W siną dal

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

W siną dal

Post autor: Wikki » wtorek 23 kwie 2019, 00:50

Drodzy Forumowicze :)
Opowiastki przedstawione w tym kąciku to banalne historyjki. Ot, takie lekkie, łatwe, czy przyjemne - ocenicie sami. Cały ich "urok" polega jednak na tym, że zostały skonstruowane (bo trudno tu pisać o twórczości) przy użyciu fragmentów piosenek, znanych powiedzonek lub cytatów z literatury (niekoniecznie w kontekście - "Co autor miał na myśli"). Czasem przytoczenia są dosłowne, innym razem nieco zmienione lub sparafrazowane.
A wszystko to ubarwione fotkami z gry.
Może więc Moi Mili pokusicie się o rozszyfrowanie utworów, z których pochodzą zaprezentowane cytaty?

UWAGA!
Jeżeli fotki się nie wczytują, to proszę odświeżyć stronę (prawym przyciskiem myszy i kliknąć na" Odśwież"), jeżeli jeszcze niektóre zdjątka się ukryły to przy nich też proszę kliknąć "Odśwież". Wtedy powinny ukazać się i zdjęcia i tekst w pełnej krasie :)

Zatem zapraszam na pierwszą Historyjkę szeptaną cytatami pisaną.

"W siną dal"

Znowu ktoś mnie podgląda, lekko skrobie do drzwi. Strasznym okiem cyklopa, radzi, gromi i drwi!
To Ty?
Tak, tak ... to Ty po drugiej stronie! Grr...
.
1.jpg

Skoro już jesteś i mnie nagabujesz, to opowiem Ci moją historię:

Będąc młodą dorosłą na nieustannie mord... modernizowanej i przebudowywanej rubieży maxistowskiego świata pewnego dnia naszły mnie myśli egzystencjonalne.
Skąd jestem, dokąd zmierzam? Co ja tutaj robię, co ja robię tu. Jest tyle różnych dróg, a ja właśnie tkwię tu w The Sims 4.
.
2.jpg
.
Nagle poczułam burczenie w brzuszku. Trudno człowiekowi myśleć o aspektach duszy, gdy głód ściska żołądek i pragnienie gardło suszy.
Zajrzałam do lodówki, a w niej ... tylko światło.
.
3.jpg
.
Wybrałam się więc na ryby - by zielony wdychać chłód. Na ryby - by odbiciem tykać wód.
A tam...
nad rzeczką opodal krzaczka ...
.
4.jpg
.
O, rudy, rudy, rudy, rudy rydz! Jaka piękna sztuka!
Stanęłam obok. I nie zapomnę nigdy tej chwili, gdy dłoń dotknęła jego dłoni.
.
5.jpg
.
I nie zapomnę tych chwil radosnych, kiedy nie mogąc wydobyć słowa, z zapartym tchem patrzyłam mu w oczy.
Tak trwała nasza bez słów rozmowa.
.
5a.jpg
.
W sercu zamęt:
Czy to ten, który powie mi, że do końca moich dni, że do ostatniego tchu, będę całym życiem mu?
.
6.jpg
.
Ten stan uniesienia przerwało pojawienie się dziwnego jegomościa. Zmierzał w moją stronę.
.
7.jpg
.
- Kim Pan jest - zapytałam.
.
8.jpg
.
- Kupidyn? Znaczy Amor?
- No.
- Ale przecież Amorki to takie małe śliczne, złotowłose aniołeczki!
.
9.jpg
.
Facet popatrzył na mnie z politowaniem.
-Taka duża, a w bajki wierzy. My tu gadu gadu, a szczęście ucieka... Da paniusia setek pięć i wypełniam przeznaczenie.
-Tak dużo! A sto nie wystarczy?
.
10.jpg
.
10a.jpg
.
11.jpg

.
- Oj tam, oj tam! Od razu wybrakowany... Pańcia nie wie, jak ciężka jest łysego dola
.
13.jpg
.
14.jpg
.
15.jpg
.
Cóż,ja niebożę miałam począć, gdy za wielkim morzem (cienia) Ty
.
16.jpg
.
za wielką wodą ja
.
17.jpg
.
Jak dobry Amor nam nie pomoże,to zgubią się serca dwa
.
18.jpg
.
Zafurczało, zawirowało ...
.
19.jpg
.
Ostatnio zmieniony środa 24 kwie 2019, 12:15 przez Wikki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 23 kwie 2019, 01:12

Kupidyn odszedł w podskokach, podśpiewując
.
19a.jpg
.
Stało się ...
.
19b.jpg
.
Ze wzruszenia ukochanemu rzuciłam się w ramiona.
.
20.jpg
.
- Jakaś jeśtem w twych ramionach taka mala. Mógłbyś wziąć mnie na ręce i nieść. Taka jeśtem zmęciona i nieśmiala. Tylko pieść mnie, ach, pieść mnie, ach, pieść...
.
21.jpg
.
Potem mnie na wycieczkę wziął i na wycieczce tej mą bieluśką bluzkę zmiął.
.
22.jpg
.
Wszyscy mi zazdrościli tam, gdy wróciłam i gdy w pomiętej bluzeczce szłam.
.
23.jpg
.
I tak rozpoczęła się nasza sielanka. Ja mu dawałam z kosza maliny, a on mi kwiatki do wianka;
.
24.jpg
.
25.jpg
.
W końcu nastąpił ten dzień. Luby stanął na progu mojego domu z całym swoim dobytkiem.
.
26.jpg
.
Przyszedł, usiadł na kanapie. Nic nie mówi tylko z pilotem w łapie. A myślałam, że mnie ... hmm ... zje, a On wcale, wcale nie.
.
27.jpg
.
Pomyślałam - do dzieła, wszak sex-appil to nasza broń kobieca!
.
28.jpg
.
Kocham, kocham, kocham, kocham. Słowa lecą z ust do ust. Otulają nas, jak kołdra. Ptasi puch od stóp do głów.
.
29.jpg
.
Pytasz, co było dalej? No, cóż, reszta jest milczeniem.
:hearts/growing-heart: :hearts/growing-heart: :hearts/beating-heart:
.
30.jpg

.
I zabrał.
Tam, gdzie płonie ognisko i szumią knieje
.
31.jpg

.
Leśnymi dróżkami, górskimi ścieżkami chodziliśmy po całych dniach,
.
32.jpg
.
gdzie lasy i łąki,
.
33.jpg
.
gdzie woda i pola.
.
34.jpg

.
A nocą, kiedy gwiazdy się na niebie złocą, szukaliśmy tej jednej jednej szczęśliwej, naszej.
.
36.jpg

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 23 kwie 2019, 01:31

Nasza miłość kwitła,
.
38.jpg
.
kwitła,
.
40.jpg
.
paliła, jak pożoga,
.
39.jpg
.
ale ciągle kwitła
.
41.jpg
.
i kwitła,
.
42.jpg
.
aż... przekwitła
.
43.jpg
.
A wszystko to za sprawą pewnej Wiśniewskiej.
.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
.
Pod hotel w Del Sol Valley zajechał Mirafiori. Na sam trotuar wjechał kołami.
Nosem kasę poczuła - już taka była czuła,że pomyślała o nim:
.
44.jpg
.
On śniady był na twarzy,
.
45.jpg
.
a prezent jej się marzył - wakacje w San Mexico
.
46.jpg
.
Życie w nocnych klubach,
.
47.jpg
.
non stopowy ubaw,
.
48.jpg
.
lała się wóda,
.
49.jpg
.
życie w blasku gwiazd
.
50.jpg

.
Nie wiedziała. co to nuda.
Ech, niejeden chciałby tak.
.
50a.jpg
.
Na dokładkę na Simstagramie pochwaliła się chatą.
I nie był to mały, biały domek.
.
51.jpg
.
Och!!! A ja tak chciałabym, tak umiałabym ...

Stop. Teraz będzie solo muzyczne (z radia), a ja będę przeżywać.
.
52.jpg
.
......................................................
ciąg dalszy nastąpi
......................................................

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 23 kwie 2019, 08:46

"Słońce piecze ,deszcz zacina a w Geesie papy nima" kapitalne!
Dałeś czadu, fajny pomysł na story i sposób opisu, podziwiam (że tez ci sie chciało te wszystkie teksty parafrazowac lub dosłownie przytaczać). NO i fajny pomysł na zabawe przybokazji. Nie rozpoznałem chyba za wiele ale zdaje się, że Elektryczne Gitary z tym zastanawianiem sie "co ja robie tu?" ,Brathanki z tym tchem do końca no i oczywiście kaczka dziwaczka :D Ale to pewnie nie wiele z tego co wukorzystałeś. "I love You" to pewnie zawiera 30% tekstów muzy na świecie więc to chyba najtrudniejsze jes,li tez przytoczone :) Fajnie to wszystko ułozyłeś z wykorzystaniem tych tekstów, sporo humoru i motywacja by nawet poszukać tekstów które mogłeś wykotzystac bo np nie kumam z ta krową a już "Zajrzałam do lodówki, a w niej ... tylko światło" - no tu padłem :D
Ułożyłeś tez wcale nie banalna fabułę inspirowaną (?) tymi tekstami. Bohaterka miała szceście, że trafiła na odjechanego Kupidyna ale chyba jeszcze większe, że nie shajcowała chałupy.
"Zabiore cię ,właśnie tam" - to cos znanego ale skleroza mnie zawodzi a nie chcę podglądac w googlu co by pozostawić komenta spontanicznie i szczero :D
Dzięki też za lokację po przekwitnięciu jej fascynacji do pierwszego lubego :D (Ps: czy chodzi o ta wisniewską co nagrała 12 łez?)
Brawa za pomysł i cierpliwość :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » wtorek 23 kwie 2019, 16:35

@SimDels - dziękuję za super komentarz :D . Trafnie wyczaiłeś część fragmentów użytych w tekście. Pełną listę, jeżeli Forumowicze sobie tego zażyczą, podam za jakiś czas po zakończeniu opowiastki. Może podam.
:cat_bye:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 23 kwie 2019, 18:35

@Wikki może nie za szybko bo pewnie jeszcze sporo jest do wyczajenia jesli chodzi o te teksty ;)
Ps: Zauwazyłem, że nie zawsze wczytują sie wszystkie fotki jak otwieram temat , po odświeżeniu strony wracaja wszystkie obrazki bez problemu ale proforma jakbyś mógł to staraj się zmniejszać je do 1000 pix szerokości (w przypadku Twoich screenów wyjdzie wtedy 1000*625)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 23 kwie 2019, 20:48

Miszka - ależ ta krowa to jest już kamień milowy polskiej piosenki kabaretowej. Mira Zimińska - Sygietyńska śpiewała złośliwie o kobietkach - kokietkach - co prawda sporo lat temu, ale to należy już do klasyki :) Tak jak "o kochasiu co odszedł w siną dal", a o którym śpiewała Iga Cembrzyńska z Bohdanem Łazuką. Tą piosenką zachwycało się pokolenie moich ciotek i babć :) - więc masz prawo nie pamiętać. Ale po drugiej stronie - tak tak - stoi Ciechowski, a tego to już na pewno pamiętasz :)
Rozpoznałam jeszcze moje Elektryczne Gitary z tym "co ja robię tu"... Będąc młodą lekarką - to przezabawny tekst z 60 minut na godzinę... Szkoda, że trójka tak się zmieniła. Kiedyś się czekało z niecierpliwością na te kabarety... "Na ryby" - starsi panowie - a może by na lwy by?? :) A może na grzyby - a najlepszy rudy rudy rudy rydz - w wykonaniu Heleny Majdaniec :) A wszystko to działo się "w Moim ogrodzie" DAAB... Bardzo lubię tę piosenkę - chyba ich jedyną - tak popularną... "Taka gmina" Gołasa i Kobuszewskiego... I love you to chyba piosenka TiLove czy jakoś tak... Rozpoznałam też Brathanków z Halinką Mlynkovą w zmiętej bluzeczce...Okraszonych Świtezianką Mickiewicza, przełamaną Balladyną Słowackiego. I pamiętna piosenka Sex-appeal w brawurowym wykonaniu Eugeniusza Bodo, nie pamiętam tytułu filmu... Beata Kozidrak pewnie by się uśmiechnęła i nie darowała Józkowi tej nocy... Hamletowi pewnie darowałaby i pominęła milczeniem :) Płonie ognisko i szumią knieje - stara harcerska ballada... A nocą, kiedy gwiazdy się na niebie złocą... Wszystkie dzieci nawet złe, pogrążone są we śnie... A ty jedna tylko - nie! To też Bodo... Ale nie Bodo śpiewał "Balladę o Wiśniewskiej", tylko Kwiatkowska :) Która wcale nie mieszkała w "Małym białym domku" z Bogusławem Metzem, który co noc jej się śnił... Więc przeżywała to - solo - z Młynarskim :) Ona przeżywała - on śpiewał.
Reszty grzechów nie pamiętam.
Wspaniała wycieczka we wspomnienia i gimnastyka pamięci... Tak jak Miszka - nie posiłkowałam się internetami, bo to już nie byłaby zabawa :)

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 24 kwie 2019, 00:08

@SimDels dziękuję za radę, zmniejszyłem fotki do 1000 px, może więc te poniżej zaprezentowane będą otwierać się bez problemu.

@Alibali - powiem tylko łał, łal. Jestem pod dużym wrażeniem nie tylko rozszyfrowania większości cytatów, ale także ułożenia swoistego rodzaju nowej historyjki.

Zapraszam więc na zakończenie opowiastki "W siną dal", życząc oczywiście dobrej zabawy :)

(Przypominam też o odświeżaniu strony. Nie wiem, dlaczego niektóre fotki się ukrywają :) )
Ostatnio zmieniony środa 24 kwie 2019, 12:24 przez Wikki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 24 kwie 2019, 00:28

"W siną dal" ciąg dalszy:

Tak chciałabym - tak umiałabym powiewną być - niby dym!
Królewną być
.
53.jpg

.
złote kwiatki rwać
.
54.jpg
i trenować nowe miny i przed lustrem stać.
.
55.jpg
.
Mieć z pół kilo biżuterii
.
56.jpg
.
Kapelusze takie duże.
.
57.jpg
.
Grono stałych wielbicieli
.
58.jpg
.
O, klatka wstecz ...
.
59.jpg
.
60.jpg
.
Kochany, widząc moją frustację, rzekł
- Jesteś moim Aniołem, jesteś jak nieba dar. Kochanie bądź moją Królową, ja będę tylko z Tobą. A ty bądź moją królową, taką wyjątkową!
/muszę przyznać - gadane to on miał/
.
61.jpg
.
- Taaaak? Królową? Jeśli nie chcesz mojej zguby ... zamek daj mi luby!
.
62.jpg
.
Ukochany zbladł
.
63.jpg
.
Potem wyszeptał:
- Moja Miła trochę starań i świat jest nasz. Powiedzmy tak- za osiem lat: adres w bloku i mały Fiat.
.
63a.jpg
.
- Nie wiem chłopcze, jak Ty to uzbierasz, lecz to luksus dla mnie nie jest teraz.
Może na tym by się skończyły te utarczki, gdyby on nie wypalił:
- Pieniążki kto ma, na małpy w ZOO zerka,
.
64.jpg
.
a kto pieniążków nie ma, ten zerka do lusterka.
.
65.jpg
.
O, nie! Ta zniewaga krwi wymaga!
Wykrzyczałam mu więc w twarz
.
66.jpg
.
Luby zerwał się i ...
w siną dal,
.
67.jpg
w siną dal,
.
68.jpg
pomaszerował lewa prawa w siną dal
.
69.jpg
.
A mnie głupiej żal
.
70.jpg
.
Bardzo żal
.
71.jpg
Kap, kap płyną łzy ...
.
72.jpg
.

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » środa 24 kwie 2019, 11:06

Świetna historyjka @Wikki ,co prawda tylko kilka fotek widzę ale treść jak najbardziej super :) Wcale się nie dziwię że Michał ma problemy z rozszyfrowaniem tych tekstów bo i ja mam spore luki w pamięci. Jak do tej pory zgadłem tylko jeden fragment który pochodzi z "Balladyny - Słowackiego"

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 24 kwie 2019, 12:19

@Pablo - dziękuję za wizytę i komentarz.
We wstępie do opowieści już dodałem uwagę, że jeżeli zdjęcia się nie wczytują to trzeba nacisnąć prawy przycisk myszy i kliknąć na " Odśwież". Wtedy powinny się fotki ukazać. Czasem niestety trzeba przy niektórych zdjęciach też klikać na "Odśwież" Szczerze pisząc - nie wiem dlaczego tak się dzieje.
Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 24 kwie 2019, 14:08

Bardzo fajne, takie poetyckie, lekkie, przyjemne, zabawne. :)
Rozszyfrowano chyba większość cytatów, iwęc ja się już nie będę dokładać.
Ale najbardziej podobają mi się fotki - śliczne, delikatne, pięknie skomponowane, taka poezja w Simsach! I te świetne pozy! (Sama muszę się pobawić pozami).
Kupidyn super! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 25 kwie 2019, 16:00

Trojanowska w połączeniu z Rodowicz ... Ciekawe... Bo na ile nas (publikę) poinformowano, to pani Rodowicz nie lubi konkurencji, i co raz to dochodzą nas słuchy, że a to Sipińskiej nakładła, a to Dodę - uzurpatorkę ściągnęła "ze tronu"... W tle Majewska -oo tam - jeszcze się żagiel bieli... Ale dać niczego nie może, bo nie jest perfekt-cyjną panią domu... No chyba, że będzie panią Dundee ... A Krokodyla dostanie - jak luby do Selvadorady się uda - ale na razie udał się - w siną dal... Ale Zemsta będzie słodka, gdy już wróci z tej ekskursji! Więc póki co - patataj na tęczowym moście...

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 25 kwie 2019, 19:21

Piękne zdjęcia, wspaniale połączone w większości znanymi mi utworami muzycznymi, jednym słowem miło, lekko i przyjemnie :)
Zauroczyły mnie cudowne pozy zastosowane przy robieniu zdjęć :a_bravo: .

Całość jest subtelna, delikatna i chwyta za serce :hearts/heavy-black-heart:

Utrzymując Twoją konwencję opowiadania, pozwoliłam sobie dodać taką refleksję:
powrócisz tu.jpg

Nową wersją kupidyna rozbawiłeś mnie do łez :03S-face-with-tears-of-joy:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 25 kwie 2019, 19:42

Powrócisz tu--- czy cytujesz Bobinko pewną Irenę? A piosenka - motto - Wiki, to oczywiście Złoty Pierścionek... Złoty pierścionek złoty pierścionek na szczęście. Z niebieskim oczkiem, błękitnym niebem - na szczęście... Uwielbiam tę piosenkę... Nie wiem dlaczego - zawsze w parze z filmem - Godzina Pąsowej Róży...

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » sobota 27 kwie 2019, 01:18

@Aericia - dziękuję za miły komentarz.
Nie tak dawno rozpocząłem zabawę pozami i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobało takie ustawianie simów według uznania. Strony, które moim zdaniem są najlepsze, jeżeli chodzi o same pozy (dopracowane), jak również o ich ściąganie (czyli przy okazji nie ściagają się jakieś inne programy) to:
A-luckyday
https://ayumea.wixsite.com/a-luckyday/b ... egory/Pose

oraz Princess Paranoia (przy czym akurat tutaj są tez pozy do takich bardziej krwawych historyjek
http://sims4studio.com/thread/4220/sims ... s-paranoia


@bobas52 - bardzo dziękuję za wizytę i urocze słowa. Wstawiony fragment idealnie komponuje się z treścią i sednem opowieści :)

@Alibali - jak widzę użyte teksty w drugiej części historyjki też nie stanowiły problemu. Tylko nieco Cię rozczaruje - ani w całej opowiastce nie padły cytaty ze "Złotego pierścionka", aczkolwiek myślałem o wplecenie w tekst historii fragmentu tego utworu. Ostatecznie jednak zrezygnowałem. Również przerobiony fragment z Tablicy codziennej to nie ta piosenka.

Pozdrawiam wszystkie Panie bardzo serdecznie :)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 27 kwie 2019, 02:18

Jesli chodzi o moja pamięć to oczywiście pamietam fragmenty z wiekszosci piosenek ale za nic w swiecie nie pamietam ani tytułów tych piosenek a tym bardziej wykonawców. No tylko Mlynarskiego rozpoznałam od pierwszego spojrzenia na tekst . Skleroza ot co! Taka wybiórcza bo to co powinnam pamietac bo jest mi potrzebne to zostaje, ale nazwiska piosenkarzy i tytuy utworów natychmiast znikają zeby zostawić miejsce na gramatykę angielska na przyklad, ktora jest mi potrzebna constans.
Niemniej z ogromną pzyjemnością obejrzałam te śliczne zdjecia z umiejetnie dodanymi tekstami. Wiec o ile nie udalo mi sie prawie niczego zgadnac to i tak przyjemność była moja :)
Niestety ta przyjemność była przerywana co drugie zdjecie koniecznoscia odświeżania strony bo wszystkie zdjecia juz od startu nie wczytały mi sie niestety.
Obawiam sie ze w miare uplywu czasu i przybywania zdjęć stanie sie to ze wszystkimi zdjeciami bo chyba te forum na serwerze ma ograniczona pojemność i zaczyna protestować wygaszając zdjęcia. No cóz tego typu fora to nie instagram ani photobucket - teksty no problem . Zdjecia - w takiej ilości - o nie!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 27 kwie 2019, 11:10

Ja niestety mam pamięć fotograficzną - i jest to zarazem błogosławieństwo, i przekleństwo. O pozytywach pisać nie muszę - natomiast jeśli widziałam gdzieś jakąś twarz, słowo pisane, fotkę, nazwisko - i nie mogę sobie w danym momencie przypomnieć, to mój mózg - nawet bez mojego udziału - tak długo miele informacje, tak długo trybiki przeskakują - aż - taa-daam!
To ten lub tamten aktor, ta twarz, to nazwisko, ta fotka! Zapamiętuję z łatwością wiersze, ba - nawet spore fragmenty prozy. Nauka języka przychodzi mi z łatwością. Niestety - nie mam z kim szlifować angielskiego, a francuski nieużywany powoli zaczyna mi sprawiać trudności, bo co innego słówka, a co innego poprawne użycie w tekście. Pamiętam tryby i czasy, budowę gramatyczną zdania - ale już muszę pomyśleć, zanim się wypowiem. Kiedyś używałam tego języka tak łatwo jak polskiego. Rosyjski - no cóż, obie jesteśmy Elu z pokolenia, które znienawidziło ten język z powodu narzuconego przymusu jego przyswajania. Ale - wbrew sobie - przyswoiliśmy go jakoś... I dziwi mnie, jak można rosyjskiego nie rozumieć... Potem przychodzi refleksja - przecież już nasze dzieci nie musiały go wkuwać!
Dwa lata temu w trakcie naszego corocznego pleneru mieliśmy przypadkowych gości - młodych ludzi podróżujących po Europie. Razem z nami był pan, który spędził przeszło 30 lat w Detroit i dawał nam ciągle do zrozumienia, jaki jest już "amerykański".... Młodzi ludzie posługiwali się biegle angielskim, słabiej francuskim i jeszcze mniej - rosyjskim (chłopak miał rosyjskie korzenie - jego dziadek - Żyd - wyemigrował do Stanów). Panienka była Holenderką czy też jak się dziś zaczyna mówić - Flamandką. I muszę się Elu pochwalić, że jako jedyna z kilkunastoosobowej grupy dogadałam się z nimi - po angielsku, po francusku wspomagając się rosyjskim. Dowiedziałam się właśnie o tym dziadku (chłopak podróżował jego śladami), porozmawiałam tej o holenderskiej dziewczynie oraz dowiedziałam się wielu innych ciekawych rzeczy.
Reszta towarzystwa zwracała się do mnie, abym zapytała o to lub owo... Byłam z siebie bardzo dumna :)

Cieszyłam się, gdy mogłam poćwiczyć pamięć na utworach, które zacytował Wikki. Ale widzę też, że nie każdemu spodobało się, że z takim zapałem zabrałam się za rozwiązywanie zagadek. Więcej nie będę - przyrzekam.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 27 kwie 2019, 15:37

Kapitalne! Pamięci ALi zazdroszcze (no nie wygłupiaj się ALi, ja nie pacze na komenta ,czytam jak zgadne sam cokolwiek - obiecankuję) :) , bliżej mi do skojarzen bez nazw trochę jak u Eli ,tu skojarzyłem (chyba) Pania TRojanowska z tym fiatem ale tez zwróciłem uwage na świetne pozy ,foty i lokacje.
Ten bloczek z autem i strzałeczkami, super! (czy to Twoje dziełko ten bloczek?) Wczesniej znakomita poza z panią na fotelu. Fajna końcówka z sina dala tak mi się... no ale znów nie wymienię kto to (ta pani co to spiewała).
Ps: fotki będa ok jak będą mniejsze (1000pix szerokości). Bardzo jestem ciekaw co jeszcze stworzysz w oparciu o teksty piosenek... aha oczywiście usmiałem sie na facecie pracującym, czyli zajajowałes sobie pewnie z kobiety pracującej z filmu 40latek :D
Jeszcze raz - kapitalne! Brawo Panie WIkki i czymam kciuki za kolejne pomysły
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 01 maja 2019, 17:13

Świetnie skonstruowana historyjka, romantyczna, piękne fotki i fajnie dobrane cytaty. :hearts/heavy-black-heart:
Próbowałam odgadnąć skąd pochodzą, ale nie wszytko mi się udało, bo podobnie jak Ela znam je, ale nie nie kojarzę z twórcą lub tytułem. Wiem, że jest tu coś z Rodowicz (Za wielka wodą, Damą być), zespołu Pod Budą (kap, kap płyną łzy), Młynarski (teraz będzie solo muzyczne, a ja będę przeżywać) , Brathanki ( Gdzie ten, który powie mi, Czerwone korale), Maanam (Zapatrzenie) a z tym "zajechał Mirafiori. Na sam trotuar wjechał kołami" kojarzy mi się parafraza piosenki, która śpiewał Drupi. :02S-grinning-face-smiling-eyes:
Kupidyn ze swoja aparycja i jako kobieta pracująca, jest superowy :a_grin2:
Świetnie zabawiłeś się pozami w grze. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historyjki szeptane cytatami pisane”