Simtopia City download! - projekt finisz :)

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Simtopia City - Zbudujmy razem miasto!

Post autor: kreatora » środa 15 maja 2019, 03:57

@SimDels
Rany Misu gdybys jeszcze zechcial naniesc czyja parcela czyja - błaga :27-person-with-folded-hands: - bo juz imiona bedą, to bede wiedziec gdzie co stoi.
Wyglada na Twojej mapce ze numer 5 ta duza 30x40 w dzielnicy drugiej jest wolny.
Gdyby tak bylo to bym te dzialke chapnęła bo jesli Ala mowi ze chata moze byc, tylko ja trzeba ustawic na wiekszej dzialce to tam bym ja ustawiła. No ale wcale nie jestem pewna ze ta piątka jest wolna bo mi sie zdaje ze to jest Gabi działka..
Gdybys jeszcze zaznaczyl gdzie ta Twoja katedra i dworzec Ali - bo ten dworzec zdaje sie zmienił połozenie teraz - to juz bede wiedziec dokladnie gdzie co jest :cat_hmm: wtedy pobiore co juz jest w Galerii i poustawiam soie na mapce jak Gabi.
=======================================================================================================
Edit - acha juz wiem Gabi ma ta Gigant 50 x40 czy cos kolo Mata . No to ja zabieram te 14 - chyba nic wiecej bo ja wolno buduje..

Taka idea - zostaw jedna dzialke 20x30 i 20x15 pusta dla kogos kto bedzie chcial sie w tym sejfie osiedlic w zaleznosci czy z malusim starterem bedzie czy z czyms wiekszym. Bo jak znam zycie wszyscy z nas co bedą grac w tym miescie - a ja bede na pewno - beda mieli wlasny starter.
Reszta bedzie dla osiedlonych rodzin ale NPC. Prawde powiedziawszy domy jak domy ale najbardziej sie cieszę na te nowe rodziny od uzytkownikow. Koniec z z cholerną rodzina Nalesników, przecudnym Mortimerem, Bella na ktora juz nie moge patrzec i ich "urodziwą" coreczką !!! Kazdy dom w tym sejfie MUSI miec rodzine z naszego forum.
@Aericia Ari powinna zaklepac chate dla Vica z braciszkiem tez! Victarion w tym sejfie to bedzie jak wisienka na torcie!
No i jak sie bedzie swietnie pisac historyjki z tymi Waszymi simami i domami w tle. :cat_mwaha: Wszycy lubim ogladac wlasne simy w cudzych grach . Chyba i ja sie złamie wtedy i powstanie opowiesc o Vimesie z SimtopiaCity
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 15 maja 2019, 09:42

@kreatora Elu parcela 5 jest w takim razie także dla Ciebie ,Gabi buduje na parceli 2 :)
Postaram sie jakos podpisac parcele na mapce do kogo która należy jak znajde chwilkę.

Ps: Popieram czterema łapami, jeszcze ostatnie parcelki czekaja na rozdanie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 15 maja 2019, 22:31

Dokończyłem bibliotekę obok katedry. To taka retrowersja z przymrużeniem oka ;) Wewnątrz także skromny klubik ze sceną dla klasyków choć funkcjonalnosc domyślna parceli to biblioteka.
Można to pobrać tu: https://www.ea.com/en-gb/games/the-sims ... axis=false

Obrazek

Obrazek

Tak u mnie prezentuje się obecnie mapka z naszymi postawionymi budynkami z galerii :)

Obrazek

Parcele 6,19 i 20 pozostają wolne :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » czwartek 16 maja 2019, 00:11

Ok 16 gotowe :cat_bye:

Z zewnątrz bure, w środku full retro ^^
15.05.2019_23-35-54.png
04.05.2019_21-56-58.png
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » czwartek 16 maja 2019, 00:25

He he spóźniłem się! Ela była pierwsza :02S-grinning-face-smiling-eyes: bo chciałem wziąć jeszcze tą jedną większą działkę. Te które zostały 30x20 to są za małe troche dla mnie już - trudno za długo zwlekałem z kupnem :66-grinning-face-one-large-one-small-eye:
Katetra i biblioteka wspaniale sie prezentują na mapie, bardzo pasują do siebie i do działek. Brawo Michał!

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 16 maja 2019, 07:22

Matt, jak chcesz to z wielką chęcią odstąpię ci działkę nr 18 (40x30). Proszę bardzo, zbuduj na niej coś równie fantastycznego jak Twój modern :20-hugging-face: :hearts/growing-heart:
Pozdrawiam serdecznie :10-smiling-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Mattoowy
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 08 kwie 2018, 13:22
Origin ID: Mattoowy
Kontakt:

Post autor: Mattoowy » czwartek 16 maja 2019, 17:04

Wielkie dzięki @Kropka :20-hugging-face: :20-hugging-face: :20-hugging-face: W takim razie Simtopia zyska nowy obiekt publiczny. :02-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » czwartek 16 maja 2019, 17:52

W końcu też zdecydowałem się na udział w zabawie :) Wobec tego poproszę o działki nr 19 i 20 w dzielnicy VI (a co, jak szaleć to szaleć). Tylko, czy w zamierzeniu nie jest to dzielnica z zabudową publiczną, bowiem z tego co się zorientowałem to zarówno @Kropka i @Mattoowy postawią tam właśnie obiekty publiczne, a moje chałpki (które dopiero mają fundamenty) są modernami mieszkalnymi. Jeżeli nie ma przeciwwskazań to kupuję działki powyżej i zatrudniam jednoosobową ekipę budowlaną :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 16 maja 2019, 18:49

@Wikki 19 i 20 sa Twoje :) Super, że dołączyłeś do zabawy, zaraz zaktualizuje mapkę w pierwszym poście. Oczywiście budujemy w dowolnym stylu (miasto-=eksperyment ;) ) i tymbardziej nie ma znaczenia czy to będzie parcela publiczna czy mieszkalna.
Ps: Swoją droga myśle, że taki misz masz budynków mieszkalnych i uzytkowych zawsze ożywia miasto troche tak jak w miastach realnych.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 16 maja 2019, 19:25

Widzę, że domki powstają w tempie błyskawicznym, i trochę boję się, że się nie wyrobię - tak naprawdę to nie wiem do kiedy mamy czas, Michał @SimDels ...

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 16 maja 2019, 20:26

@Alibali bezterminowo (byleby nie do gwiazdki ;P )
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » czwartek 16 maja 2019, 22:14

No, to mamy już kościół XD

Sorki, złapała nas z Aari głupawka - taki żarcik. Mamy też pomnik spasionego knura, a także cokół z matką-kokoszką wysiadującą jajca w wiklinie XD

Dobre, już sobie idę XD :cat_torch:
Załączniki
16.05.2019_22-09-23.png

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 16 maja 2019, 22:20

NOm ale np jakis park z kolumna ku czci kury... :D zawsze jakis pomysł :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » piątek 17 maja 2019, 19:25

A kiedy można zobaczyć efekt Waszych prac? Widzę że całe miasteczko już podzielone między budowlańców Michale :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 18 maja 2019, 10:12

To już pytanie do każdego z naszych projektantów :)

Edit: Kiedy miasto zostanie zabudowane wtedy przejdziemy do etapu zasiedlania ludzików. Można będzie oczywiście skazac własną parcelę ale można będzie i inna dowolną (mieszkalną).
Starter nie będzie potrzebny, każdy ludzik na fimalnym zapisie gry zyska tyle kasy by śmiało wprowadzic się na dowolna parcelę i oczywiście zostanie tamże wprowadzony.
Na zapisie gry zrobię tak, że obecne będa w świecie (w innych miastach) ludziki nasze także te które nie załapia sie na zamieszkanie we wspólnym mieście w razie gdyby chętnych mieszkańców było więcej niż parceli ale nad tym wszystkim zastanowimy się dopiero kiedy wszystkie budynki będa już na mapie :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 19 maja 2019, 12:12

No dobra, kolejna parcela prawie zabudowana. Mam podwójną robotę, bo to dwie kamieniczki obok siebie.
Wprowadziłam tam póki co moich simów -testerów, i dobrze, bo niektóre błędy już są wyłapane, i jak dotąd nie stoją i nie krzyczą, że nie ma dojścia, albo czegoś nie chcą zrobić.
Przy okazji "odkryłam" kolejny myk fajny - ale dla was pewnie nic nowego. Mogą stać na jednej działce dwie kamieniczki, i lokator jednej nie będzie traktował parceli w całości jak własnej. Wystarczy ustawić na drzwiach wejściowych odpowiednią opcję, by zablokować sima z drugiego domku.
Wklejam fotkę kamieniczek dla Fredrusi, dla "swiatopodglądu" :) W razie co Fredrusiu nie skacz po mnie :P Cóż poradzę, kiedy mam fiksację w jednym tylko kierunku :(


front (jeszcze przysunę kamieniczki bliżej chodnika)

9  front.jpg

tył - dopiero w trakcie tworzenia bo trochę brak mi koncepcji (rozeznania), co w takim miejskim ogródku powinno się znaleźć... :(

tył 9.jpg



A tu wnętrze dworcowej kawiarenki - tej mniejszej. Bar karaoke będzie w piwnicy.

kaw wnętrze.jpg




Jaka radość - kawiarenka działa! Chyba porównać ją można do widoku pierwszych kroczków własnego dziecka :) I to jest w pewnym sensie właściwe porównanie, bo to JEST mój pierwszy krok w dziedzinie lokali :)

działa kawiarnia.jpg

działaaa.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 19 maja 2019, 12:15

Sąsiedniej działki - tej Pancakesów - jeszcze nie ruszyłam, więc gdyby ktoś bardzo chciał wziąć udział w zabawie - to mogę odstąpić. To działka nr 10 - 30x20. Warunek tylko jeden - żeby domek pasował przodem (i tyłem) do klimatu tej dzielnicy. Nie musi to być styl georgiański, jaki przyjęłam dla tych dwóch kamieniczek. Zresztą obok dworca jest już kamieniczka w innym nieco stylu, bardziej pod południe Europy podciągnąć ją można. Ale jak by nie patrzył - jest to kamieniczka. Taką koncepcję przyjełam burżujską :)

A tak na marginesie - każdy z tych dwóch domków zajmuje połowę powierzchni parceli 30x20, więc można przyjąć, że znajduje się na działce 15x20. Konstrukcja wewnątrz i meblowanie takiej ciasnej rurki - to dopiero jest wyzwanie! Doszłam do wniosku, że nie mogą to być wnęrza w takim samym stylu jak zewnętrze - bo kamieniczki są stare - ale lokatorzy - współcześni, młodzi. Więc to będą lekkie i wesołe klimaty. W wydaniu Alutkowym :P

O rety - dopiero teraz zobaczyłam na fotce, że mi jakiś sufit nad dworcem fruwa :a_grin3: :58-anguished-face:


Edit - działka 10 już zabudowana, więc odstępowanie nieaktualne :) Chyba, że do umeblowania.
Ostatnio zmieniony niedziela 19 maja 2019, 21:33 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1799
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » niedziela 19 maja 2019, 13:22

Zgłaszam zakończenie prac na działce nr.13. Odbiór techniczny wykonałam we własnym zakresie :09-winking-face: (póki co wszystko działa :) ). Parceli jeszcze nie wysłałam, bo w mikro ogródku sadzę drzewka owocowe. Jak się przyjmą to wyślę na Galerię :D
Mam cichą nadzieję, że tą fuszerką nie popsuję całego projektu.
1.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg

Równocześnie pragnę wyrazić szczere uznanie dla wszystkich dotychczas pokazanych parceli. Jesteście niesamowicie pomysłowi, nieszablonowi, ze świeżym i niekonwencjonalny podejściem do tematu.
Zbieram szczękę z podłogi :a_bravo: :a_bravo:

P.S Nie wykluczone, że zanim dom zawita w Galerii - zmienię jeszcze co nieco :)

Ostateczna wersja "Małego klejnotu " już jest do pobrania - https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Ostatnio zmieniony wtorek 21 maja 2019, 19:31 przez bobas52, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » niedziela 19 maja 2019, 14:54

Wspaniałe prace , pierwszy lokal i już takie cudeńko a co do świetnego "bliźniaka" w stylu brytyjskim(?) to właśnie dzięki opcjom z zamykaniem drzwi można śmiało bawić sie nawet w samodzielnie budowane apartamentowce. Świetna chata i fajnie opasuje do dworca. Bobi bardzo fajne chaciszcze ,świetne smaczki także na zewnątrz jak fontanna, mi sie bardzo podoba a i pewnie oglądając wnetrza w grze rozdziabie koparkę :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3505
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 19 maja 2019, 21:31

Pięknie ci Bobinko wyszła ta ociupinka. I chyba specjalnie nie dałaś wnętrz pooglądać, by nas wszystkich zastrzelić na koniec. Mądrala!
Ja już zabudowałam "swoją ulicę". Wszystko póki co rozgrzebane, więc nie ma co wrzucać do galerii. Powoli będę sobie kończyć te kamieniczki - najważniejsze, że stoją :) W rogu fotki - po lewej jest działka Fredrusi, ale żeby nie było pustej dziury to postawiłam na tymczasem inny zaczęty domek. Gdyby miał tam stać, to zmieniłabym mu kolorystykę na pasującą do uliczki). Ale @Fredra jak mi wiadomo - już zakasała rękawki. Bardzo ciekawa jestem jej pracy.
Tyły domów - ogrody i fasady mogą jeszcze się zmienić, ale ogólny zarys zabudowy już jest.

ulica.jpg

Na środkowej parceli stoi ta najnowsza kamieniczka. Jest przewidziana dla jednej ale licznej rodziny. Przy kamienicy jest skwerek miejski, a w głębi widać "sklep" monopolowy :)
Tak naprawdę to na dole wstawiłam barek, a na górze stół do masażu, fotel kosmetyczny i atlas do ćwiczeń wysiłkowych. Miejsce do medytacji i stolik szachowy są na tarasie od tyłu. Na parterze jest toaleta z prysznicem (to dla tych co się spocą ćwicząc - czy to na atlasie, czy podnosząc za często szklaneczki z "soczkiem") :a_beer:
Uwagi, wskazówki czy zastrzeżenia mile widziane.
Zastanawiałam się przez moment, czy nie lepiej byłoby zamiast mieszkalnej kamieniczki wstawić budynek w stylu starej fabryki (loft), który byłby parcelą komunalną z basenem, siłownią lub SPA - bo nie wiem, czy ktoś podjął się dostarczenia niezbędnych dla miasta parcel komunalnych. Na "dworcu" już jest mała kawiarnia, będzie jeszcze bar karaoke. Michał zrobił muzeum i bibliotekę. Fajnie by było, gdyby był także gdzieś sklep z żywnością (wypieki tudzież owoce). I myślałam też, czy ktoś podejmie się stworzyć restaurację. Niedawno zachciało mi się "pójść" z moją panną do restauracji - wszystkie okolice zwiedziłam w poszukiwaniu tejże - i nic. Dopiero na koniec sobie przypomniałam, że jeśli chcemy odwiedzić takie miejsce, to najpierw trzeba restaurację postawić :) Twórcy gry zrobili gotowca wraz z tym dodatkiem hehe - a ja nalatałam się jak głupia.
Chyba postawię sobie tego gotowca, choć nie bardzo mi się podoba... ale może ktoś zrobiłby coś ekstra (dodatkowo, oprócz podjętego zadania).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”