Tworzę ciąg dalszy historii rodziny z The Sims aż do The Sims 4

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 1
Awatar użytkownika
simZmora
Roznosiciel kawy
Origin ID: simZmora
Kontakt:

Tworzę ciąg dalszy historii rodziny z The Sims aż do The Sims 4

Post autor: simZmora » piątek 07 maja 2021, 22:53

Cześć wszystkim Simouwielbieńcom! Mam nadzieję, że w obecnych czasach macie się dobrze, a plumbob nad Waszą głową zawsze jest zielony.
Simtopię odkryłam przez przypadek, bo wcześniej bywałam na forums.thesims, albo thesimsforum i to wielki wstyd, że nie dostrzegłam simtopii wcześniej. Biję się w pierś!
Pozwólcie, że w tym moim skromnym wątku się zadomowię i przedstawię - Jestem Zmora, bo tak mnie nazwał kiedyś mój wspaniały facet. Nie pozostałam mu dłużna zbyt długo, dlatego on to Marazm. Nie o tym jednak ten wątek!

Simouwielbieńcy, chcę Wam przedstawić mój pomysł na rozgrywkę, który skrupulatnie realizuję (Od nagrywania, po wybieranie najlepszych fragmentów, głęboki research i montaż).

Otóż, w pierwszej części The Sims Kompletnej Kolekcji istnieją rodziny, które doskonale wszyscy znamy z kolejnych części The Sims. Za przykład podam tutaj chlubną i podziwianą rodzinę Ćwir, tym to się udało. Są wszędzie. Do tego mogę jeszcze rzucić nazwiskiem: Przyjemniak Daniel - ten też pojawia się w pierwszej części i możemy poznać jego dalsze losy w kolejnych częściach!
...
A co z rodzinami, które były jedynymi w swoim rodzaju simami z duszą, poważnym zapleczem simowych doświadczeń i historią w pierwszej części The Sims, a i tak o nich zapomniano...?
Tu właśnie wchodzę ja z odsieczą. W tej serii przeprowadzam rodzinę Urokiczar przez The Sims 1, The Sims 2, potem The Sims 3, aż po alternatywę w The Sims 4. Ale to nie będzie takie zwykłe przeprowadzenie rodziny przez części, oooo nie, nie.

Przede wszystkim: Będę posługiwać się cechami rodziny, charakterem danego sima i wszystkimi smaczkami, z jakimi twórcy The Sims zostawili nam simów w pierwszej części. Nie obędzie się bez ciekawostek na temat rodziny, które muszę każdemu przypomnieć, by dalsza część fabuły była usprawiedliwiona i solidnie oparta o historię rodziny.
Oprócz przypomnienia ciekawostek, zajmę się wszelakimi hipotezami, nawet dojdzie do tego, że stworzę amatorski portret psychologiczny jednego z simów!
Kiedy już ułożę życie rodziny w The Sims Kompletna Kolekcja, będę skrupulatnie przenosić ją do kolejnej części simsów...
...
Według chronologii The Sims! Poznacie zatem Klarę Urokiczar jako staruszkę i historię jej rodziców oraz dzieciństwo. Po tym wszystkim przejdę do alternatywnej historii w The SIms 4, bo jak wiemy, chronologia niezbyt trzyma się kupy w czwartej części.

Wiedzieliście, że Klara Urokiczar mogła mieć smutne dzieciństwo...?

Bardzo mocno trzymam kciuki za to, żeby komuś spodobała się ta seria i może wraz ze mną będzie śledził losy tej rodziny przez wszystkie części. Mam nadzieję, że znajdę tutaj Simouwielbieńca, którego filmy na YouTube też będę mogła oglądać i dzielić się swoimi wrażeniami.

Z poważaniem,
Zmora :hearts/green-heart:

Amatorski portrecik "olejny" Klary: https://youtu.be/JZorBkKdmDE
(żeby była dla mnie lepiej widoczna podczas odwzorowywania jej twarzy w The Sims 2)
Odcinek pierwszy, wstęp do fabuły: https://youtu.be/JZorBkKdmDE

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 14 maja 2021, 11:27

Witaj i tu :) Fajnie cię troche lepiej poznać, miło że podzieliłas się na wstępie także historią oryginalnego nicku ,równie oryginalny wydał mi sie zamysł zainteresowania i tworzenia opowieści na bazie koła zamachowego mającego inspirować graczy zdaniem EA/Maxis czyli dedykowanych rodzin i ich historii. Osobiście nigdy się tym nie interesowałem skupiając się w zabawie grą głównie na tworzeniu lub przebudowywaniu świata i trakjtowaniu simowych ludzików troche jak testerów tych otoczeń choć w Czwóce po raz pierwszy spodobała mi się zabawa w komiksy itd. na bazie gry. Tym bardziej zaciekawiło mnie Twoje zainteresowanie dedykowanymi rodzinkami. Dokonujesz bardzo wnikliwej oceny i porównań. Dzięki Twoim filmom dowiedziałęm się także conieco o pierwszej odsłonie The Sims z którą nie miałem nigdy doczynienia.
Przy okazji wyświetlił mi się także na YT Twój film z gry House Flipper, której nie znałem czyli chyba lubisz takie gry simsopodobne gdzie można kreować otoczenie lub przynajmniej ...własny haus :)
Gdybyś miała ochote napisac coś o swojej zabawie innymi grami czy przy okazji także podzielić się filmami z tych gier* to polecam także ten wątek:
viewforum.php?f=78
Jeśli masz jakaś ulubiona grę inna niż The SIms (w odsłonie dowolnej) to także możesz założyć swój temat o tym by przybliżyć owa gierke nam wszystkim (na takiej zasadzie zanudzam czasem na forum grą z serii Trainz czyli moim największym obok simsów i symulatorów budowy miast bzikiem).
Fajnie prowadzisz narrację, przyjemnie się ogląda więc trzymam kciuki za dalsze filmy i także rozwój kanały YT.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
simZmora
Roznosiciel kawy
Origin ID: simZmora
Kontakt:

Post autor: simZmora » piątek 14 maja 2021, 17:03

Dziękuję za odpowiedź. :02S-grinning-face-smiling-eyes: Cieszę się, że moje video nawet Ci się spodobało i dzięki również za wskazówki mi udzielone, na pewno skorzystam. :D
Osobiście teraz bawię się w projektowanie domków i wrzucanie ich na TheSimsResource, bardzo czasochłonna zabawa. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:
Uwielbiam symulatory! A House Flippera śledzę choćby dla twórców (Frozen District), bo to Polacy i coś cudują. Planowałam być testerem HF, ale nie udało się, haha. :D

Mogłeś podrzucić tu swoje filmy przy okazji!

A tymczasem zostawiam w wątku drugi odcinek o Klarze:

https://youtu.be/ySjI4SgPIbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 1”