Delsahr-Arabski świat do pobrania ;)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Delsahr-Arabski świat do pobrania ;)

Post autor: SimDels » poniedziałek 24 maja 2021, 01:18

Edit: Nowy arabski świat (właściwie Oaza przebudowana na taki styl) jest już dostępny do pobrania :)
Na finalnym zapisie gry znalazły się wszystkie budynki prezentowane poniżej oraz dedykowani mieszkańcy miasta-państwa ,które ma nawet swój parlament ;)
Początkowo miała to być przebudowa dwuch miast z gry ale ostatecznie uznałem, że jedno wystarczy więc pozostałem przy Oazie.
Darmowe miejsca noclegowe oraz starter ułatwią odwiedzenie tego miejsca w grze na starcie :) W mieście znajdziemy trochę miejskiej zabudowy wzorowanej na realnych budynkach (niekiedy z przymrużeniem oka rzecz jasna) oraz wieżowce, pałace, świątynie i ukryte niespodzianki.

Download save/Zapis gry do pobrania:



Zapiski w trakcie budowy były od początku głównym zamysłem tego tematu podobnie jak miało to miejsce w przypadku forumowego miasta Simtopia City dlatego poniżej relacja z budowy oraz komentarze za które serdecznie dziękuję :hearts/green-heart:

Oto więc:
Delsahr

Obrazek

Obrazek

Poniżej pierwsza budowla, która powstała dla projektu;
Załączniki
24.05.2021_00-20-20.png
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 25 maja 2021, 15:14

Pięknie to wygląda, malowniczo i bajkowo, a zielone i niebieskie wstawki świetnie podkreślają ten styl architektoniczny. :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Masz talent do takich budowli, więc mocno trzymam kciuki, by zapał nie wygasł przedwcześnie. Bardzo ciekawa jestem końcowego efektu, choć pewnie w swojej grze go nie zobaczę. Zrezygnowałam z kupna wszelakich kitów. :38-face-stuck-out-tongue: Wydanie 25 złotych, by mnie nie zrujnowało, ale nie mam zamiaru wspierać EA w wyłudzaniu kasy.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 25 maja 2021, 22:41

Wstrzeliłeś się Miszka idealnie w temat i stylistykę. Wyszło jak zwykle - pięknie! Jestem pełna podziwu, a także zdumienia, że tak szybko to powstało... Sama zabrałam się za budowę domku a właściwie posiadłości w tym stylu, i powiem, że o ile zewnętrze powstało dość szybko, to koszmarnie mi udzie dekorowanie wnętrz. I nie pomaga wujek google w poszukiwaniu natchnienia :(
Bardzo jestem zainteresowana przebudową całego miasta i gdy powstanie - na pewno sobie pobiorę. Co do drugiego - zasygnalizowałeś miasto w bardziej miejskim stylu. Wg mnie do tego celu bardziej nadawałoby się Del Sol. Te dalekie światła wielkiego miasta kojarzyłyby się np z Dubajem :) i wielkomiejskością w nowocześniejszym nieco wydaniu, z akcentami dawnej architektury. Trochę tradycji ale więcej nowoczesności. Oglądałam w ostatnich dniach sporo arabskich wnętrz w poszukiwaniu owej inspiracyi, ale właśnie uderzyło mnie, że te nowoczesne arabskie wnętrza w niczym nie przypominają tego, co uważamy my - Europejczycy - za tradycyjną zabudowę. I nawet nie chodzi mi o te luksusy i wymyślne kształty domów - po prostu chyba te wszystkie kafelki, fontanny i inne "tradycje" oni traktują w obecnej chwili tak, jak my cepelię... Mój domek buduję na działce tej wielkiej simowej gwiazdy - Julii Ward :)

Gabi, no - tego to się w życiu nie spodziewałam. Myślałam, że zaraz rzucisz nas na kolana jakimś wystrzałowym arabskim domem, a ty zakładasz jednoosobowy strajk? Czy wydawanie kasy na dodatek, który za wiele nie wnosi do gry to też jest "wspieranie" EA? Gabi, musimy przyjąć do wiadomości, że to tak już będzie wyglądało do końca The Sims4, i na pewno The Sims5 powita nas systemem mikropłatności.... Prawie wszyscy produkują teraz podstawki ogołocone ze wszystkiego, a potem cykają po trochu uzupełnienia - i bodaj płacz a płać. Można całkowicie zastrajkować i nie kupić w ogóle. Ale jak już tu wielokrotnie powiedziano - prawdziwy miłośnik simsów gotów jest na wiele :) Nawet na całkowitą wymianę kompa, bo mu Simsy trójkowe nie poszły na starym - jak tu niżej podpisana :) Nie mam innych gier, nie skupiam się zresztą na ich wyszukiwaniu - bo mam przy tym mnóstwo innych "hobby"... Ale... odżałuję na każdy "kit" i dodatek, bo po prostu odzywa się we mnie żyłka kolekcjonera. Zwłaszcza kolekcjonera, (nie mylić z graczem) bo nie rozgryzłam do końca żadnej kariery, nie zwiedziłam Selwadorady w całości, nie grałam czarodziejem ani syrenką... Ale kupuję kolejne i kolejne dodatki, akcesoria, etc czy owe "kity" bo... kocham tę grę... Na dodatek nie umiem budować, nie czerpię z tego wielkiej satysfakcji (gdybym może umiała choć tak cudnie budować jak ty, to kto wie) więc nie wyobrażałam sobie, że ty nie kupisz tego zestawu, który sporo właśnie do budowlanki wnosi...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 28 maja 2021, 12:05

Jak Gabi napisała wyglada to bajkowo, kolorowo i malowniczo,
Ale @Alibali ma racje - to jest Cepelia i jedyne co w tym stylu na dzis powstaje to hotele ewentualnie luksusowe resorty ale wyposazenie apartamentów juz do tej architektury nie pasują. W sumie jest to kicz do potegi dziesiątej. zresztą to juz kiedys napisalam na czacie. i tez tego nie kupię. Nie dlatego ze kasa, czy napedzanie kasy EA ale dlatego ze gdy za wiele jest obiektow w dziedzinie na przykład okna to część obiektow mi sie chowa , a nie chce mi sie za kazdym razem filtrować zawartości przez dodatki, Tym bardziej ze na pewno nie bede uzywać tych okien, drzwi czy kafelków. lubię modern styl a to mi pasuje do tego zerowo. Wciaz gram i buduje wiec nie chce miec misz maszu w panelu budowy.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 28 maja 2021, 14:55

Bardzo mi się podoba, to trochę takie przenosiny w czasie,ale ja zawsze byłam z innej epoki ;) Delsu już nie jeden raz udowodniłeś,że co jak co ale budować to ty potrafisz.

Elu co do kiczowatości takiej architektury,no to owszem jest tak odbierana w dzisiejszych czasach lecz myślę,że poza oczywistym stylem tego kitu,można też wykorzystać poszczególne elementy w inny sposób i niekoniecznie budować całości w tym stylu. Myślę,że budowlańcy sporo nam jeszcze pokażą fajnych rozwiązań z tym zestawem. Ja sama to zapewne wykorzystam do budowy jakiegoś spa i pewnie kafelki nie raz,ani nie dwa zagoszczą w łazience moich simów,ale ja to raczej oczywista jestem pod względem budowania :03S-face-with-tears-of-joy: Bardziej gram dla grania,niż budowania,więc jakbym miała zbudować to co Delsu, to chyba zajęłoby mi z rok,obmyślanie samej formy tego :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 28 maja 2021, 16:38

Dokładnie @Karo_Min - gramy przecież nie dla odtworzenia realizmu, bo takie jedynkowo -jedynkowe podejście nie miałoby w tej grze większego sensu. Ta gra musi być po części bajką. Budujemy pałace, domy wróżek i czarnoksiężników, wielkie zapomniane cywilizacje czy kompletnie odlotowe sci-fi budowle... I to nas kręci, że możemy pomieszkać ludzikiem przez moment w pałacu, a za chwilę w świątyni Majów czy Azteków, a w następnej kolejności na greckiej plaży... Choć z drugiej strony marzą nam się całkiem realistyczne zachowania naszych ludków. No, ale od tego mamy wickeda :P
Elutku, szkoda, że nie kupisz tego kitu (matko, jak mnie drażni to słowo. Czy nie można używać słowa "zestaw?) Bo ja tak sobie już fiknęłam z radości, że wiele tych elementów wykorzystasz w udoskonaleniu swojej selwadoryjskiej parcelki, bo ją mam, gram i uwielbiam! Nie gadaj mi tu o modernie w kółko, bo jak chcesz to i japońskie, chińskie i nawet średniowieczne klimaty odtwarzasz. No, ale rozumiem, że to nie twój konik. Maroko to też nie jest mój konik, ale wyobraziłam sobie już piękny pałac rodem z baśni perskich :) Widziałam też śliczny resorcik na wiadomej stronce w wykonaniu naszej niekoleżanki - i wyszedł jej całkiem spoko, bez arabskiej cepelii wewnątrz. Więc można coś zrobić w tym stylu, bez przeładowania tradycyjnym wzornictwem. Nie daję linka do pracy niekoleżanki, bo kto chce to sam znajdzie. :)

Jedyna nadzieja więc w Miszce @SimDels - że się sprawi szybko i pałace trzaśnie jak należy, bo mojemu potworkowi daleko do tej lekkości i urody budynków pokazanych na miszkowym zdjęciu :(

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 20 cze 2021, 17:18

Ogromne dzięki!

@Ktosik to pierwszy i byc może ostatni kit jaki dałem sobie wcisnać świadomie bo byłem ciekaw; tych elementów faktycznie jest tyle co kot... ale są łądne i dały mi kopa do zabawy więc może kiedyś i Ty się skusisz choć przyznaję że i jak dla mnie EA powinno skupić się na ciekawych dodatkach zamiast tak dziobać wsio na drobne no ale znamy temat chyba czekając zgodnie na efekty konkurencji w polityce wydawcy w przyszłości. Bez tego doczekamy sie pewnie za jakiś czas sprzedawania pojedyńczych okienek więc pozostaje trzymac kciuki za wiadomy pomysł.

@Alibali Dzięki za sugestię,Del Sol mogłoby faktycznie pasować, Strangeville w jednym fragmencie kojarzy mi się odpowiednio ("góra" z domami) ale już to centrum jest takie mocno uwarunkowane na amerykański wygląd.
Nie znam tematu na żywo i w sumie to nowosc dla mnie (ten świat arabski) ale tym bardziej mnie to zaciekawiło. Faktycznie stare miasta miają z reguły nie taka znowu stara zabudowę i nie wszystkie wydały by się nam piękne w sensie typowo turystycznym ale każde miejsce ma swój urok nawet niekończące się góry porośnięte bloczkami (tak np wygląda Amman w Jordani, uznany w rankingach za jedno z najbrzydszych miast świata ale mimo wszystko ma swój urok choć faktycznie trudno znaleźć zabytki w sensie zabudowy miejskiej. Perełki które jednak są jak chociażby we wspomnianym Jedah, robią wrażenie odmniennością od tego co znamy bo "cepelia" wisi tam na budynkach (tak by to można było okreslić) :D
Ps: Lubię twoje budowle (bez cukru) więc nie marudź tylko poka :)

@kreatora szczerze mówiąc z tym oddaniem klimatu miast arabskich mam pewien problem; sporo nie tyle kiczu co poprostu niedbale zaplanowanych budynków lub zabytek nadbudowany wyższymi betonowymi piętrami. W Europie jednak to wszystko jest bardziej uporządkowane ale może w tym arabskim chaosie jest jakiś urok i klimat, staram się w to trochę zagłębić, w sumie (pomijając nieco osobny temat Turcji) chyba po raz pierwszy czyli działa na ślepo nie wiedząc co z tego wyjdzie :O Cepelii będzie docelowo nie więcej niż 50% może nieco mniej bo planuje troche bloczysk i wieżowców coby tak całkiem tego nie odrealniać choć zabawa w simsach oczywiście zawsze kusi by każda budowlę upiększyc na maxa zapominając o tym że czasem prostota wygląda najlepiej (w taką pułapkę wpadam troche w tym temacie, pare razy miał być blok ale musiałęm dodac stare okienka itd... i blok juz nie całkiem jest blokiem).

@Karo_Min aleś masz fajny awatar teraz :)
Dzięki wielkie, staram się bo lubię (budować) a meblowanie to nadal przymus na zasadzie że nie wypada i nie przyleży bez tego ale mam nadzieję, że finalnie i wnętrza będą przynajmniej znośne i jakoś funkcjonalne.
Ps: mi pewnie zajełoby już teraz z rok rozkminianie wszystkich opcji w trybie życia bo tram sporadycznie więc coś za coś :D Czasem śmieje sie jak do seraz z interakcji, które pewnie każdy już dobrze zna.


Pora na pierwsze parcele, przeniosłem info tu niżej tak by pierwszy wpis pozostawić dla finalnego efektu całęgo projektu.

Parcele:

المعبد الأخضر Almaebad al'akhdar - Zielona Świątynia (galeria sztuki)
Wejścia budynku głównego wzorowane (z przymrużeniem oka) na wspomnianych irańskich cudach ale rozplanowanie z dziedzińcem i wygląd wieży bardziej na tych tureckich (także z przymrużeniem oka rzecz jasna).
Muzeum sztuki będzie wspólną przestrzenią do nauki malowania i innych rzeczy, być może jakieś łaźnie w podziemiach dojdą lub pozostawię taki minimalizm; zależało mi na tym by budynek główny trochę jak meczet, pozostał pustawy wewnątrz zachowując pewną powagę (na tyle na ile to w wesołych simach możliwe).
Widać tu także mały domek, starter,który prawdopodobnie zmienię na inny budynek.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


منزل صغير Manzil saghir - starter
Pierwszy pomysł inspirowany nowym "kitem" (nie do okien) ;)

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek


صبار Sabaar Club - Hotel / klub nocny

"Sabaar" znaczy tyle co kaktus ;) Starałem się w nim odwzorować to co w starej architekturze miast arabskich jest charakterystyczne ,drewniane wykusze spotkamy m.in w słynącym chyba z tego mieście Jeddah w Arabii Saudyjskiej.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


قصر صغير qasr saghir - mały pałac

Dla uzupełnienia dalszej cześci starej zabudowy w jednej z dzielnic Oazy czyli Delsahr City ;) Główna atrakcja wewnątrz do basen...

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Domyślnie budynki stoją w dzielnicy w prawym górnym, rogu mapy Oazy. Dumam tam jeszcze nad czymś w rodzaju uliczki targowej bo takich miejsc chyba w mieście arabskim powinno być dużo a na razie nima nic :S
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 20 cze 2021, 21:57

Delsu - jak napisałam już - to jest piękne!. Daj ty no jeszcze mapkę Oazy ze wskazaniem gdzie co umieścić! Bo z opisów niewiele kumam.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 cze 2021, 18:01

@Alibali dzięki serdeczne ALicja, to dobry pomysł z ta mapką. Na ten moment wygląda to tak jak na obrazku niżej; zaznaczona w kwadracie jest pokazana dzielnia na razie bez jednej parceli (targu) a w centrum miasta wyrosły już nowe budynki ale to pokaże jak podziabie jakieś focisze.
Załączniki
Bez_tytułu_1 kopia.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 09 lip 2021, 23:46

Wspaniale to wygląda! ♥
Ten starterek Manzil jest przeslczny i najbardziej mis sie spodobał :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 20 lip 2021, 16:45

Piękne orientalne budowle. :cat_lovely: Oasis to idealna lokacja na takie klimaty. :cat_yes:
Ja nadal nie mam tego kitu, więc mogę podziwiać kunszt wykonania jedynie na fotkach. Wielkie brawa. :a_bravo:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 05 wrz 2021, 17:45

Misiaczku nie nabyłam tego Kitu, więc jedynie tak jak Gabi mogę podziwiać Twoje projekty na podstawie zdjęć. Doceniam pracę jaką włożyłeś w zamianę Oazy Zdrój na świat w stylu arabskim :a_bravo: :a_bravo:

Jestem zauroczona Zieloną Świątynią i starterkiem Manzil saghir :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 05 wrz 2021, 21:52

Delsuniu, słońce ty moje - ty weź pod uwagę, że Alutek mocno nieogarnięty jest w terenie i kierunkach. Ponumeruj parcele (edytnij i dodaj info, że ta i ta parcela przypisana jest do tego i tego miejsca na mapie z identyczną numeracją. Bo inaczej ja tego nie ogarnę :( Właśnie zamierzyłam sobie wgrać wszystko na miejsce i nie wiem teraz gdzie! Niby te dwie wieżyczki widzę, i wiem w pierwszej chwili gdzie je postawiłeś, by za chwilę drapać się po głowie - kurde, to chyba nie tu!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 07 wrz 2021, 02:05

Dziękuje Wam przeogromnie <3
Alicjo kochana coś tam próbowałem wykombinować żeby było czytelniej choć zapis z całości i tak udostęopnie jak sie skończę z tym tarmolić :)

Edit: zauważyłem dopiero teraz po wrzuceniu fotek, że nadal chrzanią mi się łuki międzykolumnowe ale chyba tylko te z "kitu marokańskiego" mam nadzieję, że ktoś w EA raczy to naprawić. Także z tego powodu niektóre łuki zastapiłem np przypórkami z podstawki czy dlc.


Medina Markt - kawałek starego miasta ,funkcjonalna uliczka handlowa z podcieniami.

Można zatrudnić sprzedawców do budek z jedzeniem oraz muzyka. Całość działa jak typowy sklep więc daje dużo opcji zabawy.

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sawnana Qadima - stara łaźnia (architektoniczna wariacja na temat architektury arabskiej)

W praktyce pełni funkcję SPA i basenu jednak miejsca jest tu na tyle duzo, że da się tu także urządzić niezła imprezę ;)

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galib Apartment - apartamentowiec w wieżowcu oraz kawałek kwartału usługowego ;)

Wieżowiec inspirowany typowym obliczem wielu arabskich miast oraz przylegające budynki reprezentujące współczesną retrowersje (narożnik udający coś starszego) i zabytkowe domy (dwa po prawej na fotkach). Wewnątrz bar i pare innych ciekawostek dostępnych nie tylko dla lokatorów (celowy brak drzwi przy lokalach usługowych).

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W bonusie mapka z przypisaniem nazw nowych parcel.
Ciąg dalszy oczywiście nastapi :) Jeszcze raz dzięki.
Załączniki
oaza delsahr.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 08 wrz 2021, 11:04

Wow, każdy następny budynek jest coraz piękniejszy. Łaźnia wręcz zaprasza do kąpieli, a targowisko kusi bogactwem wystawionych towarów. Odnosi się wrażenie, że tu liczy się dostęp do świeżych i tanich owoców i warzyw. Wręcz czuje się ten zapach, który unosi się w powietrzu. Jest to niesamowite przeżycie!
I chociaż na Twoich zdjęciach kupujących jest tylko kilku, to wyobraźnia podsuwa obrazy prawdziwych bazarów gdzie przede wszystkim jest głośno, tłoczno i bardzo kolorowo.
Cudowny świat jak z baśni o Aladynie :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 08 wrz 2021, 14:13

Super. To teraz udawam się do Oasis (na moje potrzeby nazwanej Al Simkhara (aby odróżnić od Al Simhary trójkowej) coby poprzestawiać parcele. Niektóre nawet udało mi się postawić na właściwym miejscu :) Brawo ja!
Mówię Wam, są cudne- zarówno zewnątrz jak i wewnątrz i gdyby jeszcze można było jakąś muzyczkę arabską włączyć to Ala zamieniłaby się w Alibali natychmiast! ( mój nick wzięty nie od parady, bo Baśnie Tysiąca i Jednej Nocy to moja ukochana lektura z dzieciństwa. Oczywiście - na początku w wersji Leśmiana, bardzo ogładzone. Później w łapki wpadła mi lektura oryginalnych, mocno nie dla dzieci :)
A teraz podrygując sobie w takt - pracowicie urządzam mój arabski świat. Ale mi się rymnęło!
Miszku - tak sobie dumam. Ten wielki plac pośrodku to ja właśnie zamierzałam przerobić na old town arabski, z ciasnymi uliczkami wspinającymi się stromo, schodki w górę, schodki w dół... zatłoczonymi, gwarnymi, z powiewającymi na straganach pęczkami ziół (są takowe przecież już w grze - doszły z magią), Ale mi to zajmie wieki. Miałam w tej sprawie nawet brzdęknąć do ciebie... Nie stawiałabym tam żadnych wieżowców ani nowoczesnych budynków, tylko właśnie taką parcelę z targiem... Ale ty już zrobiłeś tę Medinę... Ale nic nie szkodzi, gdyby przerobić tę wielką parcelichę właśnie na old town... Pliiizzzz :)
A ja myślę ciągle nad przerobieniem mojej trójkowej opowieści Ala Holmes na tropie - z trójkowej na czwórkową... Zabiorę się za to zimą, gdy już przewalą się przez dom remont i przetwory na zimę... Ale aż mnie palce świerzbią :)
Ostatnio zmieniony środa 08 wrz 2021, 19:38 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 08 wrz 2021, 19:29

@bobas52 Dziękuję, radocha mam wielkiego , tym bardziej, że to dla mnie troche nowe klimaty więc sporo sie napaczyłem w necie żeby efekty były znośne i ciesze sie, że swoisty arabski klimat może być wyczuwalny (choć napewno można lepiej).
@Alibali Jest w planach właśnie coś takiego chyba mniej więcej umysliłaś czyli starówka w większej skali może na wsniesieniu ale tu musiałem poczekac na urlop żeby wreszcie sie pobawić na spokojnie w grze a skoro wolne juz mam to może coś uda sie sklecic, bardzo ci dziękuje :) Wiadomo, że największa nagroda chyba dla każdego to radocha innych z jego pracy (i zabawy) >3
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 08 wrz 2021, 19:43

Musimy Miszka podumać nad nazwą dla tego arabskiego miasta. Coś w kształcie Del's Fajum albo Del'Sakhar czy Del'sad'Daar. Delksahr nie bardzo mi się podoba. Brzmi tak chropowato!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 24 wrz 2021, 13:11

Nom...chyba chodziło mi o spolszczoną chropowatość ale zawsze można zmienić tyle, że pododwałem wszędzie hashtagi z ta nazwą ale może to być nazwa dla dwuch miast tyle że mi chyba jednak zapału nie wystarczy na dwa i pozostanę przy Oazie (no bosz ileż można :} ) chyba że może jeszcze coś w tym Strangeville ewentualnie podłubam choć boje sie że będe się powtarzać coraz bardziej w pomysłach na budynki. Oczywiście można by pod to podciągnąć także jakieś nowoczesne wiezowce czyli zrobić odrobinę takiego a'la Dubaju :L
Jeśli byłyby dwa miasta to optowałbym by jedno nazwac jak wczesniej umysliłem Tilabad (miasto na wzniesieniu czy coś takiego jak dobrze pamiętam) a drugie może tez jakoś mniej bałwochwalczo tj. mniej delsowato :D No ale na razie cos mnie odrobinę umeczyły już te klimaty, jeszcze napewno będzie jakiś budynek podobny do meczetu bo tego wiadomo-nigdy w tym temacie za wiele i może porwę sie na jakiś pałac-zamek.

Alu dzięki za pomysł z bazarem ,wypociny tymż inspirowane poniżej :) W zamyśle może to byc takie centrum Delsahru, Tilabadu czy jak tam... :)
Co istotne ,dzięki wskazówkom Eli zdecydowałem się na funkcjonalność przestrzeni wspólnej, któa doszła wraz z dodatkiem Eko i tym samym... wszystko (stragany i budki m.in z jedzeniem oraz festiwalowe) działa samo! :)

Oto więc największa na razie parcela w projekcie;

Delsahr Medina Market - stare miasto i tradycyjny arabski bazar (z mocnym przymrużeniem oka rzecz jasna)

Stragany i sklepy są w pełni funkcjonalne (sprzedawcy zatrudniają się sami wystarczy chwile poczekać). Uzupełnieniem tego sa darmowe miejsca noclegowe w niektóych budynkach, powiedzmy "hoteliki" oraz bary, siłownia czy basen czyli jest to jakby stare miasto w przebudowanej po arabsku Oazie (Medina oznacza tyle co nasze "stare miasto").

DOWNLOAD (TS.Galeria)

DOWNLOAD (SDW)

*Wszystkie budynki w galerii dla tego projektu są oznaczone jako #DelsahrProject
Załączniki
21.09.2021_23-04-57.jpg
21.09.2021_23-04-12.jpg
21.09.2021_23-02-50.jpg
delsahr market 21.09-tile.jpg
delsahr market 3 21.09-tile.jpg
delsahr marjet mix 21-tile.jpg
21.09.2021_23-23-18.jpg
21.09.2021_23-14-28.jpg
21.09.2021_23-05-16.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 24 wrz 2021, 15:58

No i super ci wyszło Miszka jak zwykle. Miasto zyska nowy wymiar dzięki temu targowi (bazarowi). Wspaniale, że działa to samo z siebie - to tak dokładnie jak w trójce targ w Al Simmharze czy Shang Simla. Aż mi oko zwilgotniało :) Trójeczka w czwóreczce! Dzięki Elu, że podpowiedziałaś Miszce, bo ja nawet nie mam pojęcia jak to działa bo w tej Eko dzielnicy wcale nie grałam. Obrzydł mi ten bajzel na początku, i trudności aprowizacyjne, przyjmując uczciwą grę bez ułatwiaczy.
Miszka, nazwij jak chcesz - to w końcu twoje miasto. Każdy w swojej grze przecież może sobie przemianować okolicę na swój "strój" U mnie to będzie Al Simhara bo lubię tę nazwę.

Co do drugiego miasta - może rzeczywiście daruj sobie powtórkę... Może zabrać się za przerobienie tego drugiego na miasteczko z amerykańskiego południa - coś na kształt Nowego Orleanu? Tego jeszcze nie mieliśmy... Bo kowbojskie już było, Tokyo też, arabskie właśnie mamy. A może zrobić Nowy York w Del Sol? Nie - w Del Sol to byłoby Los Angeles z serialu Beverly Hills - z pięknymi willami i klubami - dla NY musiałaby być ciaśniejsza zabudowa... Ino tak sobie głośno dumiem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaginiony Świat Delsa”