Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Karo_Min » czwartek 29 kwie 2021, 10:15

Słyszałam coś o tym,że ma być bardziej otwarte. Więc może i do gry wprowadzą coś co po tym otwartym otoczeniu będzie się poruszało,może samochody...może konie...
Dużo już było spekulacji,ciężko coś określić,ale luzik zaraz będą przecieki ;)

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » sobota 01 maja 2021, 14:50

Rzeczywiście spekulacji na ten temat jest sporo, ale ja czekam co będzie i nie szukam nowych informacji. Niech mnie zaskoczą, oby pozytywnie. :D

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » sobota 01 maja 2021, 15:05

Nie wiem Gabi @Ktosik czy da się uniknąć tych informacji w społeczności :07-smiling-face-open-mouth-cold-sweat: , ja nie szukam, a co chwilę mi się coś wyświetla o jakimś nowym info. Różne fora wciąż spekulują i doszukują się wskazówek, nawet czasem trafia się na artykuły na stronach odnośnie ogólnie gier i komputerów.

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » poniedziałek 17 maja 2021, 19:58

hey gdyby ktoś jeszcze nie widział to wrzucam :D

ID Angel0992

Awatar użytkownika
SimsoweAnime
Felietonista
Posty: 201
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:00
Origin ID: SimsoweAnime

Post autor: SimsoweAnime » poniedziałek 17 maja 2021, 22:08

Mnie najbardziej ciekawi nowy dodatek! Co tym razem wymyślili :22-thinking-face:
Letnie syrenki już dodali więc teraz jakieś inne stworki? A może kolejna letniskowa miejscówka? Nie wiem nie wiem ale ciekawa jestem bardzo :cat_happy:
Intrygujące jest też to „Letnie wydarzenie Simów”. Jako, że ja uwielbiam lato to mega mnie to cieszy i nie mogę się doczekać! :a_drink:

Awatar użytkownika
Angel92
Administrator
Administrator
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 10 paź 2019, 15:37
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: Angel06992
Kontakt:

Post autor: Angel92 » wtorek 18 maja 2021, 15:03

Hey też mnie ciekawi i pakiet i dodatek dziś na live o 20 się dowiemy. Ja obstawiam jakieś miejsce na wakacje w pakiecie, albo potem jakieś hotele czy coś. Jeszcze czerwiec idealny prezent na urodziny hehe 😜
ID Angel0992

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 18 maja 2021, 22:44

Od dziś dostępna jest nowa kolekcja "Oaza na patio" w stylu marokańskim. Kolekcja ta zawiera sporo nowych obiektów - głównie budowlanych, są też nieliczne mebelki oraz obiekty dekoracyjne - moim zdaniem nie do pogardzenia, bo w wielu wariantach kolorystycznych (od ośmiu do dwunastu).

I tak z nowości budowlanych mamy prześliczne drzwi w dwóch wysokościach - małe pojedyncze oraz bardzo duże drzwi (do wielkiej budowli w stylu Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy). Przepiękny łuk z drzwiami w b dużej wysokości, oraz inne łuki w dwóch wysokościach - bardzo dużej i średniej. Jest też jeden nowy gzyms i dwie pachy gzymsowe. Wszystkie drzwi i łuki w kilkunastu wersjach kolorystycznych (gzyms w trzech). Obfociłam kilka najciekawszych wg mnie.
drzwi0.jpg
drzwi 1.jpg
drzwi2.jpg
drzwi3.jpg
drzwi4.jpg
Ostatnio zmieniony środa 19 maja 2021, 00:05 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 18 maja 2021, 23:02

Okna są tylko dwa - małej i średniej wielkości - za to w 12 wersjach kolorystycznych, oraz jedna nowa kolumna, dwie pachy łukowe a także nowe schody, balustrada a także nowe, pasujące do balustrady ogrodzenie

okna1.jpg
okna2.jpg
okna3.jpg
łuki.jpg
Ostatnio zmieniony wtorek 18 maja 2021, 23:26 przez Alibali, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » wtorek 18 maja 2021, 23:16

Są też dwa nowe pokrycia ścian - śnieżnobiały tynk oraz kolorowe mozaiki ścienne oraz kilkanaście wersji kolorystycznych tego samego wzoru mozaikowej podłogi.

ściany.jpg




ściany2.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 19 maja 2021, 00:00

Co do mebelków i dekoracji - jest ich znacznie mniej, i nawet nadrabianie kolorystyką nie zakrywa tej biedy... Spodziewałam się więcej ozdób - poduch, dywanów, dzbanów z wygiętymi szyjami, ściennych fontann, pnączy...

Mamy więc jedną sofę, jeden fotel, dwa stoliki, jeden dywan, lampę ścienną i latarenkę stolikową, jeden dzban, dwie rośliny w donicach i serwis herbaciany na tacy, I jedną fontannę, którą można zgrabnie połączyć z dywanem w podobnym kształcie. Trochę mało tego... :(

sofy stoliki.jpg
dekor.jpg
dekor3.jpg

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 19 maja 2021, 00:21

Podczas transmisji "Inside Maxis" twórcy gry zdradzili między innymi, że do lipca ukaże się aktualizacja gry wprowadzająca nowe elementy ubioru w stylu marokańskim oraz dodatkowe dekoracje. Szkic koncepcyjny przykładowego stroju (jest to damska suknia wierzchnia - abaja) - pokazano już teraz.

sims-4-maroko-aktualizacja.png

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3338
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 19 maja 2021, 02:23

O żesz kurcze :O Fajne to... Dzięki za to info od dawna chodzi mi po głowie zbudowanie czegoś "arabskiego" i teraz to będzie znacznie prostsze :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » środa 19 maja 2021, 11:34

Fakt fajne ale to nie to na co czekam, Gra nie zrobi sie mniej nudna przez dodanie do niej tych objektów. I jesli polityka EA teraz bedzie polegać na tym, ze teraz bedą tylko oferować akcesoria do gry chocby najfajniejsze to nie dostaną ode mnie ani grosza.Niechby sali choć jakis pakiet rozgrywki, jakis nowy swiat - nawet przełkne wrózki i wilkołaki, bo to bedzie coś nowego. Na farmę juz przestaję liczyć...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 19 maja 2021, 18:34

Elu, nie tracę nadziei, że w końcu doczekamy się tej farmy - lub choć czegoś powiązanego z naturą. We wczorajszym live zapowiedziano sporo nowości.
Jutro ma się ukazać oficjalny trailer nowego dodatku wraz z którym dojdzie nowa kariera. Nowa - stara - bo już to przerabiano w The Sims3 - mianowicie kariera projektanta czy też architekta - projektanta wnętrz. Z półsłówek rzucanych na twitterze i obrazków wrzucanych na instagram można rozszyfrować co nieco, ale jutro o 17 dowiemy się więcej.

Na ten temat możemy poczytać już w necie tu

https://www.facebook.com/Simholic/?ref=page_internal

i tu

https://sims.arhn.eu/2021/05/19/zwiastu ... rchitekta/





Zapowiadano wczoraj także nowy projekt - Lato z The Sims4, a w tym projekcie ma się dziać co nieco

the-sims-4-zapowiedz-nowosci-1.jpg

https://sims.arhn.eu/2021/05/17/lato-z- ... tosci-gry/


Twórcy gry postanowili też przyjrzeć się bliżej społeczności LGBT. Tzn stworzyć możliwość większego spersonalizowania osobowości Simów pod kątem ich tożsamości płciowej. Chcąc wpisać się w ogólny trend - twórcy gry chcą ujednolicić (zunifikować) nazewnictwo płci (zaimki osobowe)

...Zaimki dla niebinarnych Simów – twórcy sprawdzają obecnie dwie możliwości związane z zaimkami w The Sims 4. Obecnie w grze używane są zaimki zgodnie z płcią biologiczną, tj. zwroty do kobiet do “ona/jej”, a do mężczyzn “on/jego”. W ten sposób wyklucza się inne opcje zaimków. Maxis bada dwie ścieżki: stworzenie możliwości wyboru zaimków dla danego Sima (ona, on, ono, oni / she, he, they) lub stworzenie całkowicie neutralnych treści i zwrotów. Twórcom zależy na tym, aby opcja współgrała z 18 językami gry, dlatego zbadanie tego tematu może zająć chwilę....

sims-4-cecha-lgbt-aktualizacja-queer.png

Dodatkowe miejsce wśród cech – twórcy zdradzili również, że w podczas przyszłej transmisji Inside Maxis opowiedzą o nowym miejscu wśród cech. Na pokazanym zdjęciu z gry możemy zobaczyć standardowy układ Aspiracji, Bonusowej aspiracji trzech cech oraz pole ze znakiem zapytania. Fani spekulują, że opcja może dotyczyć orientacji Sima, ponieważ Simka ma sweter z tęczową flagą i zbliża się czerwiec, Miesiąc Dumy. Inni mówią, że opcja może dotyczyć wyboru postaci nadnaturalnej dla naszego Sima. Jak jest naprawdę? Tego dowiemy się 25 maja podczas Maxis Inside.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » środa 19 maja 2021, 18:55

Jest też sporo spekulacji na temat dalszego rozwoju firmy Elektronic Arts i studia Maxis. Ma powstać nowe studio w Europie. Szykuje się totalny boom! Na tle dumnego oświadczenia, że Sims4 pozostanie z nami (stale się rozwijając) jeszcze jakieś 15 lat, to myślę, że w czwóreczkę pogram jeszcze z jakimś moim prawnuczęciem :) :cat_mwaha2: :cat_mwaha2: :cat_mwaha2:
Tak więc Elu - jest nadzieja, że doczekamy farmy. Tylko czy będziemy miały siłę utrzymać myszkę w dłoni? A może klawiatury ani myszy za 10 lat już nie będzie - kto wie...

Więcej na temat planów rozwojowych możemy poczytać tu

https://sims.arhn.eu/2021/05/19/szykuje ... w-europie/

Awatar użytkownika
Kirka
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 426
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2020, 14:54
Origin ID: KirrkaNa

Post autor: Kirka » czwartek 20 maja 2021, 18:59

Każdy, kto chce dokładnie przyjrzeć się, co oferuje nowy pakiet rozgrywki, może zajrzeć na Sims Community. Znajdzie tam zrzuty ekranów ze zwiastuna:
https://simscommunity.info/2021/05/20/t ... e-trailer/

Osobiście jestem tym pakietem rozczarowana. Zamiast pakietu rozgrywki równie dobrze mogłyby to być akcesoria takie jak te z wywoływaniem duchów. Zresztą akcja i tu i tam jest identyczna - w akcesoriach Sim chodzi po domach i na zlecenie przegania złe moce, w nowym pakiecie też chodzi po domach i na zlecenie domowników dekoruje wnętrza. Oczywiście nie wiem, jak będzie wyglądała rozgrywka, lecz na pewno gracz sporo czasu spędzi w trybie kupowania/budowania. Czyli żadna nowość, bo przecież już teraz mamy możliwość przerabiania i urządzania domów Simów. Na dokładkę zlecenia będą powtarzalne, wszak we wszystkich simowych światach mieszka niewiele rodzin.
Pożyjemy, zobaczymy :(

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » czwartek 20 maja 2021, 19:39

Też czuję się trochę rozczarowana,ale zobaczymy może rozgrywka będzie jednak ciekawsza niż się na razie zanosi. Podobają mi się nowe meble i elementy wystroju,no ale faktycznie jeśli tylko to urządzanie wnętrz ma tak wyglądać jak urządzanie domu dla swoich simów to słabo...

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » czwartek 20 maja 2021, 21:20

Raczej nie czuję entuzjazmu. Problem zdaje sie bedzie tkwil w tym co jako "zadowalajacy model udekorowania" zostanie zapisany w skryptach gry. Czytaj to co nam sie bedzie podobać niekoniecznie bedzie spelniac wymogi "zamawiających" simów. Czyli jesli na przyklad rodzinka zaznaczy ze lubi kolor różowy - to ilosc elementow w tym kolorze w danym pomieszczeniu a moze nawet w calym domu bedzie decydować o zaliczeniu zadania. Pytanie co tworcy gry zapisali w skryptach jako 'idealny wzorzec dekoracji" dla danego zadania. Dodatkowo mysle ze ilosc tych zadan bedzie ograniczona i bedzie dotyczyla tylko rodzin prawdopodobnie z gry podstawowej - nie mam pojecia czy poslugiwanie sie dekoracjami z innego pakietu niz gra podstawowa plus zawartosc tego specyficznego pakietu bedzie w ogóle zaliczać zadanie- na filmie bylo widac tylko obiekty z bazy game plus nowy pakiet. No duzo jest pytań w stylu 'jak to bedzie dzialac?"i jaki algorytn "zaliczania" zlecenia bedzie uzyty.
Bugow bedzie pewnie sporo tez. Myślę, ze to moze byc troche podobne do zadan dedektywa- przyjmujesz zlecenie , przenosi cie do wnetrza jakiejs chaty razwm z twoim simem i ja urzadzasz w trybie kupowania czy budowania. A potem po wyjsciu z trybu budowania jest odbiór przez mieszkanców tego mieszkania. I albo im sie bedzie to podobac albo nie,
Oczywiscie kupie z samej ciekawosci.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » piątek 21 maja 2021, 08:00

No w trójce była podobna kariera i tam jak się nie starałaś nigdy nie było wiadomo czy się spodoba czy nie. Pamiętam stylizację simów i to było tam strasznie niedopracowane, bo simowie trójkowi najlepiej "czuli"się w ciuchach totalnie od czapy i choć starałaś się ich wcześniej poznać to i tak miało się wrażenie,że efekt końcowy jest losowy.

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3416
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 21 maja 2021, 08:07

Dla porządku - by nie szukać w necie - wklejam link do oficjalnego zwiastuna tego pakietu, którego polska nazwa ma brzmieć - "Wystrój marzeń"



Okładka w polskim wydaniu będzie wyglądać dokładnie tak samo jak foto z tego trailera. Uzupełnię jeszcze, że premiera pakietu przewidziana jest na 1 czerwca br.

Moim zdaniem teraz będą tak "cykać" po trochu tymi pakietami, akcesoriami i rozszerzeniami - czymś muszą zapełnić te zapowiadane 15 lat z grą The Sims4. :cat_mwaha: :cat_no:

Nie mam im tego - paradoksalnie - za złe. Jak dla mnie - wszystkie początkowo wydawane rozszerzenia były wydawane zbyt szybko. Jeszcze nie zdążyłam ogarnąć jednego, a na horyzoncie był kolejny. Może tylko ja tak mam, ale z tego, co czytałam w necie - sporo osób wypowiadało się w podobnym tonie. Dobrze więc, że trochę przystopowali, ale za to powinni jednak oferować więcej w pojedynczym pakiecie czy rozszerzeniu, bo zważywszy na wcześniejsze dodatki (ich zawartość) - gracze czują się teraz nieco oszukani.

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”