Solmare

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Solmare

Post autor: kreatora » niedziela 28 lip 2019, 01:41

Zwiastun bo tylko jedna focia. Reszte zobowiazuje sie dodac jesli Gabi @Ktosik pokaze JEJ tropikalne domy :a_tounge:
Bryla jest wynikiem kompromisu pomiedzy tym co mozna bylo zrobic technicznie przy roznych wysokosciach fundamentow , a tym co by sie chcialo zrobic gdyby glupie fundamenty nie wchodzily w relacje z tym co zostalo umieszczone nad nimi. To akurat odnosi sie do dziwnego zadaszenia po prawej stronie. Mialo byc czyms to przykryte ale trzeba bylo zrobic dziure nad tarasem na ziemi bo glupi taras nie zgadzal sie na takie malzenstwo. z tym co nad nim i protestowal na czerwono. Dopiero dach na wysokosci 2 pietra jakos scierpial.
cats.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 28 lip 2019, 03:42

Super wygląda na tej focie no i podoba mi się humorystyczny opis :) czekam na efekt finalny (więc chyba jak dobrze rozumiem także chaty Gabi) :) Aż mnie korci niech no tylko dorwę łapka po powrocie... 😛
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » niedziela 28 lip 2019, 18:12

Na razie to zdjęcie poglądowe, ale już wiadomo, że ta wypasiona"chata" jest fantastyczna. Ma tyle interesujących elementów. Akurat ta "dziura" nad tarasem dodaje wyjątkowości i tak już ciekawej architektonicznie willi. Nie mogę się doczekać jej prezentacji tu na forum. Podobnie zresztą jak pokazania na fotkach pozostałych domów goszczących już w Galerii.

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » niedziela 28 lip 2019, 21:19

:a_rolling: przyjacielski szantaż mnie rozbawił. Elu nie mam jeszcze ani jednej fotki z tropikalnego domku, więc trochę to potrwa zanim go tu pokażę. Na razie pokazałam "Star" i mam nadzieję, że Cię przekupiłam i wstawisz resztę swoich zdjęć. :14-face-throwing-a-kiss:

Solmare jest fantastyczny!!! Już w Galerii zachwycił mnie oryginalny kształt bryły, jest taki zwiewny chyba własnie przez te ciekawe tarasy. Resztę napiszę później. :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 05 sie 2019, 11:52

Elusia, jak zwykle oszczędna jest w robieniu zdjęć, bo wie że zawsze znajdzie się ktoś :09-winking-face: , kto ją w tym zastąpi :lol:
Zamiast niefachowo się rozpisywać nad urokiem tego domu posłużę się poniższymi zdjęciami, które najlepiej zobrazują jego walory :12-ok-hand: Zacznę od tarasu, na którym balonik z rybką wywołał uśmiech na twarzy:
tarasik.jpg
Aby nie było dymiącego wulkanu pozwoliłam sobie zrobić fotkę od strony morza:
od strony morza.jpg
Przechodząc do wnętrz zauroczył mnie cudowny, utrzymany w egzotycznym klimacie, wystrój salonu;
salon.jpg
oraz wspaniała kolorowa kuchnia :
kuchnia.jpg
Najbardziej jednak serce moje zabiło na widok mini gabineciku, w którym króluje symbol tych wysp - żółwik :
gabinecik.jpg
Tak jak Gabi uwielbiam wystrój łazienek, które nawet wprawnemu projektantowi potrafią sprawić sporo kłopotu. Przyzwyczailiśmy się bowiem, że w blokach to pomieszczenie nie ma okien. A przecież naturalne światło działa również antybakteryjnie, co nie jest bez znaczenia. Jednym słowem na małej powierzchni trzeba zaplanować wszystkie niezbędne sprzęty, a do tego należy mieć na uwadze estetykę wnętrza. Przedstawiona tu łazienka spełnia wszelkie wymogi.
ulubiona łazienka.jpg

Podsumowując jest to piękna praca zadedykowana wspaniałej przyjaciółce. Nie pozostaje nic innego jak głośno :a_bravo:

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » wtorek 06 sie 2019, 16:22

Podoba mi się ciemne drewno. Bardzo odważnie, zwłaszcza salon wygląda przepięknie, taki kolonialno tropikalny
Zapomniałam sama że w grze można robić różnoraką podłogą, ok - przypomnę sobie wszytko powoli - ale taras jest ciekawy
Zewnętrznie podoba mi się bardzo ten okrągy taras, pamiętam z 3 - super rozwiązanie
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 07 sie 2019, 11:23

Nie bawię się z Wami! W tropikach pałacu zbudować się nie da, więc nie dorównam pod żadnym ze względów!
A tak serio - piękne i niedoścignione te wasze pomysły na egzotyczne chaty. Nie bywałam więc nie bardzo wiem, do czego porównać, ale to co widzę, podoba mi się ogromnie. Wyobrażam sobie tylko zapach słonej, morskiej wody, powiew bryzy, szum fal i ukłony czupryn palm. Kiedyś oglądałam jakiś chiński film obyczajowy (czy jakiś inny) - ale zapamiętałam z niego wszechobecną zieleń, wciskającą się w każdą szczelinę domu, otwarte tarasy, okna, lekkie rattanowe lub solidniejsze - tekowe mebelki, i mieszaninę koloru turkusowego z błękitem i zielenią, z jakimiś zrudziałymi, brązowawymi i czerwonawymi przebłyskami. Patrząc na twoją pracę Elu - przywołuję w pamięci ten obraz zapamiętany z filmu. Prawie słyszę szmer kropelek przelewających się z jakichś mis i naczynek poukrywanych sprytnie w ogrodzie, lub spływających w kroplach monsunowej ulewy z rozcapierzonych liści monster i siatki pnączy persimon... Choć to nie Chiny ani Filipiny - ale jakoś tak mi się ten dodatek zlewa z tą stylistyką. A ty szczególnie umiesz oddać ten tajemniczy, sączony kroplami nastrój - jakby gdzieś za chwilę za ściany zieleni wyskoczyć miał jakiś przyczajony tygrys - albo ukryty smok :)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » środa 07 sie 2019, 21:03

Elu, już drugi raz zwiedziłam ten dom, i zostawię go sobie na stałe w grze. :cat_yes: Muszę tylko mu znaleźć jakaś działkę, bo jak wiesz, na tej stoi moja tropikalna chatka. :02S-grinning-face-smiling-eyes: Jestem Ci ogromnie wdzięczna, i bardzo dziękuje za tak wspaniałą dedykację, kochana przyjaciółko. :hearts/heavy-black-heart:
Za każdym razem, gdy zwiedzałam jego wnętrza byłam zachwycona wystrojem pomieszczeń i klimatem jaki w nich panuje. Delikatny półmrok, spowodowany zastosowaniem ciemnych faktur, powoduje miłe uczucie chłodu, gdy na zewnątrz żar leje się z nieba. Gdzieniegdzie do środka wpadają promyki słońca, co stwarza cudną scenerię w tych pokojach.
Fantastyczna praca! :hearts/heavy-black-heart:

Bożenka już pokazała kilka zdjęć, więc i ja dorzucę kolejne. :01-grinning-face:

Front domu, pięknie otoczony zielenią.
E 01 front.jpg
Bardzo urokliwe zakątki na tarasach.
E 02 taras.jpg
E 03 taras.jpg
Piękna sypialnia
E 04 syp.jpg
Śliczny pokoik, który trudno było sfotografować. :) Fajnie wyglądają te niebieskie wstawki w oknach!
E 05 dz.jpg
:14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 08 sie 2019, 00:06

OMG Moje kochane przyjaciólki! :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: W zyciu nie zrobiłabym tak pięknych zdjęć jakie Wy umialyście zrobić!
A własnie ciezko wzdychając wybierałam sie robić te zdjecia, bo Gabi pokazala swoje sliczne prace, a tu słowo sie rzekło i przyrzeklo ze i moje wtedy będą.
Kocham tropikalne klimaty bo przeciez mieszkałam pare dobrych lat w tropikach i pamietam dobrze wystroj i klimaty z jednego z moich ukochanych resortów na Ko Samui w Tajlandii. Odwiedzalam go wiele razy. Tam było wszystko to co pisala Ala w swoim poscie. wlacznie z kropelkami wody sączącymi sie z umieszczonych w gąszczach kwiatow waz chińskich ( zeby bylo smieszniej ten resort był projektem szwajcarskiego architekta ktory nawiazal w nim do tajskiej i chinskiej architektury)
Zreszta podobne klimaty w domkach do wynajecia spotkacie i na Burakai w Malezji. Ciemne drzewo we wnetrzach - duzo drzewa - u nich o drzewo najłatwiej :cat_mwaha: wnetrza ktore przynoszą wrazenie chlodu gdy na zewnątrz jest 32 stopni w cieniu. Takie wnetrza po prostu mnie przesladują gdy mam do czynienia z tropikami i podobne w typie mialam juz w w moim domku w Selvadoradzie. Po prostu nie potrafilabym zrobic innych gdy mowa o tropikach. Po prostu one takie sa tam w realu! Oczywiscie w tym realu gdzie za wynajecie placi sie za niezla dolarową stawke dzienną :cat_mwaha2: Bo chaty miejscowej populacji z dachami z blachy falistej, stadem kur na podworku z zaparkowanym obok pordzewialym motorem to juz zupełnie inna bajka.
Dziekuje Wam za cudne komentarze - komplement od Kamelii! Normalnie padlam z wrazenia!
Jak na razie to ja mam twoj starterek w grze Gabi :cat_mwaha: choc juz nie mieszka juz w nim Twoja syrenka. Przeprowadzila sie do mojego Vimesa i te malzenstwo juz ma dwoje synow - w wieku szkolnym - rudzielce jak mamusia. Nie wiem czy dlugo wyrobie grajac tak duza rodziną jak na mnie. :cat_ooo:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Z Kreatorą przez świat”