Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: kreatora » niedziela 28 lut 2021, 22:01

Te prezenty jesli chodzi o meble i dekoracje to baardzoich malo - choc sa super jak szafka od Peacenakera oraz 2 stoly, krzeslo i sllek barowy od innej tworczyni modów , Maja slieczne rekoloringi lusto w srduszka juz mniejmi sie poodba ale wazon z kwiatai jest niezły
Reszta to ciuchy i makizjaze malo interesujace dla mnie,
Ten zestaw to jakas super iipa - to bedzie najdrozszy odkurzacz swiata jesl mozna go bedzie kupic tylko w zestawie.
Mnie interesuje jai bedzie astepny pelny dodatek - oby to była farma....
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 01 mar 2021, 11:33

Też marzy mi się wciąż farma Elu. A co do tych zestawów to mam wrażenie,że będzie to jak store w trójce i,że jest to tylko etap sprawdzenia na ile przyjmą się mikropłatności w kolejnej,piątej odsłonie gry.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » poniedziałek 01 mar 2021, 16:09

Tez tak myślę jak Karo, że to może być etap wyczuwania granicy - Jesli odkurzacz w 3 wersjach będzie robić za za kcesoria plus interakcja odkurzania to sory... może niech odpuszczą sobie wogóle duże dodatki skoro sie nie opłaca i faktycznie zaserwują powrót do store jak z czasów sims3. Wtedy każdy kupi sobie taki odkurzacz jaki lubi, tym samym każdy gracz czegoś tam nie będzie mieć ,brak pokaże sie w galerii i... interes się kręci. Niech pójdą na całosc zamiast serwowania polsrodkow, wilk będzie syty i kurka cała. Widać, że pora na konkurencję, bez tego monopol na rynku powoduje takie kwiatki i brak hamulców u monopolisty.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » poniedziałek 01 mar 2021, 22:06

Padłam jak zobaczyłam! Ciekawe ile będą chcieli wyłudzić za to, bo nie wierzę, żeby dali za darmo :27-face-rolling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 02 mar 2021, 16:29

No ja już się chyba farmy nie doczekam :( I Marvi nie ujrzy świńskiego derby w czwórce :P... Co do tych kolekcji - sądzę że to jest wielki comeback trójkowego store pod innym wezwaniem, znaczy nazwą... Ale jakoś mnie to nie cieszy, choć byłam kiedyś wielką miłośniczką trójkowej zawartości ze store, i miałam prawie wszystko.
No cóż, miłośniczką pucowania też nie jestem, skoro moim "lejtmotivem" życiowym jest piosenka Elektrycznych Gitar - "Przewróciło się - niech leży... :) Więc kurz - niech sobie leży...


Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » wtorek 02 mar 2021, 20:43

O! @Alibali - moja ulubiona piosenka. Nucę ją szczególnie jak mi się akurat nie chce sprzątać :)

Zapewne już niektórzy forumowicze wiedzą - zestawy są do nabycia w Origin w cenie 24,90 zł za każdy. Jak dla mnie to rozbój w biały dzień. Za tyle można było kupić akcesoria, gdy była obniżka. Nie da się ukryć, że jednak pakiet akcesoriów wnosi trochę więcej obiektów. Cóż, sprawdza się to, co pisali poprzednicy - EA testuje mikropłatności. Nie ukrywam, że podobała mi się kuchnia country, ale nie za taką cenę.
Póki co (i tu strzelę samoreklamę) taką kuchnię urządziłam z rzeczy, które już są w grze. Country kitchen mego autorstwa można pobrać w Origin, ID to KirrkaNa.

I jeszcze oficjalny zwiastun trzech zestawów

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » środa 03 mar 2021, 20:46

Oglądałam przed chwilką firstlooka z tych... kolekcji. Kuchnia, owszem ładna, ciuszki też brzydkie nie są, ale te odkurzacze... Sorry, ale jak dla mnie to wielki kit. Tymi małymi sim odkurza meble, a te duże... Cóż, jeśli ma w domu jakieś meble to dużego odkurzacza w mieszkaniu nie użyje. Wyłazi z nim przed chałupę i odkurza podwórko. W domu musiałby chyba mieć totalną pustkę, żeby chciał tam odkurzać. Zatem jest to sprzęt praktycznie w grze kompletnie bezużyteczny i może pełnić funkcję w najlepszym razie dekoracyjną, jeśli chcemy urządzić sobie schowek na miotły. Swoją drogą, zupełnie nie fascynuje mnie perspektywa zaprzyjaźnienia się z "króliczkiem z kurzu". Jest to jeden z najgłupszych chyba pomysłów na interakcję w tej grze, odkąd w ogóle grywam w simsy, a grywam od pierwszej odsłony. Żeby za bardzo nie przysmęcać to dodam jeszcze że drobiazgi dekoracyjne do kuchni są bardzo ładne i jest ich całkiem sporo. Dochodzi też całkiem ładna tapeta. Niestety to stanowczo za mało, jak dla mnie ,żebym chciała to kupić. Zatem nie planuję kupić tej, pożal się boże, kolecji do mojej kolekcji. Pogodziłam się już z faktem, że od czasu wydania Batuu, moja kolekcja pełna nie będzie. Uważam, podobnie jak Kirka, że ładną stylową kuchnię w stylu da sie spokojnie zrobić z tego co już w grze jest.
Też czekam na farmę, choć już przestałam wierzyć, że się doczekam. EA leci w po najmniejszej lini oporu i jeśli jeszcze na coś mam nadzieję, to jedynie na to, że im się to jawne lenistwo odbije solidną czkawką.
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » czwartek 04 mar 2021, 10:36

@Katel O tak! Właśnie odkurzacze mi się spodobały, ale co z tego jak w małych mieszkankach simów to mija się z celem. A wszystkie te trzy zestawy razem wzięte ledwo co stworzyłyby małe akcesoria,za to za zawrotną cenę 75zł, no przeginka i to gruba. Znając życie ja się skuszę,jeśli będzie jakaś dobra promocja na to,ale w tej cenie to raczej ani myślę przepłacać. Strach się bać ile w sumie z takimi mikropłatnościami będzie kosztowało Sims 5 w efekcie końcowym. Chyba czas zacząć rozważać symulatory życia od innych twórców i porządnie się im przyglądać.

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » niedziela 07 mar 2021, 16:06

Wszystkim tym, którzy zamierzają kupić zestaw o sprzątaniu polecam opinię Jamesa Turnera (są napisy, można je przetłumaczyć)


Nie wiem, czy faktycznie jest tak niedobrze z tym zestawem, jak to przedstawia James, ale skoro on jest "wybrańcem" EA i twór Maxisa krytykuje, to chyba coś faktycznie jest nie tak .

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » środa 10 mar 2021, 17:10

Rozbraja mnie to, że te króliczki dają tyle pieniędzy. Naprawdę jestem za tym aby bardziej utrudnić rozgrywkę, żeby było ciężej osiągnąć jakieś cele w simowym życiu a nie wszystko idzie z taką łatwizną i przez to gra może się szybko nudzić :cat_no:

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » środa 10 mar 2021, 17:45

Oficjalne The Sims na Twitterze informuje, że problemy związane z zestawem dot. sprzątania, tj. szybkim kurzeniem się pomieszczeń i zdobywaniem sporej gotówki, zostawianej przez króliczki kurzu, zostaną rozwiązane poprzez aktualizację, która pojawi się pod koniec marca br.
Informacja ta pochodzi stąd:
https://simscommunity.info/2021/03/10/t ... uning-fix/

Jak się okazuje z zakupionymi przez graczy zestawami jest kolejny problem. Otóż, jak skarżą się gracze, którzy nabyli te pakiety, znikają one z biblioteki gier Origin, pokazuje się natomiast status "nieposiadane". EA obiecało, że i tę kwestię wkrótce rozwiąże.
https://simscommunity.info/2021/03/10/t ... om-origin/

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » poniedziałek 22 mar 2021, 18:56

Na oficjalnym profilu The Sims 4 na twitterze jest informacja o jutrzejszej aktualizacji. Jak już wiemy, będą dodane łózka piętrowe, ale także zostaną ulepszone cechy i poprawa tekstur na konsolach.
Jutro też odbędzie się transmisja na żywo.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 23 mar 2021, 11:22

Wow! I to zaledwie po 7 latach od premiery już takie cuda ;) Gdyby ta odsłona gry miała trwać kolejne siedem to kto wie może i pojawiłyby się konie :D
Nie mniej fajna rzecz, pozwoli na oszczędnośc miejsca w każdej simowej chałupce i ciekawe kombinacje (więzienie, wagon sypialny itd).
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
myself04
Roznosiciel kawy
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2021, 11:00
Origin ID: czuseczek

Post autor: myself04 » środa 24 mar 2021, 15:06

Niby piorytetowo traktują oczekiwania fanów (samochody i pokolenia). Zapewnili też, że seria będzie rozwijana jeszcze wiele lat..

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 24 mar 2021, 20:37

Nowa aktualka z owymi łóżkami opisana jest tutaj (zmieniono również działanie niektórych cech)

https://sims.arhn.eu/2021/03/23/marcowa ... one-cechy/ Ale pewnie Kropesia nam ją umieści w dziale aktualizacji więc się nie wcinam do jej tematu.

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » niedziela 25 kwie 2021, 14:10

Czyżby zapowiedź czegoś nowego? :22-thinking-face:

2021-04-25 (1).png



Sim Guru powrócili do tajemniczych tweetów - czego możemy się z nich dowiedzieć?

Tajemnicze tweety otrzymywaliśmy już z premierą Pakietu rozgrywki pt. StrangerVille. Na profilach u Sim Guru pojawiały się różne, niezrozumiałe znaki. Tym razem również pojawiło się coś ciekawego i może to świadczyć o nowych, nadchodzących treściach!

Wczoraj SimGuruGeorge i SimGuruFrost wrzucili na Twittera zagadkę.

SimGuruGeorge początkowo napisał na Twitterze pozornie rutynowy tweet, zapytał graczy, czy jeżeli musieliby grać na jednym świecie przez cały weekend, to który świat by wybrali? Całkiem standardowe pytanie, prawda?

Odpowiedź SimGuruGeorge sprawia, że ​​istnieje szansa, że to coś więcej.

To wszystko zmusza graczy do spekulacji na temat tego, czym dokładnie może być ta „nowa” mechanika. Wiemy, że pierwszy [ZREDAGOWANO] w tweecie SimGuruGeorge to świat oparty na tematach tweetów, ale reszta jest nieco tajemnicza.

Jedyne, co możemy przewidzieć, to to, że najprawdopodobniej na horyzoncie pojawi się jakaś nowa zawartość i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co to jest!

Jeżeli przejrzymy dokładnie Twittera, możemy również natrafić na zagadkowe wpisy SimGuruDoi (GrimSuruDoi – podobno lubi sobie żartować, więc przy nim radzimy się mieć na baczności i nie brać wszystkiego na serio) – my zachowaliśmy dystans.




https://simscommunity.info/2021/04/24/s ... he-sims-4/

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 26 kwie 2021, 08:26

Ciekawe co tym razem wymyślili :22-thinking-face: :22-thinking-face:

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » wtorek 27 kwie 2021, 19:08

Byle nie kolejne te kity! :27-face-rolling-eyes:
Może jakiś nowy dodatek? Zazwyczaj w dodatkach dochodzą nowe światy :22-thinking-face:

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » środa 28 kwie 2021, 09:48

Ech nowy pakiet rozgrywki i nowa kolekcja mają dojść niebawem. Ciekawe jaki będzie pakiet,wciąż liczę na farmę

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 28 kwie 2021, 15:07

Albo dojdzie otoczenie które ma graczy zaskoczyć na plus conajmniej tak jak większość z nas zaskoczyła całkiem dobrze Selvadorada czy wyspy czyli musiałoby być półotwarte jak wyspy czy japońskie ,w miare rozległe i pełne atrakcji. Może małe miastko z łądnymi zakątkami przyrodniczymi i farmą (bez zwierzątek bo te dojdą w osobnych akcesoriach jak chomiki do piesów i kotów ;P ). Wiedzą co się sprzeda więc myśle że może rzuca wreszcie farmę, to potencjalnie na dłużej odsunie większe zainteresowanie od paralives u wielu graczy więc to chyba ostatni dobry moment no ale zobaczymy... może zamiast tego dojda wilkołaki i leże wilkołaka w funkcjach parceli skoro z wróżkami wilkołaków sie nie dało ;) W paku z wilkołakami mogliby się pokusić o otoczenie rodem z pieknej Rumunii no ale skoro mamy sie nie odrywać od kompów przez cały weekend a nie każdy lubi wilkołaki to jednak obstawiam farme z elementami miasta bo każdy musiałby znaleźć coś dla siebie by sie "nie odrywać" a np Delsu od farmy bardziej kocha stare kamieniczki :D (no chyba że kunie dadzo :O ale to pewnie albo farma albo kunie coby za chojnie nie było )
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”