Pakiet Ślubne Historie [recenzja}

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Pakiet Ślubne Historie [recenzja}

Post autor: Alibali » czwartek 24 lut 2022, 23:04

No i mam ten pakiet - własnie oglądam, i postanowiłam podzielić się pierwszymi wrażeniami :)

Jak już wszystkim wszem i wobec wiadomo, pakiet skupia się na tej części simowego życia, która do tej pory istniała w grze, ale w bardzo skromniutkim wydaniu. Można było urządzić wesele, jednak nie było jakichś specjalnych interakcji z tym związanych oprócz łuku ślubnego i tortu weselnego.
Teraz, mając pakiet ślubny możemy wyprawić wesele naszym Simom z całym wachlarzem atrakcji - od oświadczyn w urokliwych zakątkach, kolacji zaręczynowej czy próbnej - po wesele w eleganckim klubie lub prywatnym ogrodzie, czy nawet na plaży.

Ubranek , elementów dekoracyjnych, mebli i nowych elementów budowlanych też doszło wystarczająco, by zadowolić wytrawnych simowych budowlańców. Mogliby postarać się bardziej w temacie nowych roślin w katalogu budowlanym - można jednak całkiem sporo wyciągnąć z debugu (z dekoracji terenu). Wszystkiego pokazywać nie będę, bo zrobiła to już bardzo obszernie DOTSims, więc ciekawych odsyłam do tamtego artykułu


https://sims.arhn.eu/2022/02/19/89-zdje ... -historie/


Ja skupię się na nowej okolicy i nowych interakcjach.

Sama okolica o włosko brzmiącej nazwie Tartosa jest naprawdę śliczna. Klimatem przypomina typowe małe miasteczko na włoskiej Rivierze, hiszpańskiej Costa del Sol czy na francuskim Côte d’Azur...

Tartosa położona jest nad zatoką z widokiem na przepiękne lazurowe morze, z domkami starówki schodzącymi tarasowo ku wybrzerzu - prawie jak na widokówce z Nicei, czy jakiegoś Rimini :)


1.jpg


2.jpg


12.jpg


13.jpg



Krótko mówiąc - mamy wreszcie w grze okolicę typowo śródziemnomorską, z jej typowymi atrybutami - słonecznymi plażami, lazurową wodą, drzewkami oliwnymi, winnicami, cyprysami i kwitnącymi drzewkami cytryn czy pomarańczy, z kamiennymi domkami rozrzuconymi tu i ówdzie wśród bujnej, ale nienachalnej przyrody.

Klimat miasteczka jest cudny - jest w niej zupełnie inne światło, niż w światach dotychczas wydanych. Urzekająca jest szczególnie intensywnie lazurowa woda zatoki. Mamy już jeden świat tak słoneczny, - jednak Tartosa jest zupełnie inna - mamy tu delikatny, subtelny klimat, a Sulani to tropiki... Patrząc na widoki rozciągające się wokół miasteczka - robi się od razu jakoś tak cieplej w serduchu. Malutkie kamienne domki ukryte w oliwnych gajach z przytulonymi do zboczy winnicami, kwitnące drzewka pomarańczy (?), i nostalgiczne cyprysy, które przywołują w pamięci znany obraz Van Gogha...

3.jpg


Całości dopełnia latarnia u wrót zatoki - z pięknym widokiem na morze


14.jpg

15.jpg

Tartosa składa się z dwóch dzielnic - Terra Amorosa i Porto Luminoso. Obie dzielnice mają w sumie 9 działek. Dwie z nich są działkami publicznymi - klub Celebrazzione d'Amore o pow. 50x40, oraz lokal weselny La Coppia Serena również 50x40. Reszta, czyli pozostałe siedem - to działki mieszkalne, w tym jedna - Willa Vigna o pow.30x20 do wynajęcia (964 simoleony za dzień!)
W każdej z dzielnic jest jedna działka zabudowana, ale niezamieszkała, oraz jedna pusta - pod zabudowę.
W sumie cztery działki do wprowadzenia własnych Simów.

W necie krążyły wiadomości, że tylko jedna działka jest pod własną zabudowę, i jedna zamieszkała. Tymczasem działek mieszkalnych mamy sporo i to bardzo zróżnicowanych - od plażowej Baia dell'Amore o pow. dotąd niespotykanej 40x20, do domku położonego na wzgórzach -Rifuggio del Pirati o pow 30x20, czy prawdziwego pałacyku w włoskim stylu na działce o pow. 50x50, zamieszkałego przez rodzinę Laurent.

W miasteczku są dwie rodziny dodane przez twórców - wspomniana rodzina Laurent - pięcioosobowa, oraz rodzina Markovic - trzyosobowa. Rodzina Laurent przypomina mi nieco rodzinę nuworyszy Alto z trójki. Ojciec rodziny Hugo Laurent wygląda jak filmowy mafioso :) Mieszka w pięknej willi wraz z żoną Hilary, dwójką dzieci - Jaco i Gretą oraz swoją mamuśką _- Arnessą Thebe - jak typowy Włoch! Druga rodzinka - o nazwisku Markovic ( brzmiącym jak nazwisko imigrantów - pewnie ukłon EA w stronę tolerancji i asymilacji kultur) - składa się z rodziców i kilkuletniego syna.

Domki rozrzucone w okolicy (oprócz tych zamieszkałych lub do zamieszkania) to dekoracje, i - niestety - nie można z nimi wejść w interakcję. Aż się prosi, by można było usiąść w ogródku kawiarnianym, znajdującym się tuż obok cukierni, lub choć teleportem dostać się na szczyt uroczej latarni!


ogródek kaw dekoracja.jpg

uliczka z ogródkiem kaw.jpg


Zamiast tego mamy zwykły stół piknikowy, a na wyspie z latarnią możemy jedynie pospacerować, lub urządzić np romantyczne oświadczyny :( Na osłodę mamy piękną plażę w dzielnicy Terra dell"Amore, z kaskadami wody spływającymi ze skałek, z możliwością pływania w lazurowej wodzie zatoczki.


pływ.jpg


Na piasku możemy teraz nie tylko budować zamki ale i rysować. Moje Simy narysowały serce.


rysowanie.jpg



Z nowości, z którymi możemy wchodzić w jakieś interakcje mamy (na starówce) sklep z odzieżą ślubną (interakcja przenosi nas do CAS), cukierenkę, gdzie można zakupić ciasta - np tort weselny, a także sklep z żywnością (dzIałający jak dotychczasowe stragany z przysmakami. Menu tego sklepu składa się po części ze znanych już potraw, dochodzą też nowe, np karp błotny czy pieczona kaczka... Przy sklepikach jednak postawiono zwykłe stoły piknikowe, a aż się prosi, by urządzić kawiarniany ogródek!

sklepik z żywn.jpg

Mamy też oprócz znanych już łuków ślubnych także nowe oobiekty z działu zajęcia i umiejętności. Jest to duża misa z lodem i butelkami szampana oraz dwa zestawy do parzenia herbaty - w stylu chińskim i angielskim, a także stragan z bukietami ślubnymi. Herbatę możemy teraz wypić w towarzystwie - kliknięcie na dzbanek wywołuje odpowiednie polecenia. Mamy opcję zaparzenia herbaty - a wybór jest dość obszerny - od ziółek aż po earl grey czy herbatkę owocową. Po zaparzeniu herbaty widzimy (w zależności od zestawu) - kilka czarek (herbata po chińsku) lub filiżanek (herbata po angielsku).


herbatka.jpg


Po wypiciu herbaty możemy np dzbanek wyczyścić. Mamy też stoisko z kwiatami, na którym możemy kupić bukiet ślubny lub kwiaty. I jedno i drugie wędruje do wyposażenia Sima. Na bukiecie mamy opcję - noś bukiet lub rzuć bukietem.

bukiet.jpg


Na misie z butelkami szampana mamy opcję wzniesienia toastu lub wygłoszenia mowy. Obiektów, które doszły wraz z pakietem nie będę opisywać osobno, ale na uwagę zasługuje nowy model fortepianu z piękną, ażurową klapą oraz nowe dość ładnie wykonane łuki ślubne, zadaszenia i pergole. Elementy z kategorii ozdoby dachu dają możliwość zbudowania domku w stylu śródziemnomorskim czy urokliwego kościółka, i jest tam parcelka wprost wymarzona na tego typu obiekt.





Widok ogólny okolicy


4.jpg

5.jpg


6.jpg

6a.jpg

7.jpg


8.jpg


9.jpg

10.jpg

11.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg
Ostatnio zmieniony piątek 25 lut 2022, 19:34 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 25 lut 2022, 14:03

Świetna relacja i fotografie. Dzięki za tą recenzję Alicja, teraz wiem już nieco więcej i przyznam że (parafrazując pewną panią prowadzącą ze znanego programu TV) "jestem na tak". Dwie duże parcele fajnie położone i kilka mniejszych w tym nie jestem pewien ale chyba jedna obok latarni morskiej (?) Więc można sobie zrobić drugą bardziej funkcjonalną (i może wyższą) latarnię. Otoczenie z parasolowatymi drzewami faktycznie przypomina opisane okolice. Gdyby plaża była parcelą to pewnie dałoby się skorzystać z katamaranu lub innnego wodnego śmigacza z sulani bo bez tego pewnie funkcjonalne morze jest nie w pełni funkcjonalne ale ogólnie całe otoczenie bardzo zachęca. Podoba mi się też wodospad i ścieżka nad nim. Dzięki za super wyciechę :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 lut 2022, 15:30

@SimDels - Miszka - jest parcela położona na plaży, i zaraz wejdę do gry by sprawdzić jakie są na niej interakcje. Myślałam, że zdążę dodać resztę fotek, bo to nie koniec relacyi - obróbka zajmuje mi trochę czasu bo nie umiem tego hurtem :(

I tak - wspomniany lokal weselny położony na ładnej działce 50x40 tuż nad morzem prezentuje się tak:

lokal weselny2.jpg


lokal weselny.jpg
(gdy odpalę grę to dodam więcej fotek z wnętrza)



Jest też duży klub, w którym również można urządzić rodzinną imprezę, lub wieczzór kawalerski :)


klub.jpg

klub0.jpg


Pięknie się prezentuje domek rodziny Markovic (działka 40x30). U mnie będzie on pierwszym domkiem do zamieszkania, - bo bardzo mi się podoba. Domki w podobnym stylu budował Denizzo z The Sims Resource i mam wrażenie nawet, że zerżnęli od niego żywcem!



domek pod wynajem.jpg



Z tyłu domku jest cudne patio z zadaszeniem i namiotami ślubnymi z muślinowymi zasłonkami. Trochę mnie zdziwiło, że na zwykłej parceli mieszkalnej też jest urządzone wszystko pod ewentualny ślub


namiot ślubny.jpg


domek do zam.jpg



To jest właśnie Lucia Markovic z synkiem


Lucia Markovic z synkiem.jpg



A to "dom Dona Corleone" - jak sobie na swój użytek nazwałam pana Laurenta - piękna włoska willa na działce 50x50


Dom Dona1.jpg

dom Dona2.jpg



A to sam "Don Corleone" czyli pan Laurent :) - na fotce wyszedł mało groźnie - nie jak mafioso, tylko jak poczciwy ojciec gromadki "bambini" Ale moje pierwsze zetknięcie z nim i jego rodzinką nasunęło mi od razu skojarzenie z trójkowym groźnym panem Alto i jego wredną żoną.


Don.png
Ostatnio zmieniony piątek 25 lut 2022, 21:34 przez Alibali, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » piątek 25 lut 2022, 15:39

Mnie sie tam wszystko podoba tylko jedno mnie wkurzyło na maxa - grafika podczas zapisywania parceli i w trybie budowania
Jak sie zapisuje parcele do biblioteki to kolory na parceli są wyblakłe, a góry w tle wygladaja na to czym sa rzeczywiście - czyli zwyklym obrazkiem narysowanym kiepskimi kredkami. Nie pomaga zmiana pór dnia zapisywnia parceli. Grafika "Wyprawy w plener" byla o niebo lepsza! Tam te narysowane góry w tle mialy chociaż jakąś glębie! Ja mam naprawde karte graficzną z górnej półki ale jakość karty nie poprawi kiepskiej grafiki w trybie budowania i na standartowej fotografii do Galerii. Chyba ten swiat w trybie budowana jest maksymalnie oswietlony albo zdjecia do Galerii są ustawione dla tego swiata na maksymalne rozjasnienie zeby biale sciany byly bielsze w Galerii. Scianom to niestety nie pomogło - nadal sciany pierwszego pietra są szare, a nie biale na galeryjnym zdjeciu, a cale zdjecie w Galerii jest jakości ponizej zera!
Wygląda jakby taka chata pochodziła z jakiejś innej gry!
Później dodam fotkę jak to wygłada w mojej bibliotece.
Wiec wcale się nie dziwie sie ze Monisia Dzidziak chate zbudowała z tego dodatku ale zapisała ją w Wierzbowej Zatoczce zamiast w Tartosie zanim wysłała ją do Galerii.
Cholerna EA zawsze musi coś spieprzyc!
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 lut 2022, 17:05

Elu - karty graficznej co prawda nie mam z górnej półki, ale też widzę jakiś dysonans między grą a tym co mam na ekranie w trakcie budowy. Takie mam nawet wrażenie jakby się wtedy wszystko spłaszczało. Poprawiłam przed chwilą opis domku pod wynajem - nie wiem czemu wydawało mi się, że to właśnie ten jest pod wynajem A to domek wymienionej w opisie rodziny Markovic.

Miszka - prawdziłam też przed chwilą możliwości pływania w morzu - można pływać nie tylko pod tymi spływającymi ze skałek kaskadami wody, ale i w innych częściach. Można używać wodoświstu - tego skutera wodnego, ale teren do pływania jest bardzo ograniczony, więc wielkiego sensu to nie ma. Katamaran jest zbyt duży, no i nie ten styl... Tutaj zdałaby się jakaś łódeczka albo zgrabny jachcik. Jachcik jest, - ba, nawet wodolot - ale jako dekoracje :(


Franceska na skuterze.jpg

skuter pod skałkami.jpg

ograniczone pole.jpg

jachcik i wodolot - tylko dekoracje


jachcik.jpg

wodolot.jpg
Ostatnio zmieniony piątek 25 lut 2022, 18:18 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 25 lut 2022, 17:42

Wczoraj zakupiłam pakiecik, a jakoś się tak złożyło,że jeszcze gry nie odpaliłam żeby oblukać. Twoja rejcenzja jest do tego świetną zachętą, okolica przezentuje się przecudnie. I kto to wie, może jeszcze mnie jednak ten pakiecik całkiem pozytywnie zaskoczy :) (po tym jak już przeboleję brak welopnów :P)
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 lut 2022, 18:38

@Katel - welony masz tu (linki) (krótkie długie, średnie, przeźroczyste i nieprzeźroczyste, a także różne woalki, stroiki, tiary dużo ładniejsze od tych made by EA :

viewtopic.php?f=40&t=1807


Mój pakiecik zakupiła mi Marvi, bo nie wiedzieć czemu Origin odmawia współpracy z moim bankiem. Gdyby to było od wczoraj, to podejrzewałabym napaść pana P. na mnie osobiście :P Ale to nie od wczoraj mam - od czasu zmiany kompa nie mogę dokonać płatności z Origina. Wszelkie inne transakcje odbywają się normalnie. Więc nie wiem co się dzieje. Syn zwalał na słaby zasięg i że smsy nie dochodzą z banku. Ale wszystkie inne smsy z banku dotyczące płatności przychodzą, więc nie wiem... Origin się zbuntował?


Fotek ciąg dalszy - tym razem omówię działki niezamieszkałe:


Domki gotowe do zasiedlenia to dwie działki. Pierwsza o powierzchni 20x20 - Piccola Luce położona jest na małej wyspie połączonej z lądem wąskim mostem, co sprawia, że domek może stanowić baaardzo prywatną własność :) Gdyby nie to, że takie maleństwo, to byłby dla mojej Simki w sam raz!


Piccola Luce 20x20.jpg

prywatna wyspa.jpg


Drugi domek, równie mały, ale działka większa bo 30x20 to Rifugio del Pirati, cokolwiek to znaczy :P



Rifugio.jpg

Wnętrze jest skromnie urządzone, ale może i dobrze - nasi budowlańcy będą mieli pole do popisu :)


wnętrze Rifugio.jpg




Jedyny dom pod wynajem to Willa Vigna na działce 30x20, z opłatą za wynajem dość niebagatelną -- 964 simoleony za dobę (nie wiem tylko czy za całość, czy za pokój)


Willa.jpg

winnica na zboczu.jpg

Willa w deszczu


Willa Vigna.jpg



I ostatnie dwie działki - zupełnie puste. Pierwsza z nich to działka nazwana Via Romanza o pow. 30x30, z bardzo ładnym widokiem na morze:


pusta działka1.jpg


Druga - Baia dell' Amore o nietypowej, nie spotkanej dotychczas powierzchni 40x20 - to działka na plaży


baia.jpg
Chodząc po okolicy - a jest prawie otwarta, bo wszędzie można dotrzeć - oprócz parcel, na które musimy się wczytać - zauażyłam dwa domki, które są tylko dekoracją, i aż szkoda, że twórcom nie przyszło do głowy, żeby coś z nimi zrobić - dodać choćby jakieś interakcje - np lodziarnię czy sklep warzywny...


domek dekoracja2.jpg

różany domek.jpg



W sumie dostaliśmy w tym pakiecie 9 parcel - z czego tylko dwie są potraktowane jako lokale, a reszta wg naszego uznania :) Możemy zrezygnować z budowy kolejnych lokali ślubnych i potraktować okolicę jak każdą inną, możemy na większych działkach urządzić się po toskańsku, z piękną winnicą (z debugu) i np uprawą warzyw, albo zrobić sobie małe gospodarstwo - ładniejsze niż w Henford, bo z lepszym światłem. Okolica ma jeszcze kilka ładnych miejsc, ale chyba już was dość zamęczyłam taką ilością zdjęć. Warto tylko wspomnieć o Drzewie Zakochanych, które jak sądzę - ma swoją tajemnicę do rozwiązania.


drzewo zakochanych.jpg

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 03 mar 2022, 11:57

Swiat jest rzeczywiscie bardzo ladny, w wodzie przy wszystkich oficjalnych plazach mozna pływać '
Wreszcie mamy wolny taniec i nawet mozna kogos kopnąć w d... - nowe interakcje XD
Obiektów doszło niewiele, a w budowlance nowe okna kolorem nie pasują do nowych drzwi ale jest 1 nowa meska fryzura - damskich nowych nie ma :cat_mwaha2: i duzo nowych roslin doniczkowych w dekoracjach
Mozna tego pakietu uzywac ale tylko pod jednym warunkiem - nigdy przenigdy nie nalezy urzadzac oficjalnej ceremoni ślubnej!
Niestety ta totalnie zbugowana ceremonia slubna zastapila starą wersje ślubu w panelu wydarzen towarzyskich do zaplanowania i o ile EA nie wprowadzi w opcjach gry "wyłaczenia tej nowej wersji " miłosnicy slubów muszą zadowolic sie "cichym slubem" bez bankietu i gości. O ile ktos nie ma ochoty na komiczna wersje slubu gdzie pan młody czy oblubienica zataczają sie jak pijani podejrzając do ołtarza i przerywajac te podroz pogawedką lub nawet kłotnią, gdy oficjalny urzednik nie zjawia sie wcale, gdy para mloda tkwi przed łukiem slubnym pare godzin i nic sie nie dzieje cjoc zawsze jest opcja ze nasz kontolowany sim/ simka tam grzecznie zostanie ale narzeczony/narzeczona zwieje od ołtarza przkraczają ten łuk slubny jakby nigdy nic... :cat_mwaha:
Gdy trzeba w grze polowac na dzieci i prosic je by sypały płatki - jest taka opcja na dzieciach podczas ceremoni (zamowione dzieci nigdy sie nie zjawią :cat_mwaha: )
Gdy goscie wstają z krzesel nie czekając na ceremonie i pedza coś zezreć do bufetu czy na kielicha do barku albo poszukać kibla ( wszystkie simy - goscie oraz oblubieniec/oblubiennica pojaiaja sie w stanie skrajnego wyczerpania)
Gdy opcja uroczystego krojenia tortu nie działa wcale :cat_mwaha: a sam nowy kupiony tort psuje sie blyskawicznie wiec trzeba go kupowac na 5 minut przed slubem o ile ma wytrwac do końca ceremonii :mrgreen:
Gdy trzeba oblubienca /oblubiennicę brac do CAS gdy sie pojawi bo przyjdzie na przyklad w dresie - bo niewazne jakie stroje zaplanowaliscie w opcjach ceremoni = goscie i oblubieniec/narzeczona pojawią sie w ubraniach codziennych. :cat_mwaha:

Ale swiat jest bardzo piekny i ma 9 nowych parcel :cat_happy: Ja nie zaluje ze go mam
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 03 mar 2022, 15:25

Miało być tak pięknie, wg EA, a wyszło... jak zawsze! No - prawie zawsze.
Nie urządzałam Simom ślubów zbyt często, więc braku tychże interakcji nie odczuję tak bardzo, no ale.. ludzie czyli gracze - zapłacili za to! I nie dziwię się, że czują się oszukani i wściekli! Zwłaszcza, że nowa ceremonia wyrugowała z gry starą. Moje Simy, nowo wprowadzone na parcelkę Markoviców mieszkają póki co na kocią łapę, a Markoviców wywaliłam do tej willi pod wynajem (oczywiście opcję pod wynajem skasowałam). Willa Markoviców jest ślicznie zrobiona, ale zerżnięta od twórcy z TSR prawie jota w jotę :) Więc ciekawi mnie czy zapłacili za skopiowany pomysł... Jak znam życie, to orzekli, że Denizzo_ist skorzystał przecież z plików gry, które są własnością EA, i jeśli ktoś tu miałby coś zapłacić, to co najwyżej TSR za publikację :) I TSR płaci - niewiele, ale coś tam ludziom skapuje...
Wracając do tego domku - tak mi się spodobał, że ustawiłam sobie fotkę z tą willą jako tapetę pulpitu :) Gdy skasuję ten cały ogródek ślubny - będę miała miejsce na szklarenkę z plantacją warzyw, a może jeszcze znajdzie się miejsce na kury i lamę :)
Ostatnio zmieniony czwartek 03 mar 2022, 23:25 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » czwartek 03 mar 2022, 23:01

Elu @kreatora, Alutku @Alibali, EA wspaniałomyślnie wzięło się za naprawianie błędów. Ciekawa jestem jak szybko im to pójdzie i na ile sobie poradzą z tak popsutym dodatkiem ? :lol:


https://simscommunity.info/2022/03/03/t ... s-edition/

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » czwartek 24 mar 2022, 10:59

Dawno nie grałam w Simsy, mam też zaległości w oblukiwaniu nowości... Ale zachciało mi się zakupić coś nowego w najbliższym czasie, więc weszłam we wspaniałą recenzję @Alibali i zachwyciłam się Tartosą. Przepiękna okolica, to morze-ocean na zdjęciach... A na dodatek dzbanek na herbatę i sporo nowych możliwości. O braniu ślubów w ogóle nie myślałam, bo dla samego ślubu (choćby rozbudowanego) pakietu bym tak szybko nie kupowała, no ale dla okolicy... jak najbardziej! Zresztą moje Simy często biorą ciche śluby, a jeszcze częściej z zaskoczenia i bez mojego udziału... :D :D :D

A potem przeszłam do dalszych wpisów wątku i @kreatora sprowadziła mnie na ziemię, bo śluby zepsute, mnóstwo bugów, a okolica w trybie budowania szara i niedokolorowana! Ajć! Ała! I co teraz? Kupować, nie kupować? Czekać aż naprawią, a może już naprawili? Zaczęłam mieć wreszcie inne dylematy, niż te z życia realnego! :a_smile: Wprawdzie mój sim żenić się póki co nie ma zamiaru, ale jakieś ciemne interesy z Donem Corleone vel Laurent (Alibali - fajne porównianie) mógłby prowadzić, a potem mogła by go dopaść policjantka podobna do tej ze zdjęcia @Tuniam z fotki lutego... :D :D No właśnie, w jakim pakiecie są policjanci i policyjne stroje? A może to CC? Eh, mam zaległości w świecie Czwóreczki... ;)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 24 mar 2022, 14:56

@Percival159 KUP!
W grze ten swiat wyglada cudnie! Tylko w Galerii fotki prac wygładają na niedokolowarowane. W grze ten swiat jest uroczy- swiatlo typowe dla południowej Francji. Sama gram teraz w Tartosie i bede tam często chyba grać Basen - jezioro pod wodospadem - gigant Nie potrzebny wlasny basen :) To moj starterek zbudowany tylko z tego dodatku w ktorym teraz własnie gram - oczywiscie do grania wyposazyłam go w obiekty z innych dodatków a basen na parceli zlikwidowalam XD
https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 955F8283A0

Policjanci o nawet kariera policjanta - gdzie kierujesz w pracy własnym simem a nie znika on na wiele godzin w "króliczej norze" sa w dodatku "Witaj w pracy" Tak ze mozesz własnym simem aresztowac podejrzanych - niestety tylko tych ktorych podtyka ci gra. Ciuchy odblokowujesz podczas tej kariery ale dostepne są tulko dla tego granego sima - policjanta. Jedno dobre ze gosciu sie nie przebiera sam z siebiie po powrocie z pracy i moze na okragło w tym mundurze policyjnym chodzić - zreszta w opcji zmien stroj tego sima polcjanta jest dostepny mundur -
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » czwartek 24 mar 2022, 15:36

@Kropka :D Zobaczymy ile wyjdzie ze wspaniałomyślności ,póki co jak zwykle moderzy odwalają robote za EA więc za słowami @Alibali w innym temacie mam ochote powtórzyć, kiedy wreszcie doczekamy się hmm...Paraludków :O (zakładając, że nie będzie to produkt tak wybrakowany jak Sims4 w dniu premiery)
@Percival159 w sumie to chyba niezły materiał na historyję lub przynajmniej więcej niż jej zaczątek więc może skusisz się kiedyś na zrobienie jakiejś historyji albo komiksu? ;)
@kreatora Elu jak dla mnie to ta fotka z namalowanymi górami wygląda pięknie ,czerwone dachy i lekka architektura kojarzą mi się z południem Europy ,pięknie!
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 24 mar 2022, 15:51

@Percival159 Perci - okolica jest cudna, a jedyny mankament to ten o którym wspomina Ela - że w galerii fotki nie prezentują całego uroku... Ja mogłabym chodzić po tej okolicy dla samego chodzenia i cieszyć oczy cudnym światłem i pięknymi widokami. Co zresztą uczyniłam w owej relacji a także drugiej - fotki z gry, bo nie wszystkie focie zmieściły się w relacji
(no, zmieściłyby się, ale recenzja zamieniłaby się w coś innego, a na pewno przydługiego).

Malkontenci zawsze się czegoś uczepią - a że nie ma co robić w okolicy, a że mało interakcji... To wszystko prawda, ale dodatkowe zajęcia mamy tylko w Witaj w Pracy, Ucieczka w Plener i w tej selwadoryjskiej dżungli, no i w Strangerville. Wprowadzono jednak pewne novum - scenariusze gry. Dzięki przeróżnym wyzwaniom (scenariuszom) możemy teraz przyjąć jakiś motyw przewodni i rozegrać rozgrywkę według tych wytycznych. Oprócz tego wprowadzono postęp historii bez naszego udziału (jednak musimy na to pozwolić w opcjach gry) - i w sąsiedztwie rodzą się dzieci, Simy biorą samoistnie śluby, dzieją się jakieś dramy... Więc zawsze coś nowego.

Tutaj możesz poczytać szerzej o tych mianach skoro - jak piszesz - masz spore zaległości :)

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... ies-system


Zła jestem tylko, że nie wprowadzono nowej rośliny do hodowli - drzewka oliwnego oraz opcjonalnie - winorośli o prawdziwszym nieco wyglądzie czyli mini drzewka zamiast dotychczasowego krzaczydła - - żeby można było założyć winnicę jak się patrzy oraz gaj oliwny. Można co prawda ozdobić "winnicę" roślinami z debugu, ale one nie wchodzą z simem w interakcje - więc jeśli już opracowali w debugu to drzewko graficznie, (co jest połową roboty), to dlaczego nie zrobili z tego rośliny hodowlanej! Do kolekcjonowania doszły listy w butelce. Brakuje tylko pieca do pizzy jeśli już mieliśmy otrzymać ten śródziemnomorski klimat!

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » piątek 25 mar 2022, 14:28

Dzięki kochani za informacje :)

@kreatora skoro polecasz, to kupię, jezioro-basen pod wodospadem zachęca, bo nie dość, że naturalne i urokliwe, to i funkcjonalne! Starter prześliczny, oblukałam go sobie na stronie EA, bo Simsów póki co jeszcze nie uruchamiałam. I... no właśnie, jak by tu rzec, mam "Witaj w pracy", ale kariera policjanta jest chyba jedną z nielicznych, których jeszcze nie wypróbowałam, dlatego całkiem mi to umknęło! :D Dzięki! Już wiem jak zrobić simkę policjantkę. Potem tylko ją ubrać i puścić sampopas, niech działa! :)

@SimDels faktycznie, mogłaby z tego wyjść jakaś historyjka. Nie planowałam, ale po Twoim wpisie oczyma wyobraźni ujrzałam mojego wampirka jak postanawia nielegalnie i szybko zdobyć kasę na remont nietoperzowego dworku, ale to chyba byłoby nieco niemoralne... :D No, ewentualnie, podczas dziesiątej próby umycia zasyfionej podłogi, niechcący odrywa klepkę lub usuwa obruszany kamień (nie pamiętam co tam na podłogach było) i znajduję sporą paczuszkę podejrzanego proszku... uwaga - podpisaną! (lub nie...) I postanawia zwrócić właścicielowi z Tartosy... To by nieco absurdalne było, ale co tam. ;) Kto wie, może kiedyś.

@Alibali właśnie zauważyłam więcej Twoich wątków z Tartosy, tam też zajrzę. I masz rację, sam urok okolicy zachęca do jej posiadania. Osobiście też lubię zwiedzać w Czwórce światy, spacerować eksplorować, zbierać rośliny i patrzeć jak prezentuje się okolica podczas konkretnej pogody i pory roku. :) Dzięki za linka, już widzę, że są tam rzeczy o których nie wiem, a które moich simów również dotyczą. :D I jako ktoś, kto lubi w ogrodnictwo... zgadzam się z Tobą w pełni, funkcjonalne i owocujące drzewo oliwne, z możliwością przerobienia owoców na oliwę - to było by coś! Do tego piec do pizzy, winnica i możliwość otworzenia w Tartosie świetnie prosperującego interesu pizzowo-winnego, albo agroturystyki z wyżywieniem... Rozmarzyłam się! :)
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 25 mar 2022, 16:46

Wiesz co, Perci @Percival159 - ja myślę, że oni to dodadzą - wraz z pakietem uzupełniającym, jak to zrobili dla Zwierzaczków - wydali Psy i Koty a potem osobno Mój pierwszy zwierzak (jak by nie można było od razu!). Jeśliby to nawet tak zrobili, dam im tę kasę - ale niech bym miała pewność, że naprawdę to zrobią :( Wątpię, że nikomu do głowy nie przyszło, by zrobić ten piec do pizzy (notabene znalazłam taki piec - cecowy - w necie!) Drzewko oliwne - co za sztuka zrobić, skoro bardzo podobnie wygląda drzewko wiśni! Dorobić tylko interakcję przerabiania oliwek na oliwę... Jestem po prostu tym bardziej wściekła, im więcej o tym myślę!

Ja bym im nawet dopłaciła do tego pakietu, ale niechby te domki - skądinąd śliczne, a które są tylko dekoracjami - pełniły jakąś funkcję w grze. Niechby zrobili prawdziwą maleńką włoską kawiarenkę, zamiast postawić ten okropny stół piknikowy. A obok jest kawiarenka - stół, stoliki - ale jako dekoracja! Normalnie szlag mnie trafia na taką bezmyślność i marnotrawstwo potencjałyu dodatku! Czyżby im zabrakło kasy na grafików i informatyków? Patrząc z jakimi niedoróbkami wypuścili ten pakiet, ma się nieodparte wrażenie, że palił im się grunt pod nogami! Wyraźnie bowiem widać że robili Tartosę w dwóch etapach (może trzech) - i na ten ostatni zabrakło im czasu - stąd tyle niedoróbek! Trzeba być kretynem, by zrobić sobiee takie kuku, taką antyreklamę! i TO W MOMENCIE, KIEDY CZUJĄ ODDECH KONKURENCJI (Paralives!!!) na karku!
Moderzy zabrali się natychmiast za poprawienie tych niedoróbek i w kilka dni powstał fix naprawiający te wszystkie braki i błędy! Czy oni tego modera nie mogą zatrudnić na szefa działu kontroli jakości? Jako testera???
Uff, upuściłam nieco złości, choć wiem, że im wszystko jedno... Byle kasa się zgadzała... A może to już koniec czwórki bliski... Choć ktoś wyszukał w skryptach gry, że tych dodatków pakietów czy jak to tam zwał - kolekcji - ma być jeszcze trochę...

Awatar użytkownika
Percival159
Naczelny
Posty: 553
Rejestracja: piątek 11 cze 2021, 12:06
Origin ID: Percival159

Post autor: Percival159 » sobota 26 mar 2022, 08:56

Eh... @Alibali, powiem Ci, że jak wychodzi coś fajnego, to kupuję podwójnie - bo dla siebie i dla dziecka na jego osobnym originowym koncie. Od jednej rodziny, pieniądze do EA jak już płyną, to dwoma strumieniami, więc mocno stratni raczej nie są... :39-face-stuck-out-tongue-winking-eye: I masz rację, o tę kawiarenkę aż się prosi, albo o pizzerię, bo to co jest, to marnowanie potencjału. Ja podobne do Ciebie wrażenie (co do domków dekoracji) miałam przy już ryneczku w Wiejskiej Sielance. Tam tylko dwa sklepiki są funkcjonalne, a te ładne kamienice z punktami usługowymi na parterze są tylko dekoracjami i już tam było mi żal, że nie da się wejść do środka, zrobić zakupów, czy usiąść przy stoliku i wypić kawę. Choć owszem, ten niedosyt łagodzą dwa funkcjonalne sklepiki i bar parę kroków dalej...

A co do niedoróbek, które moderzy w poprawiają za darmo w jedną chwilę, to no cóż... cała ta sytuacja kojarzy mi się z wypaleniem zespołu, nie wiem... z jakimiś brakami w atmosferze i zarządzaniu wewnątrz firmy, gdzie pracownikom już się po prostu nie chce.
"Ukarani czy bezkarni –
Ciemność im na nerwach gra.
Bezimienni, legendarni –
Omawiają przyjście dnia".
(J. Kaczmarski)

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”