Mój projekt pt. Średniowiecze w Polsce TS4 vs TS3

Nie budujesz, wolisz urządzać? No to dawaj! To jest miejsce dla Wielkich Simowych Architektów Wnętrz!
Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 434
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Re: Mój projekt pt. Średniowiecze w Polsce TS4 vs TS3

Post autor: Kirka » sobota 30 mar 2024, 22:20

W końcu nie wiem, czy próbujesz film o tematyce średniowiecznej nakręcić w TS 4 czy TS 3 czy też The Sims Średniowiecze, jednak poniżej odniosłam się do The Sims 4 i prac twórców, którzy bez użycia CC i modów stworzyli kilka ciekawych funkcjonalnych obiektów, mogących się przydać.

1. SatiSim jest to twórczyni specjalizująca się w tematyce Średniowiecza. Identyfikator w Galerii - SatiSim.

a/ Oto jej kuchnia, a jednocześnie i grill (funkcjonalna i bez CC)

.
b/ Oto iście królewska kareta (funkcjonalna, tzn. pojechać to ona nie pojedzie, ale Sim może do niej wsiąść/wysiąść , siedzieć w niej)


Warto zajrzeć na jej kanał na YouTube oraz na profil w Galerii, gdyż można tam znaleźć wiele ciekawych obiektów, a nawet całe średniowieczne osady.
-----
2.The Sim Scrolls też ma na koncie parę funkcjonalnych obiektów i pokoi ( ID w Galerii: thesimscrolls )

a/ Średniowieczna funkcjonalna łazienka

.
b/ stragany z mydłem i powidłem typu medieval


c/ Kapiel w balii lub w ... fontannie


3. Fantasism tworzy rzeczy wręcz niewiarygodne, ale funkcjonalne. Niestety od dwóch lat jest już twórczo nieaktywna (ID w Galerii: fantasism)

a/ średniowieczna kuźnia (oczywiście funkcjonalna)

.
b/ piekarnia


c/ średniowiczna uczta :)


I wiele, wiele innych kompilacji. Trzeba tylko przejrzeć jej prace Galerii.

4. Simsphony tworzy mnóstwo różnorodnych tematycznie prac. Wszystkie jednak są dopracowane i ciekawe ( ID w Galerii: Mysimsphony).

a/ karawan (co prawda twórczyni określiła go jako pojazd czarownicy, ale można by go równie dobrze wykorzystać w Średniowieczu, tylko że tutaj użyła kilku obiektów CC, jednak i bez nich praca nic nie traci)


Polecam zajrzenie na jej kanał na YouTube oraz na konto w Galerii, a nuż czymś zainspiruje :)

5. Schnuck jest fantastyczną twórczynią, tylko akurat średniowieczne aspekty to nie jej domena (ID w Galerii: schnuck01). Tutaj jednak chciałam pokazać, jak można wykorzystać pewne sztuczki, by sprawić, że Sim będzie się kąpał pod wodospadem lub w jeziorze (kąpał, a nie pływał). Proszę zwrócić uwagę na pierwsze kadry filmu.


Przy odrobinie inwencji, korzystając z tej samej metody, można sprawić, że ludzik będzie prał w jeziorze.

Tak, jak pisałam w innym temacie, poszukam trików na korzystanie ze studni, tzn. mycie w niej rąk i picie wody.

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » wtorek 02 kwie 2024, 21:58

@Kirka Dzięki za linki i inne wskazówki. A na ten czas, jak już wspomniałam, zamierzam robić ten projekt w TS4.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkie Simowe Projekty”