Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 434
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Kirka » wtorek 20 lut 2024, 17:51

Przed nami kolejny pakiet akcesoriów, który zostanie wydany już 29 lutego br. Tym razem błyszczący, iskrzący i pełen przepychu. Nasze ludziki bowiem zajmą się produkcją biżuterii. Wreszcie na coś się przydadzą kryształy zbierane przez Simów.
Oto zwiastun:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 21 lut 2024, 10:09

Wygląda na to, że chyba można będzie te wyroby wystawiać czyli może da się zrobić sklep jubilerski. Ps.te mebelki wyjątkowo mi się podobają, szkoda że to nie jakiś większy dodatek bo wygląda fajnie.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 21 lut 2024, 13:03

Bardzo lubię kolekcjonować kamienie szlachetne i metale w czwórce, toteż z wielką radością przywitałam nowinkę o pojawieniu się tej opcji w czwórce.

Moje SImy w trójce namiętnie kolekcjonowały kryształy i szlifowały je na sto pięćdziesiąt pięć sposobów :)
Oczywiście - żartuję - ale tych szlifów rzeczywiście było bardzo dużo, niektóre dostępne tylko po osiągnięciu jakiegoś etapu, inne - po wyborze kariery rzeźbiarza. Niektóre szlify przypisane były do konkretnych kamieni szlachetnych.
Odkryłam całkiem niedawno (w trojce), że można uzyskać szlify przypisane wydawałoby się na stałe - do geody i septarii (wypolerowane rozcięcie lub szlif serca) czy do tyberium (szpic i serce). Okazało się, że można uzyskać te szlify także i na innych kryształach! (Brawo ja - odkryłam to po 12 latach! posiadania trójki!) Niektóre kryształy po oszlifowaniu "rosły" osiągając ogromną cenę (najbardziej opłacalny był szlif szpica wykonany z tyberium).

Mam nadzieję, że ten stuff pack wprowadzi inne rodzaje szlifów, oraz nie tylko samo rzemiosło w sensie wykonywania różnych przedmiotów i biżuterii z kamieni szlachetnych.
Cieszy mnie zwiększenie gablotek i szafek na kolekcje, i mam nadzieję, że naprawili błąd, który uniemożliwia przechowywanie pełnej kolekcji pierwiastków uzyskanych z metali ( jeden z nich nie mieści się w ramce przewidzianej do kolekcjonowania pierwiastków).

Nie tylko ramka na pierwiastki jest do naprawy, ale i kolekcje - np kolekcja zebranych roślin (brak w kolekcji drzemkomiętki, szałomiętki i pozostałych "miętek"), a zebrane widokówki nie mieszczą się na tablicy korkowej w całości - trzeba wieszać drugą, która z kolei nie jest zapełniona do końca.
Doszły nowe okolice, a kolekcja widokówek nie została poszerzona o te nowe miejsca. Natomiast są w kolekcji okolice pochodzące z trójki, dwójki a nawet gier mobilnych, czy na konsolę (choćby Littlehaven)
Jednak twórcom gry albo nie chce się naprawiać niekompletnych elementów, albo nie potrafią :(

Ciekawa więc jestem bardzo nowego dodatku i nowych rozwiązań. Mebelki są w moim stylu, więc JUŻ mi się podobają, ciuszki nieco mniej. Nie wiem, czy nie doszły nowe fryzurki - bo szczerze powiedziawszy rzadko korzystam z tych oferowanych przez EA, a wydaje mi się, że ta pani na końcu trailera (przywołująca Kosiarza) ma nową.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 21 lut 2024, 13:15

Oto garstka informacji o nowym dodatku

Twórz kryształową biżuterię z The Sims 4 Kryształowe cudeńka Akcesoria. Projektuj olśniewającą biżuterię i zanurz się w świat twórczości i rękodzieła.


Obrazek


Kryształów nigdy za wiele! W The Sims 4 Kryształowe cudeńka Akcesoria gracze mogą odblokować nową umiejętność – jubilerstwo – której zdobycie wymaga gromadzenia barwnych kryształów i metali pozwalających na modyfikację niezwykłych dzieł. Stworzone przedmioty mogą wpływać na nastrój Simów, a także ich relacje, karierę i życie! Wyeksponuj w swoim domu perfekcyjne oszlifowane kryształy, wykorzystaj je do stworzenia olśniewającej biżuterii i ładuj je w świetle księżyca, by odkryć ich wyjątkowe właściwości!

Od projektowania ręcznie wykonanych pierścionków zaręczynowych lub personalizowanej biżuterii po wyjątkowe wyroby kolekcjonerskie, które można sprzedać za simoleony – Simowie mogą pochwalić się wszystkim swoi unikalnym stylem.

Twórz wymarzoną biżuterię dzięki Akcesoriom, które spełnią wszystkie Twoje rękodzielnicze zachcianki.


Zbieranie i rękodzieło


Nie ma nic bardziej wyjątkowego niż ręcznie wykonane dzieła, w które wkładasz serce. Kryształowe cudeńka dają Simom możliwość wytworzenia ponad tysiąca różnych przedmiotów zdobionych klejnotami, odważnej kreacji modowej czy wyznania miłości za pomocą olśniewającego prezentu.

Aby tworzyć takie cuda, Simowie muszą wypracować umiejętność jubilerstwa. Rozwija się ją poprzez praktykę przy nowym stole jubilerskim. Twórz nowe projekty z biżuterii i szlifowanych diamentów. Wraz z umiejętnościami Simów rośnie jakość ich wyrobów. Przy stole jubilerskim Simowie mogą szlifować zgromadzone kryształy, tworząc z nich olśniewające pierścionki zaręczynowe lub inne przedmioty, takie jak zestawy pierścionków, bransoletki, naszyjniki czy kolczyki.

Przy stole jubilerskim Twoi Simowie poczują się jak prawdziwi mistrzowie rękodzieła, wybierając odmiany kryształów lub pasujące do nich metale, takie jak srebro, złoto czy różowe złoto. Możesz również użyć 22 metali, które znajdziesz w światach The Sims 4, w tym bekonitu, defmetalu i romantium. Wyznaj miłość lub przyjaźń, wybrawszy klejnot o odpowiednim kształcie. Wybieraj spośród dziesięciu szlifów, takich jak m.in. serce, plumbob czy gnom.

Aby wzmocnić umiejętność jubilerstwa, Simowie mogą przeczytać podręcznik jubilerstwa lub tworzyć jak najwięcej kryształowych cudeniek przy stole jubilerskim. Simowie mogą sprzedawać, gromadzić oraz wręczać stworzone przez siebie dzieła innym Simom.

Połącz się z kryształową energią

Czyż nie uwielbiasz blasku księżyca? My go kochamy! Z radością informujemy, że w ramach Akcesoriów Kryształowe cudeńka wykorzystaliśmy cykl księżyca z gry podstawowej. Oznacza to, że w Kryształowych cudeńkach Simowie mogą wyszukiwać kryształy za pośrednictwem komputera lub zrywać je z kryształowego drzewa, a gdy zostaną oszlifowane i staną się klejnotami, można je ładować energią, wpływając na ich właściwości.

Obiekty należy umieścić na siatce ładowania kryształów. Po naładowaniu Simowie mogą wyeksponować w domu lub założyć na siebie swoje dzieła, by doświadczyć ich pozytywnego bądź negatywnego wpływu na związki, emocje i postępy w grze. W przypadku niektórych kryształów efekty mogą z czasem zaniknąć. Aby je odzyskać, Simowie muszą je ponownie naładować.

Po wprowadzeniu 3 nowych kryształów – bursztynu, jadeitu i kamienia księżycowego – ich liczba we wszystkich pakietach wynosi łącznie 27. Kryształy można znaleźć wszędzie! Odnajduj pospolite, wyjątkowe oraz rzadkie kryształy na wykopaliskach i pośród skał w dowolnym świecie lub na dowolnej parceli. Wyjątkowe kryształy można także kupić za pośrednictwem komputera przy stole jubilerskim, a rzadkie kryształy pozyskuje się tylko w innych światach lub z kryształowego drzewa.

W różnych światach The Sims 4 możesz znaleźć następujące odmiany kryształów:

The Sims 4 Kryształy z gry podstawowej: (pospolite) szmaragd, cytryn, kwarc, alabaster, kwarc różowy, kwarc brzoskwiniowy, rubin, topaz pomarańczowy, szafir, turkus, (wyjątkowe) simanit, błyskolit, ametyst, hematyt, diament, opal ognisty, (rzadkie) żonkilit, plumbit, tęczowin, gagat
The Sims 4 Witaj w Pracy Dodatek: (pospolite) nocolit, tajemnit
The Sims 4 Przygoda w dżungli Pakiet rozgrywki: (wyjątkowe) amazonit, (rzadkie) aleksandryt
The Sims 4 Kryształowe cudeńka Akcesoria: (pospolite) jadeit, (wyjątkowe) kamień księżycowy, (rzadkie) bursztyn.

Mrocznie i marzycielsko

Kryształowa przygoda nie byłaby kompletna bez szczypty tajemniczości i intrygi. Zbieraj barwne kryształy i zakładaj ozdobione nimi kolorowe klapki, skórzane botki czy ręcznie wykonane ubrania takie jak kamizelki z guzikami i bluzki w kwiaty z bufiastymi rękawami. Sprawdź nowe fryzury z metalicznymi opaskami lub subtelnymi, wysadzanymi diamentami spinkami, które wprowadzą jeszcze więcej blasku.

Po długim dniu spędzonym na szlifowaniu, zbieraniu, wytwarzaniu oraz sprzedaży kryształów i biżuterii odpręż się w skromnej, przytulnej chacie, w której czekają jedwabiście miękkie sofy, wysadzane kryształami lustra oraz stół jubilerski, przy którym nauczysz się fachu.

Twórcy The Sims 4 nawiązali współpracę z Simomaniaczką Arethabee w celu stworzenia zestawu wymarzonej biżuterii do trybu Stwórz Sima, złożonego z elementów takich jak naszyjnik, pierścionek i kolczyki. Projekty Arethabee są subtelne i wyrafinowane, co stanowi doskonały dodatek do przepełnionego błyskotkami pakietu. Uwielbiamy współpracować z naszą społecznością twórców – nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, co stworzycie z tych olśniewających nowych projektów.

Dowiedz się więcej o The Sims 4 Kryształowe cudeńka Akcesoria podczas przeglądu oczami twórców, który odbędzie się w środę 28 lutego 2024 r. o godzinie 11:00 czasu PDT na oficjalnych profilach The Sims na Twitchu i YouTube.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 21 lut 2024, 13:22

Hurra - więc jednak dojdą nowe kryształy (jadeit, kamień księżycowy i bursztyn), nowe szlify (szlif plumboba, gnoma czy serca) i nowa umiejętność - jubilerstwo. Do tego nowe meble, ciuszki i fryzurki!
Zważywszy, że każdy kamień można oprawić we wszystkie metale występujące w grze, a także ozdabiać nimi istniejące elementy garderoby - to daje mnóstwo nowych możliwości i dziesiątki jak nie setki wzorów wytwarzanej biżuterii! Dawno nie dodano takiej ilości "gry" w grze :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 25 lut 2024, 16:00

Jeszcze dwa małe uzupełnienia do tematu nadchodzącego dodatku "Kryształowe cudeńka", które opublikowała DOT-ka oraz Simswieści

Z DOTki

W grze pojawi się nowa umiejętności – jubilerstwo

Stworzone elementy biżuterii będą mogły wpływać na nastrój Simów, a także ich karierę, życie i relacje

Biżuterię będzie można sprzedać

Wytworzyć będziemy mogli ponad 1000 wyrobów

Pojawi się stół jubilerski, który będzie służył do wytwarzania oraz rozwijania umiejętności

Stworzyć będzie można między innymi pierścionki zaręczynowe

Używać będzie można gotowych wyrobów tj. srebro, złoto czy różowe złoto, a także skorzystać z dostępnych w grze 22 metali

Wybrać będzie można spośród 10 szlifów, m.in. serca, plumboba czy gnoma

Simowie będą mogli wręczać innym stworzone wyroby

Akcesoria będą także wykorzystywać dostępny w grze cykl księżyca

Klejnoty będzie można ładować w blasku księżyca, wpływając na ich właściwości

Kryształy można wyszukać za pomocą komputera lub zrywać z kryształowego drzewa

Pojawi się siatka ładowania kryształów

W przypadku niektórych kryształów efekty ładowania mogą z czasem zniknąć. Aby je odzyskać, Simowie będą musieli ponownie je naładować

Gra zostanie wzbogacona o 3 nowe kryształy – bursztyn, jadeit a także kamień księżycowy. Od teraz ich liczba w całej grze będzie wynosić 27

W grze pojawi się sporo nowych elementów wystroju czy odzieży nawiązujących do biżuteryjnego charakteru rozszerzenia


Oraz z Simswieści

...Nasi gracze tworzą The Sims™ każdego dnia. Grają, by pokazać swoją indywidualność, zainteresowania i aspiracje. Inspirują nas do nieustannego wprowadzania innowacji i ulepszania gry. Są twórcami w każdym znaczeniu tego słowa. Mamy przyjemność podzielić się z Wami szczegółami naszej najnowszej współpracy z Simomaniaczką kryjącą się pod pseudonimem ArethaBee.
The Sims™ 4 Kryształowe cudeńka Akcesoria - powstały we współpracy z ArethaBee – efektem są trzy wyjątkowe elementy biżuterii do trybu Stwórz Sima – naszyjnik, kolczyki i pierścionek.

Strona przytacza cały wywiad z Arethą, ktory możecie przeczytać tutaj


https://www.ea.com/pl/games/the-sims/th ... -arethabee

A tak wygląda ów wyrafinowany komplet

Obrazek


Nie jest zły, powiedziałabym, że całkiem ładny secik - ale do wyrafinowania to mu raczej daleko :P

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » wtorek 19 mar 2024, 10:17

TS4: Ranczo
Czy są tam dostępne jakieś powozy, to jakie? Bo, "na logikę", powinny być przynajmniej dyliżansy, jak na westernach. Można by było wtedy "przerobić" je na karety :D.
TS4: Kraina magii
Czy można w kotłach gotować zwykłe jedzenie? Jakie nie-magiczne elementy Średniowiecza mogę tam znaleźć?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 19 mar 2024, 15:30

Kotły w Krainie Magii mają swoje własne menu - inne niż kuchenka czy lodówka. Sprawdzę jakie to opcje konkretnie to ci tu dopiszę.

W TS4 nie ma praktycznie pojazdu (oprócz rowerów), którymi Sim może w widzialny sposób pokonywać jakiś dystans. No, są jeszcze miotły i tego rodzaju sprzęt latający...

Widziałam jednak modyfikację na dyliżans u necrodoga (tego od łuku )


a także jego piec do pizzy, który wygląda na bardzo stary



Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » wtorek 19 mar 2024, 22:37

@Alibali To znaczy, że w TS4 nie ma nawet nowoczesnych pojazdów (poza tymi rowerami)? Szkoda z tymi kotłami w "TS4: Kraina magii", bo właśnie robię wszystko, by nie musieć instalować modów na kotły kuchenne, a chciałabym sfilmować scenę ze średniowieczną kuchnią. Choć jest info, że w "TS4: Wiejska kuchnia" są staromodne meble i sprzęty kuchenne. Może to wystarczy. A widziałaś może czy w "TS4: Zamkowe posiadłości" są tylko nowe elementy architektury i aranżacji wnętrz, czy też mniejsze sprzęty (np. kotły kuchenne)?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 20 mar 2024, 11:35

Tylko elementy architektury zamkowej i to w stylu raczej nie pasującym do polskich zamków.

Niesełko - bardzo proszę- załóż swój wątek poświęcony temu tematowi - poproszę moderatorów by przenieśli posty począwszy od twojego zapytania o Ranczo do tego wątku, a jeśli nie to do rozmów o grze. Nie chcę zaśmiecać tematu poświęconego nowościom w The Sims4.

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » środa 20 mar 2024, 17:04

@Alibali Mogę to zrobić. Ale pisałam w już istniejących tematach, by właśnie nie rozdrabniać, bo i tak w każdym temacie są robione dygresje.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 20 mar 2024, 17:25

Tak Nisełko - dygresje są właśnie przez dodawanie swoich przemyśleń. Moderatorzy zajmą się tym i poczyszczą tematy.

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » środa 20 mar 2024, 21:25


Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 27 mar 2024, 01:15

Nie wiem co mam myśleć o nadchodzących zmianach w The Sims4.

EA ogłosiło "wielką" współpracę z marką kosmetyczną Dark & ​​Lovely oraz czarnoskórą kreatorką Danielle Udogaranya o nicku Ebonix.

Prace Ebonix znam doskonale - tworzyła od bardzo dawna dla czarnoskórej społeczności ciuchy, buty, fryzury, kolory skóry inne niż te w grze, w tym oczywiście bardzo popularne od jakiegoś czasu bielactwo.
Nie wiem czy mam się cieszyć, że EA zapowiada milion pińcet kolorów tej samej fryzury czy wielką gamę wszelakich warkoczyków.
Jakoś nie zauważyłam, by zrobiono pierdyliard wersji kolorystycznych tych fryzur, które wybierają najczęściej biali gracze!
Ta "poprawność" i obchodzenie się z czarną społecznością graczy jak ze zgniłym jajem (nie rusz, nie dotykaj) zaczyna mnie powoli wyprowadzać z równowagi.
Może nie rozumiem problemu, bo urodziłam się jako biała i nie mam pojęcia, z czym się mierzy na codzień populacja ludzi o innym kolorze skóry.
Ale oni zaczynają zachowywać się (moim zdaniem) tak, jak małpia społeczność z filmu Planeta Małp - dla której to ludzie byli kimś dziwacznym, chorym i do exterminacji.

Czuję się spychana do kąta w tej grze. W grze w CAS jest już i tak mnóstwo elementów azjatyckich i afrykańskich . Gdy chcę dobrać odpowiedni kształt oczu, czy koloryt skóry - muszę się nieźłe nabiedzić. A makijaż? Od dawna nie dodano niczego co by poszerzyło choćby możliwość wyboru rumieńców (blush)
Zwiększają możliwości kreowania wyglądu czarnoskórych Simów - proszę bardzo. Ale niech też dodadzą trochę więcej makijażu także i dla jasnej skóry!

Gdy wchodzę do gry - w każdej prawie okolicy większość parcel jest zajęta przez czarnoskórych SImów, albo rodziny mieszane. Na początku gry tak nie było. Te zmiany doszły wraz z aktualizacjami. Zauważcie, że większość NPC jest czarna!
Na początku nie zwracałam na to uwagi, ale teraz po prostu wywalam ich z gry!

A tu EA zapowiada zalew warkoczykowych fryzur, czy w kooperacji ze wspomnianą marką kosmetyczną - odpowiednich dla czarnej skóry makijaży!

Obrazek

Sami możecie poczytać

https://www.ea.com/pl/games/the-sims/th ... and-lovely

I jeszcze link do stronki Ebonix

https://www.patreon.com/Ebonixsims

P.S. przy okazji zwróciłam uwagę na nazewnictwo obiektów do gry tworzonych przez moderów. Mody górą. A do niedawna cały czas mówiono o custom contents, czyli cc!
@Nisełka Nisełko - muszę cię więc przeprosić i odszczekać,
Ostatnio zmieniony środa 27 mar 2024, 01:39 przez Alibali, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 27 mar 2024, 01:31

I kolejna - tym razem radośniejsza nowina.

Twórcy Barbie nakręcą film o The Sims! :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Dziś, w obliczu ogromnej popularności i wpływu gry na popkulturę, firma produkcyjna LuckyChap, znana z takich hitów jak „Barbie” i „Saltburn”, podejmuje się wyzwania przeniesienia tego fenomenu ze świata wirtualnego do rzeczywistości w formie pełnometrażowego filmu aktorskiego. Co sprawia, że ten projekt jest tak wyjątkowy i wzbudza ogromne oczekiwania - poczytajcie na DOT Sims


https://sims.arhn.eu/2024/03/23/powstaj ... ialu-loki/

Ang3la93
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: piątek 29 mar 2024, 13:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ang3la93 » piątek 29 mar 2024, 13:22

Witam

Jestem tu pierwszy raz I chciałam się zapytac czy ktoś zna stronke albo instrukcje jak zainstalować wszystkie światy w The sims 4 ? Mam juz wszystkie dodatki ale tego mi brak :27-person-with-folded-hands: :27-person-with-folded-hands:
Dziś są moje urodziny i chciałam troszkę pograć <3


pozdrawiam Simożerców

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 29 mar 2024, 13:52

Cześć @@Ang3la93 światy masz w dodatkach więc jeśli zainstalowałaś dodatki to są w grze, ewentualnie te same światy przebudowane np. na styl Meksyku lub inne znajdziesz na stronkach simowych budowniczych np. u mnie https://simsdelsworld.blogspot.com/sear ... ims4worlds
to zapisy gry (czyli pliki wrzucasz luzem do folderu saves w folderze dokumenty-ea-sims4-saves) i oczywiście musisz mieć dany świat oryginalny żeby mieć prawidłowy. Ps: Najlepszego! :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3510
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 29 mar 2024, 18:28

@An@Ang3la93 - jesteś zapewne świeżo upieczoną posiadaczką gry - więc zrobiłam dla ciebie poradnik, żeby nie zaśmiecać tego wątku Poradnik dostępny jest tu
viewtopic.php?f=72&t=4883

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 434
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » sobota 30 mar 2024, 21:03

Firma Electronic Arts właśnie ogłosiła na swoim oficjalnym blogu, że w nadchodzących dniach planuje przejście z Origin na EA App dla tych użytkowników, którzy korzystają z systemu Mac . W tym samym czasie, gdy to nastąpi, rozpocznie się kampania promocyjna Free Sims 4 Kit, dzięki której można będzie bezpłatnie odebrać zestaw "Kwitnące pokoje". Należy dodać, że ten kit mogą uzyskać nie tylko użytkownicy Maca, ale także Windowsa, czyli po prostu wszyscy gracze, którzy jeszcze tego zestawu nie posiadają.
Gdy taka możliwość się pojawi, to zachęcam do pobrania "Kwitnących pokoi", jest to bowiem świetny zestaw roślin domowych.

I jeszcze taka ciekawostka (nie wiem czy dobra, czy zła dla nas graczy).
EA ostatnio zwolniła sporą grupę programistów, bowiem firma planuje do tworzenia gier wykorzystać sztuczną inteligencję!!! Ponoć prace nad wdrożeniem AL są już mocno zawansowane.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 31 mar 2024, 09:52

Czyli prawdziwa rewolucja z ai naprawdę już się zaczęła... świat SF rozkręca się na naszych oczach ale jakoś trudno mi uwierzyć by już teraz dało się wyręczyć człowieka w takich zadaniach (ktoś chyba jednak powinien czuwać czy AI nie narobi głupot) ,jeśli jednak to się powiedzie to nastąpi prawdziwe trzęsienie ziemi w wielu branżach ,szczerze mówiąc zaczynam się tej rewolucji trochę obawiać jak czytam o takich pomysłach
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”