Dom Studencki

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Dom Studencki

Post autor: Angel92 » sobota 23 lis 2019, 14:55

Cześć wszystkim
Postanowiłam zbudować dom akademicki trochę luksusowy. :05-smiling-face-open-mouth:
Dom będzie zawierał obiekty CC.
Oto pierwsze wstępne zdjęcia i wygląd na zdjęciach nie ma wszystkiego.
Dom w dalszym ciągu w budowie i zmianach.
Mam nadzieje, że się spodoba.
Załączniki
TS4_x64 22-11-2019 17-02-59-623.png
Miejsce dla zaczytanych Simów
TS4_x64 23-11-2019 14-12-04-311.png
Stefa imprezy
TS4_x64 22-11-2019 17-00-14-707.png
Kuchnia ze stołówką dla leniwych
TS4_x64 22-11-2019 17-59-01-201.png
Strefa tv i strefa świąteczna
TS4_x64 23-11-2019 00-12-03-494.png
Jeden z pokoi
TS4_x64 23-11-2019 14-19-06-523.png
ID Angel0992

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » niedziela 24 lis 2019, 00:09

No i koniec :06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:
Dom znajduje się w mojej Galerii ID Angel06992 zawiera CC
W tym domu znajduje się 10 miejsc do spania.
Strefa imprezowa, relaksu kuchnia z jadalnią i stołówką boisko do piłki nożnej, koszykówki i całoroczne lodowisko. :08-smiling-face-open-mouth-closed-eyes:
No i strefa nauki i wiele więcej. :02-grinning-face-smiling-eyes:
Załączniki
TS4_x64 23-11-2019 23-41-15-816.png
TS4_x64 23-11-2019 23-41-13-766.png
ID Angel0992

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 24 lis 2019, 16:31

Bardzo fajny dom studencki z jasnymi przestronnymi wnetrzami. Jest tam wszystko czego student potrzebuje by czuć sie dobrze i nawet nie musi stamtąd wychodzic. Chyba ze na wyklady.
Lub randkę :)
Mam tylko jedno pytanie. Od pol rok lozka pietrowe zrobione przez graczy z pomocą MOO przestaly działać. Znaczy dziala tylko czesc parterowa. Zakladam ze te tutaj są CC . Czy tworcy tych CC dodali go nich skrypt interakcji pozwalajacy z nich korzystać? To bylaby duza niespodzianka bo tworcy CC taczej kiepsko znaja sie na skrypt modach, bo to zupelnie inna duzo trudniejsza dziedzina niz zwykle przerobienie obiektu EA w CC. Sprawdzilas to? Czy tylko sa niejako obiekty dekoracyjne gdzie bedzie działac - tak jak w lózkach pietrowych w pokojach z Galerii - tylko czesc parterowa?
By the way:
Po ostaniej latce EA wiekszosc CC prysznicow , czesc CC lozek i nawet CC biblioteczki sa zepsute i kiedy bedziesz zapisywac gre z takimi popsutymi CC w srodku wyskoczy Ci bład zapisu.
Na przyklad wszyskie wyroby Peacemakera nalezy natychmiast wywalic z gry bo przy probie wejscia w taki dom z jego wytworami z mapy swiata wywali cie z gry,
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » poniedziałek 25 lis 2019, 00:48

:46-upside-down-face: Marian, tu jest jakby luksusowo!, ze tak się powołam na klasykę bezwstydnie xD
Przede wszystkim zewnętrze jest MEGA. Bardzo mi się podobi <3 Ładna, klasyczna bryła, ukośny daszek, zegar - no ekstra, moje oczy się radują i pewnie teraz wyglądam jakbym miała oczopląs, a to mi tylko ślepia z radości oberki wyczyniają :D
Kącik czytelniczy jasny, więc też człowiek się zawsze przyjemniej czuje ze swiadomością, ze może i musi wkuć masę usypiającego kontentu, ale w żywym, drewnianym wnętrzu się troszkę pobudzi i odstresuje. A jak już stresu jest za dużo i nawet ściany w żywych kolorach nie pomagają (a sa takie stany, kiedy studiowanie ścian jest bardziej naturalne dla organizmu niż gapienie się tępo w podręcznik), to można się wyprawić do Simholicznej imprezowni, która z kolei jest ciemna, ale nie ponura! Po ciachnięciu głębszego i wytyraniu się na parkiecie od razu lepiej! I wprawdzie rano ból głowy moze opóźnić dalsze studiowanie ksiąg zakazanych, ale na pewno poziom zadowolenia (nie mylić ze stazą, bo stazę to można nieco nareperować przez solidną dawkę elektrolitów ;)) nieco się podnosi.
Stołówka z kuchnią to bardzo dobry pomysł, bo kto to widział akademik bez aneksu kuchennego? Zazwyczaj jest to wprawdzie najbardziej usyfione miejsce na terenie całego budynku, ale jak ludzie kulturalni to i porządek jest! I ten porządek tutaj widać! Znaczy się jest duch w narodzie, młodzież tez potrafi trzymac poziom! A po dobrym obiadku można się rozsiąść przed tivikiem (chyba, ze te głupki z pokoju obok znowu będą chciały oglądać jakieś pierdoły :/ ale jak nie spuszczą z tonu to się im odśpiewa cały repertuar kolęd i na pewno w końcu wymiękną - trzeba mieć jakieś patenty!).
Sypialenki trochę szare, ale z drugiej strony warto też pamiętać, ze życie studenta to de facto szarzyzna dnia powszedniego: bowiem nie tylko imprezy, ale i wykłady, ćwiczenia, wkuwanie do białego rańca, sesja plus, redbull i kawa w ilościach przemysłowych. Toteż moze i lepiej posiedzieć we wnętrzu stonowanym - dla lepszego snu! Łóżka piętrowe, więc jak się co złego przyśni to można wprawdzie skozłować, ale to znowu uczy dyscypliny i samokontroli! A przecież studencinie takie umiejętności się bardzo przydają :)
Podsumowując jestem kontenta i uważam, ze to bardzo fajna alternatywa dla akademików growych - tak to właśnie powinno wyglądać.
Pozdrowiuję!
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 lis 2019, 12:10 przez Marvi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » poniedziałek 25 lis 2019, 11:42

Dziękuję za wyczerpującą, ale konkretną i miłą wypowiedź, niestety łóżka musiałam zmienić miały w sobie błąd, ale już jest domek ze zwykłymo więc zapraszam do pobierania. Może nie wygląda tak fajnie, jak z piętrowym no, ale trudno EA nas ograniczyło a mody trafne :( może pokoje nie są duże i nie mają w sobie zbyt wiele, ale to dlatego też, że raczej simy będą uczuć się w innych pomieszczeniach jest u góry sala z komputerami archiwalnymi do nauki myślę że to wystarczy.
ID Angel0992

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » poniedziałek 25 lis 2019, 11:45

Kreatora. NIestety łóżka nie działają uboleam nad tym bo zepsuło mi to cały wystrój tych nie wielkich pokoi w których ciężko pomieścić razem 10 łóżek.
ID Angel0992

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 25 lis 2019, 19:39

Bardzo ładny studencki dom, taki klasyczny z cegiełką na elewacji, i świetnie zagospodarowałaś teren wokół niego. Wnętrza skrywają wiele atrakcji, więc studenciaki nie będą się nudzić, powiem nawet, że może wzrosnąć liczba wagarowiczów, bo aż żal z tego domu wychodzić. Mnie najbardziej spodobała się strefa imprezowa, ale pozostałe wnętrza też są ślicznie urządzone. Super projekt :hearts/heavy-black-heart:
Nie używam obiektów CC, w trójce miałam ich sporo, ale postanowiłam czwórkę potraktować dziewiczo, bo leniuszek ze mnie i nie chce mi się ich stale wymieniać po aktualkach. :cat_mwaha:
I jeszcze mała podpowiedź, choć może to wiesz - robiąc fotki w trybie budowy, wystarczy nacisnąć klawisz "G" i wtedy zniknie ta siatka z podłogi.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 26 lis 2019, 23:08

Mnie bardzo podoba się bryła budynku, bo jest bardzo w moim stylu. Stara (można by rzec - wiekowa) klasyka wiktoriańsko - georgiańska. Bardzo mi przypomina tego rodzaju zabudowania uniwersyteckie z dwójki (The Sims2). Nie pobiorę, bo nie mam dodatku, studentów u mnie niet, więc ocena jest tylko "obrazkowo-oglądowa"
Ale troszkę mi się kłóci eleganckie zewnętrze z wnętrzem, bo sobie wyobraziłam, że do takiego lususowego, dostojnego akademika nie wybierają się kandydaci na magistrów z poślednich simowych rodów, tylko sama "elyta". Więc pokoje też urządziłabym na bogato - a z tym wyobrażeniem bogactwa kłóci mi się ta szara deska na ścianie pokoju. Nie wiem czy we wszystkich pozostałych pokojach też ona jest, ale poprawiłabym to zaraz, gdybym miała to postawić u siebie.
Akademik to miejsce nie tylko spania i nauki, więc fajnie, że jest gdzie poimprezować, nabrać kondycji nie tylko w piciu soku z beczki, a także wyciszyć się zanurzając w lekturze.Pomyślałaś o wszystkim. Gdy nabędę dodatek, to na pewno wrócę do twojego projektu.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 26 lis 2019, 23:58

Elegancka fasada bardzo kojarzy się z budynkiem jakiegoś urzędu lub właśnie akademikiem. Wnętrza superowe, chyba najbardziej spodobało mi sie to pierwsze dla zaczytanych simów :)
Fajnie wyglądają tez łóżka piętrowe ciekawe czy gdzies tam na koniec serii pojawi się łózko piętrowe (może ze schodami kręconymi w bonusie, kto wie? ;) ) bo takie łózko byłoby naprawde super. Z powodzeniem mogłoby sie pojawic przy ostatnim dodatku no ale jak widac po Twojej pracy, pomysłowy gracz zawsze sobie jakoś poradzi :) Fajnie, że jest gdzie sie wyszalec no i nie brak obszernej dobrze wyposazonej kuchni. Akademikowac tam to z pewnościa czysta frajda :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 27 lis 2019, 23:09

Podobno Maxis mysli o pietrowych łozkach - cos takiego sie jakiemus Guru wymknęlo wiec jest jakas nadzieja.
Nie zgodze sie ze pokoje studnckie powinny byc na bogato, Całe moje doswiadczenie z zycia w akademiku wrecz staje dęba na tą idee. Budynki dostojne to były = ze dwa takie pamietam po koszarach niemieckich - neogotyk to był, ale w srodku byl PRL i to bardzo biedny i miejscami bardzo brudny PRL plus grozny portier. O takim akademiku jak ten wyzej to nawet nie moglibysmy pomarzyc. :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 28 lis 2019, 18:56

@kreatora Ale Elu - w założeniu Angel to miał być elegancki akademik - nawet luksusowy - jak sama autorka wspomniała na wstępie, a nie żaden PRL

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 01 gru 2019, 16:25

No cóż ja również nie używam CC, więc choć sam budynek ma ciekawą konstrukcję i świetnie zagospodarowane otoczenie, to jednak zwiedzanie zakończę na obejrzeniu obrazków. Pomieszczenia są eleganckie i przestronne w ciepłej pastelowej kolorystyce, którą często stosuję w swoich projektach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa budowy Angel92”