Czego brakuje Wam w grze The Sims 4? - tryb budowy.

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Re: Czego brakuje Wam w grze The Sims 4? - tryb budowy.

Post autor: Kamelia » piątek 14 cze 2019, 09:22

Miałam 2-3 letni odwyk w budowaniu. I polecialam sobie dziś po moich antykach. Z 3 i 4 . O borze szumiący jak ta 4 jest brzydka... Sorry dla wszystkich budowniczych. te wypalone kolory, brak ostrości....
Gdybym miała znów zacząć coś dziobać to chyba z powrotem w TS3
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 14 cze 2019, 20:19

Kamelia - dokładnie to samo myślę patrząc na czwórkę, na nieproporcjonalność ścian w stosunku do wysokości mebli... Czy też braku dopasowania elementów - jak już są w tym samym stylu, to we wściekłych kolorkach. Jak są w miarę ludzkie firanki, to w paski i to takie "przecinające jak żyletką w pół". Do włosów w simach jakoś przywykłam, do skóry, oczu, koloru szminki - nie. W ramach "protestu" z uporem produkuję Simy z cc, i wiele razy już powtarzałam, że bez cc patrzeć na nie się nie da.
Ale Eli Vimes wyrobił sobie "markę" i bez cc, choć Ela sama twierdzi, że spędzila nad nim w CAS dłuuugie godziny, a nawet dni...
Jedno, co muszę czwórce przyznać to łatwość budowania. Narzędzie kopiowania jest idealnym rozwiązaniem. Przenoszenie gotowego budynku w inne miejsce na działce - oczywiście pod warunkiem, że działka jest odpowiednio duża - to cudowne narzędzie. Wielokrotnie bowiem zaczęłam budowę w nieodpowiednim miejscu, co było widać dopiero po ukończeniu budowy... Narzędzie dachu też jest fantastyczne. Nie opanowałam jednak do tej pory narzędzia podnoszenia i opuszczania terenu. Dużo cię ominęło w międzyczasie. Nie wiem czy śledziłaś na bieżąco aktualizacje. Ale mamy narzędzie terenu od jakiegoś czasu. Zapowiadają też w nadchodzącej aktualizacji dodanie mnóstwa rekolorów do już istniejących mebli, ścian i podłóg.
Najnowszy dodatek ukaże się 21 czerwca, więc aktualka będzie lada dzień.
Ale zapomniałam dodać, że ja cały czas gram trójką i czwórką - równolegle :) Trójkę kocham miłością ślepą i bezgraniczną, cokolwiek o niej mówią źle - ja tego nie słyszę i nie widzę :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 14 cze 2019, 22:15

Sprostowanie :( Wydaje się to nieprawdopodobne, ale doczytałam na DOT-ce, że te 350 rekolorów ma dotyczyć tylko ... drzwi. EA zadrwiła z graczy (czytaj - zadrzwiła)???

https://sims.arhn.eu/2019/06/12/350-rek ... otwierdza/

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 14 cze 2019, 23:57

Ja cie niepierniczę... bida z nędzą a tak fajnie sie zapowiadało szok :O Za trudno było zrobic np. pare rekolorków do okien...Byłoby przynajmniej cos w komplecie.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » niedziela 16 cze 2019, 01:23

@Kamelia
Kolorki nie sa straszne o ile sie zmieni kolor uzytego w chacie światla. To mozna zmienic nawet w calej chacie klikajac na kazdą lampę simem. Nie wiem dlaczego Maxis dał te ohydne żółte fabryczne światło lampom w panelu kupowania. W tym swietle wszyskie jasne kolory są brudne, a bieli nie ma wcale.
Kolor zalezy od swiatła ktory go oswietla. Zmien kolor swiatla na zimna biel - pierwszy kolor u gory od lewej i białe jest białe jak snieg. Sa specjalisci jak Finjoo ktorzy uzywajac roznych swiatel na tym samym kolorze tworzą cudeńka ale mnie wystarcza ta zimna biel w calej chacie.
Wymaga to niestety
1. stworzenia w grze pokoju zapchanego lampami
2. Klikniecie simem na lampe w tym pokoju "zmien swiatlo"
3. Zapisanie pokoju do biblioteki.
Teraz juz ma sie zapas lamp z ustawionym swiatlem - mozna taki pokoj sciagac wielokrotnie na plac budowy. Ja nim zaczne robic wnetrza oswietlam to tymi lampami - bron boze fabrycznym swiatłem Maxisa bo mozna sie porzygac patrzac na kolorki oswietlone tym fabrycznym światłem
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Kamelia
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 90
Rejestracja: piątek 14 cze 2019, 09:10

Post autor: Kamelia » niedziela 16 cze 2019, 19:54

Przeczytałam to coś
Warto przypomnieć, że w ostatniej aktualizacji gry otrzymaliśmy biały kolor jednej z półek znajdujących się w grze podstawowej. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym newsie.
Dawno sie tak nie uśmiałam- :11-face-savouring-delicious-food: Będe miała dobry humor przez cały tydzień
wład­czy­ni krainy bez uczuć...

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 22 cze 2019, 07:59

@Kamelia @Alibali - w sumie może to tylko ja, ale dla mnie trójka zawsze była strasznie brzydka, nawet jak jeszcze nie istniała czwórka XD" O ile doceniam silne kolory, to w trójce są one jak dla mnie zbyt przesycone i trudno je dobrać tak, żeby na serio było ładne. Ba, nie widziałam domu, który nie miałby CC i który by mi się spodobał na dłużej (bo z CC to ludzie potrafią wymyślić wszystko, sama teraz w swojej grze mam domek, który ma pełno CC, ale jakoś mam go bo mam, nie dlatego że jest szał ciał). Niby można je rozjaśnić, przyciemnić i mordować się z materiałem, ale nadal kolory są, dla mnie przynajmniej, po prostu dziwne. I oświetlenia w trójce nie znoszę. Pełnię musiałam sobie wyłączyć, bo oczy mi umierały.

Znaczy ja rozumiem, że wielu się może czwórka pod względem budownictwa nie za bardzo podobać i jest ograniczona brakiem styli itd. ale jakoś tak wygląda to wszystko bardziej schludnie i można się fajnie pobawić. Ye, bieda z tym kolorem drzwi BOLI, a dodanie koloru półki ścian jest dla twórców EMEJZING, ale poza tym nic mnie nie przekona, że domek nie-zmodowanej ts3 wygląda lepiej od domku nie-zmodowanej ts4. Ale w sumie każdy ma inny zmysł estetyki :22-thinking-face:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 23 cze 2019, 16:53

Tokuś - przypomina mi to pewne zdarzenie z przeszłości. Zbudowałam swego czasu zamek na konkurs w początkach forum TS3 czyli dla ciebie prehistorii :)
Byłam z niego bardzo dumna, i na dodatek wygrałam konkurs tym zamkiem. Słowem - wszystko było super.
Wiele lat później odgrzebałam temat z tym "pałacem" i mało nie padłam! To był wstrząs prawdziwy. Pomijam nieudolność mojego ówczesnego budowania.
Kolory dosłownie waliły po oczach!
Ja po prostu po drodze zmieniłam monitor, i dopiero na nowym miałam kolory ustawione jak należy.
Być może dotyczy to również twojej trójkowej "przeszłości"
A domy... Swoimi chwalić się nie chcę, bo rzeczywiście mają cc. Ale Małgosia - czyli Kamelia - robiła cuda budowlane bez grama cc!
Jeśli miałabyś ochotę pooglądać - to zerknij na stare forum, na którym Małgosia produkowała domy pod nazwą Loki: - specjalnie wybrałam nowocześniejszy dom, i w stylu jak dla Mashashiro http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3523

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » niedziela 23 cze 2019, 17:16

E tam prehistoria :P Prehistoria to czasy, gdy sobie przypominam jak brat mi przyniósł do domu TS1 bez dodatków, bo jeszcze nie stworzono.
A co do domów, to ten, osobiście mocno nie lubię modernów :P Takie, no, nie lubię i nie potrafię w nich grać. Muszą być to domki klimatyczne, takie "rodzinne", a moderny są dla mnie zbyt zimne i w ogóle, no, po prostu nie.

A tak to zazwyczaj unikam pobierania domów do TS3, jeden pobrałam i musiałam się guzdrać z rzeczami, które były powstawiane z moveobjects i dziwnym oświetleniem czy nie wiem co to było, takie kwadraty. Często też simy mają problemy z korzystaniem z rzeczy, które są wstawione w domkach, które pobierałam, bo większość twórców nawet nie testowało swoich domków w grze.
"Wygląda ładnie? Sru do pobierania".

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 23 cze 2019, 17:51

@Tokusa Tokusico jedna! Kamelia tworzyła domki, w których wszystko grało idealnie. Sama korzystałam z wielu z nich. Kama nigdy by nie odwaliła chałtury dla pobrań. Nigdy o pobrania nie zabiegała. To było jej hobby - sztuka dla sztuki. No prawie obraziłam się! Kody moo stosowała co prawda, a te oświetlenie kwadraty to z debugu trójkowego (oświetlenie z grobowców). Pobierając szczególnie trójkowe domy trzeba zwracać uwagę na użyte rozszerzenia bo jeśli ich się nie ma, to gra sama z siebie wstawia obiekty "zastępcze" - jak popadło. Zresztą chyba w czwórce też.
Chcesz rodzinnego- proszę bardzo:

http://i1262.photobucket.com/albums/ii6 ... 1c8fa4.jpg

http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3884


w stylu brytyjskim?

http://i1262.photobucket.com/albums/ii6 ... shot-1.jpg

http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3385

A może domek rodem z Wampirowa?

http://i1262.photobucket.com/albums/ii6 ... ot-135.jpg

http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3410


Prowansja
http://i1262.photobucket.com/albums/ii6 ... ot-123.jpg

http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3513


Może chcesz Grecję? Też jest :)
Niestety - większość zdjęć padła na uploaderach i do pięknej Grecji też... Bardzo szkoda!

http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=2564

Toskania? Tadam!

http://i1262.photobucket.com/albums/ii6 ... hot-93.jpg

http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=3468

Zamieniłam się prawie w rzeczniczkę Kamelii :)
Ale uwielbiam dozgonnie jej trójkowe domy. Nie wszystkie, ale większość. Szczególnym sentymentem darzę jeden z nich (CAfe Bayou), ale nie ma do niego fotek już...

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » niedziela 23 cze 2019, 18:13

@Alibali No ten, fajnie że są ładne, ale nadal nie są dla mnie lepsze od tego, co ludzie potrafią stworzyć w czwórce ^^' A sama domku nie potrzebuję. Trójkowi Masahiro i Touda mają już swój domek, też pobrany, który sobie przerobiłam trochę tak, by było po mojemu i szafa gra. Tylko ostatnio nie gram w trójkę bo, krótko mówiąc, mi się nie chce :P Wkurzyłam się po tym, jak ni z tego ni z owego zresetowała mi się Masahiro i straciła wszystkie swoje umiejętności, przez co musiałam wczytać starszy zapis.

Awatar użytkownika
hermenegilda126
Roznosiciel kawy
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 21 maja 2018, 15:55

Post autor: hermenegilda126 » środa 11 wrz 2019, 16:21

Mnie brakuje schodów " kręconych ",fundamentu wewnętrznego , lóżeczka dla noworodka ze szczebelkami a nie czegoś co przypomina otwartą trumnę , kosza na śmieci ( zgniatarki) do zabudowy i "normalnych " okien w mieście ! Ciekawa jestem czy ten kto tworzy CAS ,ubrałby się w te stroje czy uczesalby się we fryzury przez nich tworzone . Sims wygląda jakby ubieral się w Lumpexie i czesała go krowa językiem !

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 12 wrz 2019, 13:27

O to to! Dokładnie to samo myślę o czwórkowym CAS-ie. Toteż moja miłość do genetycznych cece dla simów jest głęboka jak Rów Marjański (Mariański?). Przede wszystkim oczy - puste, zimne i bez wyrazu. Jak u lalek z serii Frozen - wielkie puste gały!
Więc do listy życzeń dołączam zapotrzebowanie na parę ludzkich szminek, eyelinerów, rzęsy(!) (- Kijiko mogła a EA nie może sobie poradzić?) No i te oczy... Włosy już jakoś ścierpię, bo niektóre są nawet nawet...
Do budowania potrzebne mi są szczyty dachów (po ang. nazywa się to gables) - stosowane w wiktoriańskim wiejskim budownictwie, a w uproszczonej formie - także skandynawskim. Oraz ozdobne zwieńczenia wykuszów - na górze i na dole. I wspomniane wcześniej lukarny, które niechby się różniły troszkę od już istniejących - bardziej rozbudowanym frontem... Schody jakieś tam dostaliśmy, więc płakać za kręconymi nie będę... Ale elementy dachowe plus większa gama kolorystyczna już istniejących oraz przydałaby się większa gama kolorów dachówek. Dlaczego szklane dachy nie mają białego wykończenia (do wiktoriańskiej oranżerii), a zielony jest tak mdły, że wygląda bardziej jak szary...
Ale teraz czekam z wypiekami na konie... Może będzie do nich jakiś "carriage"? :P Moje wiktoriańskie serce zamarło na wieść o konikach... Niechby były nawet tylko w jednym świecie, tak jak motorówki w Sulani... Ale żeby były...

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 28 wrz 2019, 10:13

Jestem prawdopodobnie jedną z nielicznych, której styl czwórki się podoba xD Za to strasznie mi nie leżą np. takie super realistyczne fryzury.
Ino eyelinery, ogólnie większy wybór make-up'u byłby bardzo fajny, bo mam problem ze szminkami, trudno dobrać taką, by dobrze wyglądała z simką o bardzo jasnej karnacji, a "na śnieżkę" po czasie nudzi :P
Tak to no, podbijam schody kręcone, chociaż póki co "łamane" mi wystarczą i tragedii nie ma. Z przedmiotów brakuje mi większego wyboru mebli kuchennych - lub/i ich wersji kolorystycznych. Tak to szkoda, że nie można sobie zrobić w domu oczka wodnego, tak jak w trójce czy dwójce. Znaczy jasne, można kupić takie jedno wraz z dodatkiem gwiazdorskim, ale no, mi chodzi o takie robione całkowicie samemu, dekorowanie tego, wpuszczanie rybek i takie tam.

A tak to jeśli o rozgrywkę chodzi, to obecnie czekam jedynie na Studia i więcej interakcji międzysimowych, zwłaszcza romantycznych. Dalej tęsknię za tuleniem się do siebie przez sen ><
No i wiejski dodatek też byłby spoko, ale przeżyję jeśli go nie dostanę. Ale edukacja w czwórce MUSI być bardziej rozbudowana. W mojej trójkowej rozgrywce nie mogę się doczekać, aż mi dzieciok podrośnie, by wysłać go wraz z Bellą Kawaler na wspólne studia, aby się wypromowali i zdobyli lepsiejszą robotę i w ogóle~ po prostu kocham grać "na studiach" XD

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”