Ceny parceli i budynku

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Ceny parceli i budynku

Post autor: Fredra » środa 29 maja 2019, 00:58

Słuchajcie, nie ogarniam.

Budowałam sobie domek do naszego miasta. Ponieważ brak nam było startera pomyślałam - a co mi tam! Spróbuję!
Jak wszyscy wiemy startery mają jedno, zajeb****ie ważne kryterium, cenę.

Najpierw wykalkulowałam: 20k - 2k na działke, zostaje 18k na budowę. No spoczko.
Zaczęłam budować i sprawdzać cenę z widoku mapy... o! Zostały mi jeszcze 2k! Co za niespodzianka, tylko że coś zaczyna mi śmierdzieć.
Eksmitowałam sima, żeby sprawdzić ile będzie kosztował domek na parceli. Wszystko sie zgadza 19 908 §, nadal coś mi cuchnie.
Wchodzę na parcelę, burze dom, niweluje teren. Stawiam jeszcze raz ten sam dom bezpośrednio z widoku mapy 21 908 §

:cat_torch:

O co chodzi? Dlaczego?! Która ceną się sugerować? Która wysyłać do galerii żeby starter był starterem. Jak żyć?
Pomocy :cat_sad:

Poszłam dalej. Postawiłam tańsza i kompletnie okrojona wersję. Wzięłam sima z biblioteki rodzin ze startowym budżetem 20k i wprowadziłam go na działkę. Zburzyłam dom i simowi zostało na koncie około 16k. WTF?! Eksmitowałam rodzinę z działki, na koncie pozostało 18 232 §. Co jest nie tak z funduszami w grze?! Jakieś ukryte podatki?!
Ile w końcu powinien kosztować starter? Poniżej 20k? Czy poniżej 18k żeby wliczyć koszt działki? Nic już nie rozumiem :(
ceny.jpg
Zignoruje nazwy domów, to na pewno ten sam

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 30 maja 2019, 03:09

@Fredra

No tak.. taki numer jest. Ta parcela w Wierzbowej Zatoczce kosztuje nie 1500 ale 2000 - wyjatkowo bo wszystkie małe parcele powinny kosztowac 1500. Maxis sie rabnąl i 1500 kosztuje jedna dzialka 20x30 w NewCrest za to. a ta tu mała 2000. Tam sie autentycznie oplaca startowac bo sie dostaje wieksza dzialke z frico. Dlatego na mapie bedziesz miala cene domu z Galerii choc nie do konca plus cene dzialki. Tak ze parcela w Galerii powinna kosztowac 18 tysiecy i nalezy zakladac ze nikt nie postawi jej jak kretyn na tej drogiej malusiej dzialce w Wierzbowej :cat_mwaha: Mozna miec cene `18.500 jesli sie zalozy ze chata pojdzie namalutka dzialke ale gracze czesto sawiaja na dzialce wiekszej wiec 18 tysiecy pasuje
Dlaczego dom postawiony powtornie kosztowal drozej - nie wiem. To juz zdecydownie bug o ile nie mialas nna dzialce mieszkajacego sima a w chacie obrazow luw fotek namalowanych lub cyknietych przez sima. .
Albowiem jesli w chacie są na przyklad fotki pobrane z Galerii albo obrazy robione przez sima i zapisane do bilbioteki a potem wpakowane do startera, to w cenie domu w Galerii ich nie bedzie. Ale w cenie domu na dzialce bedą. To znaczy jak sim najpierw kupi mala dzialke - to zostanie mu 18 .500$ Ale jesli ta dzialka jest 20x30 lub wlasnie ta w Wierzbowej Zatoczce to zostanie mu 18.000. Jak sciagnie na ta dzialke dom z obrazami malowanymi przez sima lub fociami to te ozdoby dostanie za frico. Jesli dom juz bedzie postawiony na dzialce na ktora ma sie wprowadzic to obrazy i focie wlicza sie w cene domu i musi za to zaplacić. Nawet z roslinami z ogrodka jest numer - bo jak je dodasz na starcie budujac to bedą mialy cene okolo 10 dolcow za jedna mimo ze jakosc maja perfect tylko juz beda mialy owocki - to kazdy owocek na krzaczku, czy kwiatek wchodzi w cene chaty.
Na mapie jest troche inaczej perfect rosliny są drozsze wiec i chata na mapie drozsza. Dlatego ja staram sie nie przekraczac ceny 17.500 - bezpiecznie, bo ja buduje na dzialki 20x30 startery
NIe wolno budowac startera z simem na dzialce i sugerowac sie cena na mapie!!!! Cene podczas budowy sprawdza sie tylko zapisujac dom do bibloteki i patrzac na jego cene w Galerii i doliczjac do tego wartosc dzialki. W tym wypadku 2 tysiace,
Dlaczego i dlaczego zamieszkaly czy wyburzony tańszy. I tanszy jest na mapie gdy buduje z simem w srodku.
Jesli sim postawi chate a potem sie rozmysli i ja wyburzy to dostanie okolo 10% mniej kasy za to bo dom jest "zuzyty" wszystkie meble sa juz tansze i cala chata jest tansza. Poniewaz "zuzycie" oblicza sie na simowe poł roku to nawet jesli pomieszka w niej jedna godzine to amortyzacja juz polroczna poszła i stracił 10 % wartosci chaty. Mozesz to sprawdzic - kup krzesło w trybie budowania i po 10 minutach grania simem sprzedaj te krzeslo - juz bedzie tańsze o 10%. Czyli budujac dom s zimem na parceli od razu mialas wszystko tansze o 10 % na mapie i w informacji o cenie domu.
Czyli nowy dom nie zamieszkaly jest drozszy niz zamieszkaly, Ta druga cena pokazuje ile kasy dostanie sim jesli sie z chaty wyprowadzi lub ja wyburzy.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 30 maja 2019, 16:33

No i wszystko jasne. Nawet ja zrozumiałam he he... Ale w życiu bym na to nie wpadła, choć o spadku wartości przedmiotów wiedziałam. Stosowałam nagminnie sztuczkę w trójce - kupowałam rano jakiś przedmiot, który potrzebny był w danym momencie do nabycia umiejętności, i sprzedawałam pod wieczór tego samego dnia - był ciągle w tej samej cenie. Ale już na drugi dzień i w kolejne - dostawało się mniej. Odwrotnie było z oszlifowanym tyberium - jego wartość po kilku dniach wzrasta kilkunastokrotnie. Oszlifowanie jest kosztowne - bo ok 6 tys simoleonów, ale potem po kilku dniach uzyskuje się mnóstwo kasy. To chyba jedyny przypadek w grze, gdy przedmiot tak zyskuje po "zużyciu"...
Nagminnie sprzedawałam dyplomy uzyskane za zdobycie najwyższego poziomu umiejętności. Trzeba było pilnować poczty, by nie przegapić, bo Ich cena w dniu "przyjścia" pocztą wynosiła 1000 simoleonów. Gdy się odczekało kilka dni nie odbierając poczty ze skrzynki - ich cena była dużo niższa.

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 26 cze 2019, 14:00

Ok, przyznam że nigdy wcześniej nie zwracałam szczególnej uwagi na ceny działek. Nie budowałam straterów ani nie grałam bez kodu na forsę to nie zaprzątałam sobie tym głowy. To sporo nowych informacji!
Obrazów ani innych zdjęć nie miałam, roślin też bo wiem że wpływają na koszt ale przyznam szczerze, że teraz nie pamiętam czy mieszkał na parceli sim czy za każdym razem go wyprowadzałam.
Zużywanie się przedmiotów też było dla mnie nowa informacją :O Pamiętam, że w poprzednich częściach gry występowało ale jakoś wmówiłam sobie, że nie zaimplementowali tego do czwórki.
Dzięki za wyjaśnienie, czuje się kapkę mądrzejsza choć podejrzewam, że jeszcze nie raz zostanę zaskoczona czymś nowym ^^

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”