Czarny prostokąt zamiast podłoża parceli

Masz problem z grą? Nie chce się uruchomić? Poszukaj odpowiedzi lub zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Czarny prostokąt zamiast podłoża parceli

Post autor: Aericia » środa 26 cze 2019, 17:46

Hej, od jakiegoś czasu mam mały problem z bugiem na parcelach. większość z nich zamiast trawy czy piasku ma czarne podłoże. Dotyczy różnych światów w Czwórce (nie sprawdzałam wszystkich, ale tam gdzie grałam to się pojawiało. Wyjątkiem jest miasto, ale tam nie ma podłoża). Tutaj przykład:

Niczego nie zmieniałam, nawet tam nie wchodziłam:
1.jpg
2.jpg
A tutaj parcela, której też nie ruszałam, zupełnie normalna:
3.jpg
Teraz zauważyłam, ze to jest chyba związane z edytowaniem terenu (narzędzie malowania podłoża, piwnice, baseny, sadzawki). Muszę wtedy zamalowywać całe podłoże, żeby czarnych plam nie było. :<

Tutaj grana parcela bez żadnych ingerencji w podłoże:
4.jpg
I kiedy próbuję ją malować:
5.jpg
Poszło czyszczenie katalogu, naprawianie gry, wyjęcie modów (mam tylko WW z dobrego, czyli naszego, źródła, więc powinno mieć ten błąd więcej osób i czasem MCCC) i sprawdzanie gry bez nich - chwilę nawet grałam na bezmodziu. Działo się to już przed Wyspą (np. kiedy budowałam te parcele na Simtopię City).

Mam podejrzenia co do karty graficznej.
Dane lapka:
System: Win 10 Home 64-bit
Procek: Intel i7-4510U CPU @ 2.00 GHz 2.00GH
RAM: 8.00 GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 840M

Może ktoś się z tym spotkał? Zaczyna mnie to drażnić bo wyspa ładna a tu czorno jak w d.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 26 cze 2019, 22:10

@Aericia
Dotad nikt nie zglaszal tego bledu na EA Help wiec przyczyna raczej tkwi w twoim komputerze. Czy to sie dzieje tylko w Sulami czy w innych swiatach tez?
Karta graficzna Twoja nalezy do klas średnich jesli chodzi o TS4 i nie ma zadnego powodu by wywolywała takie efekty. No chyba ze ma nieaktualne sterowniki - to mozesz sprawdzic sobie tu .
https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
komputer sam odczyta dane twojej karty i wpisze w ramke - do Ciebie nalezy tylko kliknac "search" i jesli cos sie objawi pobrac to i zainstalowac. Jesli nie masz to powinno od razu zaistalowac Ci Ge Force Experience i toto juz pozniej samo Cie bedzie zawiadamialo ze jest nowy sterownik do pobrania. Zeby sterownik pasowal idealnie do Windowsa trzeba miec ten Windows updatowany tez - warto sprawdzic czy masz wszystko na biezaco
https://support.microsoft.com/help/4027 ... -10-update
Niemniej moze to byc blad wywolany zla konfiguracją plikow odpowiedzialnych za grafike w folderze gry. aby to wykluczyć
Zmien nazwe folderu gry na The Sims4 old - nastepnie napraw gre na Origin. Wlacz gre a ta utworzy nowy folder . Zacznij nowa gre w Sulami byle jakim simem i zobacz czy dalej masz ten blad.
Jesli masz - to wywal ten nowo utworzony folder gry i przywroc stara nazwe poprzedniemu bo nie to jest przyczyną.
Jesli nie masz to przeklej do nowego folderu swoj Tray, mods i saves foldery i TrayDeleteItems plik. Oczywiscie najpiew z tego nowego musisz wypirzyc te same zebys nie miala dubli. (TrayDeleteItems pliku nie bedzie w tym nowym folderze ale przeklej go koniecznie) Teoretycznie czarne prostokaty powinny zniknac jesli to konfiguracje zawiniły. Oczywiscie stary folder gry wywal wtedy bo Ci nie potrzebny
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » środa 26 cze 2019, 23:16

Nie tylko w Sulani. Już przed dodatkiem z Wyspą miałam ten problem, na przykład w New Crest i w Wierzbowej.
Zrobiłam tez wszystko co należy, wyjęłam Mods, Tray i Saves, skasowałam katalog TS4 żeby wywalić catche, naprawiłam grę, grałam potem bez modow i problem dalej był.
To na 90% wina kompa, może karty właśnie, sprawdzę te sterowniki. Dzięki za pomoc bo o nich nie pomyslalam. Ostatnio prawie nie włączam netu na kompie wiec te sterowniki nie miałyby jak zapukać i przypomnieć o aktualizacji.
Dobrze ze karta jeszcze ok, jak dla mnie jest trochę za stara. Ale laptop kupiony został jakieś 7 lat temu, wiec stare to trochę.
Obrazek

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 27 cze 2019, 00:28

Troche by moi pomoglo gdybys wygenerowala dxdiag twojego komputera mozesz go podpiac jako albo zalacznik do postu bo to jest kobylaste i zamuli post Jak to zrobic tutaj:

https://answers.ea.com/t5/Problemy-tech ... -p/5923956
Robi sie szalenie latwo - mozna tylko zglupiec przy koncu kiedy padnie pytanie :
Gdzie zapisac ten dokument ktory wlasnie komputer utworzyl.
Najlepiej wskazac mu pulpit lub jakis podreczny folder na zdjecia .- podwojne ulatwienie bo stamtad tez wybierasz zdjecia na forum. Z takiej diagnozy ja odczytam duzo wiecej.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » sobota 29 cze 2019, 21:02

Rozwiązane - winne były ustawienia karty graficznej, które ręcznie sobie próbowałam pozmieniać. Gra szybciej chodzi ale za to zostaną mi te kwadraty... Trudno, wolę czarne pola niż pokaz slajdów gdy mam większy domek i większą rodzinę. :(
Pora coś zrobić z kartą.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”