Strona 1 z 1

Skąd zdobyć portret własnego sima tego typu...

: wtorek 12 lut 2019, 18:31
autor: Krzysiula
Hejka!
Mam takie pytanko na szybko, jak zdobyć portret sima taki jak na zdjęciu:
Lotta_Greaves.png
(Lotta Kolano, znalezione na simspedii)
Byłabym bardzo wdzięczna za udzielenie mi odpowiedzi, ponieważ piszę artykuł o simie na simspedii i bardzo potrzebuje portretu sima :10-smiling-face-smiling-eyes:

Re: Skąd zdobyć portret własnego sima tego typu...

: wtorek 12 lut 2019, 19:07
autor: kreatora
No to musisz zrobic zdjecie sima w zblizeniu w grze i potem uzyc programu na przyklad Photoscape zeby to zdjecie przyciać . Ale spoko potem dam linka do tego programu - musze poszukać . Na arzie daj mi ti zdjecie sima z gry ja to sobie pobiore na komp i obrobie Ci w Scapie - tylko powiedz jaki wymiar ma miec to zdjecie

Re: Skąd zdobyć portret własnego sima tego typu...

: wtorek 12 lut 2019, 19:11
autor: Krzysiula
:06-smiling-face-open-mouth-smiling-eyes:

Re: Skąd zdobyć portret własnego sima tego typu...

: środa 13 lut 2019, 19:40
autor: kreatora
@Krzysiula
https://www.dobreprogramy.pl/Photoscape ... 12505.html
TM NIZEJ na stronie JEST TEZ WERSJA DLA WIN10 - ta pierwsza jest dla Win7 jak masz Win 7 to pobierz co od razu widac , jak Win10 to wyszukaj "wersja dla Win10" napis nizej i kliknij w to.
Nie wiem jaki masz system wiec nie podaje bezposredniego linku . Wszystko w nim jest po polsku w tym programie wiec wystarczy czytac przy przyciskach co jest co. Musisz wybrac jak zaczynasz folder w kompie ze zdieciami a potem juz widac co dalej.
Jest opcja HOME - zmiany wymiarow zdjecia i kolorow, ostrosci itp oraz kADROWANIE czyli przycinanie zdjec do wymiaru,
Reszta czyli OBIEKT - przydatne do tworzenia komiksow, napisow i montowania zdjec ze sobą. Ale Tobie sa potrzebne te dwie piersze. Pobierz program, kliknij zeby sie zainstalował - bedziesz miala ikonke na pulpicie - jak chcesz obrabiac zdjecia - kliknij ją
Ja teraz nie wiem czy mam probowac domalowac czarne tło a tej foci , czy podrzucisz mi inna z trybu zycia zrobioną czy sama spróbujesz powalczyć :)

Re: Skąd zdobyć portret własnego sima tego typu...

: środa 13 lut 2019, 22:33
autor: Alibali
Jest jeszcze inna opcja. Pobierz odpowiednie tło do CAS. Znajdziesz je w necie - wpisz black background in CAS for TS4 - masx tu naprędce znalezione.


w-600h-450-2908959.jpg

https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1405488/


Pamiętaj, że możesz mieć TYLKO jeden plik tego background w grze. Jeśli chcesz zmienić - musisz wyjąć ten, którego aktualnie używasz. Ja używałam do tej pory białego od Lumii, ale znalazłam sporo ciekawszych właśnie u Katverse na jej blogu. Sprawdź jej profil na TSR - może tam też ma.

Re: Skąd zdobyć portret własnego sima tego typu...

: środa 13 lut 2019, 23:17
autor: kreatora
@Alibali Alutku tu akurat chodzi o tlo dla CAS TS3. Moze masz cos takiego do Trojki ?
Zrobiłam co moglam ale te zdjecie ma takie kreski na nosie i brodzie - juz z oryginalu , ktore sie pokazały przy obróbce - dlatego lepsze jest zdjecie z gry - chyba bedzie lepszej jakosci niz z CAS
headshot_.jpg

Re: Skąd zdobyć portret własnego sima tego typu...

: czwartek 14 lut 2019, 09:17
autor: Alibali
O kurcze, nie zwróciłam uwagi na to, że ta simka jakaś nieczwórkowa :) Też są tła do robienia takich fotek - jest cały zestaw na TSR (cece) - tło które się umieszcza już w grze i do tego wystrój do atelier fotografa. Temu tłu można zmienić kolor jak każdemu obiektowi w grze za pomocą koła kolorów. I na tym tle robi się fotkę.

w-600h-450-2217655.jpg
Twórca zestawu podkreśla, że na umieszczonym na backgroundzie krześle simowie nie będą siadać. Nigdy nie korzystałam z tego zestawu więc nie wiem jaki efekt się uzyska. Być może zrobione tą drogą fotki można łatwiej obrabiać w fotoszopie czy innym programie, bowiem z jednolitego tła łatwiej wyciąć postać.

Tła do CAS też można znaleźć - ale najczęściej przedstawiają jakieś wnętrze lub łąkę czy coś w tym stylu.


https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1186342/