Burza mózgów plus kawa, czyli biuro architektów

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Burza mózgów plus kawa, czyli biuro architektów

Post autor: Ktosik » poniedziałek 28 maja 2018, 23:57

Dla naszych pracowitych architektów zaprojektowałam nowoczesny biurowiec w Newcrest. To niezabudowana dzielnica, więc będą mieli sporo roboty :02-grinning-face-smiling-eyes:
U Ktosika kawa z rana to podstawa, więc kawiarenka musiała też tam się obowiązkowo znaleźć. Dla osób nie przepadających z kofeiną , jest dostępna herbatka lub energetyczny drink, który na pewno się przyda, gdy główny projektant Dels zechce nam zrobić burze mózgów. :09-winking-face:
Zapraszam do zwiedzania budynku o nazwie Brainstorming + coffee :01-grinning-face:
Parcela 30x30
Koszt 181 872$
Widoczki z każdej strony
01front.jpg
02front.jpg
03front.jpg
Na dachu zlokalizowane jest miejsce relaksacyjne dla zmęczonych architektów, mogą tu sobie grillować, pograć w kosza lub odprężyć się w jacuzzi. Można tu również organizować tzw. imprezy integracyjne dla pracowników. :02S-grinning-face-smiling-eyes:
04front.jpg
Wchodząc do budynku znajdziemy się w lobby, małej wizytówce obiektu, gdzie klienci mogą sobie przysiąść i przemyśleć jaki projekt chcą zamówić. :01-grinning-face:
05hol1.jpg
06hol2.jpg
Na parterze zlokalizowana jest również wyżej wspomniana kawiarenka oraz dwie toalety.
07kaw1.jpg
08kaw2.jpg
łazienki.jpg
Gdy klient jest już zdecydowany na złożenie zamówienia, udaje się na piętro, gdzie znajdują sie pomieszczenia biurowe
biuro2.jpg
biuro3.jpg
Gabinet głównego architekta
biuro1.jpg
oraz sala konferencyjna z małym zapleczem kuchennym
biuro4.jpg
Spodobał mi się pomysł Fredry, więc też maja palarnię na tarasie. :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:
palarnia.jpg
Na koniec rzuty obiektu
rzuty Kawiarnia.jpg
Budynek można pobrać tu >>KLIK<<

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 29 maja 2018, 10:25

Niesamowicie fajna bryła oryginalna z tymi zaokrągleniami i pięknymi tarasami, taka niemal niesimowa. Burza mózgów wskazana skoro wszędzie wokół tylko same place budowy na sprzedaż :D W takich warunkach to biuro pewnie sprawdzi się wyśmienicie bo biurowiec z zewnątrz bardzo ciekawy ,zaskoczy także komfortowymi wnetrzami :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Delsu z pewnością zaostrzy ząbki jak tam wlezie gdy jego twórca znajdzie wreszcie na spokojnie czas, żeby przetestowac wszystkie biura w grze) bo i dedykowane sobie biurio ma full wypas (nawet gitare ma czyli architekt biura wiedziała, że długo bez zabawy przy kompie nie usiedzi :D ).Klubo kawiarnia z karaoke, czego więcej do szcęścia potrzeba? Pograć w kosza? Wystarczy wejść na dach - genialne! Piękne nowoczesne wnętrza, chyba najbardziej spodobało mi się poza biurem głównego delikwenta to pomieszczenie z pozostałymi biurkami i przedziałami z siatkownicy, bardzo kojarzy mi się z takim wesołym artystycznym loftem ale jednocześnie jest elegancko i schludnie jak na powazne biuro przystało, świetny klimat!
Budowniczowie mają tez aneks kuchenny i min tam wychwyciłem ciekawe drobnostki nop doniczke wiszącą tak, że jest postawiona na półkach jednak nawet i tam na stole porozrzucane papiery; widać, że to miejsce jest przeznaczone dla prawdziwych maniaków i przodowników pracy mimo rozrywek :D
Fajnym pomysłem jest zestawianie tak biurek po 2 naprzeciwko siebie, chyba wykorzystam to kiedyś w komiksie bo pozwoli to na swobodne rozmawianie twarzą w twarz kiedy juz któreś odklei wzrok na chwile od kompa by przekazac coś waznego drugiemu np. kiedy pojawi sie dodatek do simsów "wyremontujmy chałupę!" ;) z niezbędną ilościa nowych okienek itd.
Z palarnią rzeczywiście mega pomysł :D Fantastyczna i pomysłowa praca!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 29 maja 2018, 14:26

Majestatyczna bryła biurowca z dodatkową funkcją kawiarni przypomniała mi potezne biurowce które w ostanich latach powstały na Pudongu w Shanghaju, Zawsze oprocz samej siedziby poteznej firmy znajduje sie w takim budynku kawiarnia a dodatkowo tez restauracje, i to nie jedna lecz kilka . Dlaczego takie skojarzenie ? Z powodu oryginalnej bryły, której monolit przełamują wszchobecne tarasy nadajace całosci lekkości, ale przede wszystkim dzieki wodospadom zieleni na scianach - też dodalo to lekkości bryle - i kwiatom na tarasach.
W takich budynkach Chinczycy poszli w slady architektów z Singapuru gdzie wtyka sie rosliny wszedzie tylko gdzie jest mozliwe w architekturę dzieki czemu jest to jedno z najpiekniejszych miast na swiecie, przynajmniej dla mnie. Oczywiscie jest druga szkoła jazdy - ta japonska, z Hongkongu i z Nowego Jorku - monolity szklanych klocków siegagących nieba. Takie wieże i w Singapurze w Shanghaju tez powstały, ale ja wolę ten model z roslinami :)
Ta architektura mniej przytłacza , jest jakby bardziej "przytulna" i człowiek lepiej sie w niej czuje . Nie są to czyste symbole statusu i wyrazny dowod na ceny działek w danym rejonie miasta. Bo nie oszukujmy sie - szklane wieze są takie jakie sa - smukle i wysokie z powodu niebotycznej ceny metra kwadratowego ziemi w Tokio, na Manhattanie a szczególnie w Hongkongu. Singapur nie dal sie zwariowac i tylko malutkie centrum te szklane wieze posiada. Chńnczycy też na szczęście nie zawalili tymi szklanymi wiezami całego Pudongu i jest tam sporo tej pzyjaznej architektury jakiej przykład widzimy powyżej, choc oczywiscie ta w realu ma ona o wiele wiecej pieter niz ta simowa :)
Pomysł na basen genialny! Ja wiem ze pierwsza uzyła go Alinka, bo mi to wyjaśniłaś , chyba tez go widziałam, ale widzieć - on u Alinki był malutki :a_jumping: XD , a umiec to wkomponowac i wykorzystac to jest zupelnie inna rzecz, Mnie to by do głowy nie przyszło!
Wnętrza to sztuka modern z najwyzszej pólki. Prawdziwy dezajner z realu nie spisałby sie lepiej. Ba on by sie w ogóle nie spisał, majac do syspozycji tylko to co Ty miałas w skladach Maxisa.
Zdecydowanie jesli w realu nie jestes dekoratorem wnetrz to minęłaś sie z powołaniem, Bo tu kazde pomiesczenie jest małym dziełem sztuli nowoczesnego dezajnu.
Wspaniala mistrzowska praca :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 31 maja 2018, 07:38

Nic dodać, nic ująć do tego co już napisali moi poprzednicy. Projekt jest po prostu perfekcyjny :12-ok-hand:
Cudowna konstrukcja, estetyczna kolorystyka, zieleń w połączeniu ze szkłem nadaje całości elegancji, blasku i świetlistości :hearts/heavy-black-heart: a aranżacja wnętrz dopełnia jedynie niesamowitego efektu wow :31-face-open-mouth: :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 31 maja 2018, 07:54

Brainstorming + coffee - fantastyczny projekt ! Wnętrza zwaliły mnie lekko z nóg :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:. Ale o tym dlaczego - to dopiero jak będę wrzucać swoją pracę :09-winking-face:, czyli jakoś w weekend :38-face-stuck-out-tongue:

Świetna, super nowoczesna i piękna bryła. Jak zwykle Gabi, stworzyłaś coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. I, jak napisała Ela, należy żałować, że nie zajmujesz się architekturą i projektowaniem w realu :hearts/heavy-black-heart:. Zarówno budynek z zewnątrz jak i wnętrza dopracowane do perfekcji, czyli szyk i elegancja. Simowi architekci będą mieli full-wypas pod każdym względem, zwłaszcza do odpoczynku i relaksu. Przepiękny taras z basenem, plac do koszykówki, wspaniałe zewnętrze otoczenie, wszechobecna zieleń i zaciszna kawiarenka ze smakowitymi ciachami i pyszną, aromatyczną kawą - żyć nie umierać :37-relieved-face:. Nawet palarnię otrzymali w bonusie :a_pipe:. Nie wiem kiedy będą mieli czas na pracę w takich luksusach :22-thinking-face:
Wspaniała praca Gabi :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 01 paź 2018, 20:48

@SimDels , @kreatora , @bobas52 , @Kropka - Wielkie dzięki :14-face-throwing-a-kiss:
Nie wiem, czy w realu mogłabym się zajmować urządzaniem wnętrz. Klienci mają określony budżet do wydania, a ja lubię zaszaleć. :03S-face-with-tears-of-joy:
Kropeczko, nadal czekam na twoją pracę. :cat_yes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 01 paź 2018, 22:27

Jenyy, Gabisiu - padłam zoczywszy twoje dzieło! Wspaniała praca. No i po raz kolejny przekonałam się, że zamiast tracić czas na bezowocne budowanie - lepiej to zostawić simowym architektom z prawdziwego zdarzenia, a samej w tym czasie pograć :)
Czy nie za bardzo rozpieszczasz tych palaczy???

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 01 paź 2018, 23:44

Zajrzałam tu zeby zobaczyć komentarz Alutka jeszcze raz luknęłam na fotki Twego biura i się obaliłam, bo nagle odkrylam na scianie wiszącą focie mojego startera . Takie małe coś , a jaki piekny dowód pamieci i przyjaźni . Love you Gabi :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » poniedziałek 15 paź 2018, 12:07

Boże, jakie to cudne... przede wszystkim bryła zwala z nóg. Z meblowaniem jakoś sobie radzę ale wymyślanie ciekawych budynków, który nie będą kolorowane, jest ponad moje umiejętności. Tak jak wyrażenie zachwytu nad tą pracą.

W pamięci utkwiły mi pracownie z wykorzystaniem tych prosotkątnych zegarów - bardzo fajnie zestawiłaś je z kolorowymi fotelami. Nie wiem czemu, ale to przykuło moją uwagę. No i dach - na tym dachu to bym siedziała w tej wannie i gapiła się, jak wysportowane Simy płci męskiej grają w kosza. :€
Obrazek

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 15 paź 2018, 16:00

@Alibali - sama jestem palaczem, więc muszę rozpieszczać :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
@kreatora - wyeksponowałam go na fotce :hearts/kiss-mark: , ale tam jeszcze są na zdjęciach prace innych budowniczych z Simtopii. :01-grinning-face:
@Aericia - bryła to tylko kwestia wprawy, im więcej budujesz tym łatwiej to przychodzi. Wymyślenie czegoś ciekawego, gdy w galerii są tysiące prac jest trudne, ja posiłkuję się oglądaniem fotek w necie. :01-grinning-face:
Dziewczyny, pięknie dziękuję za komentarze :hearts/heavy-black-heart:

ODPOWIEDZ

Wróć do „U Ktosika na budowie”