie na podstawie najlepszego przypuszczenia tworzy kompletną dioramę – korzystając z modeli 3D, zdjęć, tła graficznego, dźwięków, muzyki i efektów specjalnych, które można następnie modyfikować i edytować w dowolny sposób.
Gra przypomina strategię ekonomiczną typu SimCity, w której zajmujemy się budowaniem miasta. Różnica polega na tym, że w Proxi wznosimy baśniowy świat, złożony z kawałków wspomnień. Powoduje to, że rezultat naszej pracy jest nieporównywalnie barwniejszy – „miasteczko” może być pełne np. budynków z wielkimi pojazdami lub zwierzętami na dachach. Konstruując swoje światy gracze mogą dobierać fragmenty, sortując je wedle tematów, takich jak „przygody rodzinne”. Z czasem poszczególne „wysepki” wspomnień łączą się w jedno, niezwykłe miejsce. Co więcej, cała zabawa jest tak naprawdę sposobem na kształtowanie osobowości AI – tytułowego Proxi.

Ta zapowiedź Willi Wrighta, gdy zaczynał pracę nad grą)


Natomiast aktualne wiadomości można znaleźć na oficjalnej stronie
link do strony Gallium studios, czyli studia, w którym gra powstaje:
https://www.galliumstudios.com/proxi

oraz na YouTube (ostatni news pochodzi sprzed 9 dni)
https://www.youtube.com/@galliumstudiosproxi/featured

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 21 gru 2023, 22:07

Powiem Ci Stasiu, że mnie ta sztuczna inteligencja po prostu przeraża... Jeden malutki krok dzieli już nas od Androidów... A wtedy - całiem możliwe - rasy panów i rasy niewolników... Brrr. Może naoglądałam się za dużo filmów sci-fi, ale tym, którzy chcą zobaczyć bliżej i realniej to, co może nas czekać - polecam (a razej nie polecam) filmu "AI sztuczna inteligencja".
Obejrzałam tylko jeden jedyny raz, i chyba nigdy nie zdobędę się na obejrzenie po raz drugi...

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 434
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » sobota 30 gru 2023, 22:21

Nie tak dawno w dziale dot. Paralives pisałam (dziwiąc się niezmiernie) o programie dostępnym na Steam od 19 czerwca 2023 r., który posługuje się tymi samymi narzędziami, jeżeli chodzi o budowanie i urządzanie domów, co wspomniana gra.
Chodzi o "Wolumiq Community edition". Przypomnę tylko tę zajawkę
https://cdn.cloudflare.steamstatic.com/ ... 1685970036

Link do strony WOLUMIQ SAS (tam jest więcej informacji):
https://volumiq.com/

Piszę ponownie o tym programie, bowiem wiem, że kilka osób było nim zainteresowanych (m.in. @SimDels, zresztą ja również), lecz cena była bardzo wysoka, bo ok. 92, 00 zł, co odstraszało do jej kupna Natomiast teraz na Steamie jest promocja i Wolumiq kosztuje o połowę taniej, bo 45,99 zł. Promocja trwa do 4 stycznia 2024 roku.



Niestety, język polski nie jest obsługiwany :(. :53-worried-face:
.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 01 sty 2024, 10:32

Uuuu, to gorzej z tym brakiem polskiego. Może jednak tk jak w przypadku modów - NATYCHMIAST pojawi się ktoś, kto przetłumaczy. Tylko, że do gry trudniej dodać dodatkowy język, niż do moda! :(

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » niedziela 17 mar 2024, 16:42

Rzucacie tyloma interesującymi nazwami gier :). Człowiek tyle żyje na tym świecie, a o niektórych rzeczach dowiaduje się dopiero po 30tce.

Miałabym pytanie do @SimDels o Medieval Lords i do @Kropka o Foundation. Czy można tam prowadzić rozgrywkę, jak w Simsach od Jedynki wzwyż? No niestety zafiksowałam się na stworzenie tego fanfika w realiach Średniowiecza :D.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 17 mar 2024, 17:04

@Nisełka Że się zafiksowałaś to widać i ja to dobrze rozumiem (uwierz mi na słowo) :) To super bo zawsze lubiłem (i myślę że większość z nas) grać w simsach trochę inaczej niż narzucają twórcy a zabawy w inne epoki w sumie zawsze jakoś brakuje w simsach no ale wracając do pytania;
Medieval Lords to już historia, gra nie pójdzie za łatwo lub wcale na systemach nowszych niż Windows XP (do Visty była jakas łatka, która nie za bardzo mi działała a na obecnych windowsach to chyba nie ma już sposobu bo gra była jakoś tak dziwnie zaprojektowana na te starsze. To był jednak citybuilder (średniowieczne simcity , jedna z pierwszych gier w pełnym 3d przy okazji).
Oczywiście są gry nowej generacji gdzie - zazwyczaj mając widok z pierwszej osoby - budujesz domostwo dbasz o ognisko domowe , rozwijasz wioskę i tez jest to w jakimś sensie symulator życia ale nie tak dosłownie jak w simsach czy nadchodzących (wreszcie!) grach konkurencyjnych stricte dla The Sims (paralives ,Life By You, InZoi).
To pytanie jak się bawić w innej epoce najlepiej średniowiecznej zadaję sobie i ja od dawna dlatego bawiłem się w przebudowy miast na tyle na ile się dało a do Trójki wynalazłem w sieci stworzony przez kogoś innego genialny świat ,gotyckie miasto z murami obronnymi itd (nazwy nie pamiętam).
W innym temacie, który założyłaś napisze coś o tym co dzis znalazłem a do czego Twoje pytania mnie zmotywowały, pewien mod zmieniający znany ci już troche Windenburg czwórkowy w jeszcze bardziej średniowiecznym testowałem i o dziwo działa ładnie ale więcej opisze już w Twoim temacie (taki temat sie przyda na forum więc dzięki).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » niedziela 17 mar 2024, 17:51

@SimDels Dzięki wielkie za info o InZoi. Oglądam właśnie jeden z podcastów o tym. W tej grze jest brak automatyzacji w życiu postaci. Ale jest to o tyle dobre, że przydatne przy kręceniu filmów, bo gdy np. każesz postaci iść spać, to ona nie zacznie nagle grać na konsoli. Tyle że - fanfary proszę - jeszcze nie wiem, czy będzie można zrobić uniwersum w innej epoce. Chyba, że @SimDels masz jakieś info na ten temat.
To ten wspomniany podcast:

EDIT Szkoda tylko, że nie pokazali tu trybu budowania budynków, oraz aranżacji wnętrz i otoczenia budynków. Teraz szukam tego sama i też nie mogę znaleźć.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 20 mar 2024, 13:47

No powala (oby nie powalały wymagania kompa w praktyce) :)
Z cyklu bardziej "citybuilder inaczej" znalazłem dzis przypadkowo (szukając średniowiecznego funkcjonalnego statku dla the sims 4 bo wierzę, że ktos musiał taka przeróbke katamaranu z sulani wymyslić) coś co przypomina średniowieczne simcity; Gra New Home: Medieval Village jest teraz na steam z obniżką 40% (ok 40 zł) i sam się zastanawiam czy warto bo - uwaga - można sobie projektować po cześci własne budynki z gotowych ścianek i chyba trochę je kustomizować (czyli tak jak w planet zoo, planet coaster czy starym dobrym RCT3).
Gra jest w fazie wczesnego dostępu, może dlatego rzuca się w oczy brak kościoła czy murów obronnych, mam nadzieję, że to wszystko będzie mozliwe bo zamysł ma chyba spory potencjał.
To nie jedyna gra tego typu osadzona w podobnej epoce ale ta kustomizacja i projektowanie budynków może ja wyróżniać i miejmy nadzieję, zwiastowac taki trend w grach na przyszłość.
mam cicha nadzieje, że ma to to tryb piaskownicy coby ludziki nie pouciekały/powymierały za szybko w trakcie zabawy ;)

Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 20 mar 2024, 14:28

CIekawa gierka, zwłaszcza tematyka - średniowieczna. Ciekawa jestem, czy cały czas obraca się w realiach średniowiecza?

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » piątek 22 mar 2024, 10:41

A kojarzycie the Movies? Tu tekst o grze z Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/The_Movies
Jeśli znacie, czy są tam kody przeskakujące co niektóre etapy historii kinematografii, by - jeśli ktoś nie interesuje się kinematografią, jako taką, ale chce kręcić filmy konkretnego typu? Tylko, że the Movies jest z 2005, więc nie wydaje mi się, by była na Windowsy nowsze, niż Vista. Jeśli znacie podobne filmowo-reżyserskie gry, podajcie proszę ich nazwy.

Awatar użytkownika
Sławek
Asystent
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 10 maja 2018, 19:40

Post autor: Sławek » piątek 22 mar 2024, 18:18

@Nisełka

Tak, mam tą grę nawet na płytach CD, tylko jak zwykle ma na pierwszej płycie zastosowany DRM i pod Windows 10 oraz 11 nie ma możliwości jej odpalić - wymaga włożenia CD 1 w celu jej weryfikacji. Analogiczny mechanizm jest taki sam jak w The Sims 2.

Innej gry podobnej do The Movies, z tego co wiem to nie ma. Kody jakie znalazłem do niej są https://www.miastogier.pl/kody,pc,5618.html i ew. https://www.gry-online.pl/S028.asp?ID=6428

Również ciekawą grą jest Pop Life - Droga na szczyt https://www.gry-online.pl/gry/star-academy/za1252 - Tutaj trzeba wykreować piosenkarkę lub piosenkarza i doprowadzić na szczyt kariery - rozgrywka przypomina trochę jak w The Sims. Mam tą grę akurat. Bardzo fajna muzyka i efekty wizualne.

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » poniedziałek 01 kwie 2024, 22:05

@Sławek Ech... chyba nie mam szczęścia do gier, bo minusy albo w rozgrywce, albo w wymaganiach sprzętowych. Dziękuję za informacje o Pop Life, ale szukam nieco innych klimatów.

EDIT Już tak z ciekawości pytam, skoro masz the Movies, czy wiesz czy są tam dostępne scenografie, zwierzęta i rekwizyty do filmów pod konkretne epoki historyczne?

Awatar użytkownika
Sławek
Asystent
Posty: 27
Rejestracja: czwartek 10 maja 2018, 19:40

Post autor: Sławek » sobota 06 kwie 2024, 18:36

@Nisełka

Ciężko mi teraz cokolwiek powiedzieć co w tej grze The Movies jest, do końca jej nie sprawdziłem - ostatnio grałem w nią chyba z 10 - 15 lat temu. Wiem że tam jest mnóstwo rekwizytów oraz wszelkiego rodzaju scenerie od robienia horrorów, westernów - są konie, filmów romantycznych po S-F i wiele wiele innych (nie wszystko od razu będzie dostępne, rekwizyty, scenerie itp. stopniowo się odblokują po osiągnięciu jakiegoś sukcesu podczas prowadzenia studia), co mnie trochę przeraziło, a zarazem zaskoczyło. Gra jest strasznie czasochłonna i wymaga sporej cierpliwości od gracza - wszystkich trzeba zatrudniać/pilnować - aktorów, scenarzystów, reżyserów i resztę ekipy filmowej (niekiedy strzelają fochy i odbija się to na produkcji filmu w tym zarobku, a zarazem na samej kondycji studia), po ułożenie scenografii, ustawienia kamer, oświetlenie i najważniejsze; pilnowaniu budżetu, aby studio nie gromadziło strat finansowych - tego typu rzeczy jest tam od groma.

Ale co ciekawe, w tym roku na platformie Steam - dokładnej daty jeszcze nie ma, pojawi się gra Movies Tycoon - https://store.steampowered.com/app/2659 ... es_Tycoon/ - podobna do The Movies, ale można tam pobrać bezpłatnie wersję demonstracyjną tej gry.

Obecnie zagrałbym w nią i sprawdził dokładne możliwości oraz zawartości The Movies, ale jak wspomniałem w poprzednim poście, Windows 10 i 11 rządzą się swoimi prawami z powodu głupoty Microsoft'u - Gra jest wydana na trzech płytach CD lub na jednej DVD - w obydwóch przypadkach jest zastosowany DRM którego Windows 10 i 11 tak samo jak w The Sims 2 nie chcą przepuścić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”