Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Dla własnej satysfakcji!
Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Zmalujmy sobie pokój: simtopiańska edycja One room, one week, one theme

Post autor: Marvi » sobota 25 kwie 2020, 20:58

wloz kopia.png

Drodzy moi, posiłkując się wyzwaniem z oficjalnego forum The Sims 4 zatytułowanym One room, One week, One theme (tutaj wątek oficjalny) zapoczątkowanym przez rosemow, postanowiłyśmy wraz z Aari zaproponować Wam podobną zabawę. Rosemow udzieliła nam pozwoleństwa i pobłogosławiła ten projekt - Thank You rosemow very much :hearts/two-hearts:
Zabawa polega na zbudowaniu i umeblowaniu jednego pokoju w konkretnej, ogłoszonej wcześniej konwencji tematycznej. Tematyka pokoju (jeśli pomysł przypadnie Wam do gustu) będzie zmieniać się raz na dwa tygodnie (wprawdzie na oficjalce motyw przewodni wymienia się raz na tydzień, ale uznałyśmy, że na potrzeby naszej niewielkiej społeczności zmodyfikujemy tę regułę czasową).


Reguły gry:

~pokoje robimy zgodnie z obowiązującą tematyką;
~używamy tylko oficjalnej zawartości gry (bez CC);
~można korzystać z debugu;
~dozwolone wszystkie kody z gry (bb.moveobjects etc);
W poście prosimy o umieszczenie maksymalnie dwóch screenów dokumentujących wystrój pokoju (jeżeli ktoś ma życzenie podzielenia się obszerniejszą relacją z danego pokoju, to prosimy o załączenie odnośnika do wątku we własnym dziale). Poza tym prosimy o umieszczenie hasztagów #simtopia, #simtopiapl, #simholic, #zmalujmy :)


Zadanie pierwsze: salon namalowany wiosną.
Czas realizacji: 8 maja (do północy)


9 maja pojawi się nowy temat z nowym motywem :D


Jeżeli ktoś miałby ciekawy pomysł na temat wyzwania albo miałby jakieś uwagi dotyczące modyfikacji zasad, to proszę o priva :D

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » poniedziałek 27 kwie 2020, 00:50

No i zmalowałam :27-face-rolling-eyes: Widzę, że melduję się pierwsza i mam nadzieję, że nie popełniam falstartu. Temat niby prosty w założeniu, ale chyba tylko pozornie. Wiosna kojarzy się z reguły z topniejącym śniegiem - o który w naszym ocieplającym się klimacie coraz trudniej, pąkami na drzewach, rozkwitającymi kwiatami i słońcem. Teraz to wszystko wpakować w salon. Łatwizna...? No nie wiem :cat_huh: Z wiosną kojarzą się kolory i ja poszłam na skróty. Mój salon, to przede wszystkim akcenty zieleni, czyli koloru, który z wiosną ma najwięcej wspólnego. Czy rzeczywiście wyszło wiosennie..? :22-thinking-face:



26.04.2020_23-48-34.jpg


26.04.2020_23-31-36.jpg


Link do galerii:

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 27 kwie 2020, 15:03

Slicznie wyszlo! Bardzo elegancko i modern ale i radośnie i wiosennie jednocześnie! :hearts/green-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Marvi
Stalker
Stalker
Posty: 684
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:41

Post autor: Marvi » poniedziałek 27 kwie 2020, 22:16

Śliczna praca Kropesiu :D I to jest dopracowany, współczesny, modernistyczny salon! :D Bardzo kojące wnętrze! :)

Zaś u marvicza:

Kiedyś coś na pewno obiecałaś mi
Kiedyś coś na pewno, pamiętam jak dziś
Łąkę pełną maków, zabierzesz mnie tam
Stokrotka, stokrotka, stokrotka~!
Poddaję się, nie mówię więcej już nic

/"Stokrotka" - T.Love/

Ja podeszłam do tematu zgodnie z sumieniem i ze swoją "wiosenną" playlistą :) Czyli po prostu stokrotka! :D
1.jpg
2.jpg
Link: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » wtorek 28 kwie 2020, 08:25

Obie wcześniejsze propozycje są cudowne i obu dziewczynkom serdecznie gratuluję inspiracji :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: . Ze swej strony pragnę podziękować za pomysł na świetną zabawę :13-thumbs-up: .

Pozwolę sobie przedstawić moją koncepcję "Wiosennego salonu "- https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false , w którym dodatkowo znalazła miejsce jadalnia :)

salon1.jpg
salon2.jpg
Osoby ceniące sobie atmosferę pełną prawdziwie wiosennej świeżości powinny się tu poczuć zrelaksowane :D :14-face-throwing-a-kiss:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 28 kwie 2020, 16:07

Piękne pokoje, aż się proszą o rozsiądnięcie się z wiosennym drinkiem w dłoni - wygrzewając się na słoneczku, w otwartym na oścież oknie - tak jak ja dzisiaj. Aż się opaliłam troszeczkę :P

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 28 kwie 2020, 22:23

Wszystkie są śiczne. Maevicz ma ide mnie w ucho za za malo swiatła w jego salonie wyslanym do Galerii. Najczęstszy bład wysyłających pokoje. Taki pokoj wymaga od metra swiatła bo inaczej wychodzi ciemny i brudnawy na Galeryjnej foci. Tam trzeba 3 razy tyle światła ile byś zuzyla normalnie w grze. No ale to wiedza tylko Ci co juz pokojami w Galerii sie bawili. Po drugie taka ciekawostka - wsadzasz sima do takiego pokoju i tak dlugo zmieniasz kolory tych świateł az Ci wyjdzie arcydzieło na Galeryjnej foci, Mysle ze białe zimne swiatlo wydobyło by biel z tych platków stokrotki, Cholerny Maxis ze wszystkiego zrobił dziedzinę wiedzy i Ci co nie wiedzą maja w plecy. A ta Stokrotka to taki sielski radosny salonik. :hearts/yellow-heart:
U Bobi za to wykwintna elegancja - rózne odcienie zieleni od leśnego mchu po zielen swieżej trawy. Super dobrane te kolory przełamane sniezną biela - no tak zimne światlo ustawione XD - i sniezna biel pieknie kontrastuje z ta zielenią. Ale Bobi to juz mistrzostwo ma w operowaniu swiatlem w pomieszczeniach - zreszta tak samo jak Kropka. Nikte nie pomyslal zeby dac tu podrecznik o zabawie kolorami swiatła w pomieszczeniach.
Jak dla mnie wszystkie te pokoje sa wspaniałe - każdy w swoim rodzaju i odrębnym charakterystycznym dla danego autora stylu. :hearts/green-heart:
Ostatnio zmieniony środa 29 kwie 2020, 04:15 przez kreatora, łącznie zmieniany 1 raz.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » wtorek 28 kwie 2020, 23:28

Ja również uważam, że wszystkie zaprezentowane wiosenne salony są wspaniałe. :a_bravo:
Pierwszy pachnie zielonym wiosennym lasem, drugi to łąkowa stokrotkowa fantazja z żółtym akcentem, trzeci budząca się do życia pastelowa wiosenna natura. :02-grinning-face-smiling-eyes:

F0XY
Roznosiciel kawy
Posty: 1
Rejestracja: środa 29 kwie 2020, 20:33
Origin ID: xf0xy

Post autor: F0XY » środa 29 kwie 2020, 20:45

Też coś stworzyłam :a_thumbsup: niestety moja kolekcja dodatków w simsach jest póki co uboga ale mi się podoba to co stworzyłam :D
Załączniki
29.04.2020_20-51-30.png
29.04.2020_20-10-49.png

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 30 kwie 2020, 01:18

Wspaniałe prace dziewczyny! Ciekawie i nastrojowo u Foxy , pomysłowo pastelowo u Bobi, przepysznie stokrotkowo w Marwiczowie i do tego stylowy zielono-drewniany krop-art. na deser. Pysznie.
Też cuś podłubałem nazywając to dość odważnie :) New Life - bo wiosna to...zawsze nowe życie i co by nie było początek "tego dobrego" :) No i...przymierzam się kolejny rok do grania w sensie grania ,może tym razem sie uda :P Wtedy mój ludzik tez zyska nowe życie na dłużej niż zwykle.

Owe wypocinki są tu: https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
Obrazy są zaś autorstwa @Kropka
Załączniki
a29.04.jpg
b29.04.jpg
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 30 kwie 2020, 22:08

Normalnie mnie zaskoczyłeś Misiu!
To jest wspaniale skomponowany kolorystycznie cudny wiosenny salonik w minimalistycznym modern stylu. Ceglane sciany wyjatkowo dobrze pasują do żółtych foteli, regału i kanapy, tak samo jak do jasnego drzewo biureczka i stolika pod telewizor. Zielona wzorzysta wykładzina nadaje przytulności temu radosnemu pokojowi.
Obrazy Kropki świetnie dobrane dopełniają całości kompozycji kolorystycznej. :hearts/green-heart:

Tu mala dygresja - przeryłam katalog Kropki trzy dni temu i stworzyłam parcele zapchana jej zdjeciami i obrazami XD i zapisałam do biblioteki. Co ja sie naklęlam jak sie okazało ze niektore sciany z tymi fociami i obrazami są gigantyczne i po skosie XD Musialam wszystkie zdjecia i obrazy poprzenosić na krotsze sciany i nie po skosie. Jak cos budujesz na parceli 30x20 i na koncu gdy chata juz stoi chcesz ja ozdobic obrazami to odkrycie ze sciana pobrana od tworcy z katalogu rozwali ci chate jest szokujace. :a_angry2: A ze zaparłam sie na te focie, bo sliczne to 2 godziny z nimi walczyłam. :cat_mwaha:
No i u mnie wszystkie obrazy Kropki w ramach tak samo jak i fotki. Sima musialam na ta parcele wrzucic aby oprawić obrazy, a szczegolnie focie muszą miec ramki. Obrazy bez ramy czasem nawet lepiej pasuja jednak niz te w ramach, ale focie bez ramek wygladaja okropnie, Wprawdzie mozna dodac ozdobne ramy z MOO ale tego juz by mi sie nie chciało robić.
Dzieki Kropeczko za ta twórczość :hearts/heavy-black-heart:
Obrazy roseymow są fajne ale ona nie ma tak roznorodnych tematycznie jak ty. a szczególnie nie ma takich co pasuja do modernu. Tak wiec bede korzystac zreszta tak samo jak z twoich Delsu, bo niektore Twoje focie są genialne do modernu. :hearts/heavy-black-heart:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 30 kwie 2020, 23:11

Elu, warto sobie stawiać ścianki z obrazami...pod ziemią ,pod budynkiem i wyciągać sobie na dane piętro potem, wtedy nic sie nie zepsuje no chyba że mamy już 2 poziomowa piwnice pod chatą.Przy okazji (bo przynajmniej ja tego nie wiedziałem lub zapomniałem) ,można w trybie życia edytowac fotografie robione simem w sensie zmiany filtrów no na czarnobiały, cieplejsze, zimniejsze kolory itd. Ps dzięki serdeczne! Ostatecznie zrobiłem cała chałupe ale nie wiem czy to sie nadaje do pokazywania gdziekolwiek :O
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » piątek 01 maja 2020, 15:30

Oj, Wiosna musi się nachodzić, aby sprawdzić wszystkie cudowne miejsca przygotowane na jej powitanie.
@Kropka przyjęła Wosenkę w komfortowym, wytwornym mieszkaniu, urządzonym z klasą w słodkim czekoladowym kolorze z przytulnymi zielonymi akcentami.
@bobas52 na przywitanie Wiosny wysprzątała pokój, w którym teraz jest czyściutko, elegancko, gustownie i ciekawie.
@Marvi z kolei zaprosiła Wiosnę do radosnego pokoju, przyjęła ją ze śpiewem na ustach i z przytupem, a na cześć Pani Wiosny, położyła nawet stokrotkowy dywan.
W pokoju urządzonym przez @FOXY rozgląda się wokół, jest tam bowiem sporo miejsca i mnóstwo ciekawych rzeczy do zobaczenia.
Natomiast u @SimDels Wiosna rozgościła się na dobre. Z radości zazieleniła wszystko wokół.

Kochani, wszystkie prace są wspaniałe, o niepowtarzalnym klimacie. Tak bardzo chciałabym je zaserduszkować i zalajkować w Galerii, tylko że moja przygoda z galerią skończyła się, zanim się jeszcze zaczęła. Wstyd się przyznać, ale sprzęt miałam z najwyższej półki, tylko że to było dobrych kilka lat temu. Teraz nie odpowiada standardom nawet Czwórki. Do Galerii nie mam więc dojścia. Co najwyżej mogę prace pooglądać na oficjalnej stronie EA, ale po zalogowaniu się brak jest możliwości dodania komentarzy i lajków. Niestety :(

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 01 maja 2020, 16:43

@F0XY

@Aericia kochana Nie wieYm czemu ten nicki mi na tej stronie nie działaja.. nawet Twoj - please zrób zób z tym coś o ile jeszcze wirus Cię nie dopadł - oby nie - odpukuje
A wracajac do wiosennego saloniku Foxy
Twoj salonik tez mi sie bardzo podoba. jest elegancki i przytulny
Ten salonik powinien miec nazwe "Wiosna w lesie" Snieg juz stopnial i ciemna ziemia za chwile obrodzi zielenia. Pierwsze niesmiala zieleń tu i ówdzie juz sie pokazała obradzając zielona kanapą i pieknym zielonym obrazem. Las - znaczy tfu - jedna ściana saloniku pokryła sie juz pierwszą zielenia - jakoś ten kolor mi sie skojarzył z kolorem swiezych liści brzozy.
Czarne meble przypominaja mi czerń pni powalonych drzew lezacych na dnie lasu. Dywanik - kawalek zeszlorocnej zżółkłej trawy. Bardzo mi sie podoba ta odrobine romantyczna ale i powazna leśna kompozycja. Jest elegancka, spokojna i spójna - ten pokój ma w sobie "duszę" - cos wiecej niz tylko zestawienie mebli i kolorów.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » piątek 01 maja 2020, 20:58

Wszystkie prace stworzone na wiosenne wyzwanie są wspaniałe. Każda, niby wiosenna, ale zawiera inny klimat, od eleganckiego po radosny. Od wesołej zieleni po stonowaną biel z wiosennymi akcentami. Piękne salony!!!

Generalnie na The Sims 4 postawiłem grubą krechę. Nie miałem ochoty ani na granie, ani na tworzenie czegokolwiek, nawet na zaglądanie do gry. Dopiero to wyzwania pobudziło we mnie wenę :) Przebudziłem się. Dlatego stworzony pokój nazwałem Wiosenne przebudzenie
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Wygląda zaś tak:
.
spring motyle.jpg
.
spring.jpg

Awatar użytkownika
Violent_Violet
Roznosiciel kawy
Posty: 13
Rejestracja: sobota 07 gru 2019, 00:58
Lokalizacja: Wielka Brytania
Origin ID: ViolentSimmer

Post autor: Violent_Violet » piątek 01 maja 2020, 23:39

Caly domek dostepny >>> viewtopic.php?f=12&t=766&p=10396#p8822
Oraz Na Glerii. Dajcie znac czy za malo wiosny czy w sam raz
Załączniki
05-01-20_8-10-32 PM.png
05-01-20_8-09-19 PM.png

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » sobota 02 maja 2020, 14:02

Do pokoju @Wikki Wiosnę zwabiły słoneczne zasłony. Troszeczkę się wystraszyła buzującego na kominku ognia, ale gdy zobaczyła fruwające motyle, wszechobecne pąki kwiatów, kolorowe pisanki wiedziała - przebudzenie stało się faktem :)
Wiosna jednak nie spoczęła w jednym miejscu, powędrowała do salonu @Violent_Violet , dyskretnie podziwiając ład i harmonię pomieszczenia, zauroczyła ją ściana z kwiatami i ta z bibelotami na półkach :)

Moi Drodzy, kolejne cudne projekty, które można podziwiać bez końca. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!

Awatar użytkownika
M3lcik
Pisarz
Pisarz
Posty: 52
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 17:57
Lokalizacja: MMz
Origin ID: M3lcik

Post autor: M3lcik » niedziela 03 maja 2020, 18:00

Ah, zapachniało wiosną! Wszystkie prace są świetne, ale co się dziwić jak mamy takich dobrych kreatorów. Chociaż bywam rzadko na forum (wybaczcie :cat_angel: ) nowa zabawa skusiła mnie do stworzenia swojego wiosennego salonu. Jak ma być wiosennie to koniecznie muszą być kolory i rośliny!! :hearts/growing-heart:

Salonik ( z kuchnią) w Galerii -> https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false
@kreatora tym CC były jednak meble kuchenne :cat_mwaha: Nie zauważyłam,że dodane były niewłaściwe, ale już poprawiłam błąd i salon wyświetla się bez "klucza" :D
Załączniki
02.05.2020_16-33-15.jpg
02.05.2020_16-32-39.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » poniedziałek 04 maja 2020, 01:34

No w grze to wyglada cudnie jak widać. Dzieki temu lustru na scianie to jest szalenie wytworne pomieszczenie.
Tu juz prawie koniec wiosny w tym pieknym saloniku. Czuć nadchodzące upalne lato - zieleń roślin jest już ciemniejsza a wszystkie kwiaty zakwitły rozmaitymi barwami. Taka hiszpańska wiosna z rozgrzaną pomarańczową gleba - upał wisi w powietrzu...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » wtorek 05 maja 2020, 13:55

W barwnym salonie @M3lcik wiosna zagościła na dobre, zakwitła wszystkimi kolorami kwiatów i jest pięknie!

Zachęcona i zmobilizowana przez @Marvi przesyłam swoją propozycję wiosennego salonu. Jednak w odróżnieniu od innych projektantów, którzy stworzyli fantastyczne nowoczesne i współczesne salony, ja wiosnę zaprosiłam do "wiejskiej" chaty. "Witaj Wiosno" :a_jumping:
wiosna nimfa.jpg
wiosna  drzewo 1.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyzwania”