Simtopia City download! - projekt finisz :)

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Re: Simtopia City - Zbudujmy razem miasto!

Post autor: SimDels » niedziela 19 maja 2019, 23:43

SPA chyba nikt nie robi. Ekstra to wszystko, te kamienne fasady kojarza mi sie troche z Edynburgiem.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 20 maja 2019, 00:30

Edynburg Miszka to głównie szare budynki - głównie z kamieni takich jakie się widuje w Bretanii. W Glasgow są właśnie takie o których piszesz. Tam wszystko jest czerwonaworóżowe lub brązowo - czerwone. Z cegły. Lub z piaskowca.
Ta uliczka to ma być dla zamożnych simów, i "zamożnych" forumowiczów :79-face-cowboy-hat: :89-skull-and-crossbones: bo drogo tam i sporo dodatków trzeba mieć.

To nie wiem już, czy kamienicy nie przekabacić na SPA? W podziemiach zrobić basen, i voila... Bo teraz te SPA (w monopolowym :a_beer: :a_grin2: ) to jest na prywatnej posesji i drinkować będą lokatorzy, ewentualnie ich goście. A ćwiczyć goście to już na pewno nie będą, bo za próbę skorzystania z prysznica są wyrzucani na pysk, a co mówić jak się do majtek rozbiorą, czy dresów :P
To nawet niezła myśl, by zrobić tę kamienicę komunalną. Coś w rodzaju eleganckiego klubu (ale nie klub, bo ja się tego nie podejmę) Już prędzej Ela, bo jej simowie wiecznie do jakichś klubów należą i do takich miejsc chadzają.

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 20 maja 2019, 10:51

Ależ to wszystko genialnie wygląda! Nie mogę się doczekać miasta w mojej grze :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: :13-smiling-face-heart-shaped-eyes:
Nie mam pojęcia co prawda jak się to to instaluje, ale wiem,że w tej kwestii wszystko mi objaśnicie. Mieszkańcy też będą tworzeni?

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 20 maja 2019, 11:03

@Alibali Mono to podstawa każdego miasta :D Zrób jak ci wygodniej ,wiadomo, że parcele publiczne ozywiaja miasto w jakis sposób (przyleca tam także postacie z innych miast itd) więc to fajny pomysł ze spa czy czymkolwiek innym a można tez zrobić tak by był budynek niby publiczny ale na piętrach miał ze 3 mieszkanka i wtedy będzie to w praktyce także darmowy hotel :) Ja tak nie raz robiłem ,funkcjonalnosc może być wtedy np spa (przy spa działa także bar jak sie go postawi) czy siłownia czy cokolwiek ale z wyrkami do spania w innych pomieszczeniach itd :) Będzie większa szansa na turystyke w naszym miachu ;P

@Karo_Min Miasto można udostępnić jako zapis gry (ostatni pojedyńczy plik zapisu gry) lub udostęponiony przez kogoś pobrać do swojego folderu saves w plikach gry.
Wtedy masz zapis czyli miasto takie jak zbudował udostępniający wraz z mieszkańcami. Co do naszej zabawy to finalnie zostanie udostępniony taki właśnie plik zapisu gry z miastem na forum w tym temacie w pierwszym poście a mieszkańów będziemy lokować zapewne już niebawem po zabudowaniu wszystkich parceli. Jesli chcesz, możesz stworzyć jakiegoś ludzika/rodzinę (i opcjonalnie także tu wstawić focisza z rodzinką lub 3 max). Twórcy lokatorów będa wskazywać budynki w których chcieliby zamieszkać choć liczba mieszkanek z racji parceli publicznych będzie oczywiście niewielka. Mam nadzieje, że ten etap juz za bardzo niedługo nastąpi :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 24 maja 2019, 23:06

No wiec taka bedzie moja chata. Jeszcze mam mase roboty z wnetrzami i dopieszczeniem zewnetrznego wygladu. Mysle ze bedzie pasowala w okolicy Gabi rezydencji :) Zdjecie jest z Granitowych kaskad bo do Galerii najlepiej mi sie takie domy stamtąd wysyła, ale to jest na ta moja parcele w SitopiaCity
lovelyv.jpg
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » sobota 25 maja 2019, 13:46

Jak widzę już budowlańcy zaczynają pokazywać swoje dzieła :) Faktycznie miasto będzie wyglądać wspaniale z taką różnorodnością jeśli chodzi o zabudowę.
Gdy tylko wrócę do kraju to z wielką ochotą pobiorę to forumowe miasteczko,pewnie już będzie ukończone do tego czasu :)

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » niedziela 26 maja 2019, 21:11

Ojej, tyle cudowności powstało i zapełni Simtopia City. To będzie na pewno piękne miasto, o zróżnicowanej architekturze. Skoro też zapragnąłem mieć swój udział w forumowym projekcie i niejako wprosiłem się, by zaistnieć wśród tuzów budownictwa :20-hugging-face: , to z wielką nieśmiałością przedstawiam swoje propozycje.
Na działce nr 19 posadowiłem dom nazwany roboczo Ultra (dom wymaga jeszcze urządzenia wnętrz).
ultra.jpg
tył
ultra tyl.jpg
Natomiast na działce nr 20 stoi sobie ... dopiero zaczyna się budowa.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 27 maja 2019, 18:57

Fajnie - miasto będzie miało starówkę, ale i nowoczesny look, dzięki m.inymi takim pracom jak twoja Moje budynki są stylizowane na stare angielskie kamieniczki - pałacyki - takie "z historią" -
Tudzież Fredrusi, która zrobiła domek w stylu lat 60' - czyli też z epoki, która może nie jest tak odległa, ale dla ciebie jest już "historyczna" :)
Fajnie, że ekipy budowlane pracują dzień i noc, i tyle już domków stanęło. Ja mam skończone (czyli w całości umeblowane) dwa - dworzec i SPA. Ale mi się rymnęło :P Ale boję się nawet podchodzić do wysyłania. Już miałam nauczkę na wysyłaniu fotek dworca - mało zawału nie dostałam :)
Jutro przyjdzie ekipa od netu i będą sprawdzać przekaźnik na dachu u sąsiada, bo prędkość mam taką, że piechotą szybciej bym doniosła fotki na nasze forum. Tak to jest gdy się ma net radiowy :(

Elu - napisałam komentarz, ale mi wcięło - tzn podczas wysyłania zawiesiło się forum, ale byłam pewna, że gdy odświeżę stronę, to koment będzie.
Domek bardzo mi się podoba. I tamten też. Więc możesz zrobić oba.
Ale dziś ze mnie poetka z Częstochowy :lol:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 27 maja 2019, 19:40

Bardzo pomysłowy ten modern nie wiem jak zrobiłes okno podłużne przez cała wysokość, świetny budynek,zróżnicowany w elementach ale spójny ,musze to sobie koniecznie oblukac w grze czym prędzej mysle, że w końcu dziś zobacze co dla naszego miacha jest w galerii :)
Elu tez dałas czadu i tez od razu pomysl;ałem, że mimo ,że będzie w innej dzielni niz dome Gabi to sie będzie uzupełniało. Bedzie czad niebawem :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » poniedziałek 27 maja 2019, 21:08

Oba przedstawione projekty: @kreatora i @Wikki to mistrzostwo w dziedzinie budowlanki. Już nie mogę się doczekać możliwości postawienia ich w SitopiaCity i obejrzenia z bliska.
Same zdolniachy na tym forum. :a_bravo: :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 maja 2019, 10:42

Wkleję tu zajawkę mojego SPA - w zasadzie to chcę sprawdzić jak dziś mi pójdzie z fotkami :)

1.jpg

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » wtorek 28 maja 2019, 19:25

@Wikki Modernik jest czadowy, strasznie podoba mi się elewacja ♥
@kreatora kolejny świetny projekt, choć sceneria górska to przez wykończenie dachu trochę zaciąga Hiszpanią xD
@Alibali Kocham spa ♥ I czuje, że będę intensywnie używać w grze nawet poza nasza przebudową ale i w prywatnych zapisach

Mam problem z moją drugą działką. Chciałabym żeby jednocześnie:
-pasowała do dzielnicy
-była starterem
-była ładna

ale za każdym razem udaje mi się zrealizować tylko dwa punkty :cat_depressed:

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 29 maja 2019, 08:14

Zajawkę obejrzałam, SPA pobrałam, czas na postawienie w SimtopiaCity i skorzystanie z uroków tego budynku :) coś czuję, że czeka moją dziewczynkę wspaniały czas relaksu :D i trochę jej zazdroszczę.

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 29 maja 2019, 13:56

Druga działeczka skończona. Starterek dla wszystkich, którzy będą chcieli zacząć bez pomocy motherlode ^^
Żeby nie robić ty bajzlu przeniosłam foty domku do osobnego tematu, zostawiam tylko front :)
wewew.jpg
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Ostatnio zmieniony środa 29 maja 2019, 20:47 przez Fredra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 29 maja 2019, 19:18

To jest starter ? 😶😮😱🐮 Przeca to wydaje się niemożliwe patrząc na wyglad bryły (!) Mistrz nad mistrze jesteś ,nie wiem jak to zrobiłaś bo i bryła jest super i faktycznie wygląda bogato pięknie komponuj
ąc się z alicjową zabudową ale i wnętrza bynajmniej nie wyglądają starterowo. Ja to muszę zobaczyć bo normalnie niedowiary wierzę w ten potu łzy i bije brawo ,wspaniała i wyjątkowa jak na tę koszty robota :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Fredra
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
Posty: 289
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: granatoweszklo
Kontakt:

Post autor: Fredra » środa 29 maja 2019, 20:57

Weź bo się zarumienię xD Dziękuję :*
Jak się nic nie pochrzaniło (cały czas się tego boje bo nie do końca rozumiem te sumy z kosmosu) to ta, to jest starter xD Niech służy naszemu miastu, na zdrowie! :)

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » czwartek 30 maja 2019, 10:47

Fredziu jak to jest starter to nich mnie kule biją :31-face-open-mouth: Chciałbym takie cosik budować :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 30 maja 2019, 13:27

No - potwierdzam, że starter. Moja Simka dorabia się w nim w pocie czoła, bo tylko 1 simoleon (słownie - jeden!) został jej po wprowadzeniu się. Więc biegusiem udała się na jakiś jarmark na darmowe żarełko, zbierając po drodze wszystko, co dało się spieniężyć, by uzbierać na sztalugę i lapek. Nawet biurko kupiłyśmy z krzesełkiem (najtańsze) :) Na obecną chwilę prawie umierając z głodu i mdlejąc ze zmęczenia maluje obrazy. Jak najwięcej obrazów. Wtedy kupimy lepsze łóżko i wannę!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 01 cze 2019, 01:05

Na dziś "nasza" starówka prezentuje się pięknie - stwierdzę bałwochwalczo. Jest prawdziwie "zabytkowa" a nocy szczególnie ładnie wygląda.

ulica.jpg

I mam od razu pytanie do was - czy zostawić tę kamienicę podwójną (nazwałam ją wstępnie Georgiana) tak jak jest, czy zróżnicować wysokość. A może podwyższyć całość ?
Co do podwyższenia całości mam obawy, że nastąpi zbyt duża dysproporcja między dworcem i kamieniczką Fredry.

ulica2.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 01 cze 2019, 03:37

Zostaw jak jest . Hotel ma prawo byc okazaly i wysoki. Mnie sie podoba tak jak jest. Bardzo realistycznie i cudnie to wygląda. :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”