Alutkowe Gwiazdy

Pokaż swojego sima a powiemy ci kim jesteś! Gracze wszystkich odsłon The Sims łączmy się!
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Alutkowe Gwiazdy

Post autor: kreatora » wtorek 14 cze 2022, 20:53

@Alibali
Bardzo seksowna ta twoja Marilyn nie wspominająć o pieknie dobranych strojach. Oblukam ją w grze gdy Miś dostarczy sejf Simburku do pobrania :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 15 cze 2022, 21:01

Bardzo elegancka MM <3 Mega stylowa, z zachowaniem wszelkich niuansów modowych, do tego bez grama CC! Jak się następnym razem sprujesz o CC, że lepiej, że wierniej, że wolałabyś, to oleję wszystkie "za i przeciwy" i się do Ciebie "karnę" (wściekłaś się? :P) i Ci uświadomię, że wychodzi Ci to kozacko bez tych wszystkich ulepszaczy, bo naprawdę jest ekstra :D

PS: Jestem trochę rozczarowana, bo liczyłam na selfa z"chuligańskich czasów" (każdy ma takie w okolicach l. o. xD), ale jestem w stanie zaaprobować taki mix :D Zwłaszcza, że robi robotę :D

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 18 cze 2022, 17:48

No cóż, Marviczu... Powiem skromnie, że aby zrobić Alutkę z czasów jej świetności, to ja nawet takich cece nie mam, nie mówiąc o Alutce bez cece... :a_rolling: :cat_mwaha: :cat_mwaha: :cat_mwaha:
A tak serio - tak długo już posługuję się avkiem MM na różnych innych forach, że możeszz całym przekonaniem uznać, że mnie rozdwoiło, i że sem ja pod tytułem MM. :a_laugh2:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 14 sie 2022, 23:46

Nadejszła pora na kolejną gwiazdę. Tym razem z cecami, więc Marviczu nie czytaj, omiń wątek jako zapowietrzony ;P

14 września minie 13 lat od śmierci Patricka Swayze.
Któż go nie uwielbiał... Dzięki swoim niezapomnianym kreacjom wbił się na stałe w naszą pamięć, i zawsze kojarzył się będzie z tak uwielbianymi przez ciebie Marvi "ejtisami" czyli latami osiemdziesiątymi.

Jakoś tak ostanio myślami wróciłam do tego aktora, gdyż kilkakrotnie powtarzano na cyfrowym polsacie zarówno Dirty dancing, jak i Uwierz w ducha... Postanowiłam zmierzyć sięz tematem i stworzyłam Sima - jak mi się wydaje - dość podobnego - do kreacji Patricka z filmu Dirty Dancing.

bp.jpg

Patrick.jpg

10.jpg

Bez_tytułu_9.jpg

12.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 15 sie 2022, 01:00

Inną postacią, którą zaprzątałam sobie ostatnio myśli, jest modelka i aktorka - Barbara Bach, pamiętna z roli dziewczyny Bonda (Szpieg, który mnie kochał z 1977r) . Wspominano dość obszernie jej rolę oraz przypomniano, że wystąpiła w innym głośnym filmie z tego okresu - Komandosi z Navarony. Obsadzano ją, co ciekawe - jako kobietę ze wschodniej części Europy, mimo iż była rodowitą Amerykanką! Bach zasłynęła także jako żona eks-Beatlesa Ringo Starra. Są zresztą bardzo udanym małżeństwem do dzisiaj.
Moja wersja Barnary Bach różni się od oryginału przede wszystkim kolorem oczu. Próbowałam zrobić ją z oczami niebieskimi, ale nic mi się nie podobało. Na jednej z fotek są zresztą te nieboeskie oczy - jednak o zbyt intensywnym odcieniu, więc dałam sobie spokój...

b.jpg

16.jpg

Barbara.jpg

Bez_tytułu_4.jpg

9.jpg

7.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 15 sie 2022, 01:54

Trzecią gwiazdą filmową, którą próbowałam odtworzyć jest Salma Hayek. Dziś gwiazda tej aktorki nieco przybladła, ale późne lata 90-te, to okres jej triumfu. Nakręciła oczywiście wiele filmów wcześniej, stając się wielką gwiazdą w ojczystym Meksyku, ale prawdziwą popularność i status hollywoodzkiej gwiazdy przyniósł jej film Desperado z Antonio Banderasem. Ten film przyniósł także sławę samemu Antonio. Ja polubiłam ją bardzo w filmie Polubić czy poślubić, gdzie partnerował jej Matthew Perry, natomiast najwyższe notowania i docenienie przez krytyków przyniosła jej rola Fridy Kahlo - największej meksykańskiej malarki. Dziś jest poważną żoną starego miliardera, ale wystąpiła jeszcze w kilku filmach, w tym w jednym głośniejszym - Dom Guccich.
Starałam się odtworzyć Salmę z okresu szczytu jej popularności.

salma-hayek.jpg

gs.jpg


Pinault_Hayek.jpg


Kadr z filmu Polubić czy poślubić (tyt oryg. Fools rush in)


uid_8d69337e8c834bafa98c09b12a7765f7_width_1026_play_0_pos_0_gs_0_height_584.jpg



9.jpg


Tess.jpg


1.jpg



Wszystkie te trzy postaci równie dobrze prezentują się w grze, nie odbiegając od wizerunku w CAS :)



ful.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 15 sie 2022, 14:36

Nie do wiary :cat_blink: , cece cecami ale trzeba mieć talent do rysów twarzy itd, te postacie są naprawdę podobne do oryginałów i ultra realistyczne.
Salma Hayek skojarzyła mi się trochę także z Arianą Grande. Barbara wyszła pięknie i chyba jeszcze bardziej przypomina oryginał. Najbardziej oryginał przypomina mi Twoja wersja Patricka to jest juz czyste szaleństwo jeśli chodzi o kopiowanie realnych ludzi choć równie wartkie brawa należa się za każda z tych postaci, dla mnie mistrzostwo :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:

Ps: gdzieś krążyła w sieci hotplota jakoby EA miało w Sims4 dać mozliwość mapowania realnych twarzy czy coś w podobie i tak sobie myślę patrząc na Twoje cuda, że faktycznie z tej gry da się wiele wykrzesać i realne postacie w sensie np. odtwarzanie siebie czy bliskiej osoby dałoby wielu graczom dużo frajdy.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 20 paź 2022, 23:23

Przedstawiam Wam mojego jesiennego sima - Maxa Mallory. Jest już w galerii - widać go jednak z poziomu gry i tylko przy zaznaczeniu by wyświetlała się zawartość zmodyfikowana.

Max początkowo zamieszkał w nowym domku, tym stworzonym na potrzeby Nowego Windenburga, ale po pewnym czasie uznałam, że się nie nadaje. Co chwilę chłopina wpada w przerażenie. Jak prawdziwy, rasowy kulturysta zresztą, co to mięśnie ma tylko na pokaz :P Jaki więc z niego byłby mag???

Natomiast Max przeprowadzony do Sulani zmienił totalnie swoje nastawienie do życia! Uśmiech jak banan- od ucha do ucha, obraz pełni szczęścia - gdy pływał na katamaranie miał autentycznie przymknięte powieki z błogim wyrazem szczęścia! I jak tu nie wierzyć, że nasze Simy żyją i czują :P



Fotki z CAS


1.jpg


4.jpg


2.jpg



Fotki z gry


Własnie przybyłem do Sulani


5.jpg


Pwłnia simowego szczęścia!

6.jpg

7.jpg


Było zabawnie, gdy zobaczyła go jedna z mieszkanek Sulani - od razu wyświetliło jej się w dymku ciastko - babeczka. W domyśle - ciacho z tego Maxa :)


I jemu od razu wyświetliły się "zainteresowania"

8.jpg


A gdy już się przebrał do pracy, to zgodnie z przysłowiem - za mundurem panny sznurem - od razu pojawiło się kilka żywo zainteresowanych :)


9.jpg
Ostatnio zmieniony piątek 21 paź 2022, 14:06 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 21 paź 2022, 07:41

Alu, przystojny ten Max, a już w mundurze to hohoho... :) I nic dziwnego, że podoba mu się Sulani, to piękna okolica. Gdy zobaczyłam ją pierwszy raz, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Do Twojego domku w Windenburgu potrzeba kogoś o mocnych nerwach lub z cechą odważny. Z zaciekawieniem czekam na maga, który tam zamieszka! :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 23 paź 2022, 12:07

Bardzo przystojny facet i nie dziwię się, że w mundurze prezentuje się odlotowo. Bo mundur sprawia wrażenie, iż osobę, która go nosi cechuje: męstwo, niesienie pomocy innym, hart ducha, śmiałość, niezłomność, temperament, pewność siebie, ... czyli wszystkie te cechy, których oczekujemy od drugiej połówki.

Można powiedzieć ideał ... gdyby nie CC (którego nie używam) :?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 24 paź 2022, 17:14

"I jak tu nie wierzyć, że nasze Simy żyją i czują"-no czasami jak mam zaciesz z ich (simowych ludzików) zachowań to też mam taka myśl :D Świetnie ten ludzik (Max) wygląda i fajnie tez w tym garniturze. To błogie spojrzenie naprawdę ma zabawne :D Az by sie chciało hmmm...zmontowac mu jakis statek ,którym mógłby sobie popływać. (chwała EA, że chociaż katamarany działające normalnie w grze umieli sklecić podobnie jak rowery). Rety troche odejde od tematu ale to by była jazda gdyby tak dało się projektować statki (trochę jak w sims3 gdzie ta opcja była super ,choć brakowało prostych metod na to by statek przypominał statek a nie domek na wodzie).
Powracając zaś do ludzika to chętnie go wyszperam ,może rozbawi mnie tym błogim spojrzeniem a wiadomo, że jeśli nie mam ceceków i wyjdzie mi łysy to i tak w moim świecie nie będzie to nic nadzwyczajnego :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 24 paź 2022, 17:55

On jest Miszka już w galerii ale musisz go pobrać z poziomu gry bo z zawartością cc galeria się nie wyświetla.
A tak na marginesie - jak oni widzą przyszłość galerii, gdy dadzą swoje błogosławieństwo na "bezpieczne" cc. Tzn czy będzie można z tym cc pobrać?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 31 paź 2022, 20:13

Na dziś kochani mam dla Was halloweenowy prezent. Sporządziłam mianowicie samą Morticię Adams :) To moja pierwsza wiedźma, więc bądźcie wyrozumiali :)


główna.jpg

portret.jpg


W grze prezentuje się dużo lepiej niż w CAS :)



cała w grze.jpg

portret z gry.jpg


W Forgotten, gdzie ją tymczasowo zakwaterowałam (z braku miejsca w moim Domku z Duszą) od razu zaczął ją nachodzić Caleb Vatore. Na początku Caleb nawet Morticię zainteresował


wizyta.jpg


Ale gdy telefon okazał się ważniejszy



telefon.jpg



Morticia wpadła w prawdziwie piekielną złość :P

gniew.jpg

Ogólnie Morticia okazała się bardzo fajną Simką. Sama jestem ciekawa jej dalszych losów.


Żeby wyglądała jak na załączonych obrazkach trochę trzeba się napracować :P



Lista cc -

Włosy od Kiegrosims https://kiegrosssims.wixsite.com/kiegro ... -lace-font

skórka (skin) - od Miss Blue Abriana skin v2
https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1348523/

oraz odcienie skóry v.3 nowe, również od Miss Blue
https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1346781/

rzęsy (lashes)od Kijiko lashes 3d v.2 https://kijiko-catfood.com/3d-lashes-version2/
szminka (lipstick) róż (blush) Idol od Goppols Me https://goppolsme.wixsite.com/goppolsme ... dol-makeup

szminka naturalna Endocrine od Remussirion
https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1416811/

Mody:

usuwanie rzęs EA od Kijiko
https://kijiko-catfood.com/ea-eyelashes-remover/

suwak wzrostu od Luumia
https://luumiasims.com/post/17486767832 ... -height-of

defaultowe oczy Immortial (zastępujące oczy EA) od Remussirion
https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1369256/

oprócz tego suwak ust od Magic Bot
https://www.patreon.com/posts/default-mouth-56990147
i dokładniejszy od Obscurus
https://www.tumblr.com/obscurus-sims/17 ... at-patreon

suwak do butów od RedHeadsims (aby simka nie zapadała się z butami na platformach w ziemię)
redheadsims-cc.tumblr.com/post/685046091467620352/af-shoes-n043-slider-new-mesh-compatible-with



usunęłam z linków początkową frazę https:// bo linki się nie wyświetliły :( Trzeba wkleić link do przeglądarki i dopisać tę frazę (na początku)

Odzież -

główna suknia od SLYD

Slyd suknia Twist od Donny Karan
https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1297638/



Obuwie

Slyd buty Charlene
https://www.thesimsresource.com/artists ... d/1318018/

Lubutiny od Dallasgirl
dallasgirl79.tumblr.com/post/190620618468/louboutin-daffodile-collection-remake-finally


buty Pinoit również z powyższej strony dallasgirl79.tumblr.com/post/189887149198/pinoit-pumps-new-mesh-merry-christmas-and

pantofle Rhinestone od MartyP
https://www.thesimsresource.com/downloa ... d/1326462/

wysokie sznurowane kozaki muszkietery od RedHeadSims
redheadsims-cc.tumblr.com/post/685046091467620352/af-shoes-n043-slider-new-mesh-compatible-with
(obok nazwy butów jest odnośnik do pobrania suwaka do butów)

https://
www.simsfinds.com/downloads/304950/af-s ... ider-sims4


Ponieważ jest to Simka z cecami to linku wam nie podam - można ją zobaczyć z poziomu gry, zaznaczając odpowiednią opcję.
Jednak aby Morticia objawiła się w grze tak jak ją wysłałam to najpierw trzeba pobrać wszystkie cc i włożyć do folderu Mods a potem pobrać do gry samą Morticię

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 01 lis 2022, 14:10

Kapitalna postać! Świetnie realistyczna i charakterystyczna. Ma fajny wyraz twarzy i nie powiem, przekonuje do wrzucenia sobie tych ceceków żeby sprawdzić :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 01 lis 2022, 19:27

Miszka, zrobiłam też wersję bez cc, i tak jak mówiłam - pobrana bez cc prawie wcale się nie różni wyglądem (prócz stroju i włosów, no i trochę makeupu). Dodałam też dwa leniwe kocury - Belfegora i Lucifera :)

Link do galerii

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Ostatnio zmieniony czwartek 03 lis 2022, 17:09 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 02 lis 2022, 16:50

Panna z charakterem :) Typ dominujący. W zwiazku to ona raczej nosi spodnie, a jak partner jej podpadnie, to może oberwać czarem... W zanadrzu Morticia ma jeszcze dwa bojowe koty (tu nie pokazane) o wdziecznych imionach Belzebub i Lucyfer
Czytaj: mój Vimes powinien obchodzic ją z daleka i z szacunkiem. :cat_mwaha:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 03 lis 2022, 16:30

Cudowna wiedźma, Alu! Z pazurem i charakterem! A na dodatek ładna, choć o nietypowej urodzie. Nie da sobie w kaszę dmuchać. :D Cieszę się, że zrobiłaś ją również bez CC, a dwa kocury to naprawdę fajne futrzaste gratisiki. :78-smiling-face-halo:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 03 lis 2022, 17:25

Dzięki kochani @SimDels @kreatora @Percival159 za ciepłe słowo o mojej czarownicy. Chciałam wam zrobić niespodziewajkę tym halloweenowym prezentem. Tak Elu i Ewo - dziewczyna ma charakterek, który samoistnie objawiła na samym początku znajomości z Calebem :) Prawie na wstępie urządziła mu piekielną awanturę, wrzeszcząc i tupiąc, a ja biedny Stwórca tylko mogłam się przyglądać :P
Elu - kot pierwszy to Belfegor (za naszych dziecięcych lat leciał taki serial w tv - Belfegor upiór Luwru - a że w owym czasie był dosyć ubogi repertuar, to wszyscy go oglądali! Oprócz mnie, bo rodzice dosyć późno kupili telewizor :( A gdy jakiś czas temu puszczono te odcinki w tv to nie wiedziałam, CO mogło się w nich tak podobać :)
Ale żałuję, że nie wpadłam na to, by tego kocura nazwać Belzebub, bo bardziej w parze są dwa diabły, niż diabeł i upiór. Ale mamy mc commandera i możemy zawsze sami poprawić moje niedopatrzenie :)
Perci - zrobiłam ją specjalnie taką "charakterystyczną" oględnie wyrażając opinię, jaką wyraziła Marv :P Moim zdaniem czarownica nie powinna być urodna, tylko właśnie mieć to coś! Jak czarownica to czarownica pełną gębą.
Teraz moi kochani muszę się udać na przyspieszony kurs magii, bo zielonego pojęcia nie mam, od czego się zaczyna karierę Maga :) Może jakąś garść porad? Tak serio serio - wiem, że Gabi i Ela odchowały z powodzeniem całe pokolenie magów!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 04 lis 2022, 00:50

Masz 2 opcje albo zalatwic sprawe błyskawicznie MCC - klikasz na sima i ta opcja jest w zdaje sie w Poleceniach "zamień w czarodzieja. Mozna tez chyba zalatwic to wduszajac Shift na simie ale nie pamietam dokladnie jak sie nazywa. Rozdzke, miotłę i chowanca mozesz kupić w Debug. Wubierasz Debug a potem po prawej wybierasz w filtrze dodatek Kraine Magii Tam tez mozesz kupic zaklecia ale aby zdobyc punkty doswiadczenia musisz magie albo magie cwiczyc albo wiele podrozowac miotłą. Kariera ekologa jedt do tego najlepsza, bo codziennie latasz. Wedkowanie przy parceli Muzeum i w okolicy parku w Wierzbowej Zatoczvce tam tez sie latanie przydaje. No a jak chcemy odwiedzać ptaszki, lisy czy ktoliki to miotla jest nieodzowna.
Jesli chcesz sie bawic w archeologa to trzeba osiagnac poziom adepta i nauczyc sie czaru Teleport, Przemieszczanie sie wewnatrz w piramidy teleportem od jej najwyzeszego pietra począwszy to sama przyjemność. Oczywiscie wszyetkie te czary mozesz poznac od razu uzywajac MCC, ale na 100% gra zacznie cie za te oszustwo okladać magicznymi klątwami.

Druga opcja to jest po Bożemu. Podruzujesz do Glimmerbruk na tą pierwszą po lewej pustą parcele i maszeujac wzdlóż rzeki w gore screenu odnajdujesz wysepke z Magicznym portalem,
Przelazisz przez to i w Akademi odnajdujesz mistrza praktycznej Magii - najbardzie potrzebna, zaprzyjazniasz sie z nim, zbierasz drobinki magiczne wokol akademii i mistrz porzemienia cie w czarodzieja.
Miotle , chowanca i różdżkę kujesz w sklepie Magicznym na wyspie w Alei Magów,
Jak jestes juz czarodziejem to dojście do ksiegi zaklec i Ksiegi Eliksirów masz w tym samym panelu co stan potrzeb sima
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 04 lis 2022, 09:17

Chwila chwila, Elu, @kreatora nie tak szybko i skrótowo, bo mi się pomiesza do reszty.
Zamieniłam już Morticię w czarodziejkę za pomocą mcc commandera - aby była do pobrania na starcie z tą "przypadłością".

I ponad to - nie wiem nic. Naprawdę - nie grałam do tej pory żadnym czarodziejem. I wolałabym dojść do tych umiejętności prawilną drogą, bo żadna frajda uzyskać wszystko za jednym zamachem mcc commanderem.

Proszę mie tu objaśnić jaśniej - po pierwsze i najważniejsze - co trzeba zakupić na wstępie - bez używania debugu. I co to są te drobinki do zbierania. (Zacznę zwykłą Simką dochodzenie do tej zaszczytnej roli i domyślam się, że drobinki są elementem zapłaty za tę przemianę)

Po drugie - chowaniec - co to jest i do czego służy? Widziałam i nawet pobrałam latającą sowę, której potem w grze nie mogłam znaleźć w grze (było info, że w jakimś specjalnym miejscu się toto znajduje, i pewnie jest to ten chowaniec, ale do czego służy? . Rozumiem, że mam się udać do tego Glimmerbroock po chowańca. Już na wstępie mogę go nabyć, czy muszę poczekać, aż Simka będzie czarodzejką?

Po trzecie jakie ptaszki, lisy i króliki mam odwiedzać i w jakim celu.

Po czwarte dlaczego wędkowanie, i dlaczego akurat tam - przy parceli z Muzeum.
Domyślam się, że Sim musi mieć do wykonywania zaklęć jakieś artefakty, kryształy, ryby i rośliny ( do czegoś pewnie służą te słoje z martwym koralowcem, ośmiornicą czy wielorybem albo jakieś straszeczne rybska) WIĘC CO MUSI sIM MIEĆ - kryształy? Ryby? Rośliny? - Jakie?

Po piąte - czy Sim może nauczyć się bycia magiem z jakichś podręczników innych niż ta księga zaklęć? Wampir czyta jakieś podręczniki wampiryzmu. A mag? I pewnie tylko zaklęć uczy się z księgi zaklęć. W debugu widziałam TAKĄ ILOŚĆ tych ksiąg do poszczególnych zaklęć, że oczopląsu dostałam. Ale po zakupie konkretnego zaklęcia były nici z tego bo żeby z niej skorzystać trzeba było mieć poziom jakiś tam.

Więc po szóste - co mam kupić na wstępie jako całkiem zwykły Sim. Jakieś kotły do smażenia niewinnych ofiar? Zioła?
I po siódme - za co się kupuje - za simoleony czy coś innego w tej Alei Magów.

Uff. Siedem pytań, siedem życzeń.

Elu, przydałby się poradnik na forum - JAK ZOSTAĆ WIELKIM MAGIEM czyli poradnik dla niekumatych i leniwych graczy. Leniwych, bo chcą się dowiedzieć ekspresowo tego, czego inni uczyli się drogą prób i błędów!
Dzięki serdeczne za dotychczasowe cenne wskazówki. Nie do wiary, że tyle się trzeba jeszcze dowiedzieć o grze! Jestem so excited! Będę błądzić po omacku, ale z wielką ochotą!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aleja Simowych Gwiazd”