Mimosa Modern czyli budowanie z realu

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Mimosa Modern czyli budowanie z realu

Post autor: Kropka » piątek 16 paź 2020, 21:29

Zupełnie niedawno, grzebiąc w necie w poszukiwaniu inspiracji, natrafiłam na taki oto projekt domu firmy architektonicznej B/M/A - Brewster McLeod Architects z USA

Na Simtopię.jpg

Spodobał mi się na tyle, że postanowiłam odtworzyć go w grze. W środę zakasałam rękawki i wzięłam się za budowę. Po paru godzinach zmagań, z niby prostymi dachami i doborem kolorów elewacji i wnętrz, a także po wytyczeniu poszczególnych pomieszczeń, dom był gotowy :18-white-smiling-face:
Moje samozadowolenie i zapał prysnął, gdy w galerii, lajkując prace innym graczom, czego ostatnio nie robię zbyt często, natrafiłam znienacka na ....swój projekt :65-flushed-face: Nie mogłam uwierzyć własnym oczom :48-astonished-face: Okazało się, że ten modernik spodobał się najwyraźniej jeszcze komuś innemu. Autorką "mojego" domku była MeekaDenimore, która dosłownie dwa dni wcześniej! wrzuciła swoją wersję budynku na galerię. Ręce mi opadły i w pierwszej chwili chciałam się pozbyć domku, ale po głębszym namyśle i paru za i przeciw, postanowiłam, że dokończę go i zaprezentuję na galerii. Jednak, żeby nie być posądzona o plagiat lub odpatrzenie czyjegoś pomysłu, w opisie postanowiłam dać dopisek, że dom powstał wg. oryginalnego architektonicznego projektu o nazwie "River Residence". Zmieniłam również otoczenie, czego nie było w oryginale, tzn. dodałam dużo zieleni, utworzyłam mini-wodospad, wybudowałam garaż. Oto parę fotek Mimosa Modern

15.10.2020_15-04-48.jpg
15.10.2020_15-03-40.jpg
15.10.2020_14-33-53.jpg
15.10.2020_14-35-04.jpg
15.10.2020_14-31-52.jpg
15.10.2020_14-30-47.jpg
15.10.2020_14-30-17.jpg
15.10.2020_14-15-22.jpg
15.10.2020_14-12-54.jpg
15.10.2020_14-14-18.jpg
15.10.2020_14-17-51.jpg
15.10.2020_15-06-04.jpg
15.10.2020_15-09-37.jpg
15.10.2020_15-10-28.jpg
15.10.2020_14-39-45.jpg
15.10.2020_15-29-02.jpg


Elu, Gabi dziękuję za cudne komentarze :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart: :hearts/heavy-black-heart:




Link do galerii

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 19 paź 2020, 12:25

Najlepsze domy powstają dzięki oryginalom z realu. Jasli zacwyci nas chata w realu na zdjeciach to jest duza szansa ze zachwyci nas w grze. Moj ostatni starterek tez skopiowany z realu, Wbrew pozorom najtrudniej jest oddać dachy zgodnie z oryginałem nawet te niby proste.
No tobie sie udało :)a wnetrza i otoczenie to perelka.
Makka tez robi bardzo dobre wnetrza - minimalizm modern do bólu , i ciebie też wnetrza są swietne, bardziej przytulnie niz u niej ale zakochałam sie w otoczeniu barku i basenu, Te zielone pnacza są super! Z jakiegoto dodatku - ja tego nie mam w grze niestety .
Swietna praca :hearts/heavy-black-heart: choc zdjecie w Galrii nie wyszło za dobrze, ale wiem co to zaból zapisac parterowa chate na wiekszej dzialce. Odjedzie pod horyzont :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » poniedziałek 19 paź 2020, 14:42

Elu, @kreatora dziękuję za komentarz do Mimosy :hearts/heavy-black-heart: Trochę się nawkurzałam, ale już mi przeszło. Jakoś żal mi było rezygnować z tego projektu, a oryginał spodobał mi bardzo. Tę zieleninę musisz mieć, bo jest z Eco, poszukaj a znajdziesz :cat_yes: :hearts/heavy-black-heart:


2020-10-19.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 19 paź 2020, 20:35

Kropesiu - domek jest prześliczny, co już zauważylam onegdaj na fb a uzupełniłam w galerii. Ale na wszelki wypadek napiszę i tu - jeśli miałabym kiedykolwiek mieszkać w nowoczesnej willi - to tylko w takiej. Wuięc Kropesiu - jak się dorobię milionów (co mało prawdopodobne zważywszy moją kondycję), to zapewne ciebie poproszę o zaprojektowanie takiego cudeńka w realu :) No cóż - pomarzyć jeszcze mogę, gorzej z resztą :(

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 19 paź 2020, 21:05

No cóż nie byłbym sobą jakbym sobie nie zamknął komenta podczas pisania więc jeszcze raz tak po krótce chciałbym pogratulować mistrzowi Kropeczce wspaniałej pracy; bryła jest bardzo realistyczna i lekka a zbudowanie jej na wzgórzu to świetny zabieg, pozwoliło to na zaaranżowanie ciekawego otoczenia z czego Twoje projekty znane są także nie od dziś.
Wewnątrz mega elegancko ale przytulnie. Mebelkowanie jest dostosowane do samej bryły więc jest drewno i lekkość.
Bardzo mi się to podoba a smaczku dodaje fakt, że inspiracja był realny projekt co jak dla mnie zawsze jest trudniejsze niż tworzenie czegokolwiek od zera bez "podglądu".
Świetnym pomysłem jest szafa w sypialni, fajnie tez wygląda łazienka i ogólny wystrój. Simowy Delsu właśnie złapał się za głowę miaucząc "kiedy ja się wreszcie nauczę tak mebelkować?". Podejrzewam, że pewnie nie szybko :)
Podoba mi się także to co można by nazwać "małą architekturą" czyli te altanki z elementami roślinnymi. Dzięki m.in paleniskom jest bardzo interaktywnie, można spokojnie robić ciekawe imprezy - tak mi się zdaje ;)
Idealne miejsce nie tylko do mieszkania ale i na wypoczynek.
Słowem genialna praca, klasa sama w sobie Mistrzu :a_bravo: Piękne i idealne miejsce by zamieszkać sobie w simowym uniwersum po długiej przerwie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » poniedziałek 02 lis 2020, 23:06

I powiem Ci, że dodanie zieleni i skalniaczku tylko dodało domkowi uroku! Teraz jest taka moda na "surowy", ascetyczny modern, taka skandynawia, że aż antydepresanty przestają smakowac jak lentilky, a słodkie kotki marzną ;-; A dobry ogród zawsze w cenie, robi się przyjemniej, weselej i czlowiek się z naturą zbliża! A to naturalny antydepreś :D Zresztą we wnętrzach tez postawiłaś na ten "ocieplacz" wnętrza, co mnie cieszy, bo takie właśnie dodatki budują klimacik: mamy wnętrze nowoczesne, ale nie chłodne i "bezduszne", ale właśnie "zbudowane" przez zieleninkę :) Na mnie działa to kojąco (chociaż w realu jestem takim dupeuszem, że kwiotki przede mną uciekają ze wzajemnością - lubię, ale nie mam cierpliwości :P).
Wisienką na torcie jest patio z basenem, "żakuzi" i barkiem - takiego rodzaju disneja potrzebuję w życiu :D Tak mi brakuje wakacyj, ze jakby mi ktoś nadmuchał basem przed blokiem, to bym zawodowała jak RMS Titanic, a moje serce "will go on" xD Ale tak serio, to bardzo mi się oprawienie tego w drewienko. I barek wśród roślinek, aaaa, chcem!
Świetny domek <3

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 30 lis 2020, 23:38

Całe szczęście, że nie pozbyłaś się domku, bo jest piękny. Cudowne zagospodarowanie otoczenia sprawiło, że jest o wiele ładniejszy niż w oryginale.
W Galerii sporo osób korzysta z projektów domków wypatrzonych w necie, więc może się zdarzyć, że prace są podobne. Fakt, ludzie są różni i czasem złośliwie coś wypisują, lecz nie sądzę byś była posądzona o plagiat.
Dodam jeszcze, że oprócz bajecznego ogrodu i pięknej bryły tego nowoczesnego domu, szalenie spodobały mi się jego wnętrza utrzymane w pastelowej kolorystyce, a szczególnie salonik i sypialnia.
Wspaniała praca :hearts/heavy-black-heart: :a_bravo:

Awatar użytkownika
Bożena
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 19 lis 2020, 21:47
Origin ID: Bozena2
Kontakt:

Post autor: Bożena » wtorek 08 gru 2020, 17:57

Świetna praca,bardzo mi się podoba bryła ale jak również wnętrze,A że dużo zielnie to super bo ja też uwielbiam dużo bardzo dużo zieleni wokół domków jak i w środku.Barwa za świetną robotę.

Nisełka
Bloger
Posty: 77
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » piątek 22 mar 2024, 12:45

@Kropka Również chylę czoła za wspaniałe wykonanie :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolorowy Świat Kropki”