Tablica codzienna

Zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie :19-slightly-smiling-face:
Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Re: Tablica codzienna

Post autor: Aericia » niedziela 29 wrz 2019, 17:26

I mamy kolejną wrześniową jubilatkę - tym razem wszystkiego najlepszego dla @Katel! Życzę Ci wielu kreatywnych wyzwań zakończonych sukcesami, pięknych domków, interesujących Simów i tego, o czym marzysz w grze i w realnym życiu!
Obrazek

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 30 wrz 2019, 12:28

Przyłączam się do życzeń - wszystkiego naj naj naj - Katel!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 30 wrz 2019, 12:33

Kochani! Dziś Dzień Chłopaka!
Z tej okazji życzymy Wam - my - Forumowe Dziewczyny - Wszystkiego co najlepsze! Mnóstwa słodyczy - bo Tygryski - wszystkie bez wyjątku - to kochają! Niepsujących się gadżetów, szybkich samochodów, najwspanialszych partnerek (i partnerów!), mnóstwa szufladek na "przydasie" i morza czułości, choć powiadacie, że "Chłopaki nie płaczą"
3478318_c408d.gif

Awatar użytkownika
Aericia
Administrator
Administrator
Posty: 729
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2018, 21:54
Lokalizacja: Warszawa
Origin ID: ukyojin

Post autor: Aericia » wtorek 01 paź 2019, 19:20

Dziś premiera... chyba...
Mam już dosyc tego projektu. :/
Odbiło mi!
screenik copy.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 04 paź 2019, 17:26

Dels kuleje jego piesa też i dla dopełnienia obrazu kuleje im internet (straszliwie) dlatego sorki że mało mnie tu na razie (acz cichaczem czuwam w miarę możliwości)

W dziale z konkursami wkleiłem treść konkursu z Simholic gdzie można wygrać np Moshino, jakby ktoś był zainteresowany to można zajrzeć {:)
viewtopic.php?f=42&t=699

Uwaga niestety tylko do dziś do północy :S

Cytat:

🤩 Witajcie kochani! 🤩
💥 Wraz z weekendem ruszamy z konkursem! Przygotowaliśmy dla Was atrakcyjne nagrody!
💸 Nagrody:
- The Sims 4: Moschino,
które zostały zakupione przez nas, dla Was!
- The Sims 3: Szybka Jazda
- The Sims 3: Szalone lata 70, 80, 90,
które zostały zasponsorowane przez KopsnijGrę
⭐️ Po raz pierwszy w naszym konkursie mamy przyjemność rozdania rozszerzeń do starszej wersji gry! To Wy sami wybraliście jakich rozszerzeń Wam brakuje w Waszej rozgrywce!
❤️ Zadanie, które pozwoli Wam załapać się na jedną z paru nagród jest banalne!
🧐 Pod postem konkursowym (*na FB) należy napisać, które z nagród chcielibyście otrzymać i dlaczego to właśnie Ty miałbyś je dostać. Jeśli będziecie chcieli wygrać np. oba akcesoria to napiszcie o tym w komentarzu konkursowym, a wtedy to my wybieramy, które rozszerzenie otrzymacie!
🤓 Przypominamy, że jeden uczestnik = jedno zgłoszenie!
👑 Zasady są równie proste jak i zadanie do wykonania!
😸 Należy polubić naszą stronę (*Simholic na FB) oraz post konkursowy. A nie mówiliśmy, że proste?
⏳ I teraz chyba najważniejsze – czas. Na wykonanie pracy konkursowej macie czas do 04.10.2019r. do godziny 23:59. A wyniki zostaną podane kilka dni później.
🤗 Organizatorami konkursu są administratorzy strony „Simholic”
😄 Dziękujemy naszemu sponsorowi KopsnijGrę za akceosria do The Sims 3
💞 Dziękujemy również naszej redaktorce Arystea za pomoc w konkursie.
😜 Zapraszamy do zapoznania się z naszym regulaminem!

Życzymy wszystkim powodzenia!
Simholic ❤️

Niebawem poinformuję tez o kodzie zniżkowym w jednym se sklepów internetowych (jak już sam poznam szczegóły nowej akcji :) )
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Tokusa
Pisarz
Pisarz
Posty: 190
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 17:29
Origin ID: TokusaShi

Post autor: Tokusa » piątek 04 paź 2019, 18:42

Dzięki Delsu! Pewno nie wygram, nigdy takich rzeczy nie wygrywam, no ale się zgłosiłam, bo mogę xD

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » niedziela 06 paź 2019, 20:48

Ochochoch, gdybyż moje dziecię miało kompa przyzwoitego, na którym trójka by poszła - pękłoby ze szczęścia. Ja mam całą trójkową kolekcję na płytach, nawet z tą niesławną Katy Perry :P więc nie skorzystam W dwójce nie miałam jedynie Mody H&M... Chętnie nabyłabym wersję cyfrową dwójki - tak dla porządku... Przegapiłam, gdy była :(

Awatar użytkownika
M3lcik
Pisarz
Pisarz
Posty: 52
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 17:57
Lokalizacja: MMz
Origin ID: M3lcik

Post autor: M3lcik » wtorek 08 paź 2019, 17:59

Cześć kochani, rzadko ostatnimi czasy bywał, a raczej odzywam się na forum ale i w Simsy jakoś czasu brak by grać. Jednak przychodzę do Was z problemem, który mnie irytuje odkąd zainstalowałam ostatni pakiet z czarodziejami...Otóż każdy {no powiedzmy 98%} Sim wygenerowany przez grę, czy nawet już od dawna istniejący, zostaje czarodziejem. Strasznie mnie to drażni bo wychodzi na to, że nie ma już w mieście normalnego sima - każdy jest magiem. Sądziłąm,że wraz z nowym pakietem pojawi się tez nowy MCC w którym będzie opcja dla czarodziejów ale widzę że mod nie jest aktualizowany a mnie już krew zalewa. Do tego Simy przybywające do Krainy Magii zawsze ubrane są jak pajace. Jest na to jakiś sposób?

Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » wtorek 08 paź 2019, 18:15

@M3lcik Jest mod na to. Znajdziesz w dziale modów.
viewtopic.php?f=39&t=670
Ale generalnie z tego co wiem gra jest przez design ustawiona na 3 mistrzow magii plus 10 sztuk czarodziejów aby twoj sim mial sie z kim pojedynkować. Wiecej nie. Rady na dziwaczne stroje jeszcze nic nie wynaleziono
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Pablo
Redaktor
Posty: 378
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 03:43
Lokalizacja: Łask/Łódzkie
Origin ID: pawel0674

Post autor: Pablo » niedziela 20 paź 2019, 18:00

dzien-dobry_020.jpg

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 25 paź 2019, 07:27

Kochani, dzisiaj obchodzimy :
dzień kundelka1.jpg

z tej okazji przytulam wirtualnie wszystkie psiaki, bo to one dają nam bezinteresowną i bezwarunkową miłość :hearts/heavy-black-heart: .
kundelki 2.jpg
W zasadzie to może byłaby dobra okazja, żeby poszperać w goglu za adresem najbliższego schroniska dla zwierzaków w Waszej okolicy. Zima coraz bliżej a przyda się każda pomoc, stary koc, troche ryżu, karma itd. Warto zrobić taki fajny gest :) Ps: a nóż ktos powróci razem z takim dziecięciem ;)

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » piątek 25 paź 2019, 10:23

O rety... :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart: :hearts/green-heart:

W zasadzie to może byłaby dobra okazja, żeby poszperać w goglu za adresem najbliższego schroniska dla zwierzaków w Waszej okolicy. Zima coraz bliżej a przyda się każda pomoc, stary koc, troche ryżu, karma itd. Warto zrobić taki fajny gest :) Ps: a nóż ktos powróci razem z takim dziecięciem ;)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » sobota 26 paź 2019, 17:39


Awatar użytkownika
kreatora
Satyryk
Satyryk
Posty: 2228
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:49
Lokalizacja: Gdańsk
Origin ID: kreatora

Post autor: kreatora » sobota 26 paź 2019, 23:17

W dzisiejszym zagonionym swiecie niewiele osob decyduje sie na psa czy kota. Niestety.
Bogaci z wypasionymi chatami z ogrodem nie wezmą bo czesto wybywaja za granice a co wtedy robic z tym stworzeniem. Nie wszedzie są hotele dla psow czy kotow w Polsce. W stolicy tak ale juz poza stolicą gorzej.
Mlodzi na dorobku nie maja warunków aby przygarnac takiego domownika. Pozostaja emeryci ale Ci czesto sa juz za bardzo schorowani aby podjac sie tego.
Przez cale zycie mialam psy i koty w moim domu gdy mieszkalam w lesie i w wiekszosci to były urocze kundle ale na dzis juz nie ma takiej opcji u mnie. Mysle, ze poniewaz w naszym kraju sytuacja na dzisiaj tak właśnie wyglada to jest powod,ze tak wiele tych stworzen do dzis bytuje w schroniskach.
ORIGIN ID Kreatora Hero of Answers on EA AHQ

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 28 paź 2019, 08:52

Ja mam taką suczkę ze schroniska, miejsca w domu mało i dwoje dzieci więc wszyscy kręcili nosami,że po co ci w takich warunkach pies. Jest już kilka lat i ma się dobrze,a będzie się miała jeszcze lepiej jak się wybudujemy i będzie mogła wyłazić na swoje podwórko kiedy będzie miała ochotę. Będzie miała nowe miejsca do spacerowania na smyczy (tyle nowości do wywąchania ;D),a na podwórku się wybiega (choć ona raczej leniuchem jest akurat ;) ) Jak wyjeżdżamy na wakacje zajmuje się nią ta rodzinka, która tak bardzo kręciła nosami,gdy braliśmy Misty ze schroniska i gdy wracamy jest o połowę grubsza :03-face-with-tears-of-joy: (w ogóle jest alergikiem, nie toleruje drobiu i musi jeść specjalną karmę,a że jest wykastrowana to jeszcze karma o obniżonej kaloryczności,a i tak ją upasą, nie wiem jak oni to robią, choć mam 100% pewności,że nie dają jej niedozwolonych rzeczy ) Mój tato to w ogóle jak wychodzi z domu potrafi przyjść do mnie po psa,żeby z nią pospacerować, więc sucz wychodzi z różnymi ludźmi po 15x dziennie na spacerek :02S-grinning-face-smiling-eyes:

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » poniedziałek 28 paź 2019, 15:31

@Karo_Min w zupełności się zgadzam - jeśli jest dobra wola, to nie ma znaczenia, czy jest ciasno. Pies i kot zaadaptują się do każdego miejsca. No, chyba, że weźmiemy 80 kilowego molosa do kawalerki :)
Miałam w swoim życiu psa ze schroniska, psa kupionego jako rasowy bokser, który tylko koło boksera postał, psa kupionego jako wilczura, który okazał się wilczurowatopyskim jamnikiem, miałam złośliwego ratlerka - znajdę, miałam przygarniętą z ulicy suczkę podobną do polskiego owczarka nizinnego, która oszczeniła mi się po trzech tygodniach pobytu (z tego pewnie powodu została wyrzucona na ulicę). Miałam na koniec suczkę yorka z rodowodem, którą zagryzła mi suka wilczur sąsiadów. Mam teraz również yorczkę, kupioną w tej samej hodowli za odszkodowanie po tej pierwszej. I z żadnym psem nie umęczyłam się tak, jak z tą psią arystokratką. Wydałam więcej na lekarzy niż na jej zakup.
Chcę cię nieco rozczarować, Karo. Pies, który przywyknie do mieszkania i spacerów - za nic nie będzie chciał spacerować czy biegać sam po podwórku. Nie licz na to, że otworzysz drzwi i on pójdzie sobie do ogródka posiusiuać. Nasza wychodzi - i owszem, poleżeć w słonku, ale gdy przychodzi pora na potrzeby - staje przy furtce i już. 90% właścicieli wyprowadza swoje psy, bo podwórko niezadługo zaczęłoby cuchnąć psim moczem i odchodami. Deszcz nie deszcz, wichura, mróz czy śnieg - trzeba iść i już.
Jedyna nadzieja jest w tym, że masz dzieci, które zechcą dopełniać tego obowiązku. Ale moje, które piszczały aż za psem - potem się kłóciły, czyja kolej wyprowadzić. Podzieliły się w ten sposób - dni parzyste syn, nieparzyste córka. A i tak Magda krzywdowała sobie, bo miała po dwa dni z rzędu, gdy wypadało 31 i 1 koło siebie. A najczęściej mąż szedł rano po bułki razem z psem. A ja po powrocie z pracy.
Na tym osiedlu domków gdzie mieszkam, często znajdujemy porzucone psy - nawet z pędzącego samochodu wyrzucane. Taką znajdę przygarnęła moja sąsiadka( i nie tylko ona). Potem przygarnęła kocicę - tę, którą już tu pokazywałam - dziką, nieufną, podobną do żbika bardziej. Teraz Rysia ma towarzystwo - bo Agata znalazła kolejne kocie maleństwo i przyniosła do domu (cały miot został wyrzucony na działki). I o dziwo - Rysia zaakceptowała znajdkę - małego kocurka, i bardzo się przyjaźnią, a Rysia jest mniej dzika i nastroszona, i nie gryzie już właścicieli po nogach.
Ela ma rację zaś co do wyjazdu za granicę, choć w sanatorium była już z nami - bo są sanatoria i ośrodki wczasowe, które przyjmują z psami. Moja bytność u córki w Szkocji poważnie jest zagrożona, a przynajmniej nie tak częsta jakbym chciała czy mogła - właśnie z powodu niemożności przewiezienia psa. Konieczność załatwiania takiego korowodu (psie dokumenty, vet na 24 godz przed odlotem, specjalny pojemnik na psa, po dotarciu na miejsce - kwarantanna - to wszystko powoduje, że na wstępie się odechciewa...
Jestem też w takim wieku, że już zdrowie szwankuje, i była taka sytuacja, że odmówiłam pójścia do szpitala, bo nie było jak zostawić Loli... Każdy tu ma swoje zwierzaki, najczęściej duże i agresywne (choć nie wiem po co - gdy chcieli okraść sąsiadkę to najpierw otruli jej psa, a mój malutki, że do słoika litrowego się zmieści - robi tyle hałasu, co alarm samochodowy). I każdy znając perypetie zdrowotne Loli za żadne skarby nie chce wziąć odpowiedzialności za nią na czas opieki. Tak więc decyzja o wzięciu psa nie może być spowodowana chwilowym odruchem serca... Ale gdy widzę jakieś bezdomne stworzenie, to rozsądek włazi w najciaśniejszy kącik... A potem szukam domu dla nieszczęśnika :(

Awatar użytkownika
Karo_Min
Redaktor
Posty: 330
Rejestracja: środa 02 maja 2018, 13:38
Origin ID: Karo_0Min

Post autor: Karo_Min » poniedziałek 28 paź 2019, 16:49

@Alibali Pies każdy potrzebuje przynajmniej raz dziennie wyjść na spacer poza swój teren więc czy ma się swoje podwórko czy nie to i tak należy z nim wychodzić. A moja sucz już nauczona,że tylko drzwi otwieram i leci nie oglądając się za siebie, bo tu też mamy podwórko,co prawda dzielone z sąsiadami,ale nie mają nic przeciw, ich pies też sam wychodzi :) Jednak swój teren to swój teren. Alu ważne,że im pomagasz. Czasem odruch serca może faktycznie przynieść więcej szkody niż pożytku,znam i ja takie przypadki, ale mając twój rozsądek na pewno tobie łatwiej znaleźć dom dla bezdomniaka,bo wiesz z czym to się wiąże. I przez mój dom przewinęło się trochę przybłęd,w zasadzie zawsze był jakiś zwierzak od kiedy pamiętam. Gorzej jak zwierzę schorowane i własnie jest problem z opieką, tym bardziej,że część ludzi ma podejście "po co się męczyć pora uśpić", a ja jestem zdania,że skoro zwierzę mocno nie cierpi tylko ma swoje dolegliwości jak człowiek,to trzeba leczyć i walczyć o to życie. Ludzie żyją z ciężkimi chorobami i są szczęśliwi,nie każda choroba sprawia ból.

Awatar użytkownika
SimDels
Komiksomaniak
Komiksomaniak
Posty: 3347
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 10:42
Lokalizacja: miasto kamienic
Origin ID: SimDels
Kontakt:

Post autor: SimDels » wtorek 29 paź 2019, 00:26

Racja Karo ,każdy rodzinny stworzak powinien być traktowany jak członek rodziny bo... co w tym złego? Tak łatwo się wywyższamy a potem nawet nie chcemy się zastanawiać nad schroniskami itd..
U mnie też to zawsze rodzina i tyle więc jak najbardziej leczenie, opieka i radocha z każdej np psiej głupoty :) Piesa, która została u rodziców wydawała się niemową ale pewnego dnia rozszczekał się na odkurzacz a radocha w domu naprawdę przypominała coś na kształt zacieszu z pierwszych słów małego dziecka typu "łała","baba" (mama) :D
Alu ,Ogromny szacun dla każdego kto choćby tymczasowo przygarnia stworzaka by szukać domu lub pozostawia <3
Żyjemy szybko jak pisze Ela ale może tez brak bezdomnych piesów na ulicach powoduje, że łatwiej zapominamy o tym co można zrobić. Mnie teraz powstrzymuje praktycznie tylko sąsiad o którym z powodzeniem można by nakręcić program typu "Uwaga" z TVN (wszystko mu "przeszkadza" każde stuknięcie i puknięcie nawet chodzenie po podłodze choć ostatnio ustały liczne awantury jego z sąsiadami więc może w końcu policajsi upomnieli jego by ich nie wzywał bez sensu co chwilę, niemniej ryzyko walki z jego głupotą nie ustało). To na razie mnie blokuje jeszcze bardziej niż to że trochę podróżuję bo to by się jakoś ogarło (i ogarnęło). Żadnym argumentem jest nadal powtarzane niekiedy bez sensu że za małe mieszkanie że pies w bloku sie męczy (zupełnie tak jakby schronisko było lepsze niż ciepło domowe) ale juz brak czasu ,podróże samolotem itd to jest jakiś. argument.

Ciekawostka; charakterystyczny wieżowiec w centrum Szczecina otwiera biurowe pomieszczenia dla czworonogów :)
https://www.propertynews.pl/po-godzinac ... 77311.html
Może to początek, pierwszy zwiastun zmian, które z czasem nastąpią w wielu miejscach? Oby tak się stało choćby za jakiś czas :)
Więcej moich chałupek i inszych rzeczy znajdziesz tu na forum oraz na SDW i BSR. Masz pytania ? Pisz śmiało :)
Dobrej zabawy!

Awatar użytkownika
Alibali
Pisarz
Pisarz
Posty: 3454
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 22:31
Lokalizacja: Roztocze
Origin ID: Aschantka

Post autor: Alibali » czwartek 31 paź 2019, 23:21

:91-ghost: :91-ghost: :91-ghost: Północ nadchodzi :90-extraterrestrial-alien: :90-extraterrestrial-alien: :90-extraterrestrial-alien: Happy Halloween wszystkim! :pile-of-poo: :pile-of-poo:

halloween.jpg

Awatar użytkownika
bobas52
Mistrz Humoru
Mistrz Humoru
Posty: 1793
Rejestracja: piątek 06 kwie 2018, 19:12
Lokalizacja: Gliwice
Origin ID: bobas52

Post autor: bobas52 » piątek 01 lis 2019, 07:11

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim. Pamięci tych, którzy odeszli.
page2.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tablica codzienna - coś jakby aktywność...”