Casa Brutale

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Casa Brutale

Post autor: dw62801 » wtorek 05 mar 2019, 11:50

Witam wszystkich, znalazłem wasze forum i postanowiłem wrzucić coś od siebie. Może nawet stworzyć własne cztery kąty.

Nie wiem od czego zacząć i moja propozycja padła na coś skromnego. Ostatnio starałem się budować bardzo minimalistycznie. I jeśli ktoś jeszcze pamięta moje wcześniejsze prace to może się domyśleć, że nie przyszło mi to łatwo :46-upside-down-face:

Tak więc przedstawiam brutalistyczną bryłę - Casa Brutale. Na pierwszy rzut oka nie znajduje się tu nic ciekawego. Dopiero po chwili można uświadomić sobie, że jest to jednak dom wpuszczony w skałę spoglądający z góry na miasto. Ważną rolę gra tutaj światło, które niezależnie od pory dnia, oświetla cały dom poprzez szklaną ścianę lub przeszklony basen (nawet w nocy - praktycznie całe oświetlenie pochodzi od basenu - niebieska poświata). Funkcjonalność budynku trochę przypomina loft. Na parterze znajduje się część rozrywkowa i praktyczna oraz dodatkowa sypialnia dla gości. Pierwsze piętro przeznaczone jest do wypoczynku. A kolejne piętro do relaksu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To wszystko na dzisiaj. Dziękuję.
:a_car:
Ostatnio zmieniony środa 06 mar 2019, 18:05 przez dw62801, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 05 mar 2019, 12:48

Bardzo oryginalny pomysł, widoczki ludziki będa miec przefajne. Jestem pod wrażeniem tego pomysłu (inspiracja pochodzi z jakiegoś realnego projektu?)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » wtorek 05 mar 2019, 13:39

Heeej! Witam kreatywnego gracza The Sims! Budowlańca własciwie. :)
Przepraszam za brak dostepu, niestety trochę botów się tu rejestruje (uroki for phpbb) i stąd ta blokada. :)

Pomysł świetny - widziałam kiedyś taki domek na fotce gdzieś w necie i widzę, że chyba Cie zainspirował. Świetny pomysł i wykonanie miodzio! Nawet bym podkradła patent, jeśli się nie obrazisz, ale ja to głownie gracz jestem więc buduję domki dla własnych Simów a nie na potrzeby Galerii czy innych stron. Trochę mi to rozmycie przeszkadza bo ja okularnica jestem i lubię detale oglądać, ale czapkę z głowy zdjęłam i zamiatam nią piwnicę! Szalenie podoba mi się rozmieszczenie pomieszczeń - zwłaszcza przytulna sypialnia na antresoli! Rewelacja!
Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » wtorek 05 mar 2019, 14:48

Świetny projekt a zarazem pomysł @dw62801. Czasami też przeglądam internet w poszukiwaniu ciekawych domów,jednak jeszcze daleko mi do odtworzenia ich w grze.
Ostatnio zacząłem kombinować w grze jak umieścić dom pewnej gwiazdy kina(oczywiście już nie żyjącej),jednak jak do tej pory żadna dostępna działka w grze nijak nie chce zmieścić
kształtu bryły tego domu a co dopiero stworzenie wnętrz.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 05 mar 2019, 17:59

Witam miłośnika CC :) XD
No fakt tamto forum troche zdechle jest i fajnie ze znalazleś droge tutaj.
Projekt miodzio. Pieknie te błekitnawe światło wlewa sie do chaty przez co wywoluje efekt snieznej bieli.
Projekty minimalistyczne są trudne wbrew pozorom , bo to musi byc modern do potegi n-tej , prosta bryła ale tylko pozornie bo cale piekno takiej pracy jest zawarte sie w kompozycji elementow calosci. No to jest bardzo trudno osiagnąć i w realu tez niewiele takich prac. Moderny ładne są - wiele. Walacych pieknem po oczach bardzo malo. Bo tu trzeba byc nie tylko architektem ale i artysta z idealnym wyczuciem harmoni.
No tu akurat o bryle nie ma mowy bo pod ziemią schowana. Czyli punkty sa nie za urode bryły ale za futurystyczne i nowatorskie podejście do idei domu. Rozwiazanie problemu oswietlenia przez szklane szyby basenu zapobieglo uczuciu mieszkania " w piwnicy" . Ten sam budynek postawiony na powierzchni bylby zwykłym klockiem - zagłebiony pod ziemią rozswietlony błękitem jest wspanialym miejscem bo tu postawiono nie na piekno zewnetrzne, ale na piekno interioru.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » środa 06 mar 2019, 00:07

Bardzo dziękuję wszystkim za przemiłe komentarze. Projekt jest inspirowany prawdziwym budynkiem o tej samej nazwie. Brutalistyczna bryła może nie jest zbyt interesująca co koncepcja i światło...
Obrazek
Próbowałem stworzyć go już kilka razy w czwórce ale bez manipulacji terenu nie wyglądał zbyt interesująco. Tym razem jednak się udało.
Powiedzmy sobie szczerze, brutalizm nie jest za ładny. Ale i tak bliżej mu do piękna niż dekonstruktywizmowi. W tej chwili do głowy przychodzi mi tylko jeden brutalistyczny projekt, który mnie się podoba - przekształcona fabryka cementu w Barcelonie - warto sprawdzić.

@Aericia patent oczywiście, że możesz podkraść. Przecież o to chodzi aby przekazać inspirację dalej. Jeśli masz pytania to chętnie odpowiem.
@Pablo O jakiej gwieździe mowa? Zawsze można zrezygnować z pewnych części i ścieśniać.
@kreatora Zgadzam się w 100% co napisałeś o projektach minimalistycznych. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 06 mar 2019, 08:06

Idea domu szalenie nowatorska i bardzo odważna. Brawa należą się za pomysłowość i zabawę światłem. Nigdy bym nie pomyślała, że tak wspaniały efekt może dać światło wpadające do środka przez szklane szyby basenu. Efekt jest niesamowity. Naturalna, subtelna dekoracja zastąpiła dzieła sztuki, którymi tak lubimy upiększać domostwa.
Jako laik w dziedzinie budownictwa, jestem zaskoczona (pozytywnie) i gratuluję awangardowości.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 06 mar 2019, 20:13

DW - serdecznie - witamy cię w naszych progach!
Uwielbiałam przede wszystkim twoje projekty wiktoriańskie, które prezentowałeś na starym forum. Ten pierwszy dom Farnsworth widziałam właśnie tam, jak i ten z basenem. Ale już tam nie wchodzę, nie komentuję, więc i twoje prace przechodzą tam bez echa. Obiecałam sobie po śmierci prezydenta Gdańska - Adamowicza, że postaram się nie pisać w necie komentarzy negatywnych. Ale aż się ciśnie skomentować całą tę sytuację forumową.. Zamiast tego, napiszę pi... pipi... pipipipi....

Jednak nie ma tego złego - znalazłeś nas sam! Co jest dla nas dużym plusem - bo nie latamy po forach i nie zabiegamy o nowych członków.

Projekt i wykonanie tego tu prezentowanego domu jest mistrzowskie.Poradziłeś sobie z tematem bezbłędnie! Podziwiam ten minimalizm, bo nie potrafię minimalnie urządzać :) - u mnie minimalizm wygląda jednak tak jak u ciebie przejście huraganu :)
Jest coś w tym domu z basenem - oszałamiającego, ale i złowrogiego... W życiu w realu nie zamieszkałabym w takim domu, oczekując w podświadomości, że któregoś dnia wszystko to zląduje mi na głowę... Mam tak silny lęk klaustrofobiczny i wysokości, że zmrużyłam oczy patrząc na widok domu wyłaniający się zza samochodu. Basen i krawędź... I przepaść...

DW - może coś bliżej, bo jakoś trudno pisać do ciebie - Dewu - podejmujesz się trudnych tematów. Architektura widać jest twoim konikiem. Czy w realu też?

dw62801
Asystent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2019, 16:28
Origin ID: dw62801

Post autor: dw62801 » środa 06 mar 2019, 23:53

@bobas52, @Alibali prześlicznie dziękuję za zajrzenie i zostawienie komentarzy.

@Alibali Wiktoriańskie mówisz. Chyba to Ty mnie poprosiłaś o Carsona, prawda?
Też mam lęk wysokości. Szklana ściana i szklany strop otwarte na zewnętrzny świat - nie ma co mówić o klaustrofobii :01-grinning-face: Ale znam też to uczucie.
DW to moje inicjały. D oznacza Daniel. Architektura być może jest moim konikiem ale w życiu zajmuję się czymś zupełnie odmiennym. Przez rok studiowałem architekturę i myślałem, aby w październiku wrócić i studiować zaocznie.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 07 mar 2019, 19:03

@dw62801 - A więc witaj, Danielu.
Tak - to ja jestem od tego Carsona :)
Co do architektury - popieram pomysł. Ale to ciężkie studia, i nie przynoszące natychmiastowej fortuny :) Na moje - wolałabym zając się architekturą wnętrz. Teraz ludzie chcą ładnie mieszkać, i nawet przeciętny Kowalski leci już do takiego biura po projekt, gdzie by tu walnąć plazmę na ścianę, a gdzie kominek :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik DW”