Alutkowe Gwiazdy

Pokaż swojego sima a powiemy ci kim jesteś! Gracze wszystkich odsłon The Sims łączmy się!
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Alutkowe Gwiazdy

Post autor: kreatora » sobota 23 mar 2019, 23:41

No ja mysle ze ma wziecie XD Mało ze przystojny to jeszcze wysoki w tej krainie niskich gości XD
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 25 mar 2019, 19:51

Elu - polecam mod na wzrost. Masz tego moda ww, to jeszcze pokusiłabym się o tego moda, bo pięknie różnicuje wzrost - można nim wydłużyć Sima ale też i pomniejszyć nieco.
Z modem na wzrost męskie Simy wyglądają dużo bardziej męsko.
No nie wiem... przyzwyczaiłam się już do tego, że choć sama jestem krasnalem metr pięćdziesiąt w kapeluszu, to mężczyźni w mojej rodzinie mają po 1,90 wzrostu (mąż i syn, bracia męża) i w Simach jakoś bezwiednie to powielam. Jedynie Poirocik w moich obu grach jest malutki. Jak ja :)

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 29 mar 2019, 13:10

No Alu jestem pod wrażeniem tych twoich tworów zwanych simami :) Bardzo realistycznie wyglądają niczym wycięte z gazety gwiazdy,aktorzy czy modele. Na pewno bardzo dużo czasu
Ciebie kosztuje stworzenie takiej postaci. Po części jest to też zapewne zasługa tych ton CC jakie posiadasz :) Ja niestety nie używam aż tylu CC bo chyba by mi padł kolejny sprzęt,jedynie mam parę fryzur + te CC do MM.
B.K.jpg
Oto przykład mojego tworu zwanego sim :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 29 mar 2019, 21:04

Bardzo fajny ten twój twór. Nawet lepszy niż MM - bo tamtą panią znają wszyscy tak, że już niczym nie można zaskoczyć tworząc jej simową wersję.
Bardzo gustownie dobrałeś do sukienki biżuterię - naszyjnik współgra z sukienką kolorystycznie, a rękawiczki nie odwracają uwagi (gdyby były białe - zbyt bardzo by wyłaziły "przed szereg"). Diadem jest pięknym uzupełnieniem, i złota wersja bardzo pasuje do purpury. Srebrna zaś do granatów. Myślę, że tę fotkę powinieneś skopiować i umieścić w swoim temacie - by troszkę swój kącik odświeżyć - dawno tam nic nie dodawałeś.A panienka godna uwagi - na pewno już jej znalazłeś godnego jej ręki kawalera :).

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 29 maja 2019, 18:36

Na potrzeby doraźnego zajęcia pustostanu w Simtopii stworzyłam lokatorkę Fredrusiowego starterka. A że wydało mi się, że podobna jest do pewnej znanej dziennikarki - nazwałam ją Kinga :) Kinia jest jeszcze panienką, i mam nadzieję, że pozna kogoś wartościowszego niż pewien Lisek Chytrusek. Jest początkującą dziennikarką, więc starterek jak najbardziej jest na miejscu.


Kinga1.jpg



Kinia ma (bez odzieży) dość krótką listę cc

skintone - Ms Blue set v.3
Dangerousjellyfish Andrina eyes - default version
Kijiko - lashes
Kijiko - body hair
Remussirion lipstick nr 151 Endocrine
Remussirion hairline 03
Pralinesims eyebrows N128
hairs 1 Vittlers Universe - Stephanie
hairs 2 Vittlers Universe - Kabrina

Modyfikacje (modification)
Cien - no EA lashes - mod na usuwanie rzęs EA
Luumia All eyes shine remover
MTS Necrodog - realistic feet - default

Odzieży nie podaję, bo jeśli ktoś będzie chciał ją tak ubraną jak ją zrobiłam- to pobierze plik, który dołączę, gdy net będzie sprawny - całą spakowaną panienkę
Panienka jest też do pobrania w galerii (mój nick Aschantka). Nie wyświetli się jednak po wejściu do galerii bo ma cc. Można ją pobrać jedynie wchodząc do galerii bezpośrednio z gry. No i będzie trochę inaczej wyglądać rzecz oczywista bez cc.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 04 cze 2019, 13:36

Znaczy jesli znajdzie sie w mojej grze i opowiadaniu z tego nowym miasta, to bede musiala jej dobrac EA fryzure, skórke i makijaz . Ciekawe czy ja wtedy poznasz :cat_mwaha:
Na dzis z tym CC jest urocza :hearts/two-hearts:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 04 cze 2019, 18:33

Dokładnie tak Elu - ale to jest naprawdę niewielka ilość cc - a cc ciuchów nawet nie wklejam, bo po co - jeśli ktoś będzie chciał ją pobrać, to sobie sam ubierze. W postaci Kinii najważniejsze są włosy i tzw babyhair - te włoski tuż przy skórze, nadające naturalną linię właściwej fryzurze.
Kinia naprawdę jest uroczą mieszkanką malutkiego domku Fredzi. Jest bardzo miła, i sprawia wrażenie niezwykle delikatnej osóbki. Dałam jej cechę wrażliwca, to może dlatego. Ale jej zachowanie jest w widoczny sposób subtelniejsze od sposobu "bycia" reszty Simów, nawet tych wrażliwych, i to mnie zaskoczyło.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 05 cze 2019, 10:47

kapitalnie realistyczna. CC napewno duzo daje ale nie mniej a pewnie i znacznie więcej Twoja zdolna łapka do rysów twarzy o czym przekonałem sie juz min po "chinesi" także brawo za świetną postać. Pikselki potrafia zaskoczyć, umiejętności też wpływaja na zachowanie tzn poza sytuacjami kiedy te umiejętności są potrzebne ,np kiedy sim ma rozwinięte na max zdolności zarówno złosliwe jak i przyjazne ale ma do tego cechy pozytywne to od czasu do czasu "zasadzi" za kims takie spojrzenie jakby miał go zabić ale po chwili znów wraca usmiech i radość z życia (kwiatki, motylki wokół, kocha cały świat) lub odwrotnie przy innym układzie cech i umiejętności, to mnie poprostu rozbraja ,warto simów naumieć wszystkiego (tudzież wklepywać kody alboż użyć mc moda coby sie móc przyjrzeć jak mix różnych umiejętności zwłaszcza tych "socjologicznych" na niego wpłynie w połaczeniu z cehami charakteru. Chętnie zobacze jak do "zycia" i świata wokół odnosi się Twoja piękna pani :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 05 cze 2019, 19:21

Dzięki, Miszka za serdeczne przyjęcie Kingi do "społeczności". Teraz mam na głowie budowanie tej podwójnej kamieniczki, więc Kinię tylko z daleka obserwuję. Ale jedno u niej zaobserwowałam wcześniej - Kinia sama z siebie często mruży oczy. To takie dość dziwne jak na Simów :shock: :?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 06 cze 2019, 20:42

No bo to że.. dama jest poprostu :D
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 10 cze 2019, 00:30

Do kącika zawitała kolejna Alutkowa Gwiazda :)

Kerensa Maluani

Chciałam, by była troszkę egzotyczna, na potrzeby nowego dodatku polinezyjskiego :) - stąd te długie mocno kręcone włosy. Ale nie chciałam robić jej o ciemniejszej skórze, oraz żeby miała idealną cerę i cienką jak glista talię :P

Ma troszkę cc - skin nr 16 v2 i szminka nr 198 Gravity - Remussirion(TSR) nakładka (overlay) Ethereal oraz śliczne oczy Alluring - Billsims(TSR), hairline 2c Daerilia(TSR), kręcone włosy Bonita - Ebonix, dołki w policzkach (dimples) nr 4 Pralinesims(TSR), brwi nr 4 i nosemask nr 1 Obscurus, eliner (naśladujący rzęsy) nr 17 oraz blush nr 17 - Bobur3(TSR), odzież(TSR) głównie Zuckerschnutte, Billsims, Laupipi, Sentate, Pinkzombiecupcakes . Spoza TSR jest jedna sukienka VittlersUniverse (patreon)

portret2.jpg
portret CAS.jpg

zimowy.jpg

czerw.jpg

suk floral.jpg


I w grze

z gry.jpg
. Później dodam jeszcze troszkę fotek z gry. Simka jest w galerii, ale że ma cc, to pobrać ją można z galerii jedynie z poziomu gry.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 10 cze 2019, 10:53

Ultra realistik :21-grinning-face-star-eyes: piękna praca! No to już masz piersza swoja mieszkankę/turystkę (no domyslam się, że raczej to pierwqsz) do simowej Polinezyji :) ceceki cecekami ale rysy twarzy mega real choć może i skin to podkresla bardziej musze spróbować z tymi skórkami w końcu chyba mnie zainspirzyłaś :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 10 cze 2019, 16:41

Dzięki Michale za dobre słowo :)
Najlepiej będzie jak ci ją spakuję i podeślę z całym "bagażem". Droga do sima z cece też jest długa i wyboista. Nie zawsze Sim wyglądający super w CAS wygląda równie super w grze, o czym wiedzą ci, którzy Simy tworzą. Bo dom wygląda od razu tak, jak twórca zamierzył.
Przerzuciłam mnóstwo skórek, mnóstwo brwi, blushów (rumieńców), szminek i oczu - by trafić na te, które oddają to, co akurat zamierzyłam w Simie wyeksponować. W większości najbardziej udane genetyczne cece tworzą "niszowi" kreatorzy, a nie ci - okrzyczani. Czasami jest to jeden, jedyny udany produkt w całej masie nijakości, ale tę "masę" najpierw trzeba wypróbować - ściągnąć, nałożyć, obejrzeć nie tylko w CAS, by stwierdzić, że to nie to. Miszka - to są godziny całe na przerzucaniu tych genetycznych elementów, by finalnie wyszło coś godnego zaczepienia oka. I śmiem myśleć o sobie, że w końcu nabrałam "wprawy" na tyle, by na pierwszy rzut oka odróżnić dobrze zrobiony produkt do CAS-u
Ale domki to insza inszość :( Budowanie idzie mi koszmarnie wolno, a meblowanie to horror, jeśli nie dotyczy wnętrz w stylu, który jest bliski mojemu wiktoriańskiemu sercu.
-Myślę więc, że nie jestem dobra w budowaniu, w odróżnieniu od Ciebie, Gabi, Kropesi, Fredzi, Eli czy Bobinki, i wolę "pomieszkiwać" w domkach naszych "simtopowców", i skupić się na tym, co mi wychodzi lepiej. A przynajmniej - szybciej :P

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 10 cze 2019, 17:24

Pozwole się sobie niezgodzic gdyz ponieważ sprawdziłem sobie SPA i dworzec więc tego no... nie wygłupiaj sie już :) Świetnie budujesz bynajmniej to co ci bliższe czyli inspirowane podróżami ,które odbywasz i wiktoriańskie. WYsłac możesz ja z cc to sobie zerkne chętnie jak wygląda w Twoim oryginale i jak wyjda mi testowe postacie z tymi cecekami, będe dźwięczny :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 10 cze 2019, 22:20

Miszka - poszło. Ale nie wiem czy na gmailu załącznik prawie 90 mb przejdzie. W razie czego opróżnij skrzynkę :)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 12 cze 2019, 10:02

Alutku, tworzysz śliczne postacie i przypuszczam, że pod tym "makijażem" ich rysy są dopieszczone na maksa :) .
Co się tyczy budowania domków, uważam że to dbałość o każdy nawet najmniejszy szczegół wydłuża Ci czas jaki spędzasz na budowie, a nie jak piszesz:
Myślę więc, że nie jestem dobra w budowaniu"
Perfekcjonizm najczęściej zabija radość z tworzenia. Więcej luzu i więcej wiary w siebie... nie zamieniaj się we mnie :D marudzenie, to moja domena :lol: więc nie próbuj ze mną rywalizować :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne projekty budowlane :hearts/heavy-black-heart:

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 20 lip 2019, 22:48

Piękna jest ta nowa simeczka, i fantastyczne włosy jej wyszukałaś :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Według mnie jej uroda to taka mieszanka polinezyjsko- hiszpańska. Ślicznie wygląda w tej kwiecistej sukience♥

Alu, co to za bzdury tu wypisujesz odnośnie budowania. Widziałam twoje ostatnie prace w grze i są wspaniałe. Nie chodzi o to kto buduje najszybciej, tylko co wybuduje. :02-grinning-face-smiling-eyes: Ja też nie potrafię szybko budować, czasem dom powstaje miesiąc lub dłużej, wracam do niego urządzę jakieś pomieszczenie, poprawiam budynek i znowu zostawiam do czasu, aż przyjdzie mi ochota na dalsze kończenie. Jedynie startery stawiam w jeden wieczór. :03-face-with-tears-of-joy:

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » piątek 16 sie 2019, 09:50

Twarz ma na maksa realną. mam nawet wrażenie że jest trochę zmarznięta, jakby wróciła z zimowego spaceru. Oczy się błyszczą od wrażeń, skóra lekko rumiana od zimnego powietrza. Piekna jest i tyle. Jedyna wada to własnie nie wygląda dla mnie na mieszkankę cieplejszej pólkuli, tylko kogoś z pólnocy. Ew współczesna Królewna Śnieżka
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 06 wrz 2019, 20:03

Princess Ka'iulani - autentyczna hawajska księżniczka z XIX wieku.
Obejrzałam film, i ...zakochałam się.

Z braku białych koronkowych strojów, w ogóle z braku odpowiednich strojów - lepiej już było zrobić ją w wersji współczesnej. Zmieniłam jednak nos - z typowo hawajskiego - na bardziej "europejski"
r.png
victo.jpg
kai.jpg

Link do filmwebu https://www.filmweb.pl/film/Princess+Ka ... tos/366269

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 06 wrz 2019, 20:28

Twoja jest ładniejsza dla mnie w simsach niz ta w oryginale! XD
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aleja Simowych Gwiazd”