Simtopia City download! - projekt finisz :)

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Re: Simtopia City - Zbudujmy razem miasto!

Post autor: Mattoowy » środa 08 maja 2019, 12:27

Dzień dobry! Chciałbym wyrazić swoje zainteresowanie działką nr 1 w dzielnicy pierwszej. Widzę że budowałbym obok @Ktosik :01-grinning-face: tylko że ja chciałbym zbudować raczej coś modernistycznego. :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 08 maja 2019, 17:39

Super Mati! @Mattoowy Fajnie, że dołaczyłes ,mapke zaraz zaktualizuję :)

Stan na obecna chwilę: parcele 1,2,3,4,7,8,10,13,15,16,18,21 są sprzedane inwestorom :)
Wolne pozostałe parcele sa zanzaczone na czerwono w pierwszym poście.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 12 maja 2019, 22:25

Zostało jeszcze troche parceli dla chętnych deweloperów i projektantów :)
Nie mniej pozwole sobie zaprezenmtować w skrócie katedrę dla naszego miasta :) Obok powstaje biblioteka. Co powstanie po drugiej stronie ulicy? To zależy od Was bo te parcele (5 i 6) także nie sa jeszcze zarezerwowane :) Mapka na bieząco aktualizowana z wolnymi parcelami (na czerwono) znajduje się oczywiście na początku tego tematu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Katedra jest na moim blogu oraz w galerii: https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... axis=false

Architekci ,którzy stworzyli już coś dla naszego wspólnego miasta proszeni sa o podzielenie się w tym temacie linkiem do pracy ,opcjonalnie także fotkami :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 13 maja 2019, 14:41

Jezusiczku nazareński. Toż to cudo gotyku! Prawie jak Notre Dame! I jak tu teraz budować "koło ciebie"!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 13 maja 2019, 14:41

Mam zrobiony domek na działkę 40x30 ale nie wiem czy stylem będzie pasował do katedry... Jest bowiem w stylu amerykańskich przedmieść. Chyba, że będzie daleko od katedry, i kolorystyka inna... Nigdzie go nie publikowałam bo jeszcze nie skończony. Zrobiłam go w Strangewille, obecnie ma puste wnętrza jeszcze, zewnętrze też do poprawki, i okładzinę na zewnątrz częściowo cece, którą zdejmuję właśnie. Ale nie ma też już odpowiedniej działki, chyba że zrezygnuję z dworca i tam postawię, a obok coś w podobnym stylu. Dla już wcześniej zbudowanego małego domku który miał towarzyszyć dworcowi upatrzyłam nową lokalizację, zamiast tej siódemki - wzięłabym czternastkę. @SimDels Miszka, co ty na to? Ale nie wiem, czy warto robić zamieszanie dla tego oto domu:

americana.jpg

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » poniedziałek 13 maja 2019, 16:16

Skończyłam moją pierwszą pracę :66-grinning-face-one-large-one-small-eye:, trochę odzipnę i ...na razie nie mam natchnienia :a_angry2:
Modernik nazwałam niezbyt oryginalnie - Simtopia Modern :27-face-rolling-eyes:
Do postawienia na działce nr 15 w dzielnicy IV.


13.05.2019_15-58-10.jpg

page.jpg


Link go galerii:
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » poniedziałek 13 maja 2019, 18:27

Ależ stworzymy razem cudny pierdolnik xDxDxDxD
Modern, gotyk, amerykańskie przedmieścia... i jeszcze ja ze swoją jazda na lata 60's xD

Ciąge w trakcie budowy, zostały mi pomieszczenia użytkowe (łazienka, kuchnia). Bryła będzie brzydka i nudno szara bo nie umiem w ładne bryły. Zwłaszcza jak się zafiksuję na środek :cat_confused:
05.05.2019_00-44-32.png

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 13 maja 2019, 18:40

Ale za to świetnie ci idzie Fredrusiu :) I brawa wielkie, że jeszcze w tym ślubnym amoku znajdujesz czas na wspólną z nami zabawę!
Lata sześćdziesiąte jak się patrzy! Super ci wyszło.
Brak w grze takich stylowych elementów. Kultowych wręcz dla tego okresu - telewizora z małym ekranikiem na nóżkach, trójkątnych stoliczków, zasłon w geometryczne wzory, foteli z drewnianymi podłokietnikami, szafy z lustrem i nieśmiertelnych gazetników z boczkami z plecionej żyłki :)

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » poniedziałek 13 maja 2019, 18:59

Mam wrażenie, że wzięłam sobie trochę za dużo na głowę bo:
-organizuje ślub
-trenuje 4 razy w tygodniu balet
-uczę się programowania i mam co dwa tygodnie czterodniowe zajdy
-po prostu żyje i robię wszystko co robią kurki domowe xD
Ale zabawy z Wami patysie nie odpuszczę :)

Telewizora nie ma ale jest ta świetna szafa grająca(?) z ostatniego dodatku ♥
05.05.2019_00-45-15.png

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 13 maja 2019, 21:50

@Alibali stawiaj gdzie chcesz bo to kontrastowanie może dać ciekawy efekt ,14 zarezerwowana dla Ciebie ale może zostaw sobie pozostałe parcele i na spokojnie zobaczysz co wydłubiesz (?) :) Na razie w taki sposób zaktualizuje mapke czyli dodam do zarezerwowanych parceli 14.
@Fredra Czadowe Fredru! Fajna inspiracja z latami 60s ! ja tam czekam na ten nasz misz masz :D Super, że jak wspomniała ALi znajdujesz czas na wszystko <3
@Kropka Miodne chaciszcze <3 Bardzo jestem ciekaw jak będzie sie prezentowac we wspólnym miachu :) <3 Fantastycznie wykończyłaś też przestrzeń wokół domu, bardzo misterna robota z kamyczkami itd.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » poniedziałek 13 maja 2019, 23:00

Ale nam się w tej Simtopii misz masz szykuje! Tak trzymać, każdy buduje to co najbardziej mu pasuje. Ja nie będę gorszy i dokładam swoje modernistyczne pudło - dobrze że jest troche na uboczu bo niby prosty i minimalny , ale jednak daje po oczach :09-winking-face:
Oto dom na działce nr 1 "Colline Minimaliste"
12.05.2019_22-35-08.png

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1495
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 14 maja 2019, 00:37

WOW, jakie cudne prace już powstały. :cat_lovely:
To, że każda będzie w innym stylu nie jest ważne, liczy się zabawa. Powolutku i u mnie coś tam wyrasta XD , mam już budynek i ogród, teraz muszę zabrać się za wnętrza. O rety, sporo ich tam jest, a na razie brak mi pomysłu jak je urządzić. Chyba też tam będzie misz masz, taki jak w mieście. :03-face-with-tears-of-joy:
Gotowe domy wstawiłam już do gry, i świetnie wyglądają na mapce. Nie ukrywam, że szalenie byłam ciekawa dzielnicy 1, czyli jak modern Matta i mój śródziemnomorski razem się zgrają. Zresztą zobaczcie sami jak wyszło. Moim zdanie jest super!
dzielnica1.jpg
@Fredra trzymam kciuki za ten napięty grafik zajęć :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 14 maja 2019, 00:52

@Mattoowy potwierdzam Mateusz, wspaniały projekt, daje po oczach jak najbardziej, Niesamowicie fajnie pobawiłes się terenem a "okna" w dachu wydają się uchylone, niesamowity projekti fajnie sie prezentuje w próbnej wersji miasta.
@Ktosik Fantastyczna willa! SUperowo wygląda to zestawienie z domem Matiego, super pomysł by to sprawdzić. Tez sobie poustawiałem wszystko co do tej pory złapałem (Twoja wille dodam jak tylko będzie) w testowej wersji miacha. Powolutku rośnie nam rośnie... :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 14 maja 2019, 22:28

No więc tak prezentuje się Dworzec w Simtopia City (praca wre, to tylko ogólny zarys):

1.jpg


Peron

2.jpg


Dworzec z kawiarenką nocą

4.jpg


Peron nocą

3.jpg

Od tyłu dworca jest taras i na nim stoliki kawiarenki - czyli pierwsze piętro lewej wieży to kawiarnia. Nie wklejam fotki tarasu bo wszystko jest jeszcze w proszku, co widać na fotce nocnej - (szafek jeszcze nie poustawiałam, i widać przez okna bałagan) :a_ciiii:
Na dole dworca będzie bar karaoke i toalety. Nie wiem czy jest sens robienia "kas biletowych", skoro simy biletów kupować nie będą. Na piętrze pierwszym i drugim będzie galeria sztuki, na dole zamyślałam dać te budki z fastfoodami, ale nie wiem, czy to dobry pomysł, skoro będzie bar i kawiarnia. Może dół prawej zajmą schody oraz toalety, bo akurat to newralgiczne miejsca parcel komunalnych i musi tam być luz.


Stoi też już domek na działeczce sąsiadującej z dworcem. Zrobiłam go już wcześniej, ale nie publikowałam (pokazywałam tylko fotkę na starym forum).
Tak więc wyglądać będzie ta ulica - widok od "mojej" strony. Obrazki wklejam, by dać ogląd zabudowy, by deweloperzy mogli się wpasować w klimat tej dzielnicy :)

5.jpg

Proszę o uwagi i podpowiedzi, bo to moja pierwsza parcela komunalna.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 14 maja 2019, 23:04

Elu czy byłabyś skłonna zamienić się ze mną na parcelę nr 14? Gdybym wzięła twoją, to zabudowa tej dzielnicy byłaby jednolita stylistycznie. Zrobiłabym wtedy domki na pozostałe działki w tej dzielnicy, czyli Miszka dołożyłby mi jeszcze działkę nr 9 i nr 11
Na dodatek mam zgryz - "amerykańskiego" domku nie dam, bo na żadnej działce które zostały nie mieści się. Jedyna odpowiednia to 40x30 - bardziej szeroka niż długa, ale ta jest zajęta przez Kropesię i dom już zbudowany ma. Co myślisz Elu na taką zamianę?

Widzę teraz na fotce dworca, że słup z ogłoszeniami zbyt blisko schodów stoi. Trza przesunąć :(


Kurcze - sama się sobą zdziwiłam :) Ja, która NICZEGO jeszcze nie doprowadziła do szczęśliwego końca - zabrałam się tak do roboty!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 14 maja 2019, 23:23

Ale czy Twoja nie jest 30x40? Bo ta moja jest 20x30 i sie nie zmiescisz. zamieniaj sie sloneczko na jaka chcesz ja i tak do Galerii wysle chate z zupelnie innej dzialki ze wzgledu na fotke. Dworzec swietny! Nic tam dla mnie nie wymaga zmian. Sugeruje zebys go wysłala jako tę kawiarnie :)
Ja poszukam sobie innej dzialki - a te dzielnice zostawiam Tobie. moja buda w zyciu nie bedzie pasowala do tej ulicy :)
Zeszta niech Misiu zdecyduje gdzie tą moja wstawić jest 20x30 wiec wlezie wszędzie, Jest opcja ze jeszcze ja przerobie nieco cos mi nie pasuje tam na dole chyba zlikwiduje ten "wypust" na pierwszym pietrze - znaczy dorobie mu dół - ale w zasadzie bedzie wygladac tak
14.05.2019_23-33-20.jpg
14.05.2019_23-34-27.jpg
====================================================================================
Po namysle - wcale nie bedzie wygladać bo to sie nadaje tylko do dzielnicy slamsów -o ile taka jest przewidziana. :cat_mwaha:
No coz nie kazda idea wychodzi dobrze w praktyce.
Postawie nowa chate bardziej elegancka niz ta buda i pasujacą do Simtopii ktora zdaje sie wyjdzie bardziej w stylu srodzimnomorsko - kalifornijskim jako całość plus pare zabytkow jak katedra Misia czy sliczne staroswieckie osiedle z Dworcem Ali. No ale to troche potrwa - chyba bede ostatnia ze swoja rezydencja
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 15 maja 2019, 00:13

@Alibali Dałas czadu faktycznie ALi! Działki 9 i 11 zaklepane w takim razie :) Dworzec dla miasta zapowiada się świetnie, mega fajne perony i solidna bryła ,która jakos mi sie kojarzy trochę z "zamkowym" dworcem we Wrocławiu :) Super, że powstanie cała "dzielnica dworcowa" przy okazji :)
@kreatora Fantastyczna chata Elu i bardzo "ustawna" ale skoro ma byc inna to tez jestem bardzo ciekaw co wymyslisz :) Proponuje parcele 17 (30*20) jeśli sam mam wybrać czyli na przeciwko domu Kropki. Zrobi nam sie tam trochę taka elegancka dzielnica domkowa :)

Niniejszym wolne pozostają nam już jedynie parcele: 5,6,19,20! :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 15 maja 2019, 00:42

Elu, ten dom jest śliczny i ani się waż usuwać cokolwiek z niego z zewnętrznej bryły! Tarasiki dodają mu lekkości. Przepiękna linia dachu! To już twoja marka - te dachy. A będzie się prezentował lepiej na działce 40x30 bo mu dorobisz otoczenie, którego wymaga jak klejnot oprawy. Bo na długości ledwie się mieści i nie wygląda to dobrze. Ale na litość boską nie skracaj go tylko przenieś się na większą działkę. Skróć sobie na tej mniejszej i zobaczysz różnicę! I przyznasz mi rację!
Bo to jest prawdziwy klejnocik! Na tej czternastce będzie się mega prezentował! Możesz przecież mieć dwie wersje - jedną na mniejszą i drugą na większą. Sprawdź zresztą sama.
Ja już postawiłam na parceli nr 11 (20x15) domek który nazwałam mini Mallory (to jest od dawna moja idee fixe ten domek :) ). Kiedyś zrobiłam go do trójki, ale pewna pani wykorzystała mój projekt... A na działce naprzeciw dworca postawiłam na razie samą bryłę i obrabiam. Pośrodku, między nimi jeśli Ela mi odstępuje działkę Pancakesów też coś wymyślę.


Miszka, postawiłam przed chwilą katedrę. Co ja mogę powiedzieć? Wow! Wooow!! WOOOOW!!!!!
Cudna jest! Zachwyciły mnie te przepiękne detale w środku - a szczególnie miejsca siedzące przy ołtarzu głównym. Przepięknie wykorzystałeś te fotele "z kapturkiem", a nad nimi przemyślny fryz. Byłeś we wrocławskiej katedrze chyba! Ty czorcie! Przefantastyczny zegar! Z czegoś ty go zrobił? Jakich śrubek użyłeś?
I na której działce u ciebie stoi, bo ja obleciałam z tą katedrą już trzecią działkę jak kura z jajem, i nie wiem, gdzie ją postawić najlepiej. Na razie stoi obok Ćwirów - od tyłu też się pięknie prezentuje, odwrócona absydą...

Obrazy "święte" twojej ręki - to już wisienka na torcie. I jak pięknie "oprawione"! A ołtarz to prawdziwy tryptyk, coś a la Wit Stwosz, tylko nie rzeźbiony, a malowany!

Domek Matta jeszcze nie oblukany tylko, bo zajęłam się natychmiastowym wprowadzaniem idei w czyn (zabudowa tych dwóch działek w dzielnicy "dworcowej" Początkowo chciałam domy w jednej tonacji zrobić, ale przemyślałam to, i doszłam do wniosku, że jednak to będzie się zbyt "wyrywać" z całości. Więc mini Mallory jest już "w kamieniu" zrobiony.

Edit. Domek Kropesi zwiedziłam, bo zakwaterowałam tam "Przyjaciół" których hurtowo wzbogaciłam :) Dom zaparł mi dech w piersi. Coś fantastycznego. Jest mega elegancko, nowocześnie i przytulnie. Sypialnia master w tych lilaróżach i bieli, to marzenie każdej pani domu! Nie zapomniałaś nawet o samobieżnym odkurzaczu! I akwarium jest!

Ale ogród... Kropesiu, tylko chodzić i wzdychać. Cudny! Pięknie "wykończone" obrzeża, nawet małe jaccuzi zmieściłaś - z pomysłowym wodospadzikiem!
Ostatnio zmieniony środa 15 maja 2019, 01:11 przez Alibali, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 15 maja 2019, 00:50

Dzięki ogromne <3 W katedrze tamtejszej byłem kiedyś choć bliższe mi klimaty pomorskie. Inspiracja gotycko miszmaszowa. Miałabyć zresztą w cegle ale jakoś tak z tym kamieniem mi sie zaczęło podobać zwłaszcza, że łatwiej jest kolorystycznie zrobić z tym łuki okien z przypórek a dopasować to do cegły byłoby raczej tródno (acz pewnie z tym jeszcze powalczę w przyszłości).
Zegar jest ze światełek chyba z dodatku pracowniczego. Ogólnie wyszedł gotyk troche od czapy w zamyśle mający pasowac teoretycznie do różnej zabudowy.
Ok to teraz mam prośbę, zerknijcie na mapke w pierwszym poście lub dam ją tez tu w komentarzu by zerknac czy faktycznie dobrze wsio jest zaklepane tzn parcela 17 i 14 jednocześnie pozostawic zajęte dla Was?
SUper, że juz nie wiele zostało do rozplanowania więc pozostaje czymac kcoiki za wszystkie orace i za oddanie ostatnich parceli :)

Obrazek
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3504
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 15 maja 2019, 00:59

Wszystko się zgadza. Ale nie wiem czy Ela obie rezerwuje czy tylko jedną. Ja myślę, że najładniej jej dom obok domu Kropesi będzie wyglądał, na 14 - nie wiem czemu Eli wydało się, że to parcela 40x30 - ona jest też 30x20 - i trochę na styk ten domek będzie. Ale od przodu piękniej się będzie prezentować. No, chyba że naprzeciw Kropesi ustawi go wzdłuż - w całej "rozciągłości" :) I będzie tam też mega pasował.

No więc mam całą dzielnicę :) Hurra! Czuję się jak Rockefeller!

Ps - nie napisałeś, na której działce postawić katedrę :) Dobrze by było co jakiś czas wrzucać fotkę z podgląu okolicy - wtedy będzie wiadomo, co gdzie stoi i jak pasuje. Przecież możemy sobie ułożyć te domki wg własnego pomysłu, nieprawdaż?

A ten park pośrodku miasta - kto wziął? Bo już się pogubiłam. Nie, żebym była zainteresowana, bo na park to ja się nie porwę. Ale patrząc na te roślinne koronki Kropesi, to pomyślałam, że w jej wykonaniu park to będzie cudo!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”