Kwiaciarnia

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Kwiaciarnia

Post autor: Alibali » poniedziałek 13 cze 2022, 22:48

Tak mnie naszła ostatnio refleksyja, że ja i owszem - trochę sobie pograłam, trochę pobudowałam, ale nie prowadziłam w grze żadnego interesu ;)
Nie to, że zapragnęłam nagle dorobić lupanar do Percivalowego saluunu, ale że tak w ogólności... Dziewczyny budowały piekarnie, ciastkarnie, sklepy wielkotowarowe, a Alutka co?
Alutka na emeryturze, ot co! :a_grin2:

Jakiś czas temu zaczęłam budowę kamieniczki w Promenadzie Magnolii, która w założeniu miała służyć do prowadzenia jakiegoś interesu. No i padło na kwiaciarnię! Ale coś powoli mi szło, a w międzyczasie także Perci wysmażyła własny interes kwiaciarniany, toteż pomysł leżał odłogiem. Zaistniał jednak problem z parcelą, która znienacka została porzucona przez dziewczynę, z której inicjatywy w ogóle zabraliśmy się za przebudowę Newcrest. Tak na marginesie to raczej się nie zdarza, że pilot samolotu nagle postanawia sam wysiąść w trakcie podniebnej wycieczki, a reszta pasażerów leci dalej! No ale cóż - może dziewczyna w szpitalu leży :(
Zaczęłam więc dłubać gęściej i częściej przy mojej parcelce, nic nie mówiąc nikomu, bo już tak mam, że jak coś ogłoszę, to NA PEWNO to nie wypali. No, ale Kropesia w końcu zlitowała się nad pustostanem i postawiła tam klub.
Moja parcelka też więc już się raczej nie przyda, bo już jest komplet, ale może służyć jako alternatywa jeśli komuś się spodoba ją postawić, i mieć parcelę mieszkalną, ale z własnym biznesem. A że u mnie też ostatnio kiepsko z czasem, toteż parcelka nie ponaglana konkretnym terminem powstanie trochę z opóźnieniem.


Chciałam pokazać kilka fotek na udokumentowanie, że coś tam powolutku powstaje, że nie leniuchuję, jak mi co niektórzy wytykają :)



Jak już wspomniałam - zbudowałam tę kamieniczkę na jedynej wolnej parceli w Promenadzie Magnolii. Działeczka ma powierzchnię 30x20

kwiaciarnia panorama.jpg

kwiaciarnia2.jpg

fas.jpg


Fotki robiłam o różnych porach dnia sprawdzając jakość oświetlenia naturalnego.

kwiaciarnia enface.jpg


Zrobiłam też wersję o ciemnych oknach, ale wydaje mi się, że te jaśniejsze nadają trochę weselszy wygląd kamieniczce i otoczeniu.

kwiaciarnia.jpg


Z tyłu domu jest dobudowana niewielka szklarnia, która służy jako podręczne centrum zaopatrzenia i poletko doświadczalne :) W obecnej chwili postawiłam onok szklarni obiekty do zabawy dla małej córeczki właścicielki.

kwiaciarniatył.jpg

Fotki z pomieszczeń mieszkalnych wstawię gdy już umebluję całość:)


Wnętrze kwiaciarni jest niedokończone, choć już coś tam widać.
Kwiaciarnia zajmuje cały dół kamieniczki i składa się z dwóch pomieszczeń sklepowych oraz kantorku (służącego też po części za składzik, wiszą tam jak widać pęki kwiatów suszonych do przyszłych kompozycji. Ściana oddzielająca kantorek od sklepu jest przeszklona, aby nadać większej przestronności pomieszczeniu). Obok kantorku - po drugiej stronie schodów prowadzących do części mieszkalnej - usytuowana jest niewielka łazienka. W kantorku jak przystało na centrum dowodzenia znajduje się komputer, a nieopodal jest wejście do szklarni. Jest też mała sofka, aby właścicielka rozprostowała kości, po wyczerpującym podlewaniu i pieleniu roślin.
W pierwszym pomieszczeniu sklepu jest usytuowana lada z kasą oraz kwiaty doniczkowe - stojące, wiszące i naścienne, oraz najróżniejsze kompozycje roślinne. W drugim pomieszczeniu stoi stół do układania bukietów oraz gotowe bukiety i wiązanki. Jestem bardzo ciekawa, jak sprawdzi się w grze takie rozwiązanie - czy klienci będą podchodzić do lady, czy od razu walić pod ten stół florystyczny? Podpowiedzcie mi - czy trzeba ometkować bukiety (wystawić ceny) aby to działało? Myślałam o sprytnym wmontowaniu w tym pomieszczeniu tego kramu z bukietami ślubnymi z pakietu ślubnego, ale nie wiem jak to zadziała - muszę to przetestować najpierw. Szkoda, że zatrudniając kogoś do obsługi tego kramu gra przydziela losowego NPC-a, mogłaby przecież obsługiwać ów kram sama właścicielka. Zatrudnienie NPC-a kosztuje dodatkowo! :22-thinking-face:
Właściciel może mieć wszystko na oku, bo pomieszczenia są ze sobą połączone w wygodny sposób, nie trzeba robić "kilometrów" by ogarnąć całość.


kw wnętrze1.jpg


kw wnętrze2.jpg


kw wnętrze3.jpg


kw entre.jpg


Pomieszczenia mieszkalne zajmują dwa poziomy. Pierwsze piętro to obszerny salon i kuchnia oraz spora łazienka. Na drugim są dwie sypialnie i dwie łazienki. Większa jest połączona z sypialnią, do drugiej jest dostęp z przedpokoju. Z pokoju (w założeniu - dziecięcego), jest wyjście na balkon - loggię. Jednak mieszkalnej części jeszcze nie umeblowałam, choć mieszka tam już właścicielka kwiaciarni wraz z córeczką. Tu ciekawostka - pierwszy raz gram ciemnoskórą rodziną :)



mieszkanki.jpg

niger2.jpg

niger.jpg

Nie będzie mnie kilka dni w domu, więc meblować zacznę w przyszłym tygodniu dopiero, ale na pewno parcelkę udostępnię, bo jest bez cc :) Cud jakiś czy co? :cat_mwaha: :cat_no:

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 14 cze 2022, 20:47

Sliczny bardzo stylowy domek - kwiaciarnia! Cudna bryła i dachy, fajny pomysł na dostawioną szklarenkę.
Sklep slicznie urządzony a towar dodaje urody pomieszczeniu. :hearts/heavy-black-heart:
Personel cudnej urody na pewno wyszedł spod twojej ręki :D
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 15 cze 2022, 09:33

Piekna, bogata w detal i mocno kojarzy się z chyba Twoimi ulubionymi klimatami bo mogłaby sobie stać spokojnie np. gdzieś w Edynburgu czy Londynie :a_bravo:
Podoba mi się to rozwiązanie ze schodami i cała fasada. Bryła jest różnorodna bo jest i cześć z tarasami, bardzo malowniczy budynek a wewnątrz wspaniała kwiaciarnia.
Zadbałaś o najmniejszy szczegół :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo:
Kramiki działają (zatrudnienie npc poprzez kliknięcie na stół) zarówno na publicznych parcelach jak i na mieszkalnych z tego co pamiętam ale nie wiem czy npc wlezie ci do środka domu ,łatwiej mu będzie jeśli na zewnątrz będzie kramik np pod parasolem także ale jeśli odkryjesz ,że się mylę to koniecznie daj znać bo szczerze mówiąc nie pamiętam jak z tym jest (czy npc odważą się wleźć jeśli to budynek mieszkalny z normalnymi drzwiami zamiast np. łuku w tym miejscu bo to w razie czego jest jakieś obejście przepisów też ;) )
Ps. Personel fantastycznie realistyczny ,masz dobrą łapkę także do simów.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » środa 15 cze 2022, 17:06

Piękna kamieniczkowa kwiaciarnia! Taka... w moim stylu. Świetna bryła i ciekawie zaaranżowane otoczenie, szklarnię tam chyba widzę, taką ze zdobionym, szklanym dachem :) Właścicielka i je córeczka - to dwie urocze kobietki, mała i duża. Bardzo realistycznie wykonane. Ciekawie postawione schody zewnętrzne, które prowadzą od razu na piętro. :)

Nie wiem jak z kramikami, bo ja takie dałam w klinice weterynaryjnej na parterze i jak się kliknie na stół czy budkę, to przychodzi sprzedawca. Trzeba by w grze sprawdzić jak jest z domem mieszkalnym czy ze sklepem. Jeśli chodzi o ometkowanie towarów, to da się to zrobić tylko na parceli sklepowej. I ja w swoich sklepach to robię. Ale trzeba się liczyć z tym (przetestowane), że niektóre towary (choć raczej mniejszość, przynajmniej u mnie tak się zdarzyło) po przeniesieniu sklepu do nowej gry, będą nieometkowane. Nie wiem od czego to zależy.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”