Zawieszenie gry przez celowe niezainstalowanie dodatkowej zawartości wThe Sims 4 ?

Nie wiesz, jak zebrać kolekcję? Jak wyrzeźbić łabędzie? Nie martw się! Ktoś to na pewno wie!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Zawieszenie gry przez celowe niezainstalowanie dodatkowej zawartości wThe Sims 4 ?

Post autor: SimDels » niedziela 31 mar 2019, 16:04

Niedawno gra niespodziewanie zawiesiła mi się a wcześniej bardzo spowolniła. Galeria praktycznie sama rozłączyła sie na długo z internetem a przynajmniej taki komunikat sie pokazywał.
Sytuacja powatrzała sie parokrotnie, nie była jednorazowa. Chciałem wyczyścic dane z folderów gry wg. podpowiedzi Eli (nie pamiętam juz teraz co dokłądnie miałem wyczyścić).
Ostatecznie okazało się, że po ponownym wejściu do aplikacji Orygin pojawił się komunikat "zainstalowano dodatkową zawartosć". W pierwszej chwili pomyślałem, że ktoś mi zrobił prezent ale okazało się, że poprostu samoczynnie zainstalowały się pakiety, których celowo nieinstalowałem by roche sobie odciążyć grę.
Nie używam zbyt wielu rzeczy dla dzieci więc dzieckowe akcesoria i coś jeszcze miałem niezainstalowane.

Kiedy gra samoczynnie instaluje bez pytania dodatkowa niezainstalowaną (ale posiadaną) zawartość? Zaobserwowałem, że wystarczy parokrotnie pobrać do otoczenia parcelę, która taki niezainstalowany pakiet posiada. Wcześniej tego nie zaobserowałem więc nie wiem czy taka samowola Orygin jest od dawna czy jest to dość nowa rzecz w sposobie odczytywania przez grę zadań, na którą jedynie nie zwróciłem uwagi.
W przypadku wieszania sie gry warto więc oczywiście sprawdzić optymalizację (manager zadań PPm i wyłanczamy to co niepotrzebne, możemy nawet Orygin jesli gra jest juz włączona a nie będziemy wysyłać niczego na galerię do tego sprawdzamy ustawienia graficzne).
Od czasu do czasu warto wyczyścić pliki tymczasowe gry (teraz nie oamiętam dokłądnie jakie to były, może dopisze sie np Ela i podpowie by każdy przy okazji juz wiedział).
Jesli odciażenie procesora nie przynosi skutków a ustawienia graficzne nie sa na max przy nie za mocnej karcie graficznej to zawsze jest jeszcze szansa, że mamy cos niezainstalowane i Orygin bez naszej zgody usiłuje cos meczyć w tle.

Pomyslałem, że napisze o tym uprzedzając ewentualne pytania o zawieszanie sie gry w rzypadku kiedy posiadamy niezainstalowany (ale kupiony, "wiszący sobie" pakiet/akcesoria lub dodatek na Orygin). Zawieszenie gry za pierwszym razem przy wysyłaniu parceli do galerii było zupełne,nie pomogło wyłaczenie Orygin managerem zadań. Kolejny raz gra zwiesiła sie na amen przy wczytywaniu zapisu więc wyglądało to dość poważnie a tymczasem okazało się, że nie była to sprawa "zepsucia się" gry.

Swoja drogą to trochę dziwne, że Orygin wymusza instalowanie wszystkiego jednak zdaje się, że chyba tylko wtedy kiedy wysyłamy mu nieświadomie takie polecenie ustawiając parcele wymagająca brakujących obiektów w mieście tak więc w praktyce chyba warto nie wstrzymywać sie z instalowaniem tego co juz kupiliśmy nawet jesli uznamy, że niepotrzebne nam chomiki czy piaskownica dla dzieci.
Załączniki
p14.10.2018_02-33-14.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 01 kwie 2019, 00:54

@SimDels
Kupione pakiety z zasady instaluja sie nam automatycznie czy tego chcemy czy nie. Celowe nie wgrywanie dopiero moze nam gre skopac, bo Origin moze to wlaczyc sam z siebie W KAZDYM MOMENCIE!!! Absolutnie nie nalezy tego robić!!!!
Jednak mylne jest pojecie ze obciazaja nam gre podczas rozgrywki. To w czym gramy to folder w Dokumentach i to co sie tam znajduje gre nam obciazy. Zainstalowany pakiet powedruje zaś do folderu Program Files , ktory to folder jest uzywany w grze tylko raz . Kiedy gre wlaczamy.
WAZNE!!
Trzeba pilnowac by bylo wystarczajaco miejsca na dysku majac w pamieci ze MUSI byc zapas co najmniej 15 GIGA free space - lepiej 20 Giga . Dlaczego? Ano dlatego ze Windows tworzy sobie co moment temporary file czyli pliki tymczasowe i moze sobie tego natluc do 20 Giga a my o tym nie wiemy. :a-angry3:
Klania sie czyszczenie dysku z plikow tymczasowych programem Windowsa. Ale nigdy CClenerem !! CCleaner uzyty głupio moze nam wyczyscic nie to co bysmy chcieli ale duzo wiecej! Program Micosoftu - gdzies tam jest w 10 ukryty . Gdzie jest w Win7 wiem - w akcesoria/narzedzia systemowe , ale w Win10 sami musicie sobie jego poszukac :) Powinien gdzis byc w narzedziach systemowych

Co obciaza gre -
1.przede wszystkim pamiec podreczna - czyli wszystko to co nam sie zapisało w folderze cache - tysiace zdjec miniaturek absolutnie niepotrzebnych ktore tam laduje gdy otworzymy Galerie - ten folder nalezy ZAWSZE wywalac po odwiedzeniu Galerii!
2 . pliku localthumbcache.package pamiec podreczna biezacej gry gdzie sie zapisza przy okazji wszyskie bledy. Gdy dojedzie do 15 mega - wywalić bez zalu. Wywalenie gry nam nie zepsuje.
3. Przeladowany folder Tray - warto albo go oprozniac jak sie ma program Try Importer - pakujemy nim to co chcemy miec na zaś i przenosimy poza gre. Jest inna szkola jazdy tez. Zmieniamy mu nazwe przed graniem na Tray1 - gra wygeneruje nowy pusty i swiat się zrobi piekniejszy. Mozna miec kilka folderow Tray ktorym usuwamy dodatek do nazwy gdy wlasnie ten bedziemy chcieli uzyc
Traybud ten wlączamy usuwajac mu koncowke nazwy gdy chcemy budowac.
Trayrodziny no ten nam sie przyda podczas rozgrywki, bo podczas gry czasem zapisujemy rodziny.
4. Inny sposob dla budowlancow na sejfy . No te sejfy nam obciazaja gre na maksa.
Chcemy budowac - wysuwamy folder saves na pulpit zmieniajac mu przy okazji nazwe na savesgryi zaczynamy nowa gre w nowo utworzonym i pusciutkim folderze saves. Tam budujemy. Po zakonczeniu budowy zapisujemy zapisz jako i po wyjsciu z gry zmieniamy nazwe folderu saves na savesbud.
Chcemy grac - kopiujemy z pulpitu folder savesgry z naszymi rozgrywkami i wklejamy do folderu gryi usuwamy końcówkę nazwy. Teaz w zaleznosci czy bedziemy budowac czy grac uaktywniamy potrzebny nam folder saves usuwajac mu dodana koncowke do nazwy , Wysuwanie na pilpit juz nam jest nie potrzebne. To tylko na starcie raz zrobimy. Nalezy jednak pamietac by zawsze jeden z folderow te koncowke mial
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 01 kwie 2019, 18:51

Elu - porady świetne pod warunkiem że z żelazną konsekwencją będziemy pamiętać co kiedy i gdzie "wysuwaliśmy"

Ja na dziś używam ccleanera i jest to świetne narzędzie. Mam spolszczenie więc niestraszne mi wszystkie dziwnie brzmiące opcje zakładki i okienka. W najnowszej wersji jest tak, że jak coś chcesz uruchomić w nim spoza "bezpiecznego zestawu" to programik ostrzega cię, co się stanie gdy tego użyjesz. I też pokazuje info, jaką korzyść odniesiesz z wykonania danego zadania. Więc wiem, czemu służą poszczególne opcje i okienka. I się nawet "odważam" ich używać! Jestem mega zadowolona z ccleanera! Jeszcze nigdy nic nim nie uszkodziłam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy z rozgrywką”