Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Pytania i ciekawostki z gry The Sims 4
Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Re: Nadchodzi wielkimi krokami - bieżące zmiany i przecieki

Post autor: Alibali » czwartek 22 paź 2020, 17:50

Takie "cóś" było w trójce (nie pamiętam czy w dwójce też) - można było wydzielić np podium dla orkiestry, czy inne "pomieszczenie w pomieszczeniu" . Natomiast w dwójce był to poziom fundamentu na wys.4 stopni, czyli poziom dość wysoki,ale z kolei dawał możliwość zbudowania antresoli np dla jadalni, a niżej salon - na takiej samej zasadzie jak w czwórce wyburzanie części fundamentu do "gołej" ziemi i dostawienie schodków. W trójce tej platformy nie można było położyć na innej platformie.

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » sobota 24 paź 2020, 11:31

Dobrze, że EA potrafi uczyć się na własnych błędach, nawet częściowo :19-slightly-smiling-face:



https://simscommunity.info/2020/10/23/c ... wy-escape/

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » sobota 24 paź 2020, 14:26

Jak dla mnie to już trochę przesada, jasne, mogli te słoneczne znaki zlikwidować, ale ukłony przy świątyni? Po dziś dzień w różnych religiach kłania się w ten sposób do świątyń, a Koreańczyków obraża dosłownie wszystko i wszystko im się kojarzy z drugą wojną światową 8|Tym bardziej, że sorry not sorry, ale kłaniano się nawet tysiąc lat temu podczas epoki heian jeśli nie dalej, a nie że nagle podczas okupacji zaczęli.
Szkoda że, o ile kupię dodatek, Masahiro nie będzie się kłaniać przy świątyni.

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 24 paź 2020, 21:41

Też uwazam ze to przesada, Caly Wietnam sie klania przy tych światynkach, bo to sa światynki na cześć przodków i nie jest to wplyw Japonii wcale tylko to tkwi w ich tradycji, przeniesionej z Chin Chinczycy sie kłaniaj ą identycznie pzy swiatynkach na cześć przodków od 4 tysiecy lat Aby było smieszniej Japonczycy tez przejeli ten zwyczaj od Chinczyków i co? Wedlug tej idei Koreanczycy powinn żądać aby cala reszta Azji przestala to robic, bo to im sie to źle kojarzy...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » środa 28 paź 2020, 16:24

Pojawił się kolejny zwiastun nowego dodatku "Śnieżna eskapada":



A tutaj zwiastun został rozłożony na screny
https://simscommunity.info/2020/10/28/t ... y-trailer/

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » środa 28 paź 2020, 19:15

Ok, zaczyna mi się podobać.
Nadal co prawda nie widzi mi się płacenie za ten dodatek 40 euro, ale zdecydowanie przyda mi się dużo bardziej, niż eco.
Bardzo azjatycki. Masahiro lubi to.

Edit:
@SimDels Toudy WierzbowoZatoczkowe, ale kto wie xD
Ostatnio zmieniony środa 28 paź 2020, 20:54 przez Tokusa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » środa 28 paź 2020, 20:07

Toudy będą tam mieszkać jak rybeusze w wodzie :)
Dzięki za trailera Wikki, odwzorowanie architektury stricte japońskich tradycyjnych domów miejskich (tzw ' mahiya") na wielki plus bo to tej pory raczej te parcele nie były aż tak dokładne i realistyczne. Świątynki jak widać chyba zostały choć może z jakąś modyfikacją. Widać więcej skałek wspinaczkowych, tak myślałem, że będzie to jedno specjalne miejsce jeśli będzie taka funkcja ale być może miejsce warte odwiedzenia ludzikiem simowym na tej mapie no i wreszcie narty co zdradza ,że będą chyba dość spore powierzchnie do względnej swobody przemieszczania się simów czyli tak jak "wieś" czy wyspa w Windenburgu lub masa spora swoboda w większości archipelagu Sulani.
Na minus wydaje się widoczny brak zadartych dachów, coprawda niepotrzebne sa do budowania japońskich domó tradycyjnych ale już przy budowie pagód będzie to odczuwalny brak ,który możnaby przecież wykluczyć dając nową funkcję w kształtowaniu dachów.
Azja chodziła chyba twórcom TS4 od dawna ,miło że wreszcie zdecydowano się to zrobić chyba w miarę porządnie choć się jeszcze przekonamy.
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 30 paź 2020, 16:42

Zainteresowani zdobyciem najnowszego dodatku za free mogą spróbować szczęścia

https://simsvip.com/2020/10/28/giveaway ... sion-pack/


Mogą też spróbować tutaj




W najnowszym info mowa jest o 2 nowych rodzajach śmierci i 2 nowych miejscach do woohoo. Może ktoś przetłumaczy, bo ja z angielskim słabo, a za pomocą google wychodzi trochę Kali dać Kali brać. Zrozumiałam z tego tyle, że nowe rodzaje śmierci to np upadek z wysokości, Będą występowały także załamania pogody w postaci burzy śnieżnej czy zamieci (czy to nie to samo? )

Więcej tutaj

https://simsvip.com/2020/10/28/the-sims ... hoo-spots/

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 30 paź 2020, 17:06

Tutaj dostępna jest interaktywna mapa świata Mount Komorebi - klikając na miejsca na mapie możemy na podglądzie z boku obejrzeć co się tam znajduje


https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... 935F683A5E

Całe otoczenie podzielone jest na 3 dzielnice - dzielnicę atrakcji świątynnych Senbamachi, dzielnicę sportów śnieżnych i górskiego wypoczynku Yukimatsu praz dzielnicę mieszkalną Wakaba

Lokacje na mapie mają takie nazwy - zaczynając od dzielnicy "świątynnej" Senbamachi - po lewej stronie mapy

Parcela publiczna - Wspinaczka ściankowa

Parcela publiczna Las bambusowy

Parcela publiczna Cmentarz -

Parcela publiczna Świątynia górska

Parcela publiczna klub Izakaya Ippai

Parcela publiczna Park Hanamigawa Koen

Parcela mieszkalna zabudowana 6-4-1 Hanamigawa

Parcela mieszkalna zabudowana 5-3-1 Shinrinyoku

Parcela mieszkalna zabudowana 5-6-1 Shinrinyoku



Dzielnica śnieżna Yukimatsu składa się z poniższych parcel

Parcela pod wynajem zabudowana 5-1-1 Kiyomatsu

Parcela pod wynajem zabudowana 5-1-2 Kiyomatsu

Parcela publiczna Wyciąg narciarski

Parcela publiczna Ośnieżone stoki

Parcela publiczna Szlaki wędrowne

Parcela publiczna Onsen Sutefani (gorące źródła)

Parcela publiczna Jaskinie


Dzielnica mieszkalna Wakaba


Parcela publiczna zabudowana - Klub Hazakura

Parcela pod wynajem zabudowana 2-4-2 Wakabamori

Parcela mieszkalna pod zabudowę 2-4-1 Wakabamori

Parcela mieszkalna zabudowana 2-4-3 Wakabamori

Parcela mieszkalna zabudowana 2-5-1 Wakabamori

Parcela publiczna festiwalowa

Podsumowując - świat oferuje nam 3 dzielnice, każda o innym charakterze.
Pierwsza - Senbamachi to dzielnica bardziej skierowana na duchowy wypoczynek, odmiennie od dzielnicy śnieżnej Yukimatsu, skierowanej na aktywność sportową.
Dzielnica mieszkalna to spokojne miejsce, oferujące dostatnie życie w nowoczesnych, japońskich wnętrzach.
W każdej dzielnicy znajdują się zarówno parcele publiczne jak i mieszkalne. Mieszkalne są dwojakiego rodzaju - tradycyjne domy oraz pod wynajem, czyli pobyt w nich jest odpłatny. Ciekawie zapowiadają się festiwale. Oto opis

..Każdy rejon ma swój własny festiwal! W Wakabie warto wziąć udział w Festiwalu Młodości, podczas którego dzieci mogą wspólnie z Yamachanem polować na pustkostworki. Podczas Festiwalu Światła w Senbamachi Simowie oddają cześć zmarłym, organizując olśniewające pokazy, i składają życzenia żyjącym. Festiwal Śniegu w Yukimatsu to z kolei okazja do podziwiania śnieżnych rzeźb i udziału w licznych zabawach. Koniecznie przekonaj się, jakie wyjątkowe festiwalowe stroje i przedmioty kolekcjonerskie możesz zdobyć w automatach...

W automatach można nabyć przedmioty kolekcjonerskie (może w końcu uda mi się ukończyć kolekcję wapieni i żab!) :a_grin3:
Nie przytaczam wam opisu poszczególnych parcel, bo klikając na mapie, samemu można sobie o nich poczytać i obejrzeć (w miarę z bliska) domki.

Szkoda tylko, że na całe (dość spore) otoczenie - jest tylko jedna jedyna pusta parcela pod zabudowę! Szkoda będzie burzyć już istniejące domki, bo zapowiadają się bardzo ciekawie (w końcu to nie pustkostworki z EA je zaprojektowały, a zaproszeni do współpracy uzdolnieni kreatorzy spośród graczy! :a_bravo:

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » piątek 30 paź 2020, 19:42

Relacja na żywo.



Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 31 paź 2020, 12:21

Calkiem sporo tych wolnych parcel, Na razie wygląda to cudnie! Obym sie nie rozczarowała...
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 13 lis 2020, 08:44

Faktycznie ilość parcel jest zdumiewająca i kusząca, nie powiem. Po poprzedniej totalnej porażce ten dodatek, pakiet, czy jak to tam zwać wygląda naprawdę obiecująco i chociaż się zarzekałam, że już nigdy więcej, to może się jednak skuszę :D. Na razie opanowałam błędy po aktualizacji. Nie podglądałam póki co żadnych first look-ów na youtubach. Jeśli zdecyduję się zakupić, to nie chę sobie psuć zabawy.
Na marginesie... zostałam legalną babcią :D Wnusia jest maleńka, taki troszkę wcześniaczek, ale poza tym zdrowa i oczywiście śliczna :D
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Ktosik
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 1493
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 21:36
Origin ID: KtosikG

Post autor: Ktosik » piątek 13 lis 2020, 12:14

@Katel - gratuluję wnusi :hearts/heavy-black-heart: Niech zdrowo rośnie i sprawia Wam wiele radości :)

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 13 lis 2020, 15:49

Gratulacje, @Katel z okazji dołączenia do zacnie tu reprezentowanego grona babć legalnych :) Życzę Maleńkiej dużo dobrego, a Babci - samych radosnych chwil spędzonych ze Słodkim Szkrabem. A na marginesie chciałam dodać, że zachwyciłam się twoim opowiadaniem o syrenach i trytonach pt "Słony wiatr" :) Pozwolęsobie wkleić link gdyby ktoś coś...
https://www.wattpad.com/820460148-s%C5% ... wst%C4%99p

Po przeczytaniu pomknęłam czem prędzej do Sulani, stworzyć własną wersję twoich bohaterów - Marike, Dellana, Loannara, Imogene. Ale w moim świecie ta opowieść skończy się inaczej :) Najbardziej udała mi się postać Imogeny. Jak się obrobię to może pokażę tutaj. Ale najbardziej ciekawa jestem twojej simowej wersji tych postaci.
I małe pytanko - czy znasz może "Herbatę szczęścia" ( i pozostałe częśći) Agnieszki Grzelak?

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/55689/herbata-szczescia

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » piątek 13 lis 2020, 16:41

Dziękuję za gratulacje, kochane :).
@Alibali , cieszę się, że się spodobało :) To jedno z moich najstarszych, mocno niedoskonałe, ale... niech tam sobie już takie będzie ;) O tak, bardzo jestem ciekawa simowych wersji bohaterów w Twojej odsłonie :D. Przyznam się, że nogdy nie próbowałam odtwarxzać swoich bohaterów w simach, ale skoro Ty to zrobiłaś to czuję się zobowiązana i chyba się postaram :D Niestety nie mam "Herbatki" :(
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » piątek 13 lis 2020, 19:48

@Katel Nie pytałam czy masz, tylko czy znasz (czytałaś). Jeśli nie - to gorąco polecam, bo to w klimacie jest bardzo podobne do Słonego wiatru. Ale podkreślam - w klimacie i podobne - ale zupełnie o czym innym. Zakochałam się w Herbacie nawet nie wiedząc, że ma dalsze części. A potem "stanęłam na głowie" by te dalsze części dokupić, bo w bibliotece nie mieli (też nie wiedzieli, że powstał dalszy ciąg). W każdym razie - naprawdę warto przeczytać. Myślę, że gdyby nie polskie siermieżne wówczas warunki, to Agnieszka Grzelak z Herbatą Szczęścia mogłaby konkurować z Harrym Potterem. A jeśli nie, to chociaż z Mary Poppins. Trafiła w zły czas...

Awatar użytkownika
Katel
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 135
Rejestracja: czwartek 07 cze 2018, 07:24
Lokalizacja: Podkarpacie
Origin ID: Katel

Post autor: Katel » sobota 14 lis 2020, 09:32

@Alibali przepraszam, moja ślepota i przekręciłam sobie słowo :). Ale ponieważ nie znam tego tytułu to już zaczełam o niego pytać po znajomych i prędzej czy później go wyhaczę na pewno, dzięki za polecenie go. Zima się zbliża, będzie akurat na zimowe wieczory :).
W przerwach między budową a budową bawię się tak: https://www.wattpad.com/user/Kami-Kate

Awatar użytkownika
Kropka
Fotograf
Fotograf
Posty: 711
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 09:47
Lokalizacja: Kraków
Origin ID: jasna98

Post autor: Kropka » niedziela 15 lis 2020, 18:09


Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » poniedziałek 07 gru 2020, 01:41

Już 8 grudnia br. pojawi się największa z aktualizacji do The Sims 4. Znajdzie się w niej ponad sto nowych odcieni skóry do wyboru (jako oddzielna kategoria w CAS), a także nowe narzędzia oraz opcje dotyczące odcieni skóry i makijażu.
Dokładnie, co w tejże aktualizacji zostanie zawarte można poczytać tutaj:
https://simscommunity.info/2020/12/06/p ... nt-update/

Awatar użytkownika
Wikki
Budowniczy
Budowniczy
Posty: 360
Rejestracja: poniedziałek 15 kwie 2019, 18:08
Origin ID: WIKKI04

Post autor: Wikki » poniedziałek 07 gru 2020, 22:52

Już pojawiła się aktualizacja do The Sims 4. Co zawiera to zostało przedstawione na forum w dziale dot. Aktualizacji.
Dorzucę tylko króciutki oficjalny zwiastun od EA

ODPOWIEDZ

Wróć do „The Sims 4”