Kiyomatsu Modern House

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Kiyomatsu Modern House

Post autor: Ktosik » wtorek 23 lut 2021, 20:35

Kiyomatsu jest parcelą mieszkalną i zbudowałam ten dom dla mojej simowej rodzinki, gdy zaczęłam bawić się dodatkiem "Śnieżna Eskapada". Mieści się w rejonie Yukimatsu u podnóża Góry Komorebi (parcela 50x50, koszt 152.960 $) Wokół są parcele do wynajęcia, ale chciałam by byli blisko tych zimowych atrakcji i nie musieli się bez przerwy tam przemieszczać. Gdyby ktoś chciał go zmienić na dom do wynajęcia, to dzienny koszt wynosi około 1700 $.
Dom podzielony jest jakby na dwie części, gościnną i rodzinną. W skład pierwszej możemy zaliczyć kuchnię , jadalnię i salon oraz taki mini kącik grillowy, które je jakby oddziela.
W rodzinnej są dwa pokoje dla dzieci, łazienka, i holl do rozwijania różnych umiejętności. Mamy tam też wejście do piwnicy z basenem i salą ćwiczeń.
Pietro jest do dyspozycji rodziców - salonik, łazienka i sypialnia.
Na zewnątrz mają do dyspozycji staw, lodowisko gorące źródełko (onsen), i inne obiekty do zabawy.
Zapraszam do oglądania. :01-grinning-face:

01p.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
Piętro
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
Piwnica
24 piwnica.jpg
25rzuty3.jpg
Link do Galerii https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... EC70211833

Muszę się jeszcze przyznać, że popełniłam gafę, bo pomimo testowania parceli przed wysłaniem do Galerii, okazało się, że jest tam błąd. Wykryłam go dopiero, gdy pograłam w tym domku moją rodzinką, otóż piec nie działał tak jak powinien. Można było na nim gotować, ale wszystkie potrawy wymagające użycia piekarnika nie były dostępne. Sim mieszał składniki, a potem machał łapkami i odchodził. Dziwny błąd, i na początku myślałam, że parcela ma jakiś bug, ale w końcu odkryłam, że winowajcą jest kwietnik umieszczony w blacie wyspy kuchennej, więc trzeba go wywalić.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 23 lut 2021, 22:42

Przepiekny dom!
Wnatrza to mistrzostwo swiata! Bardzo mi sie spodobal sposob w jaki uzyskalas efekt tak modern wnetrz poslugujac sie drewniana, brązową wykladzina polaczona ze sciana z blokami (z gry podstawoewej?) w salonie oraz ta sama wykladzina ale o roznych kolorach w sypialniach, Od czarneh w sypialni z tygrysem do jasnej w innej sypialni (chyba dla nastolatkow)
Efekt powala, bo stworzylas wnetrza bardzo modern i minimalistyczne, a jednocześnie wciaz nawiazujace do klimatu dalekowschodniego
Ta łazienka z drewnianą okladzina i wtopioną w posadzkę wstawką a z czanych kamyczkow - cudo!
Zreszta tu nie ma ani jednego slabszego pomiesczenia, Nawet zielony dziecinny jest spod reki mistrza
Wspanialy dom! :hearts/sparkling-heart: Zazdraszczam talentu w urzadzaniu modern wnetrz :cat_sad3:
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 26 lut 2021, 00:27

Pięknie dziękuję Elu :hearts/heavy-black-heart: Ogromnie się cieszę, że przypadł Ci do gustu, bo nie budowałam pod publiczkę, lecz dla siebie.
Lubię urządzać modernistyczne wnętrza, i nie masz kochana czego zazdraszczać, bo twoje moderny są piękne i eleganckie. :cat_yes:
Ta ściana z blokami wewnątrz budynku jest z podstawy, ale te zewnętrze to już są z Eco dodatku. Łazienki to nasz wspólny "konik", więc nie mogłam dać palmy. :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 26 lut 2021, 02:09

Niesamowicie fajny pomysłowy projekt. Minimalistyczny ale przykuwający oko i faktycznie może się chyba spokojnie kojarzyć z japońskimi współczesnymi domkami. PIękna robota Gabi.
Interior funkcjonalny ale z klimatem! To może być ciekawa alternatywa dla początku góskiej espapady. Wnętrza to majsersztyk; jest klimat i jest przytulnie.
Świetna praca i jak sie zbiore i zabiorę (za grę) to przetestuje sobie bo pobrałem juz pare dni temu :a_bravo:
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » środa 03 mar 2021, 12:42

Wspaniały projekt Gabi. Dom zachwyca swoją konstrukcją a powala aranżacją wnętrz :13-smiling-face-heart-shaped-eyes: .
Kwietnik po przeczytaniu Twojego komentarza usunęłam i teraz nowa rodzina, która w nim zamieszkała cieszy się nie tylko pięknymi widokami ale przede wszystkim elegancją, luksusem i... pełnią życia :a_jumping: .

zdjęcie.jpg

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » poniedziałek 08 mar 2021, 20:29

@SimDels - serdecznie dziękuję :hearts/heavy-black-heart: Michał to była taka moja interpretacja nowoczesno-japońska, choć nie wiem jak to się ma do współczesnych realnych budynków. :)
@bobas52 - serdecznie dziękuję :hearts/heavy-black-heart: Cieszę się ogromnie, że zakwaterowałaś w nim nową rodzinkę, niech im się dobrze mieszka. Polecam zamontować termostat, bo w tym surowym klimacie moim ludzikom często było zimno, pomimo stale zapalonych kominków. :)

Przy okazji chciałam też wszystkim pięknie podziękować za miłe słowa w Galerii. :14-face-throwing-a-kiss:

ODPOWIEDZ

Wróć do „U Ktosika na budowie”