Bezdomni Simowie

Mnóstwo ciekawych porad ułatwiających rozgrywkę w The Sims 4
Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Bezdomni Simowie

Post autor: Nisełka » poniedziałek 15 kwie 2024, 22:47

Przy pełnoletnich Simach sprawa jest prosta dzięki m.in. wskazówkom z tego linka https://snootysims.com/wiki/sims-4/the- ... ull-guide/ . Ale jak zrobić bezdomnym nieletniego Sima? Czy to też zależy od konkretnego uniwersum, gdzie wobec konkretnej koncepcji możemy wgrać moda na nieletniego bezdomnego?

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 16 kwie 2024, 20:51

Nisełko - nastolatkowie mogą mieszkać samotnie, ale szczerze powiedziawszy to nie widziałam bezdomnych nastolatków, ani tym bardziej dzieci. Sądzę, że gra wpisana jest w jakieś odgórne standardy, które zabraniają pokazywania przemocy, ubóstwa, wyznań religijnych, bezdomności dzieci. Nawet pozbawiono gry kultowej postaci pojawaijącej się od początku serii - złodzieja! Sim może być co najwyżej kleptomanem. Jest kariera policjanta, ba - nawet możemy udać się z tym policjantem do jego pracy na posterunek - a złodzieja brak! Gdzie tu logika!

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3363
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 16 kwie 2024, 21:42

Zawsze możesz sobie pomieszkać simami poza domem i długo nie wracać oraz nie iść do szkoły czy pracy jeśli ludzik takowa ma (tudzież z pracy zrezygnować) bo w sumie znając czwórke to żadnych konsekwencji pewnie nie będzie :85-smiling-face-horns: Ps: i zarabiac możesz np brzdąkaniem na ulicy na gitarze :79-face-cowboy-hat:
ps2: nikt nie zabroni ci też zbudowac hacjendy sima w formie np ruiny domu (pustostan) czy fragmentu lasu, namiotu itd
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » środa 17 kwie 2024, 17:02

@Alibali @SimDels Dzięki. Zresztą jednak znalazłam jakieś wskazówki https://snootysims.com/wiki/sims-4/the- ... challenge/

@Alibali Wiem, ale - jak w przypadku pytania w temacie Mody i CC na treści 18+ - chodzi mi o rozwinięcie rozgrywki, a nie promowanie negatywnych treści.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3513
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 18 kwie 2024, 11:52

Nisełko - nie wiem, gdzie i w którym miejscu polecałam ci jakieś negatywne treści, ani tym bardziej nakłaniałam do ich promowania??? Jeśli odnosisz się do mojej wypowiedzi post wyżej - to nie proponuję ci przecież niczego! Wspominam jedymie o braku logiki twórców gry, którzy stworzyli karierę policjanta, rozwinęłi ją w rozszerzeniu "Witaj w pracy", umożliwiając "pójście" z Simem na posterunek, rozwinięto wizualnie tę karierę dodając wszelkie "gadżety", a zabrakło miejsca na kultową postać złodzieja, czy komornika, słodząc tę grę do granic możliwości.
Jak dla mnie - bardziej niepokojący jest kierunek, w jakim (jak domniemywam) zamierzasz potoczyć swoją historyjkę. No ale twoje zabawki - twój biznes, i póki nie przekroczysz w tym granic zastrzeżonych dla Pegi12+ to nic mi do tego.

Nisełka
Felietonista
Posty: 107
Rejestracja: sobota 09 mar 2024, 12:34
Origin ID: niselka

Post autor: Nisełka » czwartek 18 kwie 2024, 12:11

@Alibali O nic cię nie posądzam. Po prostu myślałam, że mnie przestrzegasz, bym uważała co zamierzam wprowadzić do rozgrywki, by mnie o nic nie oskarżono. I masz tu rację, bo nieostrożny gracz może się nieźle przejechać, choć nie miał złych zamiarów. I właśnie dlatego może dobrze by było, gdyby EA dali szczegółowe wskazówki, jak powinien postępować gracz, który chce prowadzić w TS szeroko rozumianą ostrzejszą rozgrywkę, ale jednocześnie nie ma na celu łamania prawa, czy w ogóle promowania czegoś negatywnego. Ale o tym może w innym wątku, by tu nie robić kolejnej offtopowej dygresji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4 - rozgrywka”