Ściana płaczu - Gazeta codzienna

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Ściana płaczu - Gazeta codzienna

Post autor: SimDels » piątek 07 wrz 2018, 14:55

Co do okienek to jeśli to np jednospadowy dach to tam się może załadować ściana, wtedy "przewierć" okienko na wysokości planowanego okna w dachu (nie wiem czy faktycznie dobrze sobie wyobrażam problemu ale zakładam, że o to chodzi. Opisałem to tu: viewtopic.php?f=72&t=250 może się do czegoś przyda. Gzymsy potrafią wkurzać faktycznie to nie całkiem dopracowano ale może spróbuj robić sobie tymczasowe malutkie pomieszczenia w taki sposób by gzyms wylazł gdzie chcesz ja tak czasem robię - 1 kratka szerokości i długość po tej upartej ścianie,której gzyms nie lubi. Nie zawsze to wystarcza ale dość często może pomagać.
U mnie gzyms buntował się często tak, że np na 3 odcinkach był grzecznie na zewnątrz ale na czwartym właził do środka. Probemy miałem głównie wtedy kiedy dawałem dużo kolumn, nawet chyba mam gdzies taka prace gdzie ostatecznie zostawiłem gzymsa wewnątrz ale widocznego dzięki temu, że nie ma ściany tylko jest prześwit z kolumnadą bo już tez poległem z tym :) Czymię kciuki żeby gzymsy przestały terroryzowac Twojego projekta.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 05 paź 2018, 20:39

Chodzę sobie po naszym forumie, i nadrabiam zaległości w czytaniu i komentowaniu. I tak parsknęłam śmiechem poczytawszy wasze "płacze", że aż mój mąż łypnął na mnie podejrzliwie...
Elu - jesteś niesamowita!
Mój płacz dotyczy chyba bugu gry. Nie chce mi się wyjmować mc commandera co by sprawdzić, czy to nie ob bruździ. Ale może wy wiecie o co kaman.
Jak już wszyscy wzdłuż i wszerz wiedzą - moje simy to podróżnicy, którzy uwielbiają wszystko zebrać, wszystkiego popróbować... Staram się by Sim spróbował każdego dania ze stoisk na festiwalach. Ale mój Sim - gdy zaczyna jeść - robi to godzinami! Na dodatek - gdy mu zdenerwowana skasuję z kolejki zadań to jedzenie - najczęściej wtedy zamiera z talerzem w łapie albo z talerzem na stole i gapi się nie wiadomo na co. Wkurzam się, bo ile można jeść! Czy ktoś też tak ma?
Jerome je.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 06 paź 2018, 19:21

Mało pozwalam moim ludzikom na jedzenie ale jesli raz od święta moga cos zjesc tudzież się za przeproszeniem wysikać to to pierwsze faktycznie trwa i trwa... glamdziają bardzo długo ale skasowac zadanie moge bez problemu.
Nie jestem specem ale może eksperymentalnie skasuj sobie plik o nazwie "resource.cfg" z folderu mods (odtworzy sie sam przy uruchomieniu zapisu gry) ewentualnie jeśli masz bardzo dużo zapisów gry to pare skasuj, dużo masz zapisów i czy6 na każdym tak sie zdarza?
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 08 paź 2018, 14:04

@Alibali
No niestety Twórcy gry dali im czas z realu na jedzenie. Czytaj - sim bedzie jadl blisko simową godzinę tak jak my w realu. Nie ma na to rady ani kodem ani modem. Kasowanie tego pliku, co wymienil Misiek nic Ci nie da, Zeby gra sie nie muliła - moze potem troche przyspieszy- wywal z foderu gry to co nizej zaznaczone . Gra chodzi nieco szybciej na swiezych pustych folderach. Mozesz je wywalac co pare dni - odtworzą sie.
y2y4z679f08h.jpg
ORIGIN ID Kreatora

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » wtorek 09 paź 2018, 11:56

@Alibali znalazłam kiedyś mod na szybsza jedzenie i picie
http://modthesims.info/d/604352
Nie wiem na ile jest skuteczny ale z tego co czytałam to redukuje on czas spożywania posiłków między innymi poprzez zmuszenie sima do siedzenia na tyłku i jedzenia zamiast, rozglądania się po wszystkim do koła albo oglądania telewizji. Simowie mają tez brać po kilka kęsów/łyków na raz zamiast medytować nad talerzem pół dnia. Nie blokuje całkowicie innych interakcji podczas jedzenia ale znacząco je ogranicza

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 10 paź 2018, 22:01

O super Fredziu. Już pobieram :)

Fakt jest faktem - moje kochane szkraby namnożyły rodzin i zapisów, więc pewnie muli się i z tego powodu. ALe żal mi wyrzucić "ich" rodziny, bo co powiem, jak na przyszłe wakacje przyjadą, i nie zastaną swoich pieczołowicie pobranych z galerii domów i simów???? Nie wiem czy działa jeszcze tray importer - bo spakowałabym ich skarby i zgrała na płytę. A całą grę "zamiotła na nowo"... Ale pewnie nie będę miała wyjścia gdy pokaże się aktualka z tym kształtowaniem terenu. I nowy dodatek.

A - jeszcze gwoli wyjaśnienia. Moje Simy (w różnych rodzinach) gdy same jedzą - robią to w normalnym tempie. Też wolno, ale w miarę normalnie. Problem zaczyna się, gdy to ja myszką im nakażę skonsumowanie czegoś z budek festiwalowych. A zależy mi by zaliczyły to wyzwanie poznania 26 nowych potraw. Wtedy gdy coś zaczynają konsumować - siedzą lub stoją przy budce z jedzeniem jak przymurowane. W kolejce czekają nowe zadania, ale nie mogą być wykonane, nie przesuwają się - ciągle tkwią w kolejce - bo Sim je! A właściwie nic nie robi z tym jedzeniem tylko gapi się - najczęściej przed siebie. Gdy mc commanderem zresetuję sima - rzuca michą lub talerzem o podłogę, a wszystkie zadania z kolejki kasują się - jak to przy resecie. I muszę na nowo je ustawiać. Sądziłam, że może ma to coś wspólnego z posiadaniem mc commandera i UI cheats extension.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » środa 10 paź 2018, 22:01

Podobno nic dwa razy się nie zdarza - ale wysyłanie podwójnie - już tak :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 11 paź 2018, 13:08

Mi Ui troche niezdrowo mieszał i musiałem usunać, MC u mnie nie przeszkadza w niczym, może u Ciebie jest podobnie, póki co może faktycznie skasuj te foldery co Ela podpowiada i zobaczysz (chyba ,że juz po zabiegu).
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 11 paź 2018, 15:23

@Alibali
Alu Tray Importer nowsza wersja dziala jak zloto w pakowaniu! Ja nie wyobrazam sobie cobym bez niego zrobiła!
Podczepiam Ci go tutaj do pobrania! Spakowane rodzinki i domy pojawia Ci sie w Dokumentach, OBOK gry nie jak dawniej w sreenach z gry
S4TI_unified_inst.zip
(2.43 MiB) Pobrany 5 razy
Co do UIC - mam nadzieje ze masz jego najnowsza wersje - te juz wydaną po Porach roku - bo stara kopie gre !!!!
ORIGIN ID Kreatora

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz

Post autor: Alibali » piątek 12 paź 2018, 00:07

Mam Elu najnowszą. I bez UI nie wyobrażam sobie gry. Z przerażeniem dowiedziałam się, że nic nie będzie w listopadzie działać. Zapłaczę się, jeśli mi przyjdzie grać "normalnie"... Nie mam cierpliwości do uczenia sima po kolei wszystkiego.

Pobrałam Traya - dzięki Elisabeth. Zgrywanie rozpocznę po powrocie, mam nadzieję. I niniejszym żegnam się z wami na trochę dłużej - wylatuję do Glasgow w sobotę, ale już jutro wybywam z domu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”