Wild West Bar

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Wild West Bar

Post autor: Percival159 » czwartek 09 cze 2022, 22:54

Bar współczesny, stylizowany na "salun" z Dzikiego Zachodu. Jako, że nie mam StrangerVille - to ten Dziki Zachód taki trochę naciągany i sztukowany ;) - ale że Vito potrzebował nowego baru do przetestowania - więc jest... jaki jest. Wnętrza z serii niechlujnych i bałaganiarskich, czyli mnóstwo rzeczy na blatach, stosy przydasi wszędzie, jakieś jedzenie niedokończone, bo barman i kucharz w jednym... nie ogarnął. Meble z pięćdziesięciu parafii i w ilości przekraczającej ludzkie pojęcie, w związku z czym - oczopląs gwarantowany. :D

Budynek z zewnątrz:

oasis9.jpg

A tu z przepięknym sklepem @SimDels w tle: :)

oasis8.jpg

Wnętrza barowe: ;)

oasis6.jpg
oasis7.jpg

Łazienki:

oasis5.jpg
oasis4.jpg

I jeden z pokoi:

oasis2.jpg
oasis1.jpg

Strefa "przejściowa":

oasis3.jpg

I link: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 10 cze 2022, 12:32

Jest klimat, zadbałaś o każdy szczegół także wewnątrz, fajnie surowo pod temat ale i sporo ciekawych szczegółów zasłonki, gratki w łazience i oczywiście jak przystało na owe czasy żarówek brak są za to odpowiednie świecowe lampki. Super praca ,bardzo oryginalna :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Przy okazji dzięki za użycie moich wypocinek w tym mieście :hearts/green-heart: Powoli stworzysz tam prawdziwy dziki zachód lub Nowy Orlean
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 11 cze 2022, 19:14

@Percival159 Perci - saluun jak się patrzy! Wszystko ma, nawet solidne skórzane kanapy! Brakuje tylko pianina, ale twórcy naszej ulubionej gry na to jeszcze nie wpadli, że pianino jest NIEZBĘDNE do Strangerville! Bo jak tu wpaść do salunu i nie postrzelać w klawisze przerażonemu taperowi (podkładaczowi dźwięku w niemym kinie za pomocą muzyczki na żywo).
Uśmiałam się z przygód twojego Vitalija na drodze kariery przestępczej! Biedak ani się obejrzał, a został dilerem na dzielni, na dodatek mocno gadatliwym, co u dilerów raczej nie jest pożądane. Więc należy spodziewać się dalszych kłopotów, a nawet nalotu policji i czegoś tam jeszcze, a najpewniej - samej pani Zadeckiej z torebką! Niech no tylko zobaczy go na ulicy w stanie wskazującym! Nie zazdraszczam!
Nabądź koniecznie Sttrangerville, jest mod wyłączający tę roślinę matkę, ominie cię więc walka z samym Wielkim Zuem, jeśli to cię zniechęca. Okolica aż się prosi o urządzenie jej w stylu Dzikiego Zachodu. Szkoda tylko, że koników ni ma! I pewnie nie będzie :(
A wracając do rzeczy - super saluun! Pasuje nawet do mojej koncepcji mojego ewentualnego zawodu w jakiejś alternatywnej rzeczywistości :) Może stworzymy kilka "dziewczynek w kooperacji :P "Khem khem!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » niedziela 12 cze 2022, 11:16

Kochani, dziękuję Wam za komentarze, zarówno tutaj, jak i w Galerii. :) :) :)

@SimDels Jeszcze nie wiem, co mi w Oazie wyjdzie, pewnie jakiś totalny misz-masz! :D I raczej nie buduję jej od nowa, tylko podmieniam budynki na inne, pochodzące od twórców z Simtopii i Galerii. :) Owszem zdarzą się tam i moje wypoty, ale pewnie niewiele. Póki co - dłubię w Zatoczce, trochę utknęłam, ale z czasem się pewnie wygrzebię z zastoju. ;)

@Alibali Pianina, takiego najzwyczajniejszego (które pasowałoby do baru stylizowanego na Dziki Zachód) niestety w dostępnych mi kitach nie ma. Nie wiedziałam, że w StrangerVille również go nie dali. Pakiecik pewnie kiedyś nabędę, kłopot w tym, że ze względu na moje rozmaite zainteresowania - sporo rzeczy stoi w kolejce do zakupienia i muszę wybierać. A gdybym chciała wszystko kupić od razu, to musiałabym kredyt wielkości hipotecznego brać... :D :D :D Rośliny matki się nie boję (choć nie mam pojęcia, co ona właściwie robi, że jest taka straszna). Nieobce mi "game over" w innych grach, gdzie walka z bossem nie poszła do końca tak, jakby się chciało... ;) Ale od czego są profilaktyczne zapisy gry.

Vitalij nie miał być przestępcą. :D :D :D Chciał biedny tylko ziółek trochę kupić, a wyszło jak wyszło. I okazało się jednak, że aby sprzedać ziółko - trzeba być trochę gadatliwym. Wiem, bo jak już mój biedak został niechcący "sprzedawcą",to poszłam za ciosem i przetestowałam tę opcję... :a_ciiii: Vitalij musiał upatrzyć sobie ofiarę (pan Jang, sąsiad w bloku) i wykonać kilka "opcji dialogowych", by zachwalaniem i opowieściami zachęcić ją do kupna. A potem zablokować drzwi mieszkania, bo nieszczęsny kupujący po jakimś czasie chciał nabyć więcej towaru i wchodził bez pukania na Vitalijowe pokoje. Po zablokowaniu drzwi wejściowych i tak dopadł mojego wampira, który właśnie popijał soczki w "salunie". Dopadł go telefonicznie i poinformował, że on by chętnie kupił więcej ziółek i czy mogą się teraz spotkać w tym niecnym celu... :D :D :D Vitalij odmówił, ale coś zaczęło mu się zdawać, że pan Jang tak łatwo nie odpuści... ;) I dlatego doszedł do wniosku, że nadszedł moment by uciec... to znaczy wyprowadzić się z mieszkania w bloku do SimDelsowego hausa. :D Przeznaczył na ten cel legalnie zarobione pieniądze, bo na dilerce wzbogacił się póki co o jakieś kilka simoleonów (po odliczeniu kosztów) :catlol: Przeniósł swoje graty na nowe śmieci i dobudował do świeżo nabytego domu piwnicę. ;) Może tam uda się schować przed ewentualnym nalotem policji czy nawiedzonego klienta... :D :D :D ;)

Policjanci Vitalija jeszcze nie dopadli, zaznaczyłam jakąś opcję w ustawieniach, dotyczącą tego tematu, ale nie wiem jak zadziała. A że pani Zadecka wali torebką za bycie w stanie wskazującym - to nie wiedziałam! :D :D Ale ona rzadko się pojawia w salunach i tego typu przybytkach. ;)
A co do Twojego przyszłościowego zawodu Alu, w alternatywnej rzeczywistości - to faktycznie w Wild West Bar są pokoje do wynajęcia z łóżkami podwójnymi, że tak powiem. Ale jak dalej technicznie pociągnąć ten temat w grze - to nie mam pojęcia! :D :D :D I na tym skończę, bo nie wiem czy swoimi opisami nie łamię standardów forum. ;) I czekam na Twoją historyjkę z Normą Jean w roli głównej. :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 12 cze 2022, 19:40

Do pełni szczęścia brakuje mi tu koni, które zamiast tych mechanicznych powinny być uwiązane przed saloonem.

Świetna praca, która idealnie wpisuje się zarówno w Oazę jak i Strangerville. Wnętrza odpowiadają swoim wystrojem czasom z dzikiego zachodu. Brakuje tylko panienek, które stanowiły nieodłączny koloryt takich miejsc oraz stolików do gry w pokera.


P.S Dobrze, że nie postawiłaś koników zabawkowych (powiększonych), które swego czasu na farmie Kropki, Alutkowy sim sprzątał z boksów do pudełka z zabawkami :D .

porzadki oryg..jpg

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 13 cze 2022, 11:13

@bobas52 Bobi, dzięki za komentarz. :) Poza tym, zrobiłaś mi dzień, opowiadając o tych konikach! :catlol: :catlol: :catlol: :a_bravo: Fotki są fantastyczne! Czy te nasze simy muszą być takie porządnickie? :D :D :D

Gdy budowałam powyższy salon, miałam podobną, choć dużo mniejszego kalibru historię. Znalazłam w trybie budowy jakieś pojedyncze czasopismo, nie pamiętam czy to było z debugu, czy nie. I uznałam, że je położę na wysepce kuchennej koło schodów, i że będzie się tam ciekawie prezentować. Zatarłam łapki i jak pomyślałam, tak zrobiłam, przez kilka minut układałam pisemko artystycznie na blacie. Tymczasem, podczas testowania Vitalij wszedł do baru i od razu uruchomiła mu się opcja "posprzątaj". W pierwszej chwili zgłupiałam: co on zamierza sprzątać? Żadnych książek tu nie ma! Patrzę, a wampirek lezie w kierunku mojej wypieszczonej gazetki! Chwyta ją w swe niecierpliwe łapska i skręca w prawo, gdzie... no cóż, żadnych półek z książkami nie ma! Koniec końców, ku mojemu ogromnemu zdumieniu udał się do szafki z butelkami, niedaleko baru na prawo od wejścia. I wcisnął gazetę między butelki... :cat_vanishes:

I faktycznie stolików do pokera nie ma, ale jest jeden stolik do gier (przy schodach), kolorystycznie mniej więcej dopasowany do reszty (zwykłych) stolików. Można na nim zagrać w "nie budź lamy" i w podobno w jakieś karcianki również.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klocki Percy”