Skany z prasy

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 1
Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Skany z prasy

Post autor: Marvi » poniedziałek 20 kwie 2020, 22:45

Zlazłam dzisiaj do piwnicy. Wprawdzie nie znalazłam tego, czego szukałam, ale znalazłam takie coś! Większość pochodzi z Clicków! (sorki, za "niekompletny " poradnik numer dwa, ale nie znalazłam "zaginionych" kartków), a ten dot. Simsów online pochodzi z Playa.
Enjoy!

The Sims:
IMG_20200420_220607.jpg
IMG_20200420_220615.jpg
IMG_20200420_220630.jpg
IMG_20200420_220635.jpg
IMG_20200420_220730.jpg
IMG_20200420_220739.jpg
IMG_20200420_220743.jpg
Sims online:
IMG_20200420_220507.jpg
IMG_20200420_220512.jpg

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 21 kwie 2020, 01:33

Rety ale znalezisko :O Bezcenne. To musiał być szał !
"dojrzałe nastolatki","żywe trupy" no nawet tytuły jakieś takie bardziej hardcorowe :O
Nawet sobie spróbuję z ciekawości coś poczytać z tych obrazków.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 22 kwie 2020, 20:21

Marvi i tym sposobem można się przekonać, do czego są potrzebne dzieci! (fotka nr1 na dole po prawej)

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 680
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » środa 11 lis 2020, 22:12

Może już nie gazetowo, ale w prasie internetowej wyczytałam coś, czego świadoma nie byłam :o
iks de.jpg
Ciekawostka przednia zatem pogrzebałam dalej i na końcu daję źródła ;) A tymczasem...

Cytat z wypowiedzi Willa Righta, twórcy The Sims i Spore, pochodzący ze SporeWiki:

Yes, one of my favorite authors is Stanisław Lem and one of my favorite stories of his is called The Cyberiad and he has got his constructors Trurl and Klapaucius. Trurl is coming back and telling Klapaucius how he did this great deed and Trurl asks “what did you do” and he replies “well I found this little guy and he was abandoned on an asteroid” and it turns out he was a dictator and he was deposed and sent off in exile to live on this asteroid and he was so sad, so Trurl built him this little box and inside this box was an entire kingdom, with thousands of subjects and he had knobs on the box so he could issue decrees and edicts and rule the kingdom with an iron fist like he used to and it made him so happy. Then Trurl asked him how big was this box/simulator and he said “oh well the people truly felt emotion and love and they cried” and he started to go into more and more detail about how elaborate this little simulation was that he built for the dictator and then Trurl started getting philosophical pointing out that it was no better than him really doing it – for people being simulated at that level of detail you are still causing them a great deal of suffering, even it if it is still in a small box. I just love his stories because they bring up these philosophical viewpoints… a lot of my games really kind of feel like this little box because there is this whole world.

W luźnym tłumaczeniu (sorry, jestem z angielskiego "taka se"):
Tak, jednym z moich ulubionych autorów jest Stanisław Lem, a jedną z moich ulubionych opowieści jego autorstwa jest "Cyberiada" wraz z postaciami konstruktorów Trulra i Klapauciusa. Trurl powraca i opowiada Klapauciusowi o tym jak wielkiego dokonał czynu i Trurl zapytany "co zrobiłeś?", odpowiedział: "cóż, znalazłem tego małego gościa porzuconego na asteroidzie". I okazuje się, że to był skazany na wygnanie dyktator, który był tak smutny, że Trurl zbudował mu małe pudełko z całym królestwem w środku, z tysiącami poddanych, a na pudełku umieścił pokrętła, dzięki którym mógł wydawać dekrety i edykty oraz rządzić królestwem "twardą ręką" tak jak dotąd czynił i co sprawiało mu radość. Wtedy Trurl zapytał go jak wielkie było to pudełko-symulator, a on odrzekł" "no cóż, ludzie prawdziwie czuli emocje i kochali i płakali" i zaczął przytaczać coraz więcej i więcej szczegółów na temat tego jak rozwinięty był symulator, który zbudował dla dyktatora i wtedy Trurl rozpoczął filozoficzne rozważania o tym, że to wcale nie jest lepsze od tego co [dyktator] robił w rzeczywistości - mimo, że to malutkie pudełko, ciągle przysparzało wiele cierpienia ludziom funkcjonującym w tak rozbudowanym symulatorze. Po prostu kocham historie Lema, ponieważ przywołuje wiele filozoficznych punktów widzenia. Wiele moich gier jest jak to małe pudełko, ponieważ mieszczą w sobie cały świat.

Hmmm, to już wiemy skąd się wziął kod klapaucius ;)

I tutaj, aby nie przepisywać artykułów do których dociekłam, podaję linki:

O czym sama "Cyberiada" jest
O wizjonerstwach Lema
O tym co inspirowało Willa Righta
Tekst Wyprawy siódmej, czyli o tym jak własna doskonałość Trurla do złego przywiodła

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 12 lis 2020, 15:00

Nooo, Marv - wielkie brawa. Lubię takie perełki wygrzebane z netu, i to bardzo - i sama lubię takowe wyszukiwać, jak już sama wiesz. Lemem się nie zachwyciłam, ale to dlatego, że futurystyczna futurystyka mało mnie kręci. Co innego, gdyby chodziło o futurystykę Verne'a lub steampunk... Ale gdzieś miałam link od syna do artykułu JAK powstało The Sims i jak ewoluowała idea... Nie jestem pewna czy na starym forum nie dawałam tego linku...

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » czwartek 12 lis 2020, 15:27

"Cyberiada" to mój ulubiony tytuł Lema. Uwielbiam ten prześmiewczy, bogaty styl! Pomyśleć, że wpisywałam kiedyś tego klapauciusa, gdy grałam w jedynkę i nie skojarzyłam z Klapaucjuszem z Wielkiego lania. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » niedziela 15 lis 2020, 02:20

Też dorzucę ciekawostkę ze starej gazety :)
gazeta Lubuska.jpg
"Aż trudno uwierzyć, że Simsy to pomysł pogorzelca. Tak, tak. Powstał kiedy spłonął dom Willa Wrighta, współzałożyciela studia. Ten uzdolniony twórca gier symulacyjnych takich jak SimCity wpadł wtedy na pomysł stworzenia symulacji życia The Sims. I wymyślił komputerowy fenomen gier.

Will nie jest typem faceta, który w kapciach siedzi przez telewizorem. To między innymi zwycięzca nielegalnego wyścigu samochodowego, którego trasa biegła przez całe USA. Działo się to w 1983 r. Kolekcjonuje również pozostałości po radzieckim programie podboju kosmosu. Posiada m.in. fotel ze statku kosmicznego Sojuz .

Płonący pomysł w 1991 r.

Pomysł Simsów powstaje w 1991 r. po pożarze domy W. Wrighta. Prace nad grą rozpoczynają się cztery lata później. Trwają około pięciu lat. Pierwsza gra z serii trafia na sklepowe półki w lutym 2000 r. To strzał w dziesiątkę na arenie gier komputerowych. Zaraz po premierze The Sims okazuje się najszybciej sprzedająca grą na świecie.
"

Link do całego felietonu https://gazetalubuska.pl/seria-the-sims ... ar/7799837

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 15 lis 2020, 11:40

Oooo, Ktosiku, świetny artykuł. Uśmiechnęłam się na wzmiankę, że Will Wright pracuje już nad czwórką, szykując wielkie zaskoczenie. Dziś już wiemy, że nie zaskoczył nas zbytnio, a śmiem twierdzić, że wielu rozczarował... Ale mamy pokolenie nowych graczy, którzy nigdy nie widzieli dwójki ani nie próbowali poznać trójki, zniechęceni jej złą sławą, jeśli chodzi o wymagania i liczne bugi, które tylko doświadczeni gracze potrafili opanować...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 18 lis 2020, 01:09

Fajne te wspominki i zabawnie jest czytać skąd wogóle pomysł na taka grę :D
W trakcie ostatnich porządków migneła mi się gdzieś ksiażeczka o sims3 jak znajde to może coś dorzuce bo fajnie jest powspominkować a może kiedyś do tego tematu zajrzymy z podobnym senstymentem kto wie ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
myself04
Roznosiciel kawy
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2021, 11:00
Origin ID: czuseczek

Post autor: myself04 » poniedziałek 01 lut 2021, 11:28

Gdzieś mam pełno gazet i wycinków na temat TS1 :)
to były czasy :D

simZmora
Roznosiciel kawy
Posty: 6
Rejestracja: piątek 07 maja 2021, 21:45
Origin ID: simZmora
Kontakt:

Post autor: simZmora » piątek 07 maja 2021, 22:11

Cześć, ja na simtopię dopiero trafiłam, a z racji, że jestem rocznik 95, to w pierwszą część za dzieciaka grywałam jak szaleniec (aż miałam załzawione oczy i czerwoną buzię od siedzenia przy tym starym, pożółkłym monitorze z dupą :40-face-stuck-out-tongue-closed-eyes: ale to jak rodzice nie widzieli, hahaha. :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: )

myself04 podrzuć coś ciekawego! :bomb:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 16 maja 2021, 18:22

Noo, ja podkradałam czas (komputerowy) gdzieś między odrobieniem lekcji i położeniem dzieciaków spać... Przyglądałam się raczej jak córka tworzyła jedynkowe rodzinki. Samodzielnie zaczęłam grać (czytaj dysponować komputerem) gdy go sobie kupiłam - tylko dlatego by móc grać w simsy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 1”