Bobasowe metamorfozy

Pokaż swojego sima a powiemy ci kim jesteś! Gracze wszystkich odsłon The Sims łączmy się!
Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2082
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Re: Bobasowe metamorfozy

Post autor: bobas52 » sobota 16 maja 2026, 09:49

Po ostatniej aktualizacji i zakupie dodatku "Przygoda wzywa" uznałam, że nadszedł czas najwyższy aby zmienić swój wizerunek. Przedstawiam starą nową Bobi w nowej aranżacji i nowej fryzurce:

stara nowa Bobi1.jpg

Serdecznie pozdrawiam i życzę udanego weekendu mimo nieciekawej pogody :14-face-throwing-a-kiss: :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 4574
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 16 maja 2026, 16:16

Bobinko, daj chociaż jedną nieco większą fotkę - dla Alutki ślepoty., która z nosem przy ekrane ogląda - i to nie są żarty - 22 czerwca będą mi z oczka zdejmować zaćmę. Więc poproszę o wyrozumiałość i oszczędzanie moich oczek!
Origin ID: Aschantka

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2082
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » sobota 16 maja 2026, 17:17

Spełniając prośbę Alutki te same zdjęcia w powiększeniu :

1-crop-tile twarz.jpg

3-crop-tileciuszki.jpg

5-crop-tile ubrania ulubione.jpg


Z ubrań wybrałam te, które najbardziej mi się podobają (chociaż wszystkie lubię) :D

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3825
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: Miasto kamienic
Origin ID: Dels

Post autor: SimDels » sobota 16 maja 2026, 17:57

:13-smiling-face-heart-shaped-eyes: Piękna jest i pewnie tak samo sympatyczna jak poprzednia :) :79-face-cowboy-hat:
Więcej moich chałupek tu na forum oraz na SDW i BSR.
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 4574
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 17 maja 2026, 22:21

No świetne jest te nowe wydanie twojego awka Bobi! Ty to masz rękę do SImów! Nic tylko powinnaś zapełniać galerię swoimi ludzikami.
Pani wygląda na bardzo opanowaną i zrównoważną osóbkę. Jakaś nauczycielka albo pracownik uniwersytecki - takiej nie podskoczysz z byle żartem! Musi być wszystko na poziomie. A ubranka w pierwszej kolejności. Toteż nie uświadczsz u niej jakichś falbaniastych różowości czy niestosownych dekoltów :P Porządna wełna, tweedy i elegancki len! Jedynym wyłomem w tej elegancji jest preferowany wybór spodni - ani jednej sukienki (bo spódnica to jednak spódnica!) Swoją drogą - dlaczego spodnie nazywają się spodnie, chociaż są - nomen omen - wierzchnie??
Fryzurka to chyba ta sama co w poprzednim awku (który w mojej grze występował dość często do niedawna). Z obecną fryzurką twoje alter ego jednak odeszło od modnej naturalnej siwizny farbując włosy na gustowny ciemny kasztan! Szczerze powiedziawszy to wolałam tamten odcień, ale to dlatego, że obecnego kolorku nie lubię w realu.

Wielkie brawa Bobinko za odświeżonego awka, oraz za to, że mimo wszystkich trudności - nadal grasz i bawisz się z nami. Całkiem jednak usatysfakcjonowana to ja będę otrzymawszy nową i obszerną porcję zilustrowanych przygód twoich pikseli!
Origin ID: Aschantka

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 970
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » poniedziałek 18 maja 2026, 20:34

Ślicznego awatarka stworzyłaś, Bobi. :) To piękna, szykowna kobieta o zniewalającym uśmiechu i pełnych tajemnicy oczach. A na dodatek świetnie ubrana, bo każda z tych kreacji ma swój urok i jest ponadczasowo elegancka. :hearts/heavy-black-heart: :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :14-face-throwing-a-kiss:
W tobie okruch jakiś
w ziemi prochu garstka
na kamieniu portret
malowany żart...

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 304
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » wtorek 19 maja 2026, 21:41

Bobi jest jak zawsze z klasa ale nie po babcinemu, w tej długiej spódnicy z kamizelka rewelka
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2082
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 21 maja 2026, 10:31

Jest mi niezmierni miło i dziękuję za Wasze opinie i ciepłe przyjęcie. Przesyłam pozdrowienia i buziaki dla każdego z osobna :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2082
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 28 maja 2026, 19:58

Mam w planach stworzyć historyjkę rodzinną, dlatego też postanowiłam na jakiś czas dać odpocząć Delsowi, który przechodził ze mną katusze w wzywającej Przygodzie :lol: i stworzyłam sobie pierwotnie Kena:

Ken.jpg

Niestety szybko zainteresowało się nim spore grono pań w różnym wieku. Szczególnie jedna z nich wytrwale odwiedzała go w jego domku:

Anita.jpg

Na efekty tych odwiedzin jak widać nie trzeba było długo czekać. Kenowi nie pozostało nic innego jak zaopiekować się ciężarną kobietą, a kiedy urodził się im syn wziąć ślub. O dziwo jak do tej pory tworza zgodną rodzinę (oby nie zapeszyć).

nowa rodzina z Sulani.jpg

W miarę rozwoju potomka postaram się relacjonować ich życie.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 970
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 28 maja 2026, 21:02

Wow! Jaki przystojniak bierze udział w historyjce! Nic dziwnego, że pani nie odpuszczała i przychodziła aż pojawił się owoc tego odwiedzania. :D Rybka (znaczy się pan) w sieć złapana i nie ma przeproś. Zresztą pani jest śliczna, więc panu na złe nie wyszło! :) Synek uroczy, podobny do rodziców i pewnie będzie z niego przystojniak gdy dorośnie. Wspaniała rodzinka, Bobi, czekam na kolejne relacje z ich życia. :hearts/heavy-black-heart: :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
W tobie okruch jakiś
w ziemi prochu garstka
na kamieniu portret
malowany żart...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 4574
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 29 maja 2026, 20:44

Bobinko, wprawiłaś mnie dziś w zdumienie, a nawet śmiało powiem - szok! Po pierwsze - twój przystojniak ma zarost! wydawało mi sę, że preferujesz bezzarostowych ludków :) Chociaż... - może mi się myli z preferencjami Eli kreatory. Bardzo mi się spodobała ta ciemnowłosa wersja Kena! nie dziwota, że innym paniom wpadł w oko! Chłopina nawarzył sobie oiwa tą urodą i też wpadł :)

Ale jak zauważył przytomnie Dels - obiekt wpadki całkiem udany, do rodziców podobny i ciekawa jestem jego nastolatkowej wersji :P
Cudnie, że wróciłaś do gry. Ja mam z kolei taki nastrój, że nic, tylko się obwiesić! Więc też wieczorem sobie humor poprawiam, usiłując pograć. A że reaktywowałam trójkę - to na dwa fronty. Ciężko idzie, bo nijak nie mogę się przyzwyczaić, że w trójce nie da się zdjąć dachu... Jak się nie uda, to niestety całość trza burzyć, i od nowa :( Zresztą nie tylko dachy sprawiają mi niemiłą niespodziankę! Schody też! Nie można ich złamać bez sztuczek!

Drugi powód zdumienia - to niespodziewana w ogóle historyjka!

Ciekawa jestem chałupki, jaką postawiłaś swojemu przystojniakowi! Jest tam jedna taka z dużą przeszkloną ścianą, nad brzegiem jeziora. O ile nadal grasz w Gibbi Point, to na pewno ją już oblukałaś. Ma chatka potencjał! Delsinka co prawda już by ją przerobił, jak go znam :P

Czekam na dalszą relację z rozwoju wypadków. I zacieram ręce i oczka, bo nader ciekawie zapowiada się letni sezon - dzięki Perci i Delsince mamy relacje z Paralives, a ty z kolei - sprawiłaś mi naprawdę wielką niespodziankę i radość, bo już się nie spodziewałam...
Origin ID: Aschantka

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3825
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: Miasto kamienic
Origin ID: Dels

Post autor: SimDels » sobota 30 maja 2026, 00:01

Nowa rodzinka bardzo fajnie rozpoczeła swoje przygody i zapowiada się na dużo więcje. Podoba mi sie fota z ewolucjami na skuterze (mega ujęcie!) mam wrażenie, że ten zwiążek powstał bardzo spontanicznie a takie wydarzenia, kiedy gra nas zaskakuje są najfajniejsze :91-ghost:
Więcej moich chałupek tu na forum oraz na SDW i BSR.
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2082
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » czwartek 04 cze 2026, 20:18

Dzisiaj dzięki nowemu wyzwaniu odebrałam za darochę nowy strój nawiązujący do balu maskowego w stylu Lady Bridgerton. Oto on :


nowy strój.jpg


oraz nowy przepis na placek z agrestem :

placek.jpg

Obie nowinki prezentuje nowy model :

twarz.jpg

jego pierwowzorem był znany aktor starszego pokolenia... miłego wieczoru życzę każdemu z osobna.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 4574
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 05 cze 2026, 19:02

WIdziałam Bobi to ubranko i ostrzyłam sobie na nie ząbki! Teraz garderoba moich simowych arystokratów (lub tylko gentlemanów) całkiem spora jest, bo dużo doszło w tym stylu w opisywanym przze mnie obszernie mini packu Bridgertonowym!

Sim prezentuje się świetnie zarówno w strojach z epoki jak i współcześnie. A łakomczuszek z niego niezły, bo sam wtrząchnął więcej niż połowę tortu! Mnie by zemdliło po dwóch kawałkach. No, ale cóż - Simowe życie toczy się na innych prawach.
Przyznam, że dość rzadko korzystam z tej fryzurki, którą prezentuje twoje najnowsze "dziecko", a jest godna uwagi.
Co do podobieństwa, to jakaś pomroczność mnie naszła, bo rozstrzał od Jana Englerta do Alaina Delona jest spory, a kojarzy mi się z tymi dwoma postaciami (nie wiem czy dobrze) Teraz po zastanowieniu dodałabym jeszcze Pierce Brosnana... Ale to już chyba w całkowitym napadzie tej pomroczności... Wybacz mi, jeśli strzeliłam kulą w płot. Ale ostatnio nabyłam prawo, zważywszy mój stan wzroku.
Origin ID: Aschantka

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 970
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 05 cze 2026, 20:36

Ubranie bardzo ładne, dystyngowane i na bogato. Ciacho (to pieczone :09-winking-face: ) widać, że porządnie wypełnione agrestowym nadzieniem, takie to można jeść. :) Przypuszczam, że model (czyli męskie ciacho) cokolwiek by nie włożył, albo i nie - będzie prezentował się świetnie, bo to bardzo przystojny Sim. :13-thumbs-up: :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

Sama mam zawsze lekki problem z zapamiętywaniem i rozpoznawaniem twarzy, ale Alutka już kilka propozycji, kim mógłby być ów tajemniczy mężczyzna podrzuciła, a ja ułatwię sobie sprawę i opierając się na tych trzech propozycjach napiszę, że wybieram Alaina Delone. :)
W tobie okruch jakiś
w ziemi prochu garstka
na kamieniu portret
malowany żart...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 4574
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 05 cze 2026, 21:28

@bobas52 Bobinko - znalazłam

CrimeHair1.jpg

https://www.patreon.com/wistfulcastle

- włosy nazywają się crime hair

załączyłam ci plik do pobrania tutaj (żebyś nie musiała szukać, bo jest tam sporo zawartości)

https://www.simtopia.pl/viewtopic.php?f=40&t=6761
Origin ID: Aschantka

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 2082
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 07 cze 2026, 12:55

Ponieważ nie korzystam z CC miałam spory dylemat, aby choć w minimalnym stopniu zbliżyć się do oryginału. Dlatego, stokrotnie CI dziękuję skarbie, za zaangażowanie jakim wykazałaś się szukając odpowiedniej fryzury.
Postać Alain Delona, bo o nim mowa, jest tym trudniejsza do odtworzenia, bo jak pokazać "twarz anioła o diabelskiej duszy"- a tak go określano.

@Alibali i @Percival159 wielkie dzięki za komentarze i niewątpliwą znajomość dawnych gwiazd światowej kinematografii.


P.S Tak się zastanawiam czy w InZOI udałoby się tego dokonać :D

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3825
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: Miasto kamienic
Origin ID: Dels

Post autor: SimDels » poniedziałek 08 cze 2026, 00:08

Kiedyś bodajże Ela wspomniała, że simowe ludziki inaczej wyglądają w CAS i inaczej w trybie życia i tu u Cuebie wydaje mi się, że także bardzo fajnie realistycznie i naturalnie wygląda przy stole z tortem. W CAs tez super ale jakoś tak bardziej elegancko, dostojnie, modelowo ,dobrze ale jakoś inaczej.Przerywając moje dziwne rozkminy podsumuje krótko; Świetny ludzik ,kolejny bardzo oryginalny , wypracowany pewnie długo pokazuje ponownie Twój talent w tworzeniu simowyhc milusińskich :) :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek tu na forum oraz na SDW i BSR.
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „[The Sims] - Aleja Simowych Gwiazd”