Lokum dla krwiopijcy i parterowe 4kąty

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Lokum dla krwiopijcy i parterowe 4kąty

Post autor: Katel » wtorek 11 wrz 2018, 12:46

Lato powoli dobiega końca to przyszedł czas żeby pokazać co tam wydłubałam, kryjąc się w cieniu domowego zacisza przed morderczym słońcem... Dużo tego nie ma, bo tyko dwa domeczki. Dlatego wrzucam je w jeden temat, żeby się zanadto nie rozmieniać na drobne ;)

Na pierwszy ogień (albo na pierwszą krew) domek, który może przypaść do gustu jakiejś wampirzej familli. Jeśli chodzi o moje utrzymywanie czegoś w klimatach (jakichkolwiek) czy stylach, to lepiej przemilczę, ale mam nadzieję, że tym razem wyszło nie najgorzej.
15.08.2018_21-45-36.jpg
15.08.2018_21-44-12.jpg
15.08.2018_21-44-30.jpg
15.08.2018_21-45-20.jpg
15.08.2018_21-43-36.jpg

A w środeczku tak się prezentuje:
15.08.2018_21-26-01.jpg
15.08.2018_21-26-26.jpg
15.08.2018_21-27-19.jpg
15.08.2018_21-27-44.jpg
15.08.2018_21-29-49.jpg
15.08.2018_21-30-14.jpg
15.08.2018_21-30-51.jpg

Oraz mhrrrooczne podziemia:
15.08.2018_21-22-12.jpg
15.08.2018_21-22-32.jpg
15.08.2018_21-23-40.jpg


I drugi domek, zdecydowanie dla simów ceniących sobie rodzinną atmosferę i zbilansowane posiłki:
12.08.2018_13-31-16.jpg
12.08.2018_13-31-31.jpg
12.08.2018_13-33-31.jpg
12.08.2018_13-33-54.jpg
12.08.2018_13-34-22.jpg
12.08.2018_13-35-22.jpg
12.08.2018_13-35-45.jpg
12.08.2018_13-36-02.jpg
12.08.2018_13-36-29.jpg
12.08.2018_13-37-14.jpg
12.08.2018_13-37-39.jpg
12.08.2018_13-38-03.jpg
12.08.2018_13-39-09.jpg
12.08.2018_13-39-32.jpg
I to by na razie było na tyle :)

Już się gdzieś chwaliłam, ale ponieważ nadal mam z tego zaciesz to się pochwalę raz jeszcze... Na moim antycznym sprzęcie udało mi się odpalić trójeczkę w mocno okrojonej wresji. Niestety stary lapek nie udźwinie wszystkiego co posiadam do tej odsłony więc z bólem serca dokonałam wyboru i oprócz podstawki zainstalowałam jedynie Zwierzaki, Pory roku, Podróże (bo bez tego to to sobie nie wyobrażam) i ten dodatek z syrenami (Rajska wyspa - chyba). I oczywiście cieszę się jak dzieciak, i ostatnio nawet coś tam budowałam.
Kiedyś budowałam tam tam bardzo dużo, cudując z kodami, terenem itepe, teraz jakby trochę wyszłam z wprawy, ale jedno muszę stwierdzić. Pomimo że brakuje mni (z racji niewielu dodatków) całej masy sprzętów i dekoracji, które uwielbiałam nie odczuwam jakoś szczególnie ich braku. Być może ma na to jakiś wpływ że się już trochę przyzwyczaiłam i nauczyłam jakoś sobie radzić z przedmiotowo-dekoracyjną nędzą jaką serwuje czwóreczka, ale sądzę że jednak głownie dlatego, że w trójce mam do dyspozycji to fantastyczne narzędzie pozwalające dowolnie manipulować teksturami i kolorami. I na obecną chwilę uważam, że twórcy przy minimaliźmie do którego sporwadzili czwórkę, okrawacjąc grę także i z tej funkcji pojechali po bandzie i dokonali simzbrodni. Bo naprawdę z tym narzędziem w grze starczyłaby nie wielka ilość przedmiotów. A tak nawet wydawane (nawiasem mówiąc niczego nie urywające) akcesoria ani niczego nie urozmaicają ani nie są w stanie zatrzymać grze popularności lecącej w dół z hukiem toaletowej spłuczki. Szkoda, ale trudno...

Ja liczę, ze za jakiś czas uda i mi się nabyć jakiegoś super lapka nowszej generacji, który pociągnie mi tę trójeczkę i wtedy na bank do niej wrócę na dłużej. W czwórce niezmiennie frajdę sprawia mi jedynie budowanie, niezmiennie rozgrywką bawię się sporadycznie. I to do tego stopnia, że nie wiem czy przed końcem edycji tej odsłony, moja bazowa rodzina zdąży wychować dwoje swoich pociech :a_pipe:
W trójce rozgrywka potrafi zaskoczyć, często w zabawny sposób, w czwórce niestety wszystko jest przewidywalne jak flaki z olejem. Ostatnio szukałam kandydata na faceta dla mojej simki (trójkowej). Znalazłam coś co spełniało moje oczekiwania, simki już niekoniecznie. Okazało się bowiem, że gdy po wywołaniu pożaru w domu pojawił się strażak, to dla niej ów właśnie był tym superatrakcyjnym i godnym uwagi. I chyba jednak racja zostanie przy niej, bo po powrocie z urlopu okazało się że mój protegowany zdązył posiwieć i się zgarbić. Nie przeszkadza mu to jednak wydzwaniać z zapewnienianiami o dozgonnej miłości (w jego przypadku zapewne okaże się to prorocze). Pozstanowiłam jednak, że póki nie usidlimy nie dokooptujemy do rodziny rzeczonego bohaterskiego strażaka, to koniec ze zwiedzaniem grobowców i poszukiwaniem przygód, bo najwyraźniej czas "tu" i "tam" jakoś zupełnie niezależnie od siebie upływa. I takie tam sobie historie simowe w mojej uwielbianej trójeczce się snują same :)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 11 wrz 2018, 22:03

Mini palacyk dla Wampira ma sliczna byłe a z dwoma wiezami , a ten ozdobny "komin" jako zwienczenie jednej z nich dodal teh bryle elegancji i zwiewnosćci,
Wnetrza stylowe dzieki okladzinom scian i meblon - swietne wtrety czerwieni tu i tam, bo wiadomo - czerwien to kolor krwi , wiec wampi8r powinien to lubić :)
Najbardziej spodobala mi sie jednak sypialnia, z zielonym fotelem - zdaje sie ze sypia tu wampir z poczuciem humoru.
Modernik to uroczy, prosty projekt z pastrelowymi , jasnymi wnetrzami generalnie w zielonej tonacji ,
Tu jedynie mi zgrzytnal kolorystyznie ten ciemno granatowy fotel z ustawiony w przejsciu miedzy kuchnia i salonem jakos mi nie pasuje kolorem do tej jasnej zieleni tak jak granatowe krzeslo w kuchni , ale po pawdzie strasznie trudno bylo tam dodac cos w pasujacym kolorze, Moze bialy, lub "brazowa skora" albo pomaranczowy kolor lepiej by tam gral z reszta kolorow?
Oba domki bardzo fajne ale palacyk wampira mnie zauroczyl .
Czworka nie jest taka zła do grania, ale jedynie jak sie ma mody w niej wzbogacajace rozgrywke. Chociaz bez modow NRaasa Trójka tez byla nudna dla mnie XD
Strasznym błędem Czworki jest łatwość z jaką tam robi sie kariere, zdobywa umiejetnosc, pieniadze czy partnerów. Latwe - rowna się nudne. No ale to było pomyslane i celowane w dzieci lat 10 chyba , nie dorosłych.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 12 wrz 2018, 21:18

Wyszło pomimo Twoich obaw bardzo stylowo; w tym pierwszym przypadku to idealne chaciszcze nie tylko dla wampira, eleganckie domostwo w fantazyjno-wampirzym stylu świetnie wpisujące sie w otoczenie. Ładnie sobie poradziłas z funkcjonalnym poddaszem co stanowi główny ozdobnik bryły obok charakterystycznego "szpikulca". Ten wampirzy mnie zauroczył najbardziej, jak to sie czasem mówi "ma w sobie to coś" napewno budowany był z ogromnym zangażowaniem choć i modernik jest ciekawy pomimo prostoty bryły (na czym zresztą prawdziwa idea modernizmu także ponoć polega), bardzo fajnie prezentuje się na fotach z planem z góry gdzie widać kratownicę jak daszek,bardzo fajne rozwiązanie. Wnętrza w obu projektach bardzo fajne ,największe wrażenie robią foty z wnętrzem z fontanną,niesamowity klimat jak z lunaparkowego zamku strachu (aż by sie chciało dodac szyny i wagoniki, pomyślał Delsowski...), odważne i ciekawe pomysły ! Ja meblować nie umiem albo bynajmniej nie znajduje w tym takiej frajdy jak w samym budowaniu brył uważając to bardziej za obiowiązek, który przystoi i przyleży wykonac coby projekt był "pełny" więc podziwiam i ucze się niezmiennie od premiery gry od ludzi z taka włąsnie wyobraźnią mebelkowania. Świetne prace, buduj jak najwięcej bo ciekawych pomysłów ci nie brakuje :hearts/green-heart:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
pepe
Bloger
Posty: 67
Rejestracja: piątek 29 cze 2018, 11:01

Post autor: pepe » sobota 15 wrz 2018, 15:23

Klimatyczny to wampirze lokum, ale ja fanką takich budowli nie jestem, więc przejdę od razu do tej nowocześniejszej pracy. Fajna kolorystyka i dużo równych wzorów czyli coś co lubię :02-grinning-face-smiling-eyes:. Fajnie zrobiłaś ten dziecięcy pokoik, co moim zdaniem jest trudne, bo albo ludzie robią zbyt dużo kolorów, albo w drugą stronę - zbyt ponuro, jakby tam jednak dziecko nie mieszkało. Sama czasami mam problemy żeby osiągnąć złoty środek. I jak już przy tym pokoju jesteśmy to zapytam - skąd te zdjęcia i lampki nad łóżkiem? :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Sypialnia też mi się podoba, jedynie komputer jakoś taki mało nowoczesny co mnie zdziwiło bo po takich modernistycznych wnętrzach spodziewałabym się czegoś innego. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: Ale to szczegół.

Czekam na więcej Twoich prac :21-waving-hand:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 25 wrz 2018, 12:44

Oba projekty pomysłowe, nie brak im tak charakterystycznego dla właścicieli wystroju. Czerwień idealnie wpisuje się w wampirzy klimat, nie wspominając o tym, że już sama konstrukcja budynku urzeka. Na pierwszy rzut oka widać, że ten pałacyk ma za sobą długą historię, a jego mury niejedno już widziały :09-winking-face:
Jestem pod wrażeniem pięknego salonu ... i chociaż może to komuś wydać się dziwne - mrocznych podziemi.

Domek dla rodzinki, która lubi zbilansowane posiłki :a_grin2: idealnie zaspokoi potrzeby moich simów. Ciepłe pastelowe barwy, prostota konstrukcji, słodki mini ogródeczek, czego więcej można chcieć od życia ... poza zdrowiem i finansami aby utrzymać to miejsce na ziemi.
Czekam na dalsze równie udane domostwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Plac budowy Katel”