Latarnia

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Latarnia

Post autor: Alibali » czwartek 15 wrz 2022, 23:23

Wreszcie skończyłam dom do naszego nowego wspólnego miasta - Simburga. Parcela jest dość spora - 40x30, na mapce oznaczona jest nr 22
Parcela nie zawiera cc, ale użyłam przy jej tworzeniu narzędzia TOOL. Za jego pomocą "przewróciłam" reflektory, by jak w realu - omiatały swoim światłem okolicę z wysokości ostatniego poziomu latarni.
Dom jest piętrowy, może w nim zamieszkać rodzina z trójką dzieci.


1 Dom i latarnia.jpg


2 dom en face.jpg


3 tył.jpg


kampa latarni.jpg


ogólny.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 15 wrz 2022, 23:48

Na parterze znajduje się mały hol, kuchnia, jadalnia, sypialnia dla dwojga dzieci i łazienka z prysznicem.


Rzut ogólny parteru

parter rzut.jpg




Kuchnia

kuchnia1.jpg


kuchnia2s.jpg


kuchnia2.jpg


kuchnia3.jpg


kuchnia5.png



Jadalnia

Oprócz stołu na 6 osób znajduje się tam także bar i półki z "soczkiem"



jad.jpg


jad2.jpg



Salon


W salonie oprócz typowych mebelków znajduje się kącik dla kota sprytnie ukryty pod schodami prowadzącymi na piętro



salon1.jpg


salon2.jpg


salon3.jpg

sch.jpg





Pokój dla mniejszych dzieci



dziec1.jpg



dziec2.jpg



dziec3.jpg



dziec33.jpg





I na koniec malutka łazienka z prysznicem i kącikiem gospodarczym


łaz dolna.jpg


łazd2.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 wrz 2022, 00:26

Na pięterku znajdują się: hol, sypialnia rodziców, pokój nastolatka i łazienka z wanną


Rzut ogólny piętra

piętro rzut.jpg



Sypialnia


master bedroom1.jpg

master bedr2.jpg




Pokój nastolatka - znajduje się w nim akwarium i sporo okazów kolekcjonerskich


teen.jpg

teenroom1.jpg




Hol z zacisznym kącikiem do poczuytania przy kominku


hol1.jpg


hol.jpg




I na koniec górna łazienka (z wanną)



łaz góra1.jpg

łazgór2.jpg



Cena parceli 179 962 simoleony :P



Link do pobrania w galerii
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... axis=false

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 wrz 2022, 01:26

@Percival159 Perci - dzięki za zwrócenie uwagi o braku odpowiedniego tagu - już naprawiłam błąd- usunęłam tamtą parcelę i wysłałam po raz drugi z tagiem Simtopiacity3 (jest też w nazwie parceli). Przepraszam, że usunęłam także i twój komentarz z parcelą, ale nic straconego :) Dzięki też za dobre słowo - nie dopracowałam tak ładnie terenu wokół, bo nie umiem tak jak ty czy Bobi albo Kropesia.

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 16 wrz 2022, 11:50

Alu, przepiękna ta Twoja latarnia, wykonana z pomysłem, świetnie wygląda w otoczeniu. :) Kolorystycznie, żywa, biało-czerwona, wyróżnia się na tle szarego domku. Zaś sam domek latarnika i jego/jej rodzinki - uroczy, taki prawdziwy, domowy, widać, że zamieszkany, ściana ze śladami zwierzęcych pazurków, :D zapełniony kosz na pranie, mebelki kuchenne prześliczne, ale widać, że używane. Wewnątrz kolorystyka w moim odczuciu taka wodno-morska, zresztą dużo dekoracji oceanicznych wszędzie, co nadaje domkowi swoistego klimatu. Czuje się tu morze, ocean, nawet jeśli nie wygląda się za okno. :)

I nie pisz mi, że nie umiesz otoczeń tworzyć, bo robisz je świetnie! To tutaj jest naturalne i pięknie wkomponowuje się w teren. :)

Bardzo dobrze, że podmieniłaś parcelę w Galerii na nową z tagiem. Ta poprzednia wisiała tylko chwilę, więc warto było to zrobić, dobry pomysł. Będę później odpalać grę, to napiszę jeszcze raz komentarz i zostawię serduszko. :14-face-throwing-a-kiss: :05-smiling-face-open-mouth:
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 wrz 2022, 14:56

Dzięki za tak miłą ocenę. Nie jestem jednak zadowolona z otoczenia, Chciałam jak najszybciej oddać parcelę, bo znów cały październik mam wypełniony wizytam u lekarzy, a pośpiech niczemu dobremu nie służy.... Choć jak powiadają dobry jest przy łapaniu pcheł!
Starałam się włożyć do domku jak najwięcej przedmiotów z gry, i obiektów z debugu, kojarzących się z morzem, rybami, zawodem rybaka, stąd tyle morskich elementów.

W pomieszczeniach latarni urządziłam tak do końca jedynie dwa studia - jedno pomieszczenie dla pasjonata domowej wytwórczości, a drugie - dla artysty malarza.
Do trzeciego wstawiłam jedynie keyboard i gitarę, można ewentualnie wstawić piecyk do ogrzania pomieszczenia, i jakiś przytulny fotel, półeczkę z książkami - i dziewczyna muzyka mogłaby mu towarzyszyć w tej samotni, zajmując się własnymi sprawami, będąc jednocześnie audytorium :)
Ale moja parka, którą tam wprowadziłam żadnej zachęty nie potrzebuje. Wstyd się przyznać, ale pierwszy raz mam taką parę, która rwie się do siebie kilka razy dziennie. Robiłam pauzę i musiałam szukać ich po parceli, żeby coś przetestować, ale przy tym nie musiałam zerkać na dół na pasek by wiedzieć, co robią! Przy tym oboje byli tworzeni osobno - wprowadziłam ich do siebie zupełnie losowo, a mają paski uczuć wypełnione prawie od początku na różowo na maksa, a ich ikonki mają ciągle różowy kolor tła :P Aż mi wstyd, że stworzyłam takich popaprańców bez zahamowań! Tylko patrzeć, jak lada moment pokoje dzieciaków się zapełnią!

I jeszcze na koniec jedna konstatacja. Bardzo niemiło zaskoczyło mnie to, że promienie reflektorów nie omiatają nieba tak jak się spodziewałam :( Narzędziem TOOL przewróciłam je na bok i umieściłam w takiej pozycji, by promienie świeciły jak w prawdziwej latarni, a nie do góry. Były tam okna więc pomyślałam sobie, że pewnie nie ma tego efektu właśnie przez te szyby. Zamieniłam więc okna na łuki. I też nic. Owszem - światło widać, ale promienie nie przeczesują okolicy jak powinny. Ktoś może ma jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 16 wrz 2022, 18:36

Pomysł z latarnią zacny. Zbłąkanym wędrowcom jej światło wskaże drogę do domu. Wstyd się przyznać ale nie było mi dane w realnym życiu obejrzeć, nawet z daleka, żadnej latarni morskiej. Znam je jedynie ze zdjęć internetowych. Kolorystycznie podobna jest do latarni Rozewie.

latarnia Rozewie1.jpg

Jeśli chodzi o sam domek latarnika, podoba mi się to, że konsekwentnie utrzymałaś go w stylu marynistycznym, zarówno w kolorycie fasady domu jak i w aranżacji wnętrz. Mamy tu sieci rybackie, koło ratunkowe czy trofea rybackie jako elementy dekoracji ścian.
Znakomity hol z zacisznym kącikiem do poczytania przy kominku, to jedno z moich ulubionych miejsc (ale nie jedyne) :) bo lubię czytać książki i chętnie pobujam się w fotelu :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: oraz salon, który o ile dobrze widzę ma "francuskie drzwi" prowadzące na taras.

Resztę obejrzę w grze po postawieniu latarni. Zarówno pomysł jak i samo wykonanie zasługują na :a_bravo:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 wrz 2022, 20:38

@bobas52 Bobinko wiem, że zgrzytasz zębami na pokój dzieciaków, ale chciałam troszkę odciążyć dom od tych niebiesko kremowych pasteli, i jakoś go ożywić. Żeby być konsekwentnym, dałam tam także niebieską ścianę (w zasadzie indygo) i dużo elementów niebieskich. Ale wiem, że i tak misz masz nie leży w twojej naturze o parcela niekoniecznie będzie twoją ulubioną. Pocieszam się, że masz tam ulubiony kącik na pięterku :)

I wiem, że tylko przez grzeczność nie dostałam reprymendy za nie wyłączenie siatki w trybie budowy. Pamiętałam, ale nie za każdym razem, a cofałam wyburzanie ścian w trybie budowy właśnie. Następnym razem napiszę sobie wielkimi literami kartkę i postawię przed nosem - wyłącz siatkę! :)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 16 wrz 2022, 21:36

Piękna charakterystyczna budowla ,mega pomysł z ta latarnią ale sama chata przy niej to tez nie taka znowu skromna chatka latarnika tylko niezła rezydencyja :12-smiling-face-sunglasses:
Zastanawiam się czego użyłas jako światło latarnii, chętnie się przyjrze jak wlezę do galerii i pobiorę. Wieża jest bardzo efektowna i myśle że ciekawie będzie sie prezentować na wyspie.
Co do wnętrz to wow :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: kolorowo i bogato,pięknie. Każdy zakątek pełen detali, rzeczy na pralkach itd... ciekaw jestem ile czasu ci to zajęło (bo sam tak szczegółowo i w przemyślany sposób to bym meblował może z parę dni spokojnie). Nie boisz się ciekawych połaczeń jak nowoczesne mebelki obok komody bardziej retro ale robisz to w taki sposób ,że wszystk0o razem w ciekawy sposób współgra :a_bravo: :a_bravo: :a_bravo: Pokój dzieckowy jest chyba de best dla mnie bo lubie też taki kolorowy freestyle-miszmasz tudziez artystyczny "niełąd" nad którym trzeba się trochę napracować i mieć do tego trochę wyobraźni. Tobie jej nie brakuje więc pomieszczenia są rewelacyjne :91-ghost:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 16 wrz 2022, 22:19

@SimDels - Miszka - po zbudowaniu wieży (a znów wykorzystałam twój patent na zbudowanie czegoś wyżej niż można), przewróciłam na bok dwa reflektory za pomocą narzędzia TOOL, i podniosłam z ostatniego piętra za pomocą klawiszy [shift] +[9] Ten drugi reflektor musiałam obrócić TOOL-em dwa razy, bo trzeba go było ustawić poziomo i tyłem do poprzedniego.
Jednakże nie dało to zadowalającego efektu, bo nie wiedzieć czemu, promienie nie omiatają okolicy, tylko rozjaśniają wnętrze tej ostatniej konstrukcji. Myślałam, że to przez szyby... Ale szyby usunęłam, wstawiłam łuki zamiast okien, i nadal nic. Być może reflektory zajaśniałyby pełnym blaskiem, gdyby je rozsunąć i lekko wyściubić poza ściany, wtedy by to może zadziałało. Jednakoż kończyłam parcelę tak późno w nocy, że nie miałam już siły testować tego. Następną noc zarwałam z kolei na obfocenie parceli, i wgrywaniu zdjęć do kącika. I tęż to robiłam na raty, bo cardzo wolno mi idzie obróbka. Obrabiam zdjęcia na różne sposoby, ale najczęściej korzystam z prnt screen na klawiaturze, i wklejam do otwartego Photofiltre'a.
Z tego narzędzia korzysta mi się najlepiej. Szkoda, że zdjęcia w grze robione są w formacie png, o którym wiemy, że wychodzą te fotki kilkumegabajtowe. Prntscreen daje z kolei pliki bmp, które są jeszcze większe. Dużo czasu zajmuje mi więc zmniejszanie ich i zapisywanie w formacie jpg tym Photofiltre.
Narzędzia TOOL nie musimy mieć w grze pobierając parcelę, ale biada temu, kto zechce manipulować przy obiektach, które przesunięto lub przekręcono tym narzędziem - spowoduje to natychmiastowy powrót do pierwotnego położenia i konstrukcja się rozsypuje. Więc chcąc coś poprawić we wgranej parceli musimy robić to za pomocą TOOL, czyli krótko mówiąc wgrać to narzędzie. Już wiele razy się przekonałam, że jest niezwykle przydatne, a użycie nie naznacza parceli jako zmodyfikowanej, więc warto się przekonać.

Budowanie zajęło mi sporo czasu, bo nie budowałam tej latarni za jednym przysiadem. Sam pomysł latarni kiełkował we mnie od dawna, i kilka razy już się przymierzałam do budowy tejże. Aż nadejszła chwila.... I pooszło! Po drodze miałam jednak dużo różnych spraw, nie tylko domowych, czy dotyczących mojego obecnego neverending story... Spieszyłam się, bo zbliża się październik, a z nim kolędowanie po gabinetach w zastraszającej częstotliwości.

Cieszę się, że parcelka się podoba. Kilka pomysłów (budowlano-konstrukcyjnych raczej) podpatrzyłam w pracach pobranych z galerii, ale 90 procent to moje własne patenty.
Przyznać się też muszę, że rozdarta byłam między ochotą zbudowania tej latarni, a pomysłem na cmentarz, gdyż teraz, po wyjściu nowych nawiedzonych zestawów - łatwiej w grze uzyskać nastrój grozy i nieziemskich zjawisk na "smyntorzu". A dwóch parcelek wziąć nie mogłam, bo nie wiedziałam czy nawet z tą jedną sobie poradzę.

Edit - gapiszcze ze mnie do kwadratu bo nawet nie doczytałam, że Agusia buduje smyntorz. A ja tu smęcę, że serce mnie na cmentarz ciągnie, jak kiedyś na stację kolejową. Sorry Agusiu - mam nadzieję, że się nie obraziłaś i twój cmentarz niedługo przyjmie pierwszych lokatorów w Simburgu :) Tzn nie mam zamiaru zejść z tego świata, choć myślę, że najwyższa pora, skoro już nie kontaktuję :(

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » sobota 17 wrz 2022, 09:28

Wypróbuj darmowy photoscape; w menu są dwa edytory,typowy z efektami do pojedynczej fotki i drugi prostszy do edycji zarówno pojedynczej foty jak i wielu na wąż czyli paroma kliknięciami zmienisz wielkość i format np 20 czy więcej fotek jednocześnie. Cmentarz to też ciekawy pomysł ale rozbawilaś mnie z nawiedzonym i zestawami bo w pierwszej chwili pomyślałem że to taka luźna ocena ostatnich kitów 😄 latarnia jest super fajnie że pobawilas się toolem ja się do tego jeszcze nie zebrałem jakoś choć wiem że można fajnie pocudować co pokazałaś z tymi światełkami 👌
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 17 wrz 2022, 22:38

@SimDels - Michał, ja tobie gorąco polecam to narzędzie, bo jako budowlaniec uwielbiający szachulcowe, stare zabudowy idealnie byś to narzędzie wykorzystał właśnie do tworzenia szachulców własnej konstrukcji. Za pomocą tego narzędzia tworzy się naprawdę niesamowite rzeczy - pooglądaj tutoriale, które umieścił właśnie TwistedMexi na swoim kanale, blogu i patreonie. Ja nie umiem nawet ogarnąć tego, bo na pamięć trzeba znać choćby obiekty z debugu,, żeby wykorzystać wszelkie możliwości. Najbardziej zachwyciłam się takim czymś w szczytach dachu, (nie mogę przypomnieć sobie nazwy), ale wklejam ci fotkę

Obrazek


a użył tego patentu niesamowity PlumbobKingdom w tym domu - zobacz to na jego speedbuildzie -



Wybaczcie mi coraz liczniejsze literówki, ale znów wyjadłam litery na klawiaturze i piszę praktycznie w ślepo... :(

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 18 wrz 2022, 10:17

Śliczny domek latarnika i jego rodziny. Wnętrza świetnie rozplanowane i pięknie udekorowane. Kolorystyka nawiązująca generalnie do koloru morza z akcentem błękitu w większości pomieszczeń. Szczególnie spodobał mi się kolorowy i wesoły pokój dziecinny :)
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 18 wrz 2022, 20:07

Dzięki Elu - dzięki zresztą wszystkim za miłe słowa w galerii. Tak mało do niej cokolwiek wysyłam ostatnio, że praktycznie tam nie bywam. Więc wszystkich galeriowiczów bardzo gorąco przepraszam za to "niebywanie"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ala buduje”