Simberk-nowe miasto naszej społeczności już do pobrania!

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Re: Zbudujmy nowe miasto _ Wybierz parcelę, buduj i zaludniaj ;)

Post autor: Percival159 » poniedziałek 02 maja 2022, 21:13

Jakby co, to bryła nieudanego modernu wygląda tak i to byłaby ewentualnie druga opcja:

modern1.jpg
modern2.jpg
modern3.jpg
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 02 maja 2022, 21:38

Biorąc pod uwagę, że sami wybitni architekci łapią się za kielnie, cieszę się, że moja izba (dom) z kraja. Przynajmniej nie zaburzy ogólnej koncepcji architektonicznej :? ...a tego bym nie zniosła.
Okazało się, że będę miała blisko do parku i ogródków działkowych, albowiem Gabi i Stasia postanowiły wzbogacić ten rejon w piękne zielone tereny :hearts/green-heart: :hearts/green-heart:


Przedstawiam swój domek mieszkalny, który jest już w galerii Kwiatostan - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

kwiatostan.jpg

Dziękuję Eli @kreatora i Persi @Percival159 za wyrozumiałość i życzliwe komentarze. Pozostałym twórcom życzę przyjemności z budowlanki i szybkiego zatknięcia wiechy :)

P.S Persi - Obie koncepcje domów są ciekawe :13-thumbs-up: . Wszystko zależny od tego jaki styl obiorą pozostali budowlańcy, bo Twoja parcela jest częścią ciągu budynków od nr. 11 do 15 włącznie.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 03 maja 2022, 01:56

@Percival159 ten pierwszy projekt robi wrażenie, modern jest ciekawy ale ten pierwszy budynek jak dla mnie wymiata! Ogród w szachownicę, samochody nawet są i znów miejsce publiczne a to się miastu bardzo przyda. Ps: mozliwe, że pozostaną nam na koniec jakieś wolne parcele, wtedy mogłabyś zrobić też drugi projekt ale poczekajmy jeszcze chwilkę z bonusami ;)
@Ktosik Świetny pomysł Gabi! Fajnie, że dołaczysz z Kirką. Zgodnie z sugestią zmieniłem "14" na mieszkalne ale ostatecznie pomyślałem, że poprostu nie będziemy sobie narzucać roli parceli, zdamy się tak trochę na wspólna intuicje i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
@Kirka znając cuda jakie potrafisz wyczarować to bardzo jestem ciekaw tego parku i akcentów lunaparkowych (zawsze chciałem stworzyć cos w rodzju lunaparku w simsach ale do tej pory zabrakło mi na to pomysłu a może i cierpliwości więc trzymam kciuki!
@bobas52 Cudowne klimaty! Pomysłowe otwarte wejście na teren i mnóstwo wspaniałej natury maskującej urokliwa przytulna willę. Piękna praca, postawie ją sobie już na próbnej wersji naszego miasta, które chyba dziś tak trochę hmmm... ruszyło z kopyta :D Ps.na razie zostawiam lamki chyba że misie będa przegłosowane :)

Kochani, mapka zaktualizowana. Próbowałem na parceli nr 10 zrobić oceanarium ale niezbyt to wyszło, potem kilka wersji ratusza aż do obecnej starając się by pasowało to względnie do różnego rodzaju zabudowy bo nie wiem co powstanie w pobliżu :) Budynek miał być w stylu bauhaus (modernizm ceglany) potem jak zawsze przerobiłem to na pseudo-zabytek by ostatecznie znów pozdejmować ozdoby i spróbować zrobić jednak coś nowoczesnego co jedynie odnosi się do starszej architektury. Finalnie sam nie wiem na ile to się może podobać, zadowolony jestem w sumie najbardziej z zegara i wrzuciłbym to gdyby nie cześć zabawy za która przepadam najmniej czyli umeblowanie (jak przebrnę ,wkleję jeszcze tu jakieś foto i linka). Wewnątrz będzie chyba jakiś bar może z sala z fortepianem coby jak na ratusz przystało było tam trochę kultury przez większe "K" i nieduże muzeum lub wystawa obrazów oraz biblioteka miejska i sala ślubów. Nie wiem jaka funkcjonalność formalnie byłaby najlepsza, pewnie będzie to bar, biblioteka lub publiczna z eko.
Załączniki
03.05.jpgrathausbauhauslub blokhaus.jpg
simburg cyferki start3.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 03 maja 2022, 02:54

Zbudowalam starterek - wersja "base game" ale ni diabła nie moge wejsc do Galerii online zeby zdobyc link do niego. Ktoś potrafi? Jutro dam jego focie tutaj.
Do domku Perci niestety stylem nie pasuje, bo domek Perci to typowy fajny domek eklektyczny - nawiązujacy do stylu wiktorianskiego, ale jest o jedną dziake dalej wiec gryżć sie nie bedzie .
Chyba wezme tez to dzialke 14 zeby zrobic coś pośrodku stylowo miedzy moim klasycznym, zgrzebnym wspolczesnym domkiem i jej wiktoriwaska rezydencją. Jak pozenic te dwa style domów, to jeszcze nie mam pojecia :a_teat:
Ostatnio zmieniony wtorek 03 maja 2022, 03:07 przez kreatora, łącznie zmieniany 1 raz.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 03 maja 2022, 03:07

@B@bobas52 Bobi, oglądałam już u siebie w grze Twój uroczy domek, ale dopiero teraz dostrzegłam antenkę satelitarną! :D Ciekawie współgra z całością. :hearts/green-heart: :hearts/yellow-heart: :hearts/blue-heart: I tak, właśnie to co stanie na pozostałych parcelach - też jest ważne.

@SimDels Przecudny ratusz! A zbudować tak, by pasowało i do współczesnych stylów i do starszych - to mistrzostwo świata. Mnie też się ta wersja z ogrodem w szachownicę bardzo podoba, ale nie wiadomo, co będzie na pozostałych działkach. W każdym razie rozpędziłam się i modern dziś również rozbudowałam, choć tu jeszcze nie ogarniam i wciąż mi wychodzi klockowato, i nie łapię jeszcze do końca tego stylu. No, ale jest - jak jest.

Zmieniłam trochę kolory ścian i układ okien, oraz dobudowałam trochę "zewnętrza" do modernistycznej przestrzeni twórczej. Nie jest to jeszcze skończone, na zewnątrz staną jeszcze sztalugi i stoliki szachowe, ale to już drobiazgi, i z trawą oraz roślinnością się jeszcze trochę pobawię.

Tak, że są dwie wersje:

1) Wersja modern:

mode1.jpg
mode2.jpg

2) Wersja "mniej" współczesna:

Przestrzeń twórcza.jpg
Przestrzeń twórcza1.jpg

Nie wiem, która będzie bardziej pasować do całokształtu dzielnicy, ale tę która bardziej się nada - skończę, czyli dodam parę szczegółów na zewnątrz i umebluję wnętrze.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 03 maja 2022, 03:11

@Percival159
Weź te dzialke 14 i postaw na niej swój modern plz... niestety bedziesz go musiala troche zmniejszyc bo to dzialka 20x30 ale bardzo mi sie podoba i nie bedzie sie gryźć z mja chałupą. Masz dwa pasy ziemi po bokach i jak wcelujesz to sie zmiescisz z budynkiem na mniejszej parceli. Trudno nie bedziesz miala parkingu przed chata i troche roboty z ogrodem poza domem ale tam masz miehjsca sporo - to nie zmieni samego projektu budynku

Bedziesz miala dwie dzialki w ten sposob :)
Ostatnio zmieniony wtorek 03 maja 2022, 03:17 przez kreatora, łącznie zmieniany 1 raz.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 03 maja 2022, 03:17

@kreatora

Elu, można by ten modern zmniejszyć i przerobić na mieszkalną, i postawić na 14, ale i ta będzie się gryzł z moją wiktoriańską na 15, więc raczej jedno z dwojga może być. Nie wiem, nie znam się... I jeszcze nie wiadomo czy nie będzie kogoś "bezdomnego" chętnego na 14. :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 03 maja 2022, 03:18

@Percival159
Nie bedzie sie gryzł bo obie chaty są duze :) Spoko - gwarantuje ci

a i jeszce zmien wszystkie dachy na jednakowy kolor w wiktorianskim - ten jasny bo ten czarny za cholere tam nie pasuje
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 03 maja 2022, 03:26

@kreatora, oki zmienię dachy na jasny kolor. I wstawię moderna na 14 i pokombinuję z nim, zobaczę jak to wyjdzie. ;)

Edit: Mogę wziąć dwie działki jakby co, albo postawić modern na 15 i zrezygnować z wiktoriańskiego, wszystko zależy od forumowych dalszych potrzeb. :D
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 03 maja 2022, 09:25

Elu @kreatora - podaję link do Twojego starterka https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false udało się wejść na Galerię z poziomu społeczności.

Eli starter.jpg

Misiu @SimDels , jestem zachwycona, oczarowana i osłupiała nowym ratuszem. Mając taki ratusz status miasta zyskał znacząco na prestiżu :a_bravo: .


P.S Nie zamierzam upierać się przy niedźwiadkach w herbie miasta :), po prostu kojarzyły mi się z mocą społeczności, która w nim zamieszkuje. Misie były pierwszymi zwierzakami w grze (Granitowe Kaskady).

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 03 maja 2022, 12:32

@bobas52
Dzieki za linka ♥- ja za Chiny nie mogę wejść do Galerii on line!

@Percival159
Bierz obie- tam jest jeszcze od metra działek wolnych!

Moj starter - cudo to nie jest. a dachy nie zabijają bo to było budowane w 4 godziny aby trafić w majówke :cat_mwaha: prawde powiedziawszy powinnam bardziej sie przylozyć do tych dachów ale cholerny nerw kulszowy całkiem nie odpuscił i 4 godziny to było maks co moglam wysiedziec pod kompem.
03.05.2022_12-13-37.jpg
04.05.2022_12-14-06.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » wtorek 03 maja 2022, 13:41

@kreatora Elu - bryła super, dachy również. I na zewnątrz zdecydowanie - czarna czekolada, wewnątrz stonowana kolorystyka, przyjemna dla oczu. Naprawdę piękny starter. Sama nie potrafię robić takich ładnych rzeczy w kosztach starteru, które muszą być jak najniższe. :D

Obciachałam dom z działki, trochę pozmieniałam, i finito... Tak mógłby wyglądać fragment dzielnicy: dwa domy mieszkalne + przestrzeń twórcza.

dzielnia1.jpg
dzielnia2.jpg


Napiszcie czy może być, czy jednak coś zgrzyta. Bo ja wyczucia nie mam. ;) Jeśli jest ok i wszyscy się na to zgodzą - to zostanie. Jeśli zgrzyta lub ktoś uważa, że lepiej by na razie robić po jednej działce, to będziemy szukać innych rozwiązań, przykładowo: moja modernistyczna przestrzeń twórcza na 15 (mam ją w bibliotece, nie przepadła), na 13 domek Eli, a na 14 buduje ktoś chętny do przejęcia działki. :)

Edit: rzut "mapkowy" z góry:


dzielnia rzut.png
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 03 maja 2022, 14:21

@Percival159 - moim zdaniem dobrze to wygląda. :cat_yes: Przestrzeń twórcza nawiązuje stylem do domu EA z prawej strony, a modern ładnie się komponuje z starterem Eli.

Awatar użytkownika
Agusiamal
Administrator
Administrator
Posty: 96
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 22:07
Lokalizacja: Siewierz
Origin ID: agusiamal

Post autor: Agusiamal » wtorek 03 maja 2022, 18:23

Ja pierniczę... I w co ja się wpakowałam? Wy na bazowo, modernowo, klasycznie - i wszystko przepięknę.

@bobas52 - co za cudo! :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :hearts/heavy-black-heart: Taki przytulaśny

@SimDels - ratusz jak zwykle przepiękny :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :hearts/heavy-black-heart: W pierwszym momencie wydawało mi się, że to katedra :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat:

@kreatora - dachy takie sobie? Poczekaj chwilę, to ci dopiero pokażę dachy... Twój starter jest fantastyczny :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :hearts/heavy-black-heart: Też bym tak chciała budować.

@Percival159 - Popieram Elę - bier oba! Szkoda rezygnować z któregokolwiek :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :hearts/heavy-black-heart: W klasyku odnajduję moją ukochaną symetrię :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:

Aż się boję wrzucić swoje :59-fearful-face:

Awatar użytkownika
Agusiamal
Administrator
Administrator
Posty: 96
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 22:07
Lokalizacja: Siewierz
Origin ID: agusiamal

Post autor: Agusiamal » wtorek 03 maja 2022, 18:37

No dobra. Moje cudo powstało w trakcie jednego z wielu moich niedokończonych legacy - tyle że wpakowane na tą idiotyczną działkę. Chyba szybciej bym zbudowała nową chatę od początku ale się uparłam. A ci co mnie znają, wiedzą żem uparta jak wół. Tak więc powstało takie cuś (dodałam dwa zdjęcia wnętrz bo akurat to mi się podoba, w przeciwieństwie do bryły i dachów):

05-03-22_5-42-09 PM.png
05-03-22_5-44-24 PM.png
05-03-22_5-46-22 PM.png

Jak mi się uda dodać linka do galerii to zedytuję.

EDIT: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 03 maja 2022, 20:17

@Agusiamal
Nie marudź kochana :) To jest zupelnie klasy mojego starterka - ani o milimmetr gorsze. A wnetrza masz duzo lepsze - pieknie wykorzystalas te obiekty z kolekcji :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » wtorek 03 maja 2022, 22:03

Hej kochani :) Nowe miasto robimy, super, dla mnie to świetna motywacja żeby coś postawić, jeśli można poproszę o działeczkę nr 6 :) Jest malutka czyli idealna dla mnie, małe znacznie lepiej mi wychodzi niż wielkie :D
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » środa 04 maja 2022, 00:08

@Agusiamal
Przepiękny dom, a wnętrze - perełka, to sztuka tak dobrać kolory sprzętów i elementów dekoracyjnych, to mistrzostwo! I świetnie ogarnęłaś najgorszą działkę w Newcrest, czyli "przedział kolejowy", długi i wąski. :D

@Ktosik faktycznie, zupełnie zapomniałam, że tam stoi jeszcze dom EA w takim bardziej klasycznym, starszym stylu. :) Więc mój budynek nie jest stylistycznie całkiem osamotniony.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 04 maja 2022, 00:17

@Agusiamal mi się bardzo podoba, kojarzy z domami z realu i faktycznie na tej działce to też było swoiste wyzwanie, często nie wiem co umieścić za domem ale Ty Agu poradziłaś sobie świetnie i pomysłowo. jak zawsze pięknie umeblowane wnętrza i chyba jest tu ciekawy motyw przewodni czyli dwa obrazy obok siebie ze sobą współgrające w różnych miejscach i jak się domyślam namalowane przez Twojego ludzika :) Super praca, która pięknie komponuje się z całym dotychczasowym ciągiem parceli w tej dzielnicy miasta.
@Percival159 Super to wygląda jako całościowy ciąg domów (ależ mi połamańce językowe wychodzą :O ) i chyba nie pozostaje nic innego jak ogłosić uroczyście iż...
Od teraz chętni architekci, mogą dobrać druga parcelę jeśli jest taka potrzeba :) Możemy (acz nie musimy) postawić sobie jednak taki prosty warunek, że dobrać druga parcelę może osoba, która już udostępniła jedną pracę dla miasta w galerii, to nas zmotywuje dodatkowo ;)

Sam dobrałem sobie nr6 ale w trakcie pisania tego posta zauważyłem, że po ten numerek zgłosiła się @Katel (super że dołaczyłaś) a zatem sprzedane :)
Na razie nie dobieram innej parceli poczekam na rozwój wydarzeń :)

Poniżej aktualizacja mapki i ratusz : https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Załączniki
simburg cyferki start4 aktualizacja.jpg
03.05qerty65437umklza.jpg
03.05.jpg
03.05ratuszek.jpg
03.05rt.jpg
03.05etyu.jpg
03.05derww4567822.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Agusiamal
Administrator
Administrator
Posty: 96
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 22:07
Lokalizacja: Siewierz
Origin ID: agusiamal

Post autor: Agusiamal » środa 04 maja 2022, 12:24

@kreatora @Percival159 - dzięki za dobre słowo :14-face-throwing-a-kiss: Trochę wyszłam z wprawy w budowaniu. Starałam się toto zrobić tylko z kilkoma dodatkami. Więc jest tak Strangerville (okna i drzwi - kocham!), Wystrój Marzeń, Być rodzicem i to z tycimi domami. No i jeszcze termostat i parasolki z 4 pór. Reszta to podstawa,

@SimDels - Zarąbiście! Bar w ratuszu :21-grinning-face-star-eyes: , mogę tam pracować. Ale żeby nikt ode mnie nic nie chciał, bo i tak pomieszam wszystko po paru drinkach :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :hearts/heavy-black-heart:

Rzeczywiście, obrazy malowane były przez moją rodzinę z legacy (dlatego dom jest drogi), tę rodzinkę udostępnię chyba w ramach tego projektu. Aczkolwiek kobity i dzieciak są urodzone w grze a faceci wygenerowani - nie wiem, czy to nie jest wbrew zasadom. Dajcie znać, to stworzę jakąś nową rodzinkę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”